Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
18. mar 2011

@resuada podla mojho nazoru (a co som si rychlo pozrela na nete), ak boli tvoji svokrovci v nejakom turistickom rezorte, tak sa nicoho obavat nemusite. ine by to bolo, ak by cestovali po ostrove a celkovo tam travili dlhsi cas (napr. pracou pre nejaku charitativnu organizaciu a pod.), tak by mohli byt ohrozeni a nasledne aj ohrozovat dalej, hep. A, hnackovitymi ochoreniami, ci horucku dengue.

lulkax5
18. mar 2011

@ercika nie nepodpisala iba som jej povedala ze este som neni rozhodnuta ci ho dam ockovat no a samozrejme zacala sa vyhrazat uradmi a socialkou 🙂 a nedala mi ani dalsiu poradnu vraj si mam do dvoch tyzdnov rozmysliet ze co 🙂 ty si dala svoje zaockovat ?

ani_sama_neviem
19. mar 2011

nop ahojte ak ste si citali teda moj prispevok v tejto miestnosti : https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/hexavakcina-a-jej-rizika-mam-dat-synceka-ockovat/ tak mi prosim poradte ako postupovat jednoducho jej ma povedta ze s tmy nesuhlasim a ona ma uda? :/

tin007
19. mar 2011

@ani_sama_neviem preluskaj sa jednotlivymi castami Ako na RUVZ http://www.slobodavockovani.sk/pravo/
my sme nase rozhodnutie neockovat zrealizovali tak, ze sme napisali vyhlasenie, to odniesli na prislusny RUVZ a kopiu (s prijimacou peciatkou) odovzdali pediatrovi. samozrejme to mozes urobit aj inak, napr. oznamis to dr., ta/ten zapise do karty pod kodom diagnozy pre kontraindikacie pri ockovani

sofhia
19. mar 2011

@tin007 a uz ste mali konanie, ci este len vas caka?

tin007
19. mar 2011

@ani_sama_neviem hlavne si prestuduj ten link, aby si nahodou nepodpisala nieco, ci ti dr. podstrci a ty sa tak nepriznala k niecomu, co si neurobila

tin007
19. mar 2011

@sofha este nie

olifcek
19. mar 2011

@tin007
@manof

jj ta lupa je mi jasna, ale da sa to aj inak... ale uz je to pase, precitala som si to i takto 😵

ercika
19. mar 2011

@lulkax5 nie ,nedala.Doktorka mi tvrdila ,že sme u nej 1.Nesťažujem sa na ňu,bola v zaskočená,aj mi letáčik dala,že si to mám premyslieť. Potom som jej podpísala odmietnutie, no a od vtedy o očkov. ani reči. Dodnes je milá a príjemná .Má "len " tbc -do dnes to ľutujem,mal totiš zápal.Až do 8 mes. nemohol byt očkov.Pozostatok exém -nie a nie sa ho zbavit .Inak je to zdravé babo.do roka mu vobec nič nebolo. Ako 14 mes. soplíky ,teploty,kašeľ-zvládol to bez antib.,len cesnak,cibuľový čaj, C vitamín a sirup s lekárne..a je fit. Síce to trvalo asi viac času 2 týždne,ale oplatí sa.

vericira
19. mar 2011

hazardujete se životem,nedat své děti očkovat:(promiňte můj názor a je mi z toho smutno když to tu čtu:(

prsky
19. mar 2011

@vericira jj..lebo na kazdu chorobu existuje ockovanie a ziadne ockovane dieta nedostalo chorobu, na ktoru bolo ockovane, ze? 😉

vericira
19. mar 2011

@prsky mám pocit,že ti kteří své děti neočkují,tak se vracejí do pravěku a s tím se budou vracet i nemoci,co dnes už člověk vůbec nezná.jak můžou vědět rodiče že v dospělosti jim to ti děti nevyčtou,nebo nedejbože chytnou nějakou nemoc,kor v dnešní době kdy se cestuje do vzdálených krajů.

