Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

racerunner
25. júl 2012

@alenka600 Najmenšie zlo je neočkovať vôbec, veľmi dôkladne dbať na zdravú životosprávu, prísun pre imunitu zásadných živín (Vitamín A, C, D3, jód, enzýmy - surová strava) a v prípade veľmi agresívnych pôvodcov ochorenia sa vyhýbať zdrojom nákazy.

alenka600
25. júl 2012

@racerunner Ja som to citala, ale nikde nevidim napisane, to co si ironicky napisala Ty "staci si umyvat rucicky a brat vitaminy". Lebo nam tato tema smiesna vobec, ale vobec nepride

racerunner
25. júl 2012

Děvčata nečilte se tolik, nehádám se , neosočuju nikoho z vás, koneckonců je téměř jen a jen vaše věc. reaguji na jeden konkrétní názor zde. Nebaví mě chodit hlavou proti zdi. neřáíkám, Že vaše děti jsou zdravé, jen vám přeji, aby byly...

racerunner
25. júl 2012

@alenka600 prosím tě a z čeho jsi usoudila, že se směji???

racerunner
25. júl 2012

@prevenar i takto přímočaře se dá brát....

sisaka
25. júl 2012

@racerunner sa ti cudujem, ze si sem prispela, tuto temu treba zdaleka obchadzat ak mas iny nazor na ockovanie, pockaj, za par hodin z teba urobia debila, ktory slepo veri doktorom, nedokaze pouzivat vlastny rozum a ohrozuje zdravie a zivot vlastnych deti. Odporucam uz sa neozyvat 😉 usetris si kopec casu a hlavne ti nestupne tlak do zavratnych vysok. Prajem pekny den

mimi
25. júl 2012

@racerunner podla tvojho profilu usudzujem, ze si velmi mlada zacinajuca lekarka, ktora nema este vela skusenosti. Mna presvedcili argumenty v podstate starsich lekarov ako si ty a ver mi, ti lekari nesedeli iba na SVK, ale zbierali informacie aj z inych krajin, kde pracovali 😉

prevenar
25. júl 2012

@racerunner ..ze si robis nasilie to tu citat ..zdalo sa mi ,ze uz na odchode. 😕

racerunner
25. júl 2012

Ano , jsem mladá - je mi 29, pracuji 4roky - nazačínám tak zcela a viděla jsem toho málo a dovolila jsem si okomentovat zde jeden názor, že očkování je zlo. Dobře víte, že se to takto nedá paušalizovat. Nikde nepíšu, že všechno očkování je dar z nebes...Tady ta diskuze je hodně hustá, vpodstatě to není diskuze ale změť nadávek na doktory a jejich "výmysly". To, že díky očkování dnes vašim dětičkám nehrozí poliomyelitida a podobně nikdo nevidíte. Nezlehčuju vaše problémy, dokonce jsem si jeden čas psala se super holčinou, jejíž dítě po očkování málem umřelo, ale ani ta nebyla tak radikální jako většina z vás... a prosím přestaň se do mě navážet . Ani já nesedím na SVK... @mimi

racerunner
25. júl 2012

@prevenar promiň, zdržela jsem se....

manof
25. júl 2012

@racerunner
Jednak nie som holka ale chlap,
jednak by ma zaujímalo, kde si videla koho umierať na záškrt, pretože posledný hlásený prípad záškrtu v Česko-Slovensku bol pred tým, ako si sa narodila,
jednak považujem za veľmi scestné argumentovať za očkovanie neschopnosťou tzv. "modernej" medicíny liečiť tetanus, čierny kašeľ a záškrt. K liečbe tetanu viď napr. tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-...
k liečbe čierneho kašľa viď napr. tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/liecba-cier...
http://www.slobodavockovani.sk/news/liecba-cier...
a záškrt nemá veľmi zmysel rozoberať, lebo tu jednoducho široko ďaleko nie je, ale keby si veľmi chcela, tak si pozri str. 165 až 167 tu:
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Čiže celá táto argumentácia je vlastne v duchu: "sme tak hlúpi, že nevieme liečiť tieto tri choroby, a preto treba všetkých do radu podrobiť nami vymyslenému "preventívnemu" opatreniu, ktoré častokrát zlyháva, neúčinkuje ani zďaleka u všetkých a máva vážne nežiaduce účinky."

