Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vavrenka
16. sep 2012

@barbyes urcite je u nas monovakcina na tetanus, mne ju ponukali pre malu.

aduskatt
16. sep 2012

a este ma napada.........ked si moje dieta pichne hrdzavy kliniec, automaticky na pohotovosti dostane protitetanovku.....tak na co je potom to ockovanie?

kbeata
16. sep 2012

@ewisam to nie je uz ina tema,lenze rozdiel je ked skodliviny prijimas prirodzenym sposobom,dychanim ci ustami,a rozdiel ked sa dostanu cez kozu do krvneho obehu 😒

ewisam
16. sep 2012

@olivia6 Nie a teraz poprosim odpoved na moju 😉

ewisam
16. sep 2012

@kbeata to je pravda, ale ockovanie- boj farmaceutickych skupin a bordel a bohvie co este, ale ak to dieta nezaockujem a dostane to, je nutne mu dat lieky = bordel a boj farmaceutickych skupin.... co si teda vyberies? Co je mensie zlo, vakcina alebo hrst liekov? Ja tvrdim ze vakcina, lebo ak to zaockovane dieta dostane ma to miernejsi priebeh ako u toho nezaockovaneho

ewisam
16. sep 2012

@aduskatt dostane protitetanovku a kopu liekov vratane silnych antibiotik - teda to neockovane 🙂 v tom vidim rozdiel

ewisam
16. sep 2012

@usiko logika je v tom, ze ockovana som bola davno a nepoviem ti presne kedy 🙂 a dotycna osoba mi to len tak medzi recou po hodine rozhovoru spomenula, takze hej juch asi tak

kbeata
16. sep 2012

@ewisam ano tie nestastne farmaceuticke firmy ☹ ,ktore diktuju choroby,lieky,ockovanie 😝
moj nie este ockovany,iba tbc z porodnice,uvazujem v neskorsom veku ho dat mozno niecim zaockovat,ale to sa bude hlavne tykat okolnosti...ja totizto momentalne nepreferujem dnesny ockovaci povinny kalendar 😉

ewisam
16. sep 2012

@lilina22 presne tak bude sa liecit ale co je mensie zlo hrst silnych liekov alebo preventivne ockovanie? Neziaduci ucinok, nuz ten je vzdy a nie len pri vakcinach

ewisam
16. sep 2012

@sorciera24 viem ze je zrusene a poviem ti, ze dam svoje dieta zaockovat dobrovolne...

ewisam
16. sep 2012

@jandl zartujes vsak? Som nezodpovedna, ze sa moje dieta hra v piesku? Som nezodpovedna ak zdvihne nieco zo zeme? Ak strci do ust neumytu a 100x za den neumyvanu hracku? 😕

ewisam
16. sep 2012

@jandl Moja ja si nesiem svoj kriz a vselico chapem 🙂

prevenar
16. sep 2012

@ewisam mas to trosku popletene, aj z hladiska matematiky, al logiky ..

1) nie je to ani jedno z miliona .. ale za poslednych 10 rokov tetanus dostali TRAJA ludia z 5 milionovej populacie... nechce sa mi to pocitat , ale to cislo sa je temer nula.
2) mas niekolko stotisic krat ,, mozno niekolko milion krat vacsiu sancu ,ze dieta dostane vazny vedlajsi ucinok z vakciny , ako by malo sancu dostat tetanus.
3) z toho co viem , ti traja boli stari ludia , z toho ako infekcia tetanu funguje a z toho ,ze to neboli deti tak dieta/mlady zdravy clovek sa s tetanom ani nemoze nakazit.
4) akonahle mas zranenie ktore ma potencial sposobit tetanovu nakazu dostanes protitetanovu injekciu, bez ohladu na ockovaci status ,, takze ^^ ..
5) kup si reverzny osmozu na filtrovanie vody ako my a nebudes v nej mat ani chlor, ani tazke kovy ...^^
6) komu sa nepacia pesticidy, ten si pestuje zeleninu sam , alebo si ju kupuje na trhu v co najvacsej miere od ludi ktorych pozna, alebo si vie zistit ako ju pestuju ..
7) ked sa uz bavime o CHLORE vo vode ,, tak je skor viac na mieste bavit ,ze o tom ,ze KAZDY MESIAC zomrie na cestach cca 15-20 ludi v dopravnych nehodach a niekolko desiatok su tazko zranene ^^ .. ked sa tak moc bojis o svoje zdravie , nesadaj do auta .. nic lepsie nemozes spravit pre dlhy zivot .
8) na druhej strane si pochopitelne mozes robit co chces, nejak extra to nikoho trapit nebude.

keby nieco, radi ti zodpovieme pripadne otazky 🙂

lilina22
16. sep 2012

@ewisam tak a) mnohe z chorob co sa proti nim deti ockuju sa lieci bez pouzitia nebezpecnych ci vlastne akychkolvek liekov b) este raz - je minimalne riziko, ze dieta ochorie na tie vaznejsie a vtedy sa nevyhnutne lieky pouziju. Ale nebudem tlacit do zdraveho dietata vakcinacne srajdy ... to je o dost ine ako dat ATB dietatu, ked ine formy liecby zlyhali

sorciera24
16. sep 2012

@ewisam ok, tvoja volba, ja ju chapem, lebo vidis riziko v chorobe viac ako v nez. ucinkoch....tak pochop aj ty tych ludi, kt. sa viac boja nez. ucinkov vakciny ako choroby....hlavne po skusensotiach, kt. mame 😒

netrep21
16. sep 2012

@ewisam A na to si ako prišla že by malo miernejší priebeh???? Má snáď lekár sklenenú guľu, kde vidí, aký by bol priebeh choroby bez očkovania u konkrétneho pacienta???? Toto je úplne trápny argumet, že očkovaní majú miernejší priebeh choroby, veď to sa nedá porovnať v reále, nikto nevie ako organizmus zareaguje na chorobu. Nie je možné to nijako zistiť.

manof
16. sep 2012

@barbyes no dobre. A na čo sa vlastne pýtaš?

usiko
16. sep 2012

@ewisam takze chranena nie si, co? nuz, tak potom naco to cele ockovanie, ked ak ide do tuheho, tak nikto zrazu nevie, ci imunitu ma alebo nema a radsej sa bezi preockovat...mne to prijde smiesne.....

usiko
16. sep 2012

@ewisam chcem sa ta opytat, ze to kde kto kedy zistil ze ockovany jedinec ma chorobu miernejsiu ako neockovany.....kde kedy a ako je mozne toto otestovat? mame snad niekde naklonovane deti,jedno ockovane a druhe neockovane, a vystavime ix v tom istom case chorobe a tak zistime, ze ockovane ma miernejsi priebeh////a samozrejme budeme si uplne isti, ze obe deti nemaju ziadnu inu chorobu ani nie su v inkubacnej dobe ziadnej choroby,proste su uplne identicke, aj co sa zdravia tyka......wow, tak taky pokus by som chcela vidiet....

manof
16. sep 2012

@ewisam to je veselé, ako argumentuješ tým, že nielen vakcíny, ale aj iné medikamenty majú nežiaduce účinky. Pritom ja si napr. veselo žijem už nejakých 20-25 rokov bez farmaceutických medikamentov, ak teda nerátam Becherovku za medikament. Vystačím si s bylinkami, vitamínom C a D a zdravou (z veľkej časti surovou) stravou. Moje deti v živote nevideli paracetamol ani ibuprofen, horúčky im prešli vždy do troch dní, v drvivej väčšine prípadov do 24 hodín. Na zápal hrdla im stačila šalvia a inak sem-tam cesnak a pravidelne vitamíny. To je celé umenie - bez akýchkoľvek nežiadúcich účinkov. Takže ten Tvoj argument, že aj iné medikamenty majú nežiaduce účinky, nielen vakcíny, je dosť o ničom, pretože nevidím najmenší dôvod používať ako jedno, tak aj druhé "požehnanie" farmaceutického priemyslu.

prevenar
16. sep 2012

@manof ..heh, ja pozeram jonesa asi viac , ako ty ..takze mi to, neprislo v podstate nijak zvlastne ☹ ..sme proste pod totalnou nadvladou korporacii , nic viac nic menej .. "zakon" je zial len kulisa pre masy aby bolo v "klude" a nevymyslali ..

manof
16. sep 2012

@usiko nielen to, ale ono je to navyše krajne nepravdepodobné. Napr. najmenej 4 štúdie zistili, že tí, čo sa dávajú pravidelne očkovať proti sezónnej chrípke, mali cca 2x vyššiu pravdepodobnosť, že ochorejú na prasaciu chrípku. Podobné štúdie sú aj o pneumokokoch alebo čiernom kašli. Je teda veľmi dobrý dôvod domnievať sa pravý opak - že očkovaní budú mať horší priebeh choroby než neočkovaní - prinajmenšom vo väčšine prípadov.

manof
16. sep 2012

@prevenar no ale aby niekto ohrozoval život niekoho iného kvôli tomu, že ten iný si len chce svedomite konať svoju prácu, tak to je na môj vkus priveľa.

A Jonesa nepozerám. Nepripadá mi ako seriózny zdroj, i keď nevravím, že nemôže mať sem-tam pravdu.

petot
16. sep 2012

@barbyes Neviem, či existuje monovakcína. Pokiaľ viem, tetanus sa vždy kombinuje so záškrtom.

Podľa mňa je riziko z vakcíny stále väčšie, a to aj po započítaní sliepok, koní a inej domácej fauny 😉

zaockujteajslnko
16. sep 2012

@ewisam
z hrdzaveho klinca nie je tetanus 😀 mozno tak vyssi obsah zeleza v krvi ale tetanus urcite nie......

zaockujteajslnko
16. sep 2012

@ewisam
ty chces dobrovolne dat svojmu dietatu BCG - TBC vakcinu?.......panzeboze skor ako to urobis neskusis radsej debatu s nejakou psychiatrickou o svojej uzkosti ako poskodis svoje dieta natrvalo?.........ved po dlhej vojne to uz aj vakcionacisti v SR pochopili ze to je bezucelne "ockovanie" a poskodzuje deti..........dokonca vsade v europe to uz chapu, len ty nie?!.......tak skus radsej tu psychaitricku, lebo nieco ted s tebou nie je v "poriadku"....

nae
16. sep 2012

@barbyes @petot V ČR sú k dispozícii dve monovakcíny proti tetanu - Tetavax a Alteana (obe plus mínus za cca 200 Kč).

nae
16. sep 2012

Pár slov, kedy je vhodné dávať stanoviť protilátky z očkovania: http://vakciny.net/AKTUALITY/akt_2012_15.htm

careamell
16. sep 2012

@zaockujteajslnko k tej žltačke typu C, mala som kamarátku, čo ju mala. Liečila sa na ňu. Mám pocit, že sa šíri najmä medzi narkomanmi.

olivia6
16. sep 2012

@ewisam ja som ti odpovedala par prispevkov po tvojom prispevku takto:
olivia6 @ewisam ani teraz sa nikto nepyta, ci ano alebo nie. Supnu ti to dietata kym sa obzries. Preto sa treba rozhodnut kazdy sam a zodpovedne.
Aj bakterii pneumokokov je na milu kedvez, trinastimi zaockujes, a dieta ochorie na strnasty alebo na virusovy zapal ucha, pluc atd.
Ockovanie ti nezaruci, ze tetanus alebo zltacku dieta nedostane.
Moja otazka na teba: citala si niektory z pribalovych letakov k vakcine?
14. sep o 12:59 • 1 dieťa • Odpovedz • • Pošli IP •

"Nie" v tvojej odpovedi znamena, ze si necitala pribalovy letak k vakcine? Pytam sa preto, lebo ak by si citala, tak sa priamo z neho dozvies ze
1. clovek si nemusi vobec vytvorit protilatky proti chorobe proti ktorej sa akoze ockuje (lebo to "proti " je velmi otazne
2. ak ich aj ma a vyviazne bez nasledkov z ockovania, protilatky maju obmedzenu dobu kedy su pritomne v tele - naopak prekonanim prirodzene nadobudnutej choroby su protilatky trvale
3. ockovanie ma more zavaznych neziaducich ucinkov ktore ohrozuju zivot
Keby moje dieta ochorelo na chorobu, "proti" ktorej mohlo byt zaockovane, tak sa bude liecit. V 21. storoci a v krajine v ktorej zijem s dobrou lekarskou dostupnostou (ano, hovorim o Slovensku) je mala sanca ze by dovtedy zdrave, silne dieta malo nejaky velky problem s beznymi detskymi chorobami. Navyse, prave neockovaniu pripisujem dobre zdravie mojho dietata. Ked prezilo prostredie nemocnice (porodnice), tazko ho zdola bezne prostredie kde ziju ludia a upratuje sa 🙂

Ak mas zaujem o informacie, citaj a patraj, je ich dost, len mat otvorenu hlavu. Nie si odkazana na nase obmedzene znalosti tu na fore.