Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
23. apr 2012
bobocka
23. apr 2012

no konecne som to nasla.tu je ta tema,kde maminky ku koncu pisu,ze neziaduca reakcia bola a dr na to hladeli ako na zjavenie,ze to este nevideli. 😖 https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ockovanie-v-piatich-rokoch-zivota-dat-ci-nedat/

prevenar
23. apr 2012

@bobocka -keby si pozerala americke spravy kazdy den, tak by si sa cudovala malo comu, ti ti mozem priamo garantovat 😀 -ja nemam pluzgier 😝 mnohe z tych veci sa nedeju na federalnej urovni, ale v ramci jedneho statu, alebo dokonca okresu, alebo konkretnej institucie. pravny system tam funguje trochu inak ako na slovensku ..

ale zas nemusime chodit daleko, zober si nas. mas ustavu / medzinarodne dohovory ktore stoja nad nasou ustavou - resp su jej sucastou.. a co, koho to zaujima, kludne pretlacaju svoju volu nezakonne VYHLASKAMI. vidno,ze sa vela naucili v cine . ^^

manof
24. apr 2012

Menší off-topic, ale možno ani veľmi nie:
http://www.aktuality.sk/clanok/205232/chysta-sa...

keziah
24. apr 2012

@manof hehe, no treba im este dat spravne transparenty do ruk v style zastavme povinne ockovanie,
zastavme mrzacenie nasich deti a pod :P

manof
24. apr 2012

@keziah
skús napísať do diskusie 🙂

prevenar
24. apr 2012

@manof ani nie , bud prebehne SKUTOCNA revolucia ludni, masami ktori rozumeju zdroju problemov a odstrania ich nasilim. ..alebo skoncime pri totalnej normalizacii, nasilnom ockovani - lekarskej "starostlivosti" uplne bez akychkolvek ludskych prav a slobod a uplne bez akychkolvek zdrojov ci financnych ci akychkolvek inych.

len pre istotu (kto by este nevedel) aby bolo jasne ,ze o aky program ide. ked niekto pride s nicim takymto , tak tu mislinku okamzite podporte ako len viete, lebo ide o vase vlastne zivoty.

1) okamzite anulovanie celeho statneho dlhu a vsetkych dalsich dlhov voci bankam.
2) vytvorenie novej meny ktoru tlaci STAT sam sebe bez tvorby STATNEHO DLHU .
3) zakaz tlacenia penazi inym subjektom okrem statu (cize banky by uz netlacili peniaze, ziadne "odlzovanie" bank atd. )
4) drasticka redukcia vlady a zvazujucich / obmedzujucich zakonov v oblasti ochrany osoby a majetku, vychovy deti , setrenia si na starobu atd, atd , atd.

-vysledok by bol,ze by vam ostalo temer vsetko co skutocne zarobite , kedze mnohe dane by zanikli a zvysne by boli uplne minimalne . obrovske percento dani ktore platime nejde "statu" ale odvadzame urok za nelegalne/zlodejske pozicky ktore nemali nikdy existovat. statny dlh musi byt zakazany ustavou , stat predsa nemoze byt dlzny nejakej sukromnej osobe, ved je to az smiesne .. banky nie su statne organizacie su to sukromne firmy. cas sa zobudit a otvorit oci ^^

vefi89
24. apr 2012

Čaute všetci,
mám na vás otázku, ale mimo tému 😅
Včera som rozoberala prevodovku, a ako som zatlačila na račňu, šrouba povolila, tak som si rozťala malíček, ale štýlom, že len kožku akoby som mala podrezanú. opláchla som si to studenou vodou, strekla na to dettol, a zalepila som si to, aby som mohla dokončiť robotu. večer som si dala náplasť dole, koža sa mi pekne prichytila späť. a dnes ráno to mám zahnisané, tak teraz neviem, či si to mám znova otvoriť a zas prečistiť, alebo by mi pomohlo, keby som si to len namočila v repíku? (tetanovku nemám, preto mám kusa strach 😅 )

prevenar
24. apr 2012

@vefi89 nahnisalo to ,ze je v tom plno necistot . narastie ti pod tym nova koza, to co mas na vrchu odpadne ked ju nahradi nova 🙂 vytlac hnis , a polej to peroxidom vodika nech to vysumi . ..aj detol by mal fungovat. nic ti nebude 😀

