Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
9. júl 2012

@manof jaaaj, ja som ten koment prekukla 😅 citala som az ten dalsi, kde sa da zohnat?

hajanka
9. júl 2012

@janynkaaa citaj na 1237 str. moj prispevok o 11:22 len sa to tyka inej ockovacej latky a to vakciny Priorix (namiesto Infarix Hexa), vsetko potrebne si nastudujes tu

na zaciatok
10 casti o ockovani http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/temy/zdra...
http://www.slobodavockovani.sk/otazky-a-odpoved...
odmietnutie http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnu...
konkretne o vakcine http://www.slobodavockovani.sk/search/?text=Pri... ; http://www.slobodavockovani.sk/search/?text=MMR...
pribalovy letak http://www.gsk.ca/english/docs-pdf/Priorix_2011... ; http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/priori... ; http://translate.googleusercontent.com/translat...

to na zaciatok, lebo je to velmi velmi vela a na dlho
v prvom rade musis byt o tom naozaj presvedcena a nastudovat si vseto o tom, aby si sa vedela obhajit, musis vediet preco to robis a byt si tym na 100% ista ze robis spravnu vec

prevenar
9. júl 2012

@janynkaaa presne o tomto je tato diskusia. vsetky informacie si musis precitat sama, nikto nemoze citat za teba. odpoved ktoru vyzadujes ..aby bola komplexna musela by byt v dlzke niekolkych stran..

dobra sprava je ,ze tych niekolko stran je tu napisanych ..staci si ich uz len precitat. pre zaciatok skus precitat poslednych 150 stran tejto diskusie , urcite ta to posunie niekde uplne inde.

v kratkosti .

-rozhodnut sa mozes jedine na zaklade informacii ktore ziskas studiom.
-max mozna pokuta je 320e
-nic ine. (ak nepocitam,ze neockovane dieta ma sancu byt ovela zdravsie ako ockovane)

janynkaaa
9. júl 2012

@hajanka
@prevenar dakujem hned idem vsetko citat a studovat o tom

prevenar
9. júl 2012

@janynkaaa ..ked si nieco precitas , urcite budes mat konkretnejsie otazky, na kt. si samozrejme radi odpovieme 🙂

bobocka
9. júl 2012

pozerali ste niekto ten reflex? ja som nestihla 😒 .ake to bolo? strasiak ohladom osypok,ci nejake objektivne info?

tean
9. júl 2012

@bobocka
islo hlavne o vystrasenie rodicov. Ukazali fotky, poukazali na fakt, ze osypky su v zahranici v kurze, a rodicia, ktori neockovali deti, by nemali nikam radsej chodit.
Kratko spomenuli, ze to moze mat lahky priebeh, ale niekolkymi vetami dodali, ze dieta moze ohluchnut, oslepnut, zomriet.
Zaujimava informacia bola, ze "rodicia maju pravo odmietnut ockovanie".
To je zaujimave pravo, ked po takejto volbe nasleduje pokuta 😀

prevenar
9. júl 2012

@tean ..ved odmietnut kludne mozu ..a radi im daju 320e pokutu 😀 to asi zabudli spomenut :-P

manof
10. júl 2012

@tean
No však rodičia majú právo odmietnuť povinné očkovanie, len s týmto právom je zviazaná povinnosť zaplatiť pokutu/pokuty v súhrnnej výške od 0 do 331 €.

Obdobne máš právo parkovať na platenom parkovisku, len s týmto právom je zviazaná povinnosť zaplatiť parkovné.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

manof
10. júl 2012

Na margo práve prebiehajúceho strašenia osýpkami:

"Poplašné správy o hroziacich epidémiách osýpok na Slovensku sú zrejme dielom PR agentúry, pracujúcej pre GlaxoSmithKline"
http://www.slobodavockovani.sk/news/poplasne-sp...