Ďakujem, neprosím.

manof
25. júl 2012

@petot
Máš k tomu ústnemu podávaniu glutatiónu nejaký dobrý zdroj, na ktorý by som mohol odkázať v poznámke prekladateľa?

mimi
25. júl 2012

@racerunner tak to ma mrzi, ked to beries ako rypanie. V tejto diskusii nejde len o to, ci je ockovanie zlo, my len chceme, aby to bolo dobrovolne ako je to v inych krajinach, ale to by si musela vsetko od zaciatku citat. 😉

manof
25. júl 2012

@racerunner
Jo, chcel som ešte dodať, že pravdepodobnosť, že v Česku alebo na Slovensku budeš vidieť niekoho zomierať na následky očkovania proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu je mnohonásobne vyššia, než pravdepodobnosť, že tu budeš niekoho vidieť zomierať na samotný záškrt, tetanus či čierny kašeľ.

Potom je otázka, aký význam má "preventívne" opatrenie, ktoré spôsobí viac úmrtí než choroba, pred ktorou má chrániť.

eaka
25. júl 2012

@sisaka Nikto tu z nikoho debila zásadne nerobí. Áno, sem tam aj nám utečú nervy, keď nám sem každých pár strán príde niekto povedať nejakú múdrosť viď obrna aj od pani doktorky a ľudia z tejto témy na to reagujú..väčšinou slušne, ale svojimi argumentami vyvracajú názor dotyčného "prišelca" a ten sa zvykne následne ohradiť, že tu sa neprijímajú iné názory ako protiočkovacie a urazene odchádza a potom sa vracia iba príležitostne podporiť niekoho ďalšieho takého múdreho, kto sem prispel (viď svoj vlastný príspevok), aby si trochu napravil pošramotené ego.. 😉 Ešte nikdy tu neboli žiadne útoky na nikoho, kto sa normálne slušne zapojil do debaty a namiesto prebratých a neoverených dogiem (bez očkovania by sme vymreli a pod...) tu argumentoval faktami...

manof
25. júl 2012

@sisaka
zaujímavé, že napriek tomuto poznaniu to tu čítaš. 🙂

sisaka
25. júl 2012

@manof taka blba nie som, aby som to citala, nahodou mi to padlo do oka, ked som pozerala diskusie, v ktorych sa diskutuje, svoj nazor mam vytovreny, nepotrebujem citat vase dristy

sisaka
25. júl 2012

@eaka ha ha ha, ze slusne a diskusie , chyba mi ksichtik, ktory prevracia ocami

erikasadek
25. júl 2012

@racerunner ja osobne si myslim ze ocovanie teda na cierne kiahne ked ho objavil anglicky lekar tak to bolo urcite uzasna vec ako aj objav atb.//// ale myslim si ze v dnesnej dobe ockovanie zmenilo svoj vyznam je to skor hon n acarodejnice a hon ako rychlo ziskat peniaze co sa farmaceutickych firiem tyka, ockovanie ako take same povazujem za uzasny krok cloveka vpred ku dlhsiemu zivotu.... ale ked si clovek precita co vsetko v nich je a co vsetko mozu sposobit tak sme daleko od prvych ockovacich latok takzvanych cistych...; bez pridavkov ktore skodia...
@sisaka nemyslim si ze niekto tu robi sniekho debila ak jedine ten dotycny zo seba toho debila robi alebo nim je!!!!!!
@racerunner mimochodom ja somù matka ktora este pred par rokmi dusovala sa llen ze ockovanie je dokonale...
bohuzial neziaduca prihoda po MMR sa nam v rodine stale bohuzial moj syn je jej nasledkom a tym padom som otvorila viac oci ......a videla svet uplne inak//// nie som uplne proti , ale ani za nutenie ludi ockovat!!! slobodna vola ako to funguje v inych krajinach bez epidemii smrtelnych.. 😉

