Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jezibosorka
19. mar 2012

@strociatka ziva polio bola oralna, neaky sirup, tu som dostala aj ja, 😒 ,, teraz je polio v hexe a ta ziva nie je,, ale niekde v indii ci afrike s tou oralnou vakcinou este asi ludi, ci deti nahanaju..... ;-

algida
19. mar 2012

@strociatka vidis a tak mi napadlo (nie ze by som chcela drazdit hada bosou nohou),maju pediatri povinnost predvolavat na ockovanie?Je na to kontrola?Alebo mozem byt rada,ze som sa na 16 mesiacov "stratila"?

prevenar
19. mar 2012

@eaka jo som .. my cakame az ked nas predvolaju. ak vas nepredvolaju, tak proste nechod. "riesit" za zanedbavanie ta zacnu az potom co neprides na predvolanie.

prevenar
19. mar 2012

@strociatka aha 🙂

prevenar
19. mar 2012

@algida je tu ista sanca ,ze sa to mohlo stat 🙂 aj ked asi dost mala 😝

prevenar
19. mar 2012

@veroveronika takze das pichnut svojmu dietatku "LEN" MMR ? huh.. skutocne chces vymenit celkom vysoku sancu,ze skoncite s cukrovkou, skaredou alergiou ..alebo aj smrtou vymenou za totalne absolutne nic. ?

..ale je to tvoje dieta, takze ked jej uplne znicis imunitu, alebo privodis nejake tazke zdravotne poskodenie tak sa na to budes pozerat ty ...cely zvysok zivota.

vzdy ked citam taketo reakcie tak sa zamyslim, ze kolko tisic deti este musi byt zmrzacenych kym tomuto bude koniec? kolko tisic detom znicili zdravie TBC vakcinou kym ju zrusili ? a vymenou za co ? za nic ..ta vakcine bola uplne nefunkcna co vedel uplne kazdy kto tomu rozumel. ..presne ako tie dalsie. kedy uz ludia pochopia, ze je to cele jeden dobre spraveny chory podvod ktoreho cielom je vykradnut zo statnych rozpoctov co najviac miliard ☹ ☹ ☹ vymenou za zdravie toho pre ktoreho by ste spravili "vsetko" . je to cista hroza.

veroveronika
19. mar 2012

@prevenar ee,,nie, nie, zle si cital...chcela som dat len hexu, vsetko ostatne vypustit, ale idem to celkovo odmietnut..cely komplet balicek 😅

prevenar
19. mar 2012

@veroveronika aha 🙂 mozne to je 😝

zaockujte_aj_slnko
19. mar 2012

@jerryjanka
pokial to ludia nezacnu odmietat..........tak tie sracky neprestanu rozsirovat.....

prevenar
19. mar 2012
kbeata
20. mar 2012

@veroveronika predvolaju ta na RUVZ,a v podstate zaplatis pokutu,nejaku sumu 😒
ja idem o tyzden,nemame zatial ziadne ocko.,tak uvidime a dam vediet ako to cele dopadlo 😉

veroveronika
20. mar 2012

@kbeata no urcite sa ozvi, lebo som fakt zvedava, ako to tam prebieha...
ja osobne im teda hned od dveri poviem, nech mi rovno daju pokutu, ze sa nemienim natahovat s nimi..moj cas je drahy 😔 , nemienim ani viest nejake diskusie, ani sa obhajovat, ze preco nechcem a bla bla bla...

ivetka007
20. mar 2012

Ahojte, má niekto z vás skúsenosť s odložením očkovania, napr. po druhom roku života? Malý má 4 mesiace a rozmýšľam čo ďalej s očkovaním. Uvažujem o odložení.

prevenar
20. mar 2012

@ivetka007 s "odlozenim" skusenost nemam , my neockujeme vobec nic. ..len viem ,ze nas pravny poriadok termin "odlozenie" nepozna. odklad=odmietnutie. je pravda, ze niekedy k tomu mozu k "odkladu" pristupovat benevolentnejsie, ale to je fakt o nahode ..o tom na koho natrafis. z pravneho hladiska sa jedna o odmietnutie , podla vyhlasky si nemas pravo vyberat co a kedy budes ockovat. mas urcene terminy ockovacim kalendarom a ked ich odmietas dodrzat, tak odmietas. cize ,, je lepsie to rovno odmietnut 😀 nemyslim si,ze tvoje dieta nejak specialne oceni ked s podanim tychto jedov, ktore ho pred nicim neochrania budes cakat do 2ch rokov. ..ale zas ked myslis, ze cukrovka, ekzem a znicena imunita bude prijemnejsia od dvoch rokov, tak budis. paa

