Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kryska5
24. feb 2011

zdravím, prosím vás mama prekonala čierny kašeľ, ani o ňom nevedela, užívala ATB vraj to čierny kašeľ zmiernilo. Viem mi niekto rozumne vysvetliť prečo lekárka mojej mame povedala aby si zohnala vakcínu proti čiernemu kašľu a dala sa zaočkovať ?????
Bavila som sa o čiernom kašli aj na RUVZ s pani epidemiologičkou a bolo mi povedané, že vakcína je "účinna" až po 3.dávke, čo je 11-12mes. načo sa to vôbec očkuje keď čierny kašeľ je najnebezpečnejší pre úplne malé miminká, ktoré ešte nevedia vykašliavať? Či som to nepochopila dobre?

yojka11
24. feb 2011

ahojte potrebujem poradit mam 11 mesacnu dcerku ktoru som dala zaockovat aj v 3 mesiaci aj v 5 mesiaci a uz nechcem dalej ziadne ockovanie ale mam taku doktorku ktora ma stale presviedca chcela by som aby mi niekto poradil v trnave ci ja nejaka dobra lekarka ktora by ma nenutila na ockovanie...ja svoje dieta nechcem dat ockovat

tin007
24. feb 2011

@kryska5 rozumne nie, ale "nerozumne" si myslim, ze dr. bude mat z ockovania prachy 😠
po prekonani by mala mat dozivotnu imunitu, po vakcine tak max. na 5 rokov
na tvoju druhu cast otazky nevie dat odpoved nik, pochopila si to dobre

boddez
24. feb 2011

@andreajakubska tak tak...už ani ja to neháádžem na nastenku..lebo to skonči podobne...niekedy aj hršie..ale ta premudreta hmm to je vraj doktorka..nejaka hehe 23 ročná..pardon študovana autorita odborníčka..🙂)too je dookola stáále..nezodpovednosti..pre mna su nezodpovední oni...🙂 🙂 🙂 🙂

oscarka3
24. feb 2011

@kryska5 , pochopila si to dobre a mama má po prekonaní imunitu, tak na čo očkovanie 😖

kryska5
24. feb 2011

@tin007 oscarka3 ďakujem Vám za info, ja som si nebola istá tou imunitou, no i tak ma to zarazilo.
Čo sa očkovania týka, čím o tom viacej viem, tým viacej musím krútiť hlavou v akom Kocúrkove to žijem .... a naozaj kde je ten grcajúci smajlík??? 😀

boddez
24. feb 2011

Jane Burgermeister je internetovým fenoménem posledních měsíců v oblasti záchvatu prasečí chřipky. Záměrně jsem použil slovo záchvat místo epidemie, protože prasečí chřipka za více než půl roku své existence nepřekonala téměř v žádném ohledu klasickou chřipku, ať už jde o počet nakažených, závažnost onemocnění nebo úmrtnost.

Jane Burgermeister se v kontextu této nemoci zmiňuje o několika dohledatelných událostech, jako je například český objev viru ptačí chřipky ve vakcíně Je to obchodní tajemství, odmítá firma komentovat únik smrtelné vakcíny. Vznik očkovacích center, nebo povinné očkování v Kanadě. Z mého pohledu však v některých oblastech zachází až moc daleko a dostáváme se do oblasti doměnek a sci-fi, jako například v oblasti sledování lidí pomocí nanočipů a satelitů, nebo při zmínce o UFO.

Vzhledem k sebevědomému předpokladu, že pravidelní návštěvníci mají alespoň trochu kritický pohled na informace které dostávají, jsem se video rozhodl zveřejnit a nechat na vás, rozhodnout, které informace jsou pro vás přínosné.

samotne video tu

http://www.mustwatch.cz/film/interview-s-jane-b...

petot
24. feb 2011

@sofhia Prosím, pozri si ohľadom odmietnutia stránku http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

divoska
24. feb 2011

@boddez nahodou niekedy su mladi ovela "lepsi" nez tie stare komunisticke dinosaury. ale da sa polemizovat, to len na margo, ze netreba generalizovat. napr extremne mladi zubari a zubarky su paradoxne zistujem ovela preciznejsi, lepsie vybaveni a nadupani vedomostami ako nasi stari osvedceni lekari u ktorych si myslime ako sme roky konecne za vodou a pritom sodoma gomora nakoniec. pripad z praxe 😉 jo a hlavne nestudovali za klobasky ale niektori tam isli fakt zo zaujmu 🙂 hadam su taki aj nejaki vseobecni alebo pediatri. inak v porodnici som zazila dve neskutocne nemozne stare doktorky, a dve mlade /jedna fakt ze kost mimochodom 🙂/ ktore pristupom aj vedomostami daleko vycnievali

petot
24. feb 2011

@tabi10 V Rakúsku je očkovanie dobrovoľné.