leelo
19. mar 2011

@vericira ale ked tie nemoci nepozname, tak sa proti nim ani neockuje, ze?! cize co s tym? chces este navysit zoznam povinneho ockovania o "praveke choroby"?
a ked moje neockovane dieta prinesie z dalekych krajov chorobu, tak ako sa moze tvoje ockovane nakazit? ved je ockovane!
skus si niekedy len namatkovo precitat nieco na tejto stranke:
http://www.slobodavockovani.sk/
alebo priamo v tejto rubrike:
http://www.slobodavockovani.sk/zdravie/

vericira
19. mar 2011

@leelo mé dítě to nedostane,ale je mi líto těch dětí co nejsou očkované.nechci navyšovat žádné očkování.jen si myslim jak se přestane očkovat tak se ty nemoci vrátí.

leelo
19. mar 2011

@vericira nechcem ta vystrasit, ale ockovanie nechrani na 100%. a ani dozivotne, max. tak na par rokov.
vedela si napr., ze hexavakcina, napr. cierny kasel, ma nejaku tu svoju ziadanu ucinnost (teda vznik imunity) az cca po 3. davke, teda v roku zivota dietata? dovtedy bolo to tvoje uplne nechranene!!!
navratu nemoci sa bat nemusis, studie to vyvracaju. skor sa ockuje este proti nemociam, ktore tu 100 rokov neboli.
a to, ze sa ockovanie stane nepovinnym, o co sa aktivisti v tejto diskusii snazia, este neznamena, ze bude svetova zaockovanost 0%. krajiny, kde je ockovanie nepovinne, tuto tezu vyvracaju prave vdaka svojej vysokej zaockovanosti.
ide o slobodu volby. nikto nezakazuje ockovanie, nemal by ho ani nikto prikazovat. co sme nejake stado dobytka? ja sa tak necitim 😖
kazdy si musi zvazit rizika vs.benefity. to rozhodovanie urcite nie je lahke. ale pre mna je dolezite, ze za moje dieta neprevzal zodpovednost nejaky uradnik, nedajboze farmaceuticky podnikatel, ale ja sama. lebo aj v pripade, ze by moje dieta na vakcinaciu doplatilo, co vobec nie je sci-fi, ale holy fakt dnesnej doby, bola by zodpovednost taktiez na mne.
pozri si aspon par minut z tohto, len to o louisovi pasteurovi, je to velmi zaujimave:
http://www.blip.tv/file/2224472/#

prsky
19. mar 2011

@vericira juj... to je na dlhu debatu a cloveka to uz odradza bavit sa o zakladnych veciach, ako su hygiena, zivotny standard atd atp .. ja som napr. v detstve prekonala aj take "praveke" choroby ako su mumps, rubeola ci osypky a kiahne a vdaka tomu ich uz (s velkou pravdepodobnostou) nedostanem .. keby som bola ockovana (proti rubeole som bola a dostala som ju aj tak), tak tie choroby mozem dostat teraz v dospelosti, co by bol ovela horsi scenar ... takze detske choroby radsej nech moje deti prekonaju 😉
a co sa tyka ostatnych chorob, proti ktorym sa ockuje .. ktore su uz podla teba minulostou? hepatitida B, zaskrt, cierny kasel, tbc? - vsetky su tu a mozu ich dostat aj ockovane deti - nikto nema zaruku - ono je to len o tom, zvazit pre a proti a rozhodnut sa, ci mi stoji za to, aby som pichala do este rapidne sa vyvijajuceho organizmu s nevedno ako vyvinutou imunitou latky, ktore netusim, ako na moje deticky mozu zaucinkovat (mozu mat z toho horsie a celozivotne nasledky ako keby len prekonali kiahne ci mumps alebo aj cierny kasel).
ono je pekne verit "autoritam" ako su lekari, ale poznas "doveruj ale preveruj" - skus si co-to pocitat o imunite, jednotlivych chorobach, proti ktorym sa ockuje, pripadne pribehy ludi, ktori maju vdaka ockovaniu nasledky, zamysli sa a potom mi prid povedat, ze hazardujem so zivotom

