Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martinba
1. mar 2011

@sofhia ja sice nemam skusenosti priamo s tymito kvapkami ale mam vyskusane mnoho inych od nich na sebe, uz to je sice dobrych 5 rokov, ale mne to nepomohlo absolutne a vobec. Podla mojho nazoru, su to uplne vyhodene peniaze. Myslim si, ze je lepsi napad ist k dobremu homeopatovi, ktory navrhne liecbu priamo usitu na dieta. Neviem vela o homeopatii ale pochopil som, ze homeopaticke remedies nemozu byt aplikovane ako alopaticke lieky, teda na rovnaku chorobu - rovnaky liek, desat ludi s rovnakou chorobou moze dostat desat roznych homeopatik a preto ani taketo kvapky nesplnaju tuto podmienku homeopatie, kedze ich chcu predavat hromadne, vsetkym rovnako.

zuzana26
1. mar 2011

Viem, ze pri odmietnuti ockovania je dolezite vediet zargumentovat, ze moje zdrave dieta neohrozuje verejne zdravie. Aj vo Fokuse MUDr. Avdicova pouzila tento argument na ockovanie. A neviem si celkom poradit, ako zareagovat na to, ze existuju aj este neockovane deti a tiez jedinci s kontraindikaciou k ockovaniu, ktorych mozem (vraj) ohrozit. Ako sa vysporiadat s tymto? Dokazovat, ze choroby, proti ktorym sa ockuje, vlastne neexistuju?
Ja osobne viem, ze prave ockovanci mozu tychto jedincov ohrozit, kedze vakciny obsahuju aj zive bakterie a virusy, ale chcela by som radu, ako na RUVZ.

sofhia
1. mar 2011

@blovitc120 aku reakciu? po akom ockovani si bola? a v akom veku si ich davala? ako dlho?

sofhia
1. mar 2011

@martinba diky, malinka je zdrava, akurat sme absolvovali ockovania, ktorych ucinky sme chceli neutralizovat...
ale nie za kazdu cenu... ved to, ze nikdy nevies ako by to bolo bez nich.

pia22
1. mar 2011

@zuzana26 ja argumentovat pred RUVZ nepotrebujem a ani nebudem, vsetko co by som im povedala uz daaavno vedia a este ovela viac, takze by mi to pripadalo skor ako obhajoba a obhajovat sa skutocne nemam preco😉

bambi2
1. mar 2011

@zuzana26 netreba sa ich bat, proste ked nechces tak nebudes a hotovo... 🙂 dostav sa tam, povedz im, nech si blbe poznamky nechaju pre seba, ze ty im na ne nenaletis, nemas chut tu s nimi stracat cas, po 10 min sa zdvihni a povedz, ze dovidenia... 🙂

zuzana26
1. mar 2011

@pia22 ako si to Ty osobne poriesila?

pia22
1. mar 2011

@zuzana26 co myslis?

bubinko83
1. mar 2011

baby a ake mate skuksenosti s tym že by napr. nevzali zaočkovane dieta do školy??? Ja som bola teraz pre potvrdenie do školky synčekovi a na papieri mam napisane ,že može navštevovat zariadenie a je očkovany riadne podla očkovacieho kalendara(necitujem). 😕 Pride mi to trapne ako psa keby idem predat ,alebo čo😀

bambi2
1. mar 2011

@bubinko83 to, ze dieta nie je ockovane, neznamena, ze je nesposobile navstevovat kolektiv... 😖
a co chcu aby dr. potvrdil?? to, ze je plne ockovany alebo ze je sposobily navstevovat kolektiv...

zuzana26
1. mar 2011

@pia22 myslim neockovanie a nasledne tahanice s hygienou... alebo si to poriesila inak?

