Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

magdal1
7. nov 2010

@vodicka75 tu je clanok, poskytla nam ho moja byvala pediatricka

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-a...

ci sa to da pouzit po dvoch rokoch, neviem, pretoze vacsinou sa to dava ihned po ockovani, kazdopane s nejakym homeopatm sa treba poradit...

volne ich dostat v lekarni, v kazdej, zvyknu to objednat a na druhy den to maju....

eaka
7. nov 2010

ahojte, čítam Vás a je pravda, že moje dieťa je zaočkované a nič sa jej nestalo, tak snáď to tak ostane...ale po tejto diskusii vo mne začali hlodať pochybnosti... akurát by ma zaujímalo, že či by ste dávali očkovať, keby tie vakcíny neobsahovali tie rôzne jedovaté látky, bez ktorých to "vraj" nejde ... Očkovanie ako prevencia chorôb je podľa mňa dobrá myšlienka. Aj ľudia, ktorí nie sú zaočkovaní, ale pohybujú sa v spoločnosti zaočkovaných, majú samozrejme, menšiu až žiadnu šancu byť určitej chorobe vystavení a teda ňou neochorejú napriek neočkovaniu, ale keby sme sa prestali očkovať všetci, neriskovali by sme opätovné morové epidémie (príklad)? Je prirodzené, že sa rodič bráni "povinnosti" očkovania, keď má niečo naštudované a vie, čo za bordel tá očkovacia látka vlastne je, ale keby to taký bordel nebol? Bol by tu stále ten odpor? Ďakujem za odpovede 😉 a držím Vám všetkým palce, aby Vás ten úrad nechal na pokoji a keby ste prípadne ten boj prehrali a museli očkovať (alebo ako sa to rieši), tak aby to detičky v pohode zvládli!

martinba
7. nov 2010

@eaka ahoj, ja si myslim ze sa to neda zovseobecnit. Kebyze tie vakciny neobsahuju ziadne svinstvo, tak by som urcite dal nieco (zaskrt, polio, cierny kasel), ale nie pre to ze by som veril ze to funguje ale iba pre istotu. Ak by to nemalo negativny dopad na nase deti, tak by s tym asi nemal nikto problem. Su ale choroby ktore by som napriklad chcel aby moje dieta prekonalo (mumps, ruzienka, ovcie kiahne a podobne), pretoze dieta ich bez problemov zvladne a celozivotna imunita ho chrani v dospelosti, kedy mu prave tieto neskodne detske choroby mozu velmi ublizit a kedze ako vieme vakciny chrania maximalne 15 rokov, tak prave takato situacia teraz nastava.
Inak zaujimave, ze spominas prave mor, pretoze to je idealny priklad choroby ktora zabila miliony ludi, stale existuje (nevymizla tak ako prave kiahne) a predsa sa proti nej neockuje, tak ako je mozne ze tu morove epidemie nemame?

blovitc120
7. nov 2010

No zrovna morovú epidémiu nemáme asi preto, že nežijeme v špine, hlinenej dlážke, bez dostupnej pitnej vody a máme dostatočnú výživu. Tak je to aj s ostatnými chorobami vznikajúcimi v biede, už sme to tu viackrát preberali.

tean
7. nov 2010

my by sme tiez ockovali proti niektorym chorobam, keby bolo ockovanie bezpecne.
Respektive, keby boli vakciny bezpecne, tak by som sa nimi nikdy nezacal zaoberat a ani by som nevedel, co je to zaskrt, cierny kasel a podobne. Bol by som jeden z mnohych rodicov, ktori sa o to nezaujimaju.
Takze by sme asi ockovali vsetko.

barbyes
7. nov 2010

ahojte, čo si myslíte o hexavaxíne? o 2 týždne mám ísť na 2.preočkovanie a som mierne v rozpakoch 😒 našla som veľa rôznych odkazov a veľa negatívnych vedľajších účinkov po a dokonca som objavila stránku kde uvádzali úmrtia po tomto type očkovaní 😲 aké sú postihy v prípade odmietnutia? môžeme prísť o rodičovský príspevok?

petot
7. nov 2010

@eaka Očkovanie v tom zmysle, v akom ho uplatňuje súčasná lekárska veda, je zlé. Zlé je preto, lebo kvôli svojmu princípu činnosti spôsobuje deformácie a dezorientáciu imunitného systému, čo vedie na jednej strane k oslabeniu prirodzenej imunity voči ochoreniam, a na druhej strane epidémiu chronických ochorení (alergie, cukrovka, rakovina, neurologické poškodenia).

Tie škodlivé chemikálie vo vakcínach problém už len zhoršujú.