boddez
20. mar 2011
https://www.youtube.com/watch?v=OdljWiRUlss


John Virapen a neprofesionalita CT24

Či to viete alebo nie, farmaceutický priemysel (nazývaný v anglicky hovoriacich krajinách aj Big Pharma) kontroluje mnohé stránky vášho života a vytvára vo svete "kult medicíny". Hrozivá vec je to, že "intrigy" sú hlboko zakorenené v politike a prejavujú sa v klamstvách, škandáloch a korupcii. Veľa ľudí zodpovedných za kontrolu sa v prvom rade zameriava na peniaze namiesto toho, aby mali na mysli zdravie a blaho svojich zákazníkov. Vďaka dômyselným marketingovým praktikám sa však zdá byť všetko ružové a každý sa v zápase o svoje zdravie snaží získať najnovšie lieky. Dr. John Virapen (narodený v roku 1943) pracoval viac ako 35 rokov vo farmaceutickom priemysle. Bol výkonným riaditeľom švédskej pobočky Eli Lilly & Company, jednej z najväčších medzinárodne činných farmaceutických spoločností. Zapojil sa do rozvoja agresívnych marketingových stratégií, ktoré vo viacerých prípadoch zahŕňali nesmiernu korupciu. Zúčastňoval sa účinnej distribúcie liekov, ktoré spôsobovali masívne a nebezpečné, priam fatálne vedľajšie účinky -- smrť pacienta, prípadne smrť náhodných ľudí, ktorú spôsobili pacienti pod vplyvom antipsychotík. V súčasnosti sa Dr.John Virapen venuje odhaleniu farmaceutických praktík a vytvoreniu povedomia o tom, ako farmaceutický priemysel pracuje s prvoradým cieľom, ktorým je jeho vlastný záujem -- pričom riskuje naše životy a životy našich detí!

andreajakubska
20. mar 2011

@vericira Je dobré keď sa stretnú iné názory a je z toho pre obe strany prospešná diskusia. Je však úplne zbytočné keď sem príde maminka s nulovými vedomosťami. Ja neviem či to mal byť vtip alebo su ľudia tak strašne pozadu.
Chcem sa ťa opýtať, pri ktorej chorobe hazardujem zo životom svojho dieťaťa? Skutočne mi to napíš ak to vieš, len sa prosím nezosmiešni.
Tvoje dieťa môže mať všetky povinné očkovania, keď pôjdeš na dovolenku do Malajzie aj tak sa budete musieť špeciálne očkovať. "Tvoje dieťa to nedostane" nerada ťa mýlim v tvojej nevedomosti ale toto ti nezaručia ani výrobcovia vakcín. Existuje výrobcom udávaná účinnosť. Mi to pripadá ako "všetci budú zatratený ale ja jediná spasená". Ale možno ak tomu budeš silno veriť tak sa tito splní.
Moje dieťa mi bude asi ťažko niečo vyčítať, keďže ma taký vývin aký má, čo by pri plnom očkovaní asi ťažko dosiahla. Možno keď tvoje deti dostanú detské choroby v dospelosti tak si na tvoju "starostlivosť" spomenú.
Tým že neočkujeme sa vraciame do praveku? To by chcelo vedieť na základe čoho môžeš dostať konkrétnu chorobu. Tetanus nedostaneš len preto, že nie si naň očkovaná.
Vážne nie je ti to trošku sprosté sem písať a nevedieť absolútne nič. Ja netvrdím, že každý musí byť MuDr. , ale to čo si ukázala ty tak to je vážne moc. Ty si matka? Chodila si vôbec do školy? Nehovorili Vám učiteľky prečo si napr. treba umývať ruky?
Prosím ťa maj trošku súdnosti a píš len o tom čomu rozumieš. Ja sa tiež nezapájam do diskusii o nanotechnologiach keď o tom nič neviem.

vericira
20. mar 2011

@andreajakubska prosím nepoučuj,já nikoho neodtsuzuji a neponižuji jako ty teď mě,podle tebe jsem úplně blbá s hodně nízkým IQ,jen jsem napsala svůj názor,jak ty vůbec můžeš vědět co já vím?neznáš mě,nevíš co já prožila.pro mě je to nezodpovědné a tečka.nikomu nic nepřikazuji,nikomu tady nenadávám,vidím že opačné názory nejsou zde vítány.poctivě jsem si většinu odkazů tady přečetla s úctou a slušností tady k vám.,ale stejně můj názor to nezmění.vůbec nevíš jaká jsem já matka,a že nevím proč se umývají ruce,bože to je opravdu k smíchu :DDD na tuhle diskuzi jsem narazila náhodou,zajímalo mě to,bohužel po těchto urážkách odsud odcházím.mějte se krásně.nejsem zastáncem neočkovat,nebo očkovat.jen vím že vždy je dobrá zlatá střední cesta a neočkovat vůbec je pro mě ještě jednou nezodpovědné,nebyla bych tahle sprostá k tobě,ale tys začala urážet jako první.všem ostatním se omlouvám,tohle patří jen téhle osobě!!!!