Pokiaľ ide o výskyt autizmu/cukrovky atď očkovaní vs neočkovaní, tak neexistujú kavlitné a vedecky spoľahlivé štúdie. Existuje len niekoľko príkladov, ktoré naznačujú trend - napríklad je niekoľko článkov o americkej populácii Amish, ktorá neočkuje, kde bol výskyt autizmu 100x menší než u bežnej populácie, a aj tie 3 deti s autizmom boli adoptované a teda očkované.

Ak Ťa zaujíma výskyt očkovaných ochorení na Slovensku, pozri si materiál http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

boddez
24. feb 2011

@divoska bol to len príípad tej dotyčnej...negeneralizujem nikoho..🙂

divoska
24. feb 2011

@boddez ked si tak vypichol ten vek v tom kontexte, tak mi to z toho vyslo, ok.

boddez
24. feb 2011

@divoska už som dobrúúúšik... 🙂 🙂 🙂 🙂

roo
24. feb 2011

@denduska bolo to uz par stran dozadu, co si pisala, tak si dovolim citovat: "caste preockovavanie tetanu je dost nebezpecne. po troch davkach tetanu dalsia az o 10 rokov najskor." Prosim Ta, je ku tomu nejaky ofi. zdroj, ktorym by sa dalo argumentovat? A ako nebezpecne?
Ide o to, ze dieta mame ako jedno z poslednych este ockovane v tretom roku veku a teraz ma ist zas medzi piatym a siestym...

mywiel
24. feb 2011

Objednajte tieto kvapky drenuju vsetky skodliviny z organizmu z vakcin 😉 podava sa to detom do vody, caju, mlieka a je to aj pre dospelych drenuje to aj staré vakciny 😉 http://www.studiozdravia.info/default.aspx?p=on...

denduska
24. feb 2011

@roo vakcina proti tetanu je silne imunogenna, tzn. ze dalsim a dalsim preockovavanim sa zvysuje riziko neziaducich reakcii - ak ma jedinec este dostatok protilatok vola sa to Arthusova reakcia, alebo serova choroba. Preto aj to ocko v 3.roku zivota zrusili lebo protilatok je nadostac. Tu je nieco, neviem ci je to zrozumitelne 😅 http://www.wikiskripta.eu/index.php/Imunopatolo...

hm, no ja by som dala najskor az o 5 rokov, alebo mozete dat zistit protilatky, urcite ich bude viac nez dost 😉

roo
24. feb 2011

@denduska cize by sa to dalo pouzit ako dovod na odmietnutie ocko? (to by mala byt myslim infanrix polio)

roo
24. feb 2011

@denduska ups, link nefunguje, ale nasla som to

boddez
24. feb 2011

@mywiel 🙂 🙂 🙂 🙂 dakujem ...hlavne tieto veci je super mať doma http://www.studiozdravia.info/default.aspx?p=on... 🙂 🙂 🙂 🙂

mywiel
24. feb 2011

@boddez ked uz nie je sloboda rozhodovania aspon takto sa da pomoct 😉 U nas (Svajciarsko) nie je ziadne absolutne ziadne ockovanie povinné, hadam aj Slov. raz da na vyber rodicom, treba dufat a nenechat sa zastrasit.

boddez
24. feb 2011

@mywiel alebo to nezmyselne očkovanie odmietnuť tak ako my....🙂

denduska
24. feb 2011

@roo pockaj skusim este raz ak to nepojde daj to do googlu ("Arthusova sérová), vyhodi to niekde v prvej polovici
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Imunopatolo...

ak bude mat dostatok protilatok podla mna nie je o com, pretoze teraz sa uz deti neockuju v 3.roku zivota, tak vam nic nemozu.

mywiel
24. feb 2011

@denduska ked sa nieco stane a clovek sa zrani a musi ist na sitie do nemocky tak ci si zaockovana proti tetanusu alebo nie aj tak ta v nemocnici opat zaockuju 😒

roo
24. feb 2011

@denduska dakujem

denduska
24. feb 2011

@mywiel ockuju sa len osoby s neznamym ockovacim statusom, inac sa picha len hyperimunny imunoglobulin 😉 Aspon u nas to tak bolo. (aj keby chceli ockovat, este im to nemusia preplatit lebo poistovna to vidi kedy si kto vykazal ockovanie proti tetanu)