"Anonymné reakcie na anonymný dotazník prof. Dluholuckého, adresovaný slovenským detským lekárom"
http://www.slobodavockovani.sk/news/anonymne-re...

danka483
10. júl 2012

Dobrý deň behnem vám sem suseda mi práve hovorila že sú týždeň po očkovaní MMR a teraz chlapci (dvojky) dostali teploty a zrejme osýpky ☹ také mám nervy na to očkovanie 😠

bobocka
10. júl 2012

@tean dakujem za zhrnutie refelxu.inak nieco podobne som aj cakala.treba povedat,ze markiza sa tejto teme dost venuje a nie su len jednostranni a vysielaju aj reportaze a rozhovory s ludmi ,ktori nie dobre po ockovani dopadli-aj v reflexe aj v modrom z neba to bolo...
@danka483 ja som pri MMR dala aj homeo thuyu a neviem ci to pomohlo alebo sme ozaj len stastie mali,ale klop klop maly to zvladol velmi dobre.dala som si zalezat aj na inych veciach okolo ockovania-deta pri maximalnom zdravi,izolovanie od kolektivu v case ockovania... ale dnes uz mam vazne pochybnosti ohladom MMR.skoda len,ze vacsina deti uz ockovana je,teda je mala pravdepodobnost,ze dieta chorobu v detstve dostane(ak ju nevychyta priamo skrz ockovanie 😝) a pritom prave v detstve by ju mohlo v pohode prekonat a ziskat dozivotnu imunitu.namiesto podpory nasej imunity ju ockovanim potlacame 😒

prevenar
10. júl 2012

@danka483 ..to nie je mozne ! vakciny su predsa uplne bezpecne , ved inak by ich organy slovenskej republiky urcite neschvalili . ..a este ich vrele doporucuje aj inak velmi mila "panidoktorka" s nekonecnym a nedosiahnutelnym vzdelanim, peknym bielym plastom a peknym usmevom ..ktora by preda nechcela nikomu zle! cize je vylucene , aby dostali po ockovani proti osypkam osypky ! ..urcite maju doma blchy, alebo plostice a tie dostipali tie ubohe deti. ine vysvetlenie nemoze existovat !

😨

tean
10. júl 2012

@bobocka
tiez som si vsimol, ze sa markiza venuje problematike ockovania a nemaju problem zverejnit nazory oboch stran.
V tomto ma Markiza u mna velke plus. Vzdy ked tu niekto hodi info, ze napr. v Reflexe bude nieco o ockovani, tak si to pozriem.
Este ta prispata STV by mohla robit taketo relacie, dlho uz nic nedavali ohladom ockovania (aspon ja som nic nepostrehol v sucinnosti s tunajsimi rodicmi) 🙂

tean
10. júl 2012

@manof
aj mna napadla podobna situacia.
V podste v tomto state mas volne ruky vo vsetkom, sme krajina s najvyssim stupnom demokracie.
...len v niektorych pripadoch dostanes trest 😀

bobocka
10. júl 2012

@tean aj stv robila nejake diskusie,ktore vsak boli ladene na proockovaciu notu 😒 Sveto tam bol takmer vzdy 😝 😀 uz dlhsie stv nemame,takze neviem ako to teraz je.na svt 2 byvali tie diskusie.

januss24
10. júl 2012

ahojte, tak my sme dnes išli k dr. so správou od imunologa - boli sme tam odoslaní do neurologičky, po nežiadúcej reakcii na druhu hexu +synflorix (nehybnosť nôh niekoľko hodín, apatia, vysoká horúčka). Samozrejme,že obidvaja doporučujú pokračovať v očkovaní počas krátkej hospitalizácie, v prípade horúčky podať diazepam 😖 .Tak som našej dr. povedala,že v očkovaní pokračovať nejdeme, načo mi vytiahla papier s tym záväzným stanoviskom, že oni nás MUSIA nahlásiť a my ešte k tomu musíme podpísať nejaký papier, čo má ona vytlačený - že podľa zákona. Tak sme to tam chvíľu preberali,dala nám ešte mesiac na premyslenie,lebo malý má nižšie železo,tak o mesiac ideme na odber krvi a tam,že jej to potom podpíšeme. Samozrejme nezabudla dodať, že či si zoberieme na zodpovednosť,že keď nám malý ochorie na nejakú chorobu, tak som sa jej na oplátku opýtala, že kto si zoberie na zodpovednosť to,keď sa niečo stane po očkovaní. Ale odpovede som sa nedočkala, ostala ticho, iba mykla plecom 😒 . Ten papier, čo má ona vytlačený jej určite nechcem podpísať, ale mám si ja niečo napísať - nejaké odmietnutie a to,že by sme podpísali? Prečítané mám nielen toto forum odpredu-dozadu a naopak,ale aj tak budem rada, keď mne niečo konkretne poradíte, ďakujem 😎

luba41
10. júl 2012

@januss24 očkovať aj cez mŕtvoly, ani štipka svedomia v nich nie je. Tu vidno, ako so boja o svoje zadky 😠 Ked sa malému niečo stane, sa Ti bez rozpakov pozrie do očí a povie, že ona si len plnila svoju povinnosť. V marci aj naša MUDr. nám mávala papiermi pred očami, povedala som aj 6x, že nič nepodpíšem, že nič také v zákone nie je. A tých chorôb, na ktoré môže malý ochorieť je toľko vo svete / nie, že by som vám ich priala/, ak by si ho chcela uchrániť, tak by ste museli žiť niekde izolovaní vo vákuu /obrazne povedané/ 😉 a hlavne nikde nie je napísané, že ked nie je proti nejakej očkovaný, že ju určite dostane

eaka
10. júl 2012

@januss24 To je úžasný prístup, dieťa očividne zle reaguje, tak budeme pokračovať, ale pichneme ho v nemocnici.. a keď mu to urobí zle, tak čo v tej nemocnici akože spravia? vyberú tu očkovaciu látku z tela von? ale však ďalšie inštrukcie napovedajú.. nadrogovať a uspať, aby než.účinky nebolo vidieť..

prevenar
10. júl 2012

@januss24

..asi sa im nezda,ze uz by mu sposobili trvale nasledky, ktore by potom mohli riesit do konca zivota 😕

-akurat nerozumiem 2veciam . ked ako tvrdis "Prečítané mám nielen toto forum odpredu-dozadu a naopak"
1) ako si mohla ockovat ? 😨
2) tie otazky ktore kladies su vysvetlene snad na kazdej 5tej strane ...v poslednych 100 stranach tak milion krat. 😨

-ked ako tvrdis ,ze si precitala vsetko , tak musim podotknut ,ze citas extremne nepozorne, alebo mas nejaku vaznu poruchu pamate s ktorou by si v ramci starostlivosti o svoje zdravie urcite mala zajst za neurologom 😲

mohykanica
10. júl 2012

Zena na materskej sediaca na modrom konikovy = "intelektualny" vykvet dnesnej doby. Vsetko vie, vsade bola.

hajanka
10. júl 2012

@danka483 ☹ to je smutne, bohuzial, je to uvedene v pribalovom letaku od vyrobcu vakciny a predpokladam, ze ona dala na ockovanie suhlas ☹ ci uz informovany alebo nie, dala
teraz uz len prejst tymi osypkami, ziadne lieky zrazajuce teploty, zvysit davku vit C a A

hajanka
10. júl 2012

@prevenar 😀

hajanka
10. júl 2012

@januss24 citaj vyssie prispevok od @danka483 jej kamaratky deti su po ockovani a z vakciny prave ochoreli na osypky 😔

januss24
10. júl 2012

@luba41 no presne, očkovať,očkovať..neurologička povedala,že bez očkovania, by sme boli všetci mrtvi 😉 ..ale tak nič nepodpíšem a hotovo...

@prevenar 1) očkovala som preto, lebo som sa k týmto informáciam a k tomuto fóru dostala bohužial až po tej negatívnej skúsenosti ako mnohí iní...
2)viem, že sú tu tie otázky milion krát zodpovedané, iba som chcela možno trošku podporiť a napísať moju skúsenosť s dr.!!!!!
čítam pozorne a na rozdiel od teba som všetko písala v slušnosti..ty by si si asi mal zájsť na nejaký kurz slušného spravania, keď mna odporúčaš k neurológovi... 😖

januss24
10. júl 2012

@hajanka díky, ja už, ale nejdem ďalej očkovať..neviem, či to vyznelo tak,že akože hexu odmietnem a mmr doňho napracem...to isto nie!! 😉

prevenar
10. júl 2012

@januss24

"Prečítané mám nielen toto forum odpredu-dozadu a naopak" "čítam pozorne..." " Ten papier, čo má ona vytlačený jej určite nechcem podpísať, ale mám si ja niečo napísať - nejaké odmietnutie a to,že by sme podpísali? " 😀

- odporucam ta k neurologovi, lebo evidentne podla toho co tvrdis mas poskodenu kratkodobu pamat , chcem ti len dobre ..ale v zasade what ever 😀

hajanka
10. júl 2012

@januss24 nic nepodpisuj, ak to tu citas tak to vies 🙂

prevenar
10. júl 2012

@hajanka .."ak" lol 😀

luba41
10. júl 2012

@januss24 prevážna väčšina ľudí "tu" sme sa začali o to zaujímať až po vlastných zlých skúsenostiach. Ach jo ☹