zuzana26
1. mar 2011

@bubinko83 presne to ma napisane v prihlaske do skolky aj dcerka, tak tiez rozmyslam, co bude pri druhom dietati, ktore ockovane viac nebude

bambi2
1. mar 2011

@zuzana26 to su dve rozdielne veci a oni to zlucuju do jednej aj ked sa to druhej veci vobec netyka... 😖

bambi2
1. mar 2011

@zuzana26 ja by som povedala lekarke, podla zakona musi byt dieta iba "sposobile" navstevovat kolektiv (matersku skolku) nech laskavo napise do prihlasky ci je alebo neni... a co sa tyka ockovania, nech si tam napise co chce ked jej to urobi dobre... 😖

jolinka
1. mar 2011

este sa chcem spytat, co s teplotou u dietata s febrilnymi krcami, maly nastastie je zriedkavo chory, ale este pred nastupom teploty ho trasie, klepu mu kolena, v rukach mi kmita pohar

pia22
1. mar 2011

@zuzana26 IP😉

martinba
1. mar 2011

@jolinka v knihach ktore sa mi dostali do ruk, sa pisalo, ze nie vysoka horucka samotna sposobuje febrilne krce, ale rychli nastup tejto horucky, inymi slovami, ked choroba nastupuje a za kratky cas sa vyrazne zdvihne teplota alebo dokonca v pripadoch, ked sa podavaju antipyretika ktore umelo znizia teplotu a ked prestanu ucinkovat, tak telo ju opat zdvihe, co znamena ze prave tieto lieky, ktore maju zabranit krcom, ich vlaste sposobuju. Dalsia dolezita vec, ze ferbilne krce su nebezpecne iba v promile pripadov, inak su neskodne a neublizia dietatu. Problem s tym maju viac rodicia, pretoze to vyzera dost zle a tak sa vylakaju a utekaju na pohotovost. Ja s tym osobne skusenosti nemam, iba tlmocim co som sa docital.

tean
1. mar 2011

@martinba
tiez som to tak cital, ze febrilne krce su vysledkom rychleho stupania teploty. Nie teploty samotnej

certica
1. mar 2011

@jolinka ako prevenciu nastupu febril. krcov je dobre podat dietatu glukozu. lebo pri krcoch vlastne dochadza k stiahnutiu svalstva a glukoza napomaha uvolneniu.

sirinka
1. mar 2011

@martinba
@tean tiez mam najradsej ked rodicia preventivne pri teplote nad 38 stupnov podavaju diazepam...a nemaju ani sajnu, co vlastne febrilne krce su.... ☹

petal
1. mar 2011

certica a akym sposobom predchadza glukoza krcom? Nie je mi to jasne, ona je zdroj energie vseobecne, cize ked sa dostane do svalov podporuje ich normalnu funkciu. A tou je kontrakcia a uvolnenie. Nerozumiem tomu. A k tym febr. krcom, je mozne, ze suvisia s prudkym zvysenim teploty / so to znamena rychle stupanie teploty?/, ale ja oosbne poznam vo svojom okoli dieta, ktore pri chorovbe reagovalo tak, ze vecer islo spat zdrave a v noci sa zobudilo s teplotou 39, ta bola samozrejme znizovana a ked sa nepodarilo ani po hodine znizit napriek fyzikalnemu ochladeniu a aj liekom nastupili krce. Akoze dost prijemny zaziok pre matku, dieta hned hospitalizovane na Aro, kde dostalo dalsie krce. Tym chcem povedat, ze asi kazda matka pozna svoje dieta a vie, kedy lieky podat a dokedy este cakat. Mozno to dieta nebolo ohrozene na zivote, ale poznam aj dieta, ktore resuscitovala vlastna matka kym neprisla sanitak, dostalo zastavu a veru odvtedy sa bez diapepamu a toho hrozneho paracetamolu ani nepohla. Nastastie dieta nemalo ziadne poskodenie. To su len dva take pripady, nechcem strasit, ale ked uz ma niekto skusenost s febr. krcami asi by sa nemal spoliehat na to, ze 38,5 prejde len tak v pohode.