vericira
20. mar 2011

@andreajakubska podle tebe když si myslím něco jiného,tak jsem špatná matka,a ještě k tomu blbá?hrozné od tebe,je to jako kdybych tady napsala že jste blbé a špatné matky,protože nechcete své děti očkovat.

andreajakubska
20. mar 2011

@vericira Podľa mňa som ťa neurazila, ja som napadla hlúposť ktorú si napísala. Tvrdíš, že máš iný názor, ale to čo si napísala nebol názor. Keď sa chceš zapojiť tak diskutuj a napíš prečo neočkovať je nezodpovedné, inak to nemá žiaden zmysel tu potom písať keď nedokážeš nič viac napísať ako že je to zlé a my sme nezodpovedný rodičia. Dala som ti otázky a som dúfala, že odpovieš ale tým že sisa len urazila a odchádzaš si ma len utvrdila v tom čo som ti napísala. "Očkovanie je dobré" a keď sa Ťa niekto spýta prečo tak sa urážaš. Prečo si dala očkovať deti ty? Skús vyjadriť názor. Napísať ,že je niečo zlé a nevedieť prečo nie je názor. Predsa len je to diskusia o neočkovaní , kde sú dospelí ľudia a aspon ja očakávam, že tu máme naviac ako písať "podľa mňa je to zlé".
Neodchádzaj a diskutuj ako rodič , inak len potvrdzuješ čo som ti napísala.

andreajakubska
20. mar 2011

@vericira Kde som ti napísala, že si blbá. Pokiaľ očkuješ a nevieš prečo tak si podľa mňa nezodpovedná matka ty a nie my a zatial dokazuješ, že je to tak. Prišla si do diskusije a keď máš diskutovať tak sa urážaš a odchádzaš? Ja sa snažím získať čo najviac informácii tak mi napíš svoj názor prečo neočkovať je zlé, možno robím chybu ja , ale pokial mi nenapíšeš prečo ostanem v nevedomosti a budem ďalej neočkovať.
Ak si hľadala diskusiu "páči sa mito/ nepáči sa mi to" tak toto neni ono, tu rodičia vedia prečo niečo robia

vericira
20. mar 2011

takže já píšu hlouposti,podle mě jsou hlouposti co píšeš ty,a né že bych si to myslela,jen ti to vracím.nechala jsem své dítě očkovat preventivně,i když člověk nemá 100procentní jistotu,to vím.mé dítě je absolutně zdravé,nikdy nemělo žádné vedlejší účinky atd.nemá alergie nic.plánuji ho nechat očkovat i na některá dobrovolná očkování,jako je klíšťová encefalitýda-nevím přesně jak se to píše,omlouvám se.podle mě jsou zas třeba některá očkování zbytečná jako proti chřipce atd.ale to jsou očkování nepovinná.a neváhala jsem očkovat,jelikož naše rodina je zcela zdravá a nikdy neměla reakce na očkování,je to většinou dědičné,ale nemusí,vím vše má dvě strany.já to vidím prostě tahle logicky,jednoduše.vím podle tebe to je zase hloupost,co píši.jsem přece špatná,blbá matka.a nevím já nikde nepsala že očkování je dobré,jen jsem napsala,že je podle mě nezodpovědné neočkovat a příjde mi že se vracíme do pravěku.takhle to je z mé strany,no ale nebudem se tady chytat slovíčkaření.Já se tu nechci z nikým hádat.a taky jsem se chtěla zeptat jak víš že své dítě nenecháš očkovat,třeba na zarďenky a ono je chytne zrovna v dětství?co když je chytne v dospělosti a u žen způsobuje problémy s těhotenstvím.co pak?