jerrymona
24. feb 2011

@sofhia nepochopila som, co si tym myslela, ze ci mam uceleny mail, ze ti ho mam poslat. 😕
@tabi10 az teraz som sa k tomu dostala, aby som si celu studiu precitala a odpisala ti. takze:
casova dlzka studie - od 1.marca 2001-8.augusta 2010
spisala to jedna pedagogicka petra cortiel, ktora je v uzkom kontakte s dr. loibnerom.
sledovala stav neockovanych deti z viacerych krajin napr. rakusko, nemecko, VB, svajciarsko,... dokopy 1381 deti.
pisem iba vynatky, lebo to je na 8 stran asi.
u 1312 deti (cize 95%!) je velmi dobry vseobecny stav = su vitalne, energicke, zriedkavo trpiace lahkymi infekcnymi chorobami.
potom vymenuvava jednotlive choroby a pocet deti, na ne chore. nasla som, ze 1 dieta malo autisticke prejavy a 1 dieta ochorelo na cukrovku typu 1.
inak o tetane tam nebol ani len zmienka.
sledovala stav v rakusku (ockovanych aj neockovanych) a podla statistik, ktore jej boli k dispozicii pise, ze napr. ma kazdy 4-ty clovek v rakusku ma rozne alergie (25%), to su ti ockovani a neockovanych je iba 0,28%.
potom vymenuvava detske choroby a pocet ochorenyc deti a priebeh choroby (samozrejme neockovanci). vybrala som napr. cierny kasel: bez komplikacii 77 deti, tazke komplikacie malo 10 deti, stredne komp. 14 deti a lahke komp. 17 deti.
z tych neockovanych deti je chorych 4 na astmu, 58 na neurodermitidu, 48 alergie, 8 hyperaktivita a jednotlivci na ine choroby.
potom tam bolo vycislene a napisane, kto sa kde lieci - osteopat, homeopat,...
potom pise o par pripadoch: jedno dietatko zomrelo v 5.mesiacoch na SIDS. jedna zena, ktora sa dala zaockovat v 41.rokoch, dostala ruzienku.
v zavere pise, ze jej dotazniky su pouzivane v publikaciach, nie su vedecky spracovane. ziadny z vedcov ani z farmakologie sa o ne nezaujimal, nepouzili sa ani na vedecke studie.

dufam, ze som to dobre poprekladala. 😅
je super, ze mas lekarku, ktora sa k tomu nestavia, ze ockuj a hotovo, ale aj trochu rozmysla. 🙂
ako som pisala, jasne, aj nezaockovane deti su chore...len ako mi z tej studie vyplyva, nie v takom pocte a nie tak casto. a aj priebehy chorob su miernejsie vo viacerych pripadoch. 🙂
a nie, v rakusku nie je ziadne ockovanie povinne, takze si kazdy moze vybrat ci chce, ci nechce alebo co chce ockovat. kto sa ako dava ockovat, neviem. ja viem len, ze ja, mm a nasa dcerka zaockovani uz nebudeme alebo vobec nebudeme. hovorili sme o tom uz viacerym ludom, aj co maju deti, ale niektori ockuju aj tak. takze je na kazdom, ako sa rozhodne. 🙂dolezite je len, sa vobec informovat.
a kludne sa pytaj. kto sa pyta, ten vela vie. 🙂

@manof, potreboval by si aj tuto studiu? lebo ti ju mozem prelozit celu.🙂

manof
25. feb 2011

@pifina
Ďakujem za poklonu

sofhia
25. feb 2011

http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=391
http://www.blip.tv/file/2224472/
pre tych, ktori sa chcu dozvediet viac o ockovaniach...

@jerrymona dakujem, uz muz nasiel vsetko mozne, a urcite nejdeme do dalsich ockovani, len sa obavam nasledkov, co sa tyka spolocnosti, ..ale dieta je na prvom mieste 😀
@petot dakujem, uz sme to vcera cele prestudovali, hore uvadzam dalsie zaujimave link, muz sa v tom zacal viacej rypat, a nasiel dost vela dobrych informacii... odmietame urcite

sofhia
25. feb 2011

@mywiel nemas nahodou skusenosti s tymi ocistujucimi kvapkami, podanymi babetku? dcerka absolvovala 2 ockovania - hned 5. den a v 3 mesiacochv - to mala pred vyse tyzdnom... teraz ma skoro 4 mesiace... a neviem ako by zareagovala....

sammy19
25. feb 2011

@roo - aj u nas to tak je. Syn bol zaockovany v tretom roku, potom to v tom istom roku zrusili, no my sme to stihli, lebo doktorka ho naockovala hned po druhych narodkach 😒 A teraz by mal byt preockovany, no ale presne to riesim, ze predsa, ked dostal to ocko v tretom roku, tak by to teraz nemal mat, respektive urcite by to malo byt minimalne posunute. Este som to s dr. nepreberala, kazdopadne, to ale riesit budem coskoro.