petal
1. mar 2011

sirinka, niektore mamicky uz pridu od lekara s tym, ze maju diazepam, ktory im dala lekarka pre istotu domov. Aj ked dieta nemalo este horucku. Stretavam sa s tym, ale zatial iba u mamiciek, ktoorych prve dieta malo febr. krce. Nuz chapem matky, ze sa boja a boja sa aj lekari. Mozno je nejaka predispozicia na to.

jolinka
1. mar 2011

ja nie som ani milovnikom diazepanu ani milovnikom liekov na zrazanie teploty. Dievcatka som nechala kludne teplotovat aj do 40tky. Stredna mi tak z vysokymi horuckami, klepucimi kolenami, len so zabalmi a vela tekutin prekonala obojstranny zapal priedusiek {je alergicka na ATB penic. radu, zjedla pol. davky raz v zivote a uz nikdy viac.

Krce dostane este pred nastupom teploty, rozhodnie nie preto zeby som mu nasilu znizovala antipyretikami teplotu. O diazepane som pred jeho prvym febril. krcom ktory vyzeral fakt strasne nikdy ani nepocula. Len dotatocne som sa dozvedela ze kolko mam to uplne samozrejme trepe do deti pri kazdej teplote... 😖

sirinka
1. mar 2011

@petal hej, pokial uz dieta febrilny krc prekonalo, tak diazepam by som aj ja drzala doma...ale nie ako prevenciu, pokial sa este nic neudialo...
a nepocula som suvislost, ze ked jeden surodenec mal febrilne krce, zeby sa castejsie vyskytovali aj u druheho...

kaja73
1. mar 2011

Mne moj pediater odporučil,že kym nepoznam, ako bude reagovat moje dieta pri horučke,pretože ju este nemalo,tak treba mat ten diazepam pre istotu po ruke.Nikdy nevieme ake babo sa nam narodilo.A ked mal jeden surodenec tie krče je tam vraj vačšie riziko,že ich bude mat aj druhy.My sme si prve 40tt odbili už v 2m a to sme skončili v nemocnici so zapalom pluc,vtedy -kym sme boli doma-sme mali po ruke ten diazepam-keby nahodou,ale určite nepodavat preventivne.Male babatka su samostatna kapitola-nik ich este nepozna ani mamina.

blovitc120
1. mar 2011
pifina
1. mar 2011

@blovitc120 toto treba poslat staremu ujovi, ak vobec ma email 😅 aby videl, ako malo casu dostal 😝

jonas17
1. mar 2011

ked tak toto čítam, tak rozmýšľam, ako sa veci menia. moji synovia, ked boli malí, tak lekári radili okamžite pri vysokých teplotách dať diazepam, paralen, a naša dr. automaticky dávala ant.teraz moje malé dieťa malo teploty a zvládli sme to bez diazepamu, antib. a lekárky. a stále ma strašili krčami na pohotovosti. dokonca som nemohla dieťa prevážať autom, ak malo teplotu nad 38. neviem, či aj toto ešte platí.

blovitc120
1. mar 2011

@pifina asi tak

sabiatko
1. mar 2011

cafte. tak som na poradni povedala doktorke, ze hexa sa nekona, ze ci mu pichne tetavax a ona ze to neni pre deti, iba pre dospelych na preockovanie. a este mi povedala, ze ked moje dielta dostane tetanus, tak nanho nezomrie, ale ked cierny kasel, tak moze. mi to pride divne, ze naco potom ockuju proti tetanu, ked vraj neni nebezpecny, ale tak to uz je jedno. no a este ma presviedcala, ze mam prestat dojcit, ze v 11-tich mesiacoch to mlieko uz nema pre mojho syna ziadnu hodnotu. tak toto je uz druha pediatricka,ktoru adamko ma a vyzera to ze nie posledna. tak mi aspon povedzte ako to je s tym tetavaxom pre deti. neni to daka konska davka? vdaka.