Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

viliatko
13. máj 2011

@viliatko no uz... pointa ockujme ockujme a este raz ockujme, lebo pneumokoky su uz rezistentne na ATB, a kedze ziadne nove ATB uz nevedia vymysliet, tak idu proti vsetkemu doradu ockovat...

certica
13. máj 2011

@scrabble ved podla mna uplne v pohode, vyjadrila si svoj nazor, ale dalo sa to aj menej utocne a vysmesne 😉 tot vsjo . zas nie sme tu na to, aby sme hodnotili pohnutky druhych, preco sa rozhodli neockovat, ked do toho vobec nevidime...

didi35
13. máj 2011

@manof Dakujem, a riesil si precistenie po ockovani homeopatikami alebo inak?

mihic30
13. máj 2011

Ďakujem manofovi a nady za odpovede, nebola som si istá 🙂
Pre scrabble: ja Ti nezazlievam, keď sa Ti moja otázka zdala hlúpa, ale keby takým spôsobom ako si reagovala ty reagoval napr. manof (a to som si istá, že podobné otázky dostáva neustále 😀 ), tak asi by sme tu už neboli na 740tej strane a nemal by na petícii vyše 5000podpisov slušne povedané 😎 . A musím sa Ti do budúcnosti ospravedlniť, pretože pravdepodobne tu ešte pár hlúpych otázok položím 😝 Ja študujem poctivo informácie o očkovaniach, zatiaľ síce len 2mesiace ( o rizikách očkovania som sa dozvedela až keď mal malý 1,5m) ale neustále popri všetkých tých veciach okolo bábätka čo sú pre mna úplne nové a som si 100% istá, keď budeme mať tretie dieťa tak už budem mať vo všetkom jasno, myslím aj v starostlivosti o dieťa aj v očkovaniach. A ďakujem o Tvoj záujem o moje duševné zdravie, tak aby som Ťa trošku ukľudnila, doteraz ma to absolútne nenapadlo, že by som mala mať strach poslať svoje dieťa do škôlky alebo do školy, len teraz keď maličký ešte nemá dostatočne vyvinutú imunitu tak áno bojim sa o neho ale nervovo sa preto rútiť nebudem 😝
Jéémine a šak nie som pani, veď mám len 30, či?? 😀 😀 😀

nady
13. máj 2011

@manof Já bych šla hned ,ale nemůůůžu ☹ 😀

pifina
13. máj 2011

@manof keby som bola v tom case v Kosiciach, tak by som si ten