Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
9. okt 2012

tak som dopozeral STV. Jedine pozitivum bolo, ze pani (tusim bola zo SUKL) upozornila na to, ze lekari hlasia neziaduce ucinky minimalne a apelovala na nich, aby si tuto povinnost plnili.
Na druhu stranu tam mala vstup aj Spanikova, co dodat ... "jdu blejt velebnosti"

nae
9. okt 2012

Sľúbila som foto prihlášky do MŠ z Brna z tohto roku v súvislosti s požadovaním očkovania:
p.s.: § 50 Zařízení poskytující péči o dítě do 3 let věku v denním režimu nebo předškolní zařízení mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.

😖

petah82
9. okt 2012

@tean presne tak, ta pani dr. Span.... sa radi k tym ostatnym ockocelebritam, co veta, to perla. nemam ju rada. ja mam k nej antipatiu a vzdy mi naskoci v hlave jej hlaska v Mama a Ja poradni, "sice neviem, co to je PCV, ale poradim vam, urcite to zaockujte... " ako mi moze radit niekto, kto nevie? a naco pise, ked nevie? a naco si vybrala taku otazku, ked nevie? preco si to nezistila? sak to nie je online, ale casopis... no comment k tejto pani 😖

marulka83
9. okt 2012

https://www.facebook.com/groups/266431701955/ tu je stranka na FB proti MMR ockovani v UK. Podporme ich!

mikymiky
9. okt 2012

@petah82 juuuj ockomaniacka Spanikova vobec nemusi vediet, o co ide...ak sa proti tomu da ockovat, hor sa do toho! Ved ona uz zaockovala 11 000 deti, z toho iba dve mali neziaduce ucinky, aj to iba preto, ze sa vtedy ockovalo takymi hnusobincami na rozdiel od dnesnych spickovych vakcin!!!
Fuj, ze ju huba neboli, mne z nej bolo normalne fyzicky nevolno...

stastnamamulka
9. okt 2012

@sasena033 nasla som zaujimavy clanok...na prekvapenie nazor lekarky s niekolkorocnou praxou 😉 mozno ti pomoze pri tvojom rozhodovani http://www.nejenleky.cz/clanky/ockovani-poruchy...

prevenar
9. okt 2012

@hajanka mam vela prace 🙂

prevenar
9. okt 2012

@zoozkha tu mas nieco o poliu ak ta to tak zaujima, tusim aj o monovakcinach ...http://nanicmama.sme.sk/zdravie/polio-v-pakista... nejaku ti mozno poslu, ked pekne poprosis.

sirinka
9. okt 2012

@nae rozpravala som sa v nasej skolke s ucitelkou, ze beru iba deti zaockovane a bola prekvapena, ze to odkedy, ze ich to nezaujima... a ja ze ved nasa pediatricka to vzdy pise na prihlasky, tak schvalne popozerala a okrem nasej dr. este jedna to tam pisala inac ziadna... takze idem asi hladat inu dr. lebo ta nasa sa tym asi pysi, aku vysoku zaockovanost ma medzi svojimi malymi klientmi...

zoozkha
10. okt 2012

@zaockujteajslnko ja som niekde tvrdila, že očkovanie zaručí môjmu dieťaťu, že neochorie? Len či nie si náhodou "ošúlený" ty.. Ja som sa prišla poradiť, práve preto, že tomu nerozumiem tak, ako niektorí z Vás. Tvoje rady mi ale neboli k ničomu...
@nae je mi jasné, že môj dotaz mohol, pre Vás, ktorí sa (ne)očkovaniu venujete, vyznieť hlúpo a nelogicky. Ja som rada, nech to vyznie akokoľvek hlúpo, že malá dostane o jednu vakcínu menej. Žiadnu ďalšiu (proti obrne, mmr), aj vďaka Tvojim postrehom, už nedostane.
Čo sa týka našej pediatričky, našťastie sme ju nemuseli navštíviť inak, ako na poradni (máme ešte 3 ročného syna), takže toto je prvá vec, ktorú sme riešili nad rámec poradne a vyhovela nám. Neprebehlo žiadne "vyhrážanie" nepotvrdením prihlášky do škôlky, ani nič podobné. Len sme do karty podpísali, že žiadame túto schému, žiadne odmietnutie. S tou obrnou je to ale kravina, uznávam...
@prevenar ďakujem za snahu...

zoozkha
10. okt 2012

@zaockujteajslnko aha, už som pochopila Tvoju reakciu. Mala som dávať väčší pozor, ako to píšem, lebo ty zjavne radšej, akoby si poradil, rýpeš a chytáš za slovíčka.

manof
10. okt 2012

@tean čo bolo na STV2?

hajanka
10. okt 2012

@jizzlgirl krasne napisane, trosku vsak do toho vstupim, dietatko sice ma nejaku imunitu od matky, uz pocas vnutromaternicoveho vyvoja, dalej pokracuje dojcenim. Toto mu dava akysi zaklad a chrani ho prve mesiace, dalej si uz buduje imunitu samo, stretava sa s virusmi, bakteriami, roznymi patogenmi, je prirodzene ze sa "nakazi" a tymto si imunitu upevnuje, ziskava dalej do dalsieho zivota. Nemusi to hned znamenat ze jeho imunita je oslabena, prave naopak tymto sa upevnuje. Samozrejme, ak to nie je 3x do mesiaca, ale 3x do roka 😉

hajanka
10. okt 2012

@nae 😖 😖 😖 😖

martinka1981
10. okt 2012

@tean ja som to tiež nahodou prepla tak som pozerala,Španikova otras 😖 😖 😖
to sa neda počuvať čo ona hovori 🤐

martinka1981
10. okt 2012

@manof bol tam inak aj zaber na tvoju stranku 😀 😀
neviem presne čo to bolo ale venovali sa tam tejto kauze ,mali v študiu p.Magalovu zo SUKL a živy vstup mala Španikova 😝

martinka1981
10. okt 2012

@manof tak som to zislila boli to Komentare na STV 2 ale ešte to neni v archive stv-čky. takže treba počkať a potom pozrieť.

martinka1981
10. okt 2012

@halienka a ten pediater čo bol v tych spravach na markize? Dobry bol nie?
My sme s mm skoro odpadli 😝 vizitka našeho zdravotnictva:-/

bobocka
10. okt 2012

teraz uplne odveci otazku plozim,ale-poznate nejake prirodne vit b pre deti? dieta je trojrocne.potrebujem malemu doplnit a okrem jamiesonu som nic nenasla a oni tiez maju len komplex vitaminov,nie samotne becko. cebion moc nechcem,ale zas ak nic ine lepsie nebude,tak ok.najlepsie by bolo keby to bolo volnopredajne,dobre dostatelne v lekarnach,predsa len kym objednam z netu a kym to pride ,tak sa malemu stav zhorsit moze.vopred dakujem za kazdu radu 🙂

mimi
10. okt 2012

@bobocka neviem, ci ti pomoze, ale ja som toto nasla a idem malej odtial kupovat vitaminy 🙂
http://eshop.finclub.sk/vitaminy/

dazdovka
10. okt 2012

@bobocka my sme si davali drazovane pivovarske kvasnice (Pangamin) a spokojna...

manof
10. okt 2012

@bobocka
Jamieson zvykne mať dosť brutálne zloženie, to by som nekupoval.
FinClub je určite lepšia voľba, ak teda nechceš objednávať niečo zo zahraničia.

kubinca
10. okt 2012

tak dnes sme odmietli MMR, dr az s cudnym pokojom nerobila ziadne sceny, nepresviedcala ma, ani mi nepovedela nic zle nato... len dobre, je to vas nazor, ale musime to zapisat do karty, jedine co tam napisala bolo :" Rodicia odmietli podanie vakciny Priorix". akurat mi nesedelo, ze chcela moj a manzelov podpis, ja som jej to podpisala a na manzela som povedala ze to asi nepride podpisat, nato mi povedala ze to ma byt spolocny nazor rodicov ze ak s tym nesuhlasi nech si to vyjasnime medzi sebou.... tak ako, ma pravo pytat podpisy nas oboch?? a mala som to vobec aj ja podpisat??

bobocka
10. okt 2012

@mimi
@dazdovka
@manof dakujem vam za rady.z netu nechcem objednavat,nieze by som tomu neverila,viem,ze by som sa tak dostala mozno ku kvalitnejsim vit doplnkom,ale ja to potrebujem hned teraz.malemu sa v puske vyhodila afta.teda myslim,ze to je afta.taky maly biely cuplik a okolo to ma trosku zapalene.nemozem cakat tyzden kym mi z netu daco pride,dovtedy sa mu to moze zhorsit,konat musim hned.nasla som si na nete,ze i potretie praskovym cukrom pomoze,akoze recept starych materi,no neviem 😅 nasla som si aj ze cajovnikovy olej by mohol byt fajn.pozriem aj ten pangamin.este raz vdaka 🙂

bobocka
10. okt 2012

@dazdovka k tomu pangaminu som si nasla toto http://www.pangamin.cz/sk/pivovarske-kvasnice.php tam je toho hruznica.ktore si ty davala a ako? dakujem🙂 a ako staremu dietatku si davala? moj ma cerstve 3 roky

dazdovka
10. okt 2012

@bobocka asi to klasicke draze, uz je to cca 8 rokov dozadu... ako vidim, tak rozsirili ponuku riadne, zaujimave 🙂 pisu, ze draze od 3 rokov... Malemu sa bude grgat po pive 😅 😅 vazne 🙂
Kupila som v klasickej lekarni.

alikaa
10. okt 2012

@bobocka my mame dobre skusenosti s Pangamin-Glukavinom s hlivou ustricovou a echinaceou - http://www.docsimon.sk/tovar/pangamin-glukavin-...

nae
10. okt 2012

@zoozkha
Ešte si dovolím reakciu. Tvoj dotaz nie je hlúpy, ani nelogický - ja som tiež nezjedla múdrosť sveta a stále sa mám čo učiť. Pohybujem sa ale v ČR a tu je to celé trošku iné, ako na Slovensku.
Nelogické mi prišlo to rozloženie očkovania hexavakcínou - pretože keď sa volí schéma 2 plus jedna, je to hlavne preto, že bol začiatok očkovania z nejakého dovodu posunutý mimo štandardný rámec očkovacieho kalendára - napríklad v našom prípade nebol malý zaočkovaný v 9. týždni, ako sa tu normálne začína očkovať, a už bude mať polroka - ak by som ho teraz chcela začať očkovať, už nemá význam dávať 4 dávky, ale len tie tri - dve do roka života, tretiu najmenej 6 mesiacov po druhej.
Takže preto som sa čudovala - ak ste sa rozhodli na očkovaní od 3. mesiaca, čo je vlastne od 9. týždna, je to akoby podľa štandardného očko kalendára (teda s tým, že 4. dávku nechceš dávať).

---Čo sa týka našej pediatričky, našťastie sme ju nemuseli navštíviť inak, ako na poradni (máme ešte 3 ročného syna), takže toto je prvá vec, ktorú sme riešili nad rámec poradne a vyhovela nám. Neprebehlo žiadne "vyhrážanie" nepotvrdením prihlášky do škôlky, ani nič podobné. Len sme do karty podpísali, že žiadame túto schému, žiadne odmietnutie. S tou obrnou je to ale kravina, uznávam...

Sme na tom v tomto úplne rovnako. Žiadne vyhrážanie sa o potvrdení prihlášky do MŠ, ale keď príde na lámanie chleba, doktorka pozrie do PC a napíše, čo tam uvidí (resp. neuvidí). A to nehovorím o tom, že takéto potvrdenia može vydávať aj sestrička, ktorá píše len to, čo má nakázané. Niektorí rodičia tento rok podávali aj 10 prihlášiek, tak si vieš predstaviť, ako to u dr. vyzeralo tak týždeň pred podávaním prihlášok - len potvrdzovali a potvrdzovali (a kasírovali).

sirinka
10. okt 2012