martinba
20. mar 2011

@vericira kazdy ma mat pravo na svoj vlastny nazor a mal by mat aj pravo na slobodne rozhodovanie a o to nam tu vsetkym ide. Zrusit "povinne" ockovanie, aby sa kazdy clovek mohol rozhodnut slobodne. Ty ockovaniu veris a tak by si sa slobodne rozhodla dat zaockovat, to je tvoje pravo ktore ti nikto nechce zobrat, ale aj my chceme mat take pravo a rozhodnut sa neockovat seba a svoje deti. A co sa tyka zodpovednosti, ja som presvadceny ze prave my sme ti zodpovedni, pretoze preberame na seba zodpovednost o zdravie svojich deti. Nedavno som tu cital tento Virapenov citat, ktory sa mi velmi paci: "Se zavedením povinného očkování jste ztratili svobodu. O vašem dítěti přece nemůžou rozhodovat politici, ani lékaři. Vezměte zodpovědnost do svých rukou. A jestli za to někdo z vás skončí ve vězení, já se vrátím a rozpoutám tady revoluci," slíbil pražskému publiku. "

sorciera24
20. mar 2011

@vericira no myslim, ze nie je potrebne sa hadat......da sa na tuto temu pekne diskutovat,ked sa chce....ja som bola ekdysi tiez velky zastanca ockovania.....a neockovancom niektorych chorob som sa stala az zhruba pred vyse rokom....po kazdovecernom studiu roznych materialov a halvne kvoli neziaducim ucinkom nielen u mojho syna, ale hlavne u mojich znamych......keby neexisotvalo tolko neziaducich ucinkov a halvne tie tazke kovy vo vakcinach, tiez ockujem veselo dalej.......z niektorych chorob mam stael strach ako su napr. tetanus....ale z beznych chorob ako su osypky, mumps.......co sme v detstve vsetci prekonali mam teda mensi strach ako z vakcin!!!....hlavne sa mi zda naraz strasne vela dat do toho maelho telicka:(.....mne napr. na niektorych vakcinach vadi aj to, ze boli vyrobene z umelo potratenych deti !prave MMR-osypky,mumps,rubeola).....a to nie som neveriaca....ale hnusi sa mi to......to je uz naozaj neeticke.....zelam ti, aby tvoje dieta nikdy nezazilo ziadnu negativnu reakciu.......a myslim,ze je na kazdom z nas, co zvolime...ja ochranujem svoje dieta presne tak ako ty....ja som zan zodpovedna..nie iny, nie dr., nie stat....len JA!

kaja73
20. mar 2011

@vericira 37 rokov mojho života som verila na očkovanie-ak so tak da povedat.Od maleho problemov po očkovani som definitivne zmenila nazor.A myslim si, teraz spatne,že nezodpovedna som bola vtedy,pretože som len slepo verila v mudrost odbornikov.Teraz si už takmer rok sama študujem vsetko dostupne o očkovani a sama som prevzala zodpovdnost za MOJE rozhodnutie.Toto je zodpovedne.Viem ake riziko je ked očkujem a ake ked neočkujem.Je to rovnica, v ktorej ma každy pravo na iny vysledok.A to pravo mi štat berie a sprava sa ku mne ako malomocnej.Len preto že som Slovak a nie napr Rakusan,Nemec,Ir Angličan atd-ten to pravo ma.Aj ja ho chcem.Nic viac,nič menej.

vericira
20. mar 2011

@sorciera24 konečně rozumné slovo,díky,naprosto s tebou souhlasím.pokud si měla v rodině s tímto problémy a vidíš je i u známích,je to jiné člověk v tomto případě dokáže změnit názor.my díky bohu jsme zdraví,musím zaklepat nechci něco zakřiknout.nikde jsem to u nikoho neviděla.takže i toto je třeba uvážit,než aby mi někdo tady říkal že píši hlouposti a jsem nezodpovědná máma.nechci se nikoho dotknout,ale jak píšeš některé ty vážné nemoci se bojíš a je lepší se nechat očkovat.čeho se já vždy zdržím vetšinou ve všem zlatý dobrý střed a vše s mírou.nechtěla jsem tady nikoho urazit,plně respektuji Vaše názory,ale co napsala andreajakubska mě urazilo.