prevenar
24. apr 2012

@manof a dalsi , dnes som nasiel od Jonesa peknu diskusiu - vakcinacia, GMO , pesticidy - autizmus, obezita, rakovina. a dalsie. je to zaujimave ..ak viete po anglicky nevahajte 🙂

anglictina - 1:30 h

https://www.youtube.com/watch?v=Bn8iQI47dWI
heimdalls
24. apr 2012

@vefi89 - ak tvoj príspevok nie je myslený nejako sarkasticky, tetanu sa obávať v tomto pŕipade nemusíš. "Včera som rozoberala prevodovku" - maximálne zaujímavá veta z úst ženy, si pravdepodobne svojho druhu jediná, čo takýmto veciam rozumie. V priestoroch motora by vírus tetanu nemal existovať, kovové predmety nie sú jeho živnou pôdou a oblasť prevodovky nie je miestom jeho výskytu, žiadne obavy, určite by postačil septonex.

bobocka
24. apr 2012

@vefi89 odmoc v repiku,jemne odlep.no neviem,ja by som radsej k dr zasla ak to ostane zahnisane.teraz tetanovka netetanovka-ja sko dieta som mala triesku pod nechtom a do rana mi spuchol a zhnisal cely prst,na pohotovosti mi stiahli mrtvu kozu z prsta,co na pocudovanie nebolelo,ale potom mi dobrak dr bez lokalky rozrezal napoly nechet na ukazovaku a vydrapil najprv jednu polku,potom druhu.akzoe bolest neskutocna.cele zle.namastili mi to,zaviazali a doma som si mala prevazovat,lenze obvaz sa mi prilepil a ta trubka dvanastrocna som si to strhla aj s masom poprosim,zapal jak bic. teda uplne odveci moj pribeh,len som chcela poukazat na to,ze aj hlupost ako trieska moze riadne problemy narobit.
neirituj pokozku viac nez je.repik ma aj protizapalove ucinky.inak mas 22 r,to protitetnovku ako dieta nemas pichnutu? ja som rocnik 82 a mne hovorili,ze nasa generacia ma prist na preockovanie tetanovkov v cca 28-30r.jasne,ze som nebola a ani sa nechystam tak skoro,ale ja som bola v tom,ze ako detom nam to pichli v ramci povinneho ockovania,ci nie? 😕 po pravde hanba mi,no ja netusim co presne pichnute mam.nejak som to nikdy neskumala,skor som riesila syna ako seba ci muza.zaockovana som bola fakt len ako dieta,lebo osobne si to nepamatam.len sa mi mari,ze sme raz ako fakt deturence stali v rade a ako ovecky nas jedneho po druhom ockovali 😠 .no to som bola mala.ine si nepamatam vobec.no o dva tyzdne idem k dr obvodnej mojej,tak uz mam pre nu otazky nachystane 😀
drzim ti palce,nech to nie je nic,len ozaj blbo hojaci sa skrabanec 😉

denduska
24. apr 2012

@bobocka ty si sa pýtala na to ako dlho je Prevenar na trhu? či to nie ty? 😅 Lebo dnes som akurát čítala že Prevenar (starý 7-valentný) bol uvedený na trh v 2001 - to je akurát tých 11 rokov...čiže 13-kový bude tak o polovicu menej.

bobocka
24. apr 2012

@denduska hej hej,ja som sa pytala.lebo kamaratke dr tvrdila,ze ma s trinastkovym dlhorocne skusenosti a mne sa to vobec nezdalo.s prevenarom ako takym mozno,ale nie trinastkovym.lebo ked mal moj maly rok,to jest 2010,tak len vtedy napr mne dr povedal,ze uz sa ockuje 13tkovym,ale kedze on mal prve dve davky klasicke ,tak ,ze dame aj tretiu taku. 😕 dakujem za info 🙂

denduska
24. apr 2012

@bobocka nemáš zač, no aj s tým obyčajným pokiaľ viem, u nás bol nejak od 2007, ani to by som nenazvala dlhoročnými skúsenosťami 😅 takže 13-kový už vôbec.

bobocka
24. apr 2012

@denduska to bola rakuska dr 😉 neviem ake skusenosti maju tam s tym 😕

denduska
24. apr 2012

@bobocka aha 😀 tak v Európe podľa eur. liekovej agentúry Prevenar tiež 2001, Prevenar 13 2009.

bobocka
24. apr 2012

@denduska tak co ja viem ci nejaky lekar moze teda brat 3 roky podavanu vakcinu ako za dlhorocne odskusanu? 😕 asi ,ze ne 😀 ach jo.kamoska hlavne riesi,ci to dat spolu s hexou alebo osobitne.ja som povedala,ze ked uz tak osobitne,.nech aspon odsleduje dieta na co jej reaguje ,ak teda zle zreaguje.co pevne dufam,ze nie a ze bude bubatko v poriadku 🙂 .jej dr povedala,ze prevenar je brnkacka,ze skor hexa byva tazsie znasana. 🤐 no som sama zvedava na jej rozhodnutie.

prevenar
24. apr 2012

@bobocka kamoska nech najprv "neriesi" najprv nech si nieco NASTUDUJE - a potom nech "riesi" . co chce sledovat ? ze jej dieta zrazu po 3rokoch po vakcinacii dostane cukrovku ? a co potom spravy s tym zistenim ? zagratuluje si ? hmm... 😕

ja mam inak na nu tiez otazku, potrebujem poradit - neviem ci si mam dat odseknut celu ruku naraz , alebo kazdy rok jeden prst a az potom ten zvysok . co je lepsie ? totalne sa neviem rozhodnut, ani spavat neviem. pls help . 😕 😕

bobocka
24. apr 2012

@prevenar osobne si myslim,ze je to asi jej rozhodnutie ci studovat bude alebo nebude. hadam je ona matka daneho dietata.a arogantne poznamky si nechaj pre niekoho kto je na ne zvedavy.ja iste nie.clovek sem pride s tym,ze chce dostat info,slusne podebatit o tematike,nieco viac sa dozvediet a dostane sa mu toto.dakujem pekne za taky pristup 😠

tamix
24. apr 2012

dnes som zažila mierny šok, keď som sa svojho gynekológa opýtala na jeho názor na očkovanie. Tak mi povedal, že on vôbec nechápe, prečo museli zrušiť takú potrebnú vakcínu ako je BCG. Keď som povedala, že pre vedľajšie účinky, tak povedal, že on nikdy o žiadnych nepočul. ☹

prevenar
24. apr 2012

@bobocka ja jej predsa nic neberiem, svoje rozhodnutie si kludne si ho moze spravit ake chce , nikoho rozhodnutie nie je v kazdom pripade mojim problemom. mozno, ak nie si zvedava na rozne nazory ludi skus neprispievat na verejne fora a nebudes mat absolutne ziaden problem s reakciami. velmi jednoduche.

prevenar
24. apr 2012

@tamix ...a potom si vytiahol stuple z usi , ze "co ste vraveli" ? zabudol som si ich tam pred 10timi rokmi 😀

manof
24. apr 2012

@heimdalls tetanus je z baktérie, nie z vírusu.

manof
24. apr 2012

@denduska ale kdeže, Prevenar 13 je u nás registrovaný od decembra 2009 a už od 1.VII.2010 (po pár mesiacoch) bol v povinnom očkovaní. Však si to pozrite v SPC na http://www.adcc.sk na konci.

vefi89
24. apr 2012

@bobocka tak toto by ma fakt nebolo napadlo, že trieska takéto šarapaty narobí 😅
nie, nie, ja tetanovku nemám, lebo som mala ako dieťa večne oslabenú imunitu a tým pádom som bola stále chorá, tak sa to odkladalo, odkladalo, potom sa zabudlo a ja som nepripomenula 😀 a teraz už 4 roky ma nový dr. obháňa, aby som konečne došla 😀 ale to už teraz tak blbá neni som 😀
@heimdalls nie, sarkazmus to fakt nie je, pracujem okrem iného v autoservise 😝
@prevenar
Ďakujem vám všetkým za príspevky 🙂 hneď som pokojnejšia 😉 🙂

prevenar
24. apr 2012

@vefi89 no necitis sa hned lepsie ked vies,ze budes zit ? 😀

denduska
24. apr 2012

@manof už viem, veď som to aj písala potom ďalej bobocke 😉

vefi89
24. apr 2012

@prevenar však som nepísala že umieram 😀 len som mala strach, bo to moc zhnisalo, a sa bojím tých ľudí, čo behajú v bielom, lebo mi anjelov pripomínajú 😀

miliharmi
24. apr 2012

http://www.kosmas.cz/knihy/169426/varovne-signa...

Škoda, že taková kniha se ke mně nedostala před 5 lety. ☹