ivetka007
20. mar 2012

@prevenar zdá sa, že veľmi dobre tomu rozumieš. Máš aj vzdelanie, ktoré ti pomohlo k tvojmu názoru ?(aby si si nemyslel, že to myslím nejako ironicky. Vôbec nie.) Keby som súhlasila s povinným očkovaním, tak sem nepíšem. Totiž v niektorých článkoch som sa dočítala, že ak očkovať, tak až okolo 2. roku života. To, že naše právo nepozná termín "odloženie" viem veľmi dobre, naše právo toho nepozná viac ☹ Zrejme záleží na lekárovi, aj keď moja skúsenosť v tomto smere nie je veľmi dobrá. Lekár ťa zásadne nahlási na úrad, aj keď by nemal...

prevenar
20. mar 2012

@ivetka007 nie, som uplne nevzdelany 🙂 ..po druhom roku je to "lepsie" koli tomu ,ze (asi to nebude presne medicinsky, ale ja som to takto pochopil) do dvoch rokoch nema dietatko vyvinutu "barieru" medzi krvnym obehom tela a mozgu , cize do dvoch rokov prechadza ortut , hlinik , formaldehyd a dalsie latky priamo do mozgu, kde sa ukladaju. po dvoch rokoch je telo vyspelejsie a tento "prechod" uz nie je taky jednoduchy. ..ale je to skutocne pofiderna "vyhoda" kedze skutocnost je taka , ze vacsina vakcin nema ziaden ochranny ucinok, ked ma tak rychlo vyprcha + dieta moze skoncit koli reakcii na ockovaciu latku s tazkymi poruchami ..nepredvidatelneho charakteru. ..alebo aj smrtou, par takych prispievatelov najdes aj na tychto strankach. ..o tom sa ale v reklamnych letakoch z nejakeho dovodu nepise. ..ani o nelegalnych pokusoch ked tajne testuju nove latky na desattisicoch detoch a tie v po desiatkach umieraju nic netusiacim rodicom. to sa stalo nedavno v argentine. dalo by sa pokracovat.

ziaden oficialny nazor ti nemoze pomoct k tomuto nazoru, lebo vsetci na ockovani zarabaju miliony eur. od lekarov, cez predajcov cez klucovych politikov, urady az samozrejme po vyrobcu. nikto si nebude pod zadkom pilit konar. to je utopia ocakavat nieco take.

-urcite ,, na lekarovi zalezi najviac. ..nastastie , ak lekar porusi zakon takymto sposobom su cesty ako sa uradne branit . (UOOU a prokuratura) hlavne treba bojovat za vlastne prava.

ked chces odborny nazor, mozes si pozriet aj tento > http://diva.aktuality.sk/clanok/33185/ockovacie...

-ak ta tato tema zaujima urcite si precitaj aspon 200 poslednych stran tejto diskusie, najdes rozne nazory , riesenia a linky na dalsie stranky. mnozstvo ludi ktori odmietaju ockovat stupa , podla mna velmi rychlo , aj ked presne cisla nam nasa statna sprava odmieta vydat. asi vedia preco .. clovek by zistil, ze nie je "sam", ale ze su nas tisice ..lavina by sa rozbehla a to predsa nepotrebuju, bolo by to zle pre biznis. vela stastia 🙂

jezibosorka
20. mar 2012

vyborne, sezona zacina,,,,, klieste utocia,,, rychlo ockovat proti kliestovej encefalitide,,,,, spravy na JOJke,,, 😝

prevenar
20. mar 2012

@jezibosorka heh, predpokladam,ze zabudli povedat, ze ta vakcina je vyvinuta na iny druh virusu, ako sa prevazne nachadza na slovensku + ze kto raz zacne tuto vakcinu, stava sa dozivotnym otrokom farma firmy ..lebo kto prestane ockovanie a dostane kliestovu encefalitidu tak moze cakat daleko horsiu reakciu ako keby bol neockovany . ze ? 😠

inak ..to je aj moj pripad ^^ ..ale radsej zdochnem, ako by som si to este niekedy dal pichnut , alebo dal zarobit tym hajzlom. no, mozno je toto moje posledne leto a budete mat uz odomna pokoj ...verim,ze mnohym by sa neskutocne ulavilo 😀 heh.

sorciera24
20. mar 2012

@veroveronika nasho RUVZ sa nemusis bat 😉 zatial neviem o nikom, kto by tam bol.....asi maju inu robotu 😉

bubu100
20. mar 2012

Dobry vecer, chcela by som Vas poprosit o pomoc. Caka nas ockovanie 3 davky hexa + prevenar, sme rozhodnuty odmietnut ockovanie. Nie len toto ale i dalsie. Potrebujem napisat odmietnutie ockovania, len neviem ockovacie latky a zoznam vakcin. Viem, ze to najdem na stranke http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock... len neviem ktore informacie odtial skopirovat. Dakujem za pomoc

veroveronika
20. mar 2012

@sorciera24 tak skvela sprava 🙂

kbeata
20. mar 2012

@ivetka007 mna pediatricka nahlasila po roku,o tyzden idem na ruvz v ba,
oddialovala som to max.6 mesiacov,ze bol maly akoze chory,ale potom sa uz nejak nedalo,nemal ani ziadnu kontraindikaciu,o odlozeni nepadlo ani slovo,lekari sa iba drzia toho ocko.planu,nic viac,nic menej 😉

prevenar
20. mar 2012

@bubu100 ahoj ..

- obchodny nazov vakciny + vyrobca.
- inak, odporucam pouzit mozno inu cestu. osobne som presvedceny, ze je lepsia ako odmietnut tie vakciny hned a de facto sa samo-udat.

-verbalne odmietni ockovanie a skus presvedcit lekarku, aby spravila to co spravit ma a to zapisala do karty vetu "ockovanie sa nevykonalo diagnoza z28.2 " zrejme nebude tusit o co ide, tak nech si to pozrie v zozname diagnoz + vo vyhlaske ..ktoru by mala teoreticky ovladat. 😕
-upozorni ju, ze ak prezradi vase osobne udaje nejakej tretej strane budes to riesit pravnou cestou. (UOOU a prokuratura)
- ked to tak napise, tak super. a ked nie ,, tak to nie je tvoj problem , nech si pise co chce. NIC a NIKDE nepodpisuj. totizto nemusis nic podpisovat.
-ak ti pride predvolanie na ruvz zisti ako zistili tvoje udaje , ak od lekarky tak ju oznamis na prislusne urady. no a na pojednavanie prines to odmietnutie tych konkretnych vakcin .

myslim,ze toto je najlepsi mozny sposob v ramci nasej legislativy .. samozrejme mozem sa aj mylit 🙂 ..tak vela stastia.

prevenar
20. mar 2012

@kbeata heh, skus to cestou ,ze tvoj nesuhlas je tiez kontraindikacia . kontraindikacia = vsetko co znemoznuje dane dieta ockovat , co je evidentne aj nesuhlas rodica ^^ ..kedze bez neho je ockovanie nemozne ..len tak nahras rozmyslam 😝

bubu100
20. mar 2012

@prevenar dakujem za rychlu odpoved. Nic nenapisem, nepodpisujem a budem cakat co z toho bude 🙂

jezibosorka
20. mar 2012

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/regiony/tubera...

zabudli asi, ze aj tento pan bol urcite ockovany proti tbc, ale jasne, maju este neake zasoby z toho svinstva na sklade, tak treba pripmenut tuberkuloza tu stale je, dajte sa ockovat, a aj svoje deti.... je mi z toho zle.... 😖

jezibosorka
20. mar 2012

@prevenar ja do seba uz ani ibuprofen neviem dostat,, 😅 jednoducho,ked si predstavim to vsetko naokolo, tak nemozem,,,

prevenar
20. mar 2012

@bubu100 takto aspon zazijes caro a dobrodruzstvo z ocakavania 😀 + mas istu sancu,ze si to lekarka radsej rozmysli a nenahlasi ta. co by bolo najlepsie pre obe strany. ..ked nieco napises podpises ona to rovno posle na ruvz a si mrtve maso z fleku , bez dobrodruzstva 😝

strociatka
20. mar 2012

@algida gratulujem, aj ja sa chcem stratit 😝

prevenar
20. mar 2012

@jezibosorka 😀 nejak sa mi osvedcilo,ze v drvivej vacsine fakt staci Cvit 😝