Imunitný systém funguje výborne, funguje už tisíce rokov. Je iba ľudskou pýchou myslieť si, že ho môžeme nejako vylepšiť. V skutočnosti potrebujeme urobiť len jedno: vytvoriť mu dobré podmienky k jeho fungovaniu. To znamená, nehádzať mu polená pod nohy a podporovať ho. Lenže toto by žiadalo riešiť dostatok výživných látok v strave (čiže nejesť priemyselne spracované odpadky), dopriať si dostatok odpočinku, odbúrať chronický stres, skrátka urobiť zásadné zmeny v našom civilizovanom spôsobe života. Je samozrejme omnoho pohodlnejšie a politicky schodnejšie, tváriť sa, že všetko toto vieme nahradiť niekoľkými injekciami.

Pravdou je, že len klameme sami seba.

manof
7. nov 2010

@barbyes
O rodičovský príspevok neprídeš, ak prídeš na preventívnu prehliadku, ale na tej očkovanie odmietneš. Ak by si neprišla na prehliadku, mohli by Ti na rodičovský príspevok siahnuť. Teoreticky.

Postih: teoreticky žiadny, ale ak vymäkneš tak pokuta max 331 eur, prípadne 99 eur v blokovom konaní.

K hexavakcíne, ak si to ešte nevidela, prejdi si tento kvíz:
http://rizikaockovania.sk/dok/infanrix_kviz.html

K tým úmrtiam po Hexe, mala si na mysli toto:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
?

martinba
7. nov 2010

ak som dobre pochopil, tak petot by nedal nic ockovat aj kebyze tam nie su ziadne chemicke aditiva. Vidis eaka, tak je to tazke. Ja by som dal nieco, tean vsetko a petot nic, tak sme ti moc nepomohli 🙂

manof
8. nov 2010
manof
8. nov 2010

Inak ŠÚKL 31.X.2010 (pred týždňom) zverejnil konečne príbalový leták k Priorixu, v ktorom sú takmer všetky nežiadúce účinky ako v anglickom:
http://www.sukl.sk/sk/pomocne-stranky/detail-li...
priamo príbalový leták tu:
http://www.sukl.sk/sk/pomocne-stranky/save-doku...

manof
8. nov 2010

Keby ma chcel dakto vidieť, tak zajtra (utorok 9.XI.2010) mám dve akcie:

1. v Banskej Bystrici dopoludnia o 9:30 v MC Hviezdička:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-ne...

2. v Lučenci o 17:30 v čajovni RelaxArt
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-ne...

Podrobnosti v odkazoch.

manof
8. nov 2010

Je čas na obnovenie zdravého rozumu v otázke očkovania, hovorí americký vedec:
http://www.slobodavockovani.sk/news/je-cas-na-o...

manof
8. nov 2010

Bol niekto na Virapenovi?

manof
8. nov 2010

Zaočkovanosť u lepšie vzdelaných rodín klesá navzdory úradnému pretláčaniu očkovacieho šarlatánstva :
http://www.slobodavockovani.sk/news/zaockovanos...

nellina
8. nov 2010

@manof kolko davas tvojim detom dennu davku vitaminu D?

tean
8. nov 2010

@manof
ja som bol na Virapenovi. Obsadenych bolo cca 3/4 miest. Bohuzial, cele to bolo velmi kratke.
45 minut Virapen predstavoval jeho zivot a obsah knihy. Na otazky zostalo len 10 minut. Spolu padli asi 4 otazky.
Zopar ludi bolo dost prekvapenych z toho, co sa tam dozvedeli.
Na zaver ale zozal velky potlesk a tym to skoncilo, pretoze sa tam chystala prezentacia dalsej knihy.
Virapen vyzeral nazivo presne ako vo videu na Youtube. Hned som ho spoznal v stanku, kde predavali jeho knihu.
Virapen spomenul vakciny a to , ake je to svinstvo. Tiez spomenul liek Prosac (ci ako sa to pise).
Nasiel sa tam clovek, co sa priznal ze uziva tieto antidepresiva, tak mu Virapen vysvetlil, ze ho to zabije.

Ked to cele skoncilo, tak som si uvedomil, ze vlastne tlieskame chlapikovi, ktory pochadza zo skupiny ludi, ktoru z duse nenavidim (farmaceuti).
Ale vdaka jeho priznaniu je tu dalsi kamienok do mozaiky tohto kapitalistickeho skorumpovaneho systemu, kde nie je problem zabijat a mrzacit deti pod zastitou "humannosti".

bubulka722
9. nov 2010

@tean Tak to ti ticho závidím tú prednášku. Chcela by som si kúpiť jeho knihu a chcela som vedieť či ju niekto odporučí. Podľa tvojich vyjadrení to pravdepodobne nebudú vyhodené peniaze. Inak ten záver tvojho príspevku je pravdivý a kruto reálny, len je stále veľa ľudí slepých a naivných.

denduska
9. nov 2010

@bubulka722 ja som ju dnes docitala a dufam ze sa dozijem toho ze niekto, kto pracuje s vakcinami, nebude uz moct zit s tym vedomim a napise nieco podobne... kolko umrti bolo vlastne v prvotnych skuskach... lebo podrobne sa Virapen venoval najma benoxaprofenu (liek proti bolesti) a fluoxetinu (antidepresivum)....ked tieto v podstate jednoduche molekuly dokazali zabit tolko ludi..co potom tie multikokteilove s.acky...s prepacenim 😖

tean
9. nov 2010

@bubulka722
hej, tu jeho knihu som si kupil. Ale dostanem sa k nej az niekedy v decembri / januari, takze ti zatial nepoviem, ci sa oplatila.
Jej cena sa mi zdala prijatelna, tak som si ju kupil do zbierky.

bubulka722
9. nov 2010

@tean Ježiško mi ju donesie, tak som sa rozhodla! Je fakt, že cena nie je príliš vysoká a to čo píše @denduska ma presvedčilo, že je to tá pravá "beletria" do mojej zbierky.
Mám po pokece s pediatričkou, ktorá tiež nie je orientovaná pre očkovanie, ale Hexu mi nechce odpustiť. Povedala, že ostatné sa dá "zakryť" ale toto si vraj na svedomie nevezme. Uvidíme či nakoniec nezmäkne, lebo ja svoj názor určite nemienim meniť. Chcem jej ponúknuť knižku "Očkovanie - obchod so strachom,tak som zvedavá ako zareaguje. Vraj nechce aby si ma na RUVZ predvolávali ako vraha a chce to neočkovanie zakamuflovať. Každopádne si ju za to vážim a dúfam, že sa aj na tej Hexe nakoniec nejako dohodneme...

jonas17
9. nov 2010

@manof tak som dnes v správach na markíze s poľutovaním sledovala chlapíká, ktorý sa dožadoval preočkovania svojho syna proti TBC na 11 rokov.Chudák. ( otec, aj syn)

tean
9. nov 2010

@bubulka722
to by bolo super. Vidim, ze existuju aj pediatricky s rozumom a srdcom. Drzim palce 🙂

lucula73
9. nov 2010

ahojte
bola som dnes na pohovore na ruvz....skoro hodinu sme sa rozprávali,všeličo som sa dozvedela,no z niektorých vecí mi bolo na gr....ale hádať som sa nehádala..spísali sme zápisnicu a pokuta nebude,lebo že oni nedávajú,že to nemá význam.....tak som obišla celkom dobre,nie? 🙂
ale dala mi za pravdu tá doktorka tam,že aj podľa nej by malo byť očkovanie dobrovoľné,ale že si myslí,že v tom prípade by nikto na SK očkovať nedal...že na západe je síce dobrovoľné,male očkujú skoro všetci...to som nemala naštudované,tak neviem,či m povedla pravdu 😝

jonas17
9. nov 2010

@lucula73 tak super si dopadla, nie? nás to ešte len čaká.

bubulka722
9. nov 2010

@lucula73 Na ktorom RUVZ si bola? Nech som v obraze kde sú takí pokrokoví. 😀

lias
9. nov 2010

@lucula73 jéj tak to je super že si tak dobre obišla. Ja mám teraz rok času, až kým drobec nebude mať 6. Chcela očkovať hneď po 5 narodeninách na preventívke, ale keďže prišla ako na zavolanie teplota, tak som to ani nemusela hneď odmietnuť, aj keď o mojom rozhodnutí neočkovať vie. Dúfam že dovtedy všetky RUVZ budú v takom štádiu, že už sa im nebude chcieť vypisovať pokuty 😀

lucula73
9. nov 2010

hej,som zatiaľ rada,ale ak sa niečo zmení,lebo hovorila,že si musia ujednotiť postup na SK...lebo niekde dávajú pokuty a niekde nie..tak potom ma to neminie 😀

@bubulka722 kukni odkiaľ som,tak tam som bola 😉

bubulka722
9. nov 2010

@lucula73 Tak dúfam, že sa ujednotia správne 😀 . Inak podla všetkého tam patrím aj ja. To som rada!

lucula73
9. nov 2010

@lias ja som akurát minulý týždeň pozerala,že moja dcera bola očkovaná tesne po dovršení 5 rokov,nechápem,prečo sa tak ponáhľajú....a dostala tú hnusnú hexu... 😠 ..ale to je dva roky dozadu,vtedy som nemala o tom ani šajn 😝