racerunner
25. júl 2012

@manof omlouvám se Ti, chlape.... slobodu očkovanie mám přečtenou- odmítám jí brát jakkoliv vpotaz. pro mě jsou tam takové šílenosti, že prostě ne. Ano je to pravda, o tom záškrtu, píšu na jinou formu. Pojem pseudokrup znáš? Jde o tohle - nepíšu, že zrovna tvoje dítě umře na záškrt, nepíšu ani, že bych očkovala všechny děti povinným očkovacím kalendářem. Již před časem mě některé chytré mamči odsud donutily otevřít oči a víc se touto problematikou zabývat.
Jen se mi nelíbí paušalizace a hysterie, která zde !občas! propuká. Protože se to zde změnilo hon na doktorskou čarodejnici, pokud mi to ještě chceš nějak vytmavit, ráda si to v IP přečtu.

manof
25. júl 2012

@sisaka isteže, načo sa vzdelávať? Stačí sa spoľahnúť na dobrú radu lekára a farmaceutickej firmy, ktorá ho školí. A je skvelé, že máš svoj názor vytvorený a nijaké nové informácie nepotrebuješ. To vlastne znamená, že už všetko vieš. Tiež by som raz chcel všetko vedieť...

racerunner
25. júl 2012

@mimi Mimi, já ti to neberu, je mi to jedno, jsou to vaše děti a pokud jste dobře informované, neočkujte je. Názor mám odlišný a jistě mám i právo ho sem napsat. Své děti nechám očkovat, nehodlám spoléhat na koletivní imunitu, která jistě funguje. Je přeci fajn, že žijeme v době, kdy se díky očkování dá neočkovat, že? Jen je otázka, pokud se tak rozhodneme všichni, co se bude dít...Nikde a nikdy jsem ale nenapsala , že byste měly své děti očkovat. Je to o respektování kontraindikací. Nemocné dítě bych neočkovala ani náhodou. Přeci takéje "očkování" a "očkování". Začaly jste na mě útočit. Ale já reagovala na jeden jediný příspěvek a od té doby jsem nucena se bránit.

racerunner
25. júl 2012

@manof ano, zaplať pánbůh a díky čemnu to je? ty nemoci prostě zmizely, že? Jen tak se vypařily...

erikasadek
25. júl 2012

@racerunner za seba 🙂 mas pravo sa tu vyjadrit.. 😉

len n amargo niektore choroby zmizli aj napriek tomu ze sa nikdy na ne neockovalo.. 😉 to len na margo...; cholera mor.. 😉

sorciera24
25. júl 2012

@racerunner
@erikasadek presne a vacsina chorob zacala klesat daavno pred tym, ako sa na ne zacalo ockovat....

manof
25. júl 2012

@racerunner hon na lekárov asi ťažko, keď zhruba tretinu článkov máme od lekárov a citáciami lekárskych časopisov sa to u nás len tak hemží. A čo na našej stránke Ti pripadá byť šialené? Lebo jediná šialená vec, ktorú som z Tvojich príspevkov vyčítal, je Tvoje šialene urazené ego. 🙂

alikaa
25. júl 2012

@racerunner chcela by som sa vyjadrit k tomu poklesu chorobnosti vdaka ockovaniu. Toto je tiez podla teba vymysel? http://genesgreenbook.com/content/proof-vaccine...
Treba klikat na jednotlive grafy s chorobami. Jasne vidiet ako vsetko kleslo davno pred zavedenim ockovania, niektore choroby ako mor, cholera a tyfus sa nikdy neockovali, tak akoto ze ich tu nemame?

Este by som sa chcela opytat, ci by si zmenila nazor, keby meno tvojho dietata patrilo na tuto stranku? http://www.vaccineriskawareness.com/Remember-My...
Nechcem provokovat, len ti ukazat, ze vacsina ludi co tu odmieta ockovanie sa stretla s horsimi neziaducimi ucinkami ako len horucka a opuch v mieste vpichu a neziaduce ucinky po ockovani budu riesit do konca svojho zivota.

manof
25. júl 2012

@racerunner napr. tetanu je tak málo preto, lebo sme tu už pekne dlho nemali žiadnu vojnu, na rozdiel od stavu pred 200 rokmi už drvivá väčšina ľudí nepracuje v poľnohospodárstve (zemědělství) a ak aj v poľnohospodárstve pracujú, tak už nie s koňmi, ale so strojmi. Významnou mierou prispela aj dezinfekcia rán peroxidom vodíka. Toto všetko ale s očkovaním nemá vôbec nič do činenia.

bobocka
25. júl 2012

@racerunner ahoj,neviem ci si maminka,v pase dietatko uvedene nemas(to je poznamka len k tomu,ze neviem ci dieta mas a ci je ockovane ak ho teda mas).mna by zaujimalo ktore ockovanie podla teba ma skutocny vyznam a preco.si lekar,tak to obhaj.pokial si za danu vakcinu,tak iste pribalovy letak prestudovany mas a vies,co ktore zlozenia vakciny pre zdravie cloveka znamenaju.prosim neber moj prispevok ako utocny,lebo nie je.mna to ozaj zaujima,lebo si clovek z fachu 😉 .

prevenar
25. júl 2012

@racerunner ..hmm.. celkom si sa tu prilepila, to sa stava casto ludom "ktorych to to vobec nezaujima a je im zle z temy aj prispievatelov" ..a maju hlboke vedomosti o ockovani, s ktorymi sa proste MUSIA podelit 😀 ..napriek faktu , ze su uplne plytke a az smiesne hlupe. skutocne neverim,ze tie blbosti co tu taras zaujimaju niekoho, kto o danej teme aj nieco vie ..co je drviva vacsina navstevnikov tohto fora. ked si jedneho dna vytiahnes hlavu zo svojho lekarskeho zadku mozno si vsimnes svet a realitu okolo. akurat dufam,ze to nebude pri prilezitosti nejakeho skaredeho neziaduceho ucinku vakciny zrovna na TVOJOM dietati. ..sice ked ta tak citam ,tebe by sa zrejme v hlave nezasvietilo , ani keby ti umrelo priamo v ordinacii ,ze .

neviem co ocakavas od svojho vystupu , to si sa dosla pochvalit ,ze v roku 2012 nedokazete zachranit dieta ktore ochorie na zaskrt a zomrie vam v nemocnici ? tak gratulujem k super uspechu. urcite ste prenho spravili vsetko ,,aj ste mu podavali vysoke davky Cvit intravenozne , aby ste urobili fakt VSETKO pre to aby NEZOMRELO.

pred tym nez zacnes pisat hluposti na verejne forum a uplne sa zosmiesnis si radsej nieco o danej teme aj prestuduj. ani citas spravne. napriklad. skus porozmyslat na kauzami firiem ako GSK, Pfizer , Merc ... s falsovanim vysledkov testov o ucinnosti , kde bol GSK odsudeny na pokutu 3miliardy dolarov ..a ti dalsi budu skoro nasledovat. o tom ako WHO potvrdila ,ze 80% pripadov polia v Pakistane bolo sposobene vakcinaciou ..o tom ako robia tieto firmy nelegalne pokusi na detoch o kt. nevie nikto ..do doby ked deti zacnu po desiatkach UMIERAT. na posledy v Argentine za tusim 13 mrtvych deti dostali pokutu 70 000$ to sa predsa super oplatilo. ...a dalsie a dalsie fakty a kauzy . predpokladam ,ze o tomto sa moc na tych "skoleniach" nehovori. rada na zaver , objav internet a zacni STUDOVAT a hladat FAKTY a skutocne informacie o ockovani. z oficialnych zdrojov je ich zaplava, len sa akosi nedostavaju do sprav , tak ich treba pracne hladat v com ti zelam vela stastia.