Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sonica
19. jan 2011

@manof dik za besedu, aj ked som musela odist asi v tom najlepsom 🙂

certica
19. jan 2011

@tynushqa ja sa tiez hlasim do oblacika 😉

nellina
19. jan 2011

@tynushqa ja sa chystam na besedu v BA, chcem sa spytat aj nasej mudr.som zvedava ci by bola ochotna prist..

nellina
19. jan 2011

inac mne sa paci ako priestor aj BIELA LALIA - cajovna ak by padlo MC mozem sa spytat aj tam chodim tam kupovat caje..

manof
19. jan 2011

@tynushqa
Jasné, už je to v pokročilom štádiu dohadovania. Rozhodli sme sa ešte s ďalšími dvomi kamarátmi, že to bude v BA 1., 2., 3.III.2011, lebo týždeň predtým sú v BA jarné prázdniny (hoci je to ešte zima, ale to je jedno).

Popri BA by v tom čase teoreticky mohol byť Pezinok, Senec, Stupava, Malacky a pod. - niečo čo je blízko. Ak ste schopní zorganizovať niečo aj tam, budem rád.

Teoretické maximum je jedna beseda dopoludnia a jedna popoludní/podvečer, takže spolu max. 6.

manof
19. jan 2011

@nellina
Biela Ľalia je vybavená, len tam mám zavolať dostatočne vopred.
Avšak tú si chcem nechať ako žolíka a dať tam besedu v takom čase, v ktorom nebude inde záujem.

manof
19. jan 2011

@sonica
rado sa stalo

manof
19. jan 2011

@barica
áno, hexu máme úplne rovnakú. Ale k hexe je na ADCC.sk starý leták, tak pozri ten na ŚÚKL, a ten je vlastne na EMA, tak tam si môžeš vybrať aj češtinu.

alpiinka
19. jan 2011

@manof dakujem velmi pekne, pustim sa do studovania 🙂
stranku sloboda v ockovani som uz trochu preliezla, ked som hladala info o tbc...lebo tiez sa nerozhodujem hned podla jedneho clanku alebo nazoru, ale snazim sa najst viac zdrojov...a na tu knizku sa urcite mrknem 😉

ozaj, a neprezradis, ci by si teraz s tvojimi skusenostami a znalostami dal svojmu dietatu nejake ockovanie? 😉 pytam sa zo zvedavosti, lebo vidim, ze mas rozhlad a pozeras sa na ockovanie zo vsetkych stran a nechces ludi presviedcat, ale informovat...rada by som sa zucastnila aj stretnutia, ale bohuzial nezijem na slovensku...

ako darcek na vianoce som si povedala o 3 knizky: Neverte doktorom, Jak pecovat o zdravi ditete navzdory vasemu lekari a Respektovat a byt respektovan...

Neverte doktorom som uz precitala a musim povedat, ze ja som sa vzdy vyhybala doktorom a skusala vsetky mozne prirodne varianty a az ked bolo celkom zle, isla doktorovi, ale po tejto knizke, tam uz nemam chut ist vobec 😝
priklad ako z jeho knihy sme mali hned po vianociach...manzelovmu kolegovi tesne pred vianocami nahodou zistili dost velky nador na mozgu (nic mu nebolo, necitil sa zle)...cez vianoce ho operovali a par dni po novom roku zomrel ☹ ... 34 rokov, 3 deti od 2 do 5 rokov...prve co ma napadlo, ked mi to manzel povedal bolo, ze keby sa nedal operovat mohol este zit mozno rok, dva alebo viacej...

jaroe
19. jan 2011

@tynushqa ja by som urcite prisla na besedu do Oblacika.

nellina
19. jan 2011

@manof OK 😉

manof
19. jan 2011

@tynushqa
Buďme konkrétnejší:

K dispozícii je 6 termínov:

utorok 1.III.2011 dopoludnia
utorok 1.III.2011 popoludní / podvečer
streda 2.III.2011 dopoludnia
streda 2.III.2011 popoludní / podvečer
štvrtok 3.III.2011 dopoludnia
štvrtok 3.III.2011 popoludní / podvečer

Biela Ľalia / Ružinov určite bude popoludní / podvečer, deň zatiaľ ľubovoľný môže byť.
MC Obláčik / Lamač kedy najviac vyhovuje?

tynushqa
19. jan 2011

@manof
V MC Oblacik, mame dvere otvorene, v podstate sme sa dohodli ze mam dat vediet kedy a tak bude. Zajtra zavolam tej pani s ktorou som sa dnes o tom dohadovala. Ale paci sa mi termin 1. marca podvecer. Tak to skusme takto predbezne naplanovat. Alebo ked chcete, tak to moze byt aj v tej Bielej Ľalii, ale v MC Oblaciku by sa chceli pridat aj jeho clenovia 😉

Takze @certica @jaroe mozem teda s Vami predbezne pocitat?

maxii
19. jan 2011

jeeej beseda v BA, ja pridem 🙂

jaroe
19. jan 2011

@tynushqa ano, jasne

manof
19. jan 2011

@tynushqa
OK, tak Obláčik 1.III.2011 podvečer - skús upresniť čas - 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00?
Má Obláčik svoj web?

certica
19. jan 2011

@tynushqa no fajn, to tam rovno oslavim narodky 😀 . mne by oblacik vyhovoval, v lamaci mam rodicov, takze chalani by mohli byt zatial tam

tynushqa
19. jan 2011

@manof
Tak nakoniec sme sa predbezne dohodli ze to bude 1. marca v utorok o 17,00 v MC Oblacik. Predbezne som uz naratala 9 ludi, este sa ale popytaju v MC Oblacik.

Bolo by dobre ak ma niekto zaujem aby dal vediet ci pride, aby sme vedeli ci sa vsetci zmestime 😉

@manof mozem /ak sa podari/ prizvat proockovacieho pediatra? alebo nevie niekto o nejakom? 🙂

manof
19. jan 2011

@tynushqa
Samozrejme, názorový oponent je vítaný, lebo na ňom sa najlepšie ukáže sila našej argumentácie.

Predbežne = ešte to nemám dávať na web?

MC Obláčik má svoj web?

tynushqa
19. jan 2011

@manof

www.oblacik.sk 😉

Zajtra ti ten termín potvrdím a potom to môžeš hodiť na stránku.

nellina
19. jan 2011

@tynushqa aj so monou mozte ratat.. 😉

lalus
19. jan 2011

@tynushqua aj ja by som prišla a ešte možno jedna kamarátka 😉 s deťmi ako? máme ich nechať doma, či sa môžu prehrať v herni? 😅

tynushqa
19. jan 2011

@lalus
zajtra tam ideme do herne tak checknem rovno priestory /lebo sa prestahovali/ ale ja si myslim ze mozes prist aj s malym 😉
Vyzera to ze nas bude dost 😀 uz som nas naratala 14 😅

tynushqa
19. jan 2011

@nellina
super, pekne sa nam to zbiera, len aby sme sa pomestili 😉

lalus
20. jan 2011

Tyn, ďakujem.... 😉

959touareg
20. jan 2011

@denisocka presne, moj nazor denisocka. Ja som tiez s otvorenymi ustami citala prispevok tej pani. Klobuk dole pred jej ustretovostou a ochotou pomoc , no asi si neuvedomila, ze to, co napisala moze mat neblahy dopad na jej osobu. Len aby po skonceni materskej nebola prekvapena, ked pride o miesto. Keby aspon nemala vycapenu fotku seba na nete bolo by to ine. Je sice pravda, ze kto chce najde si tu osobu aj bez fotky , ze o koho sa to jedna no tym, ze ju tam ma tak je to uplne ulahcene ho identifikovat. 😒

denisocka
20. jan 2011

@959touareg tak tak,mali by sme to označit,nech to zmažu. to akoby nejaky prokurator tu napísal,že nam zoženie informacie o komkolvek,len dajte meno,som sice teraz PN,ale kolegovia pre mna urobia čo bude možne.neni problem,pracujem na ministerstve vnutra 😀 ---alebo som lekár,mam kopec znamych, nahliadnem do zdr.dokumentacie ,len napíšte koho chcete preverit ... prišlo mi to proste luto,ja som si za otvaranie huby dost vytrpela , a to zdaleka nešlo o moju robotu,kam sa chcem aspon na chvílku ešte vratit. takže asi tak .

959touareg
20. jan 2011

@denisocka ano, ved o to ide, ze ta pani chcela dobre, chcela pomoc no asi si neuvedomila nasledky. Ked uz tak, mala napisat radsej manofovi na mail alebo co, ale nie takto verejne . Urobila obrovsku chybu. Ktory zamestnavatel by to toleroval, aby mu zamestnanec vynasal z firmy informacie? Myslim si, ze so stornovanim jej prispevkov je uz neskoro. Bolo to hodene na stranku uz pred niekolkymi dnami, takze to uz citala kopa ludi. Uz sa len modlit, nech sa to jej vyjadrenie nedostalo do ruk tym pravym, lebo jej to neprajem, ved chcela iba pomoct.
Apropo ja si tiez poviem co si myslim a ked viem, ze mam pravdu idem si za tym. Ja som uz za tie moje usta a hovorenie pravdy prisla aj o miesto, takze viem, ze hovorit pravdu sa velakrat nevyplaca , ale inak mi to neda a po mnohych zlych skusenostiach a velkych sklamaniach sa v ludoch uz nikomu neverim.

denisocka
20. jan 2011

@959touareg aj tak by si to mala dať zmazat ta stora tušim

959touareg
20. jan 2011

ale jasne, nech sa zmaze. to mas uplnu pravdu. nech to tam nesvieti. ale to nech urobi dotycna prispievatelka. mala by si uvedomit, ze to, co napisala je sice pre nas pekne, pretoze chce pomoct, no na strane druhej si tymto neuvazenym pocinom robi velmi zle prave sebe. moze mat z toho obrovske neprijemnosti. ale to uz je na jej uvazeni, ja jej do toho zasahovat nebudem. ona musi vediet a rozhodnut sa, co je pre nu najlepsie. na 100% cita , alebo bude citat aj tieto nase prispevky, takze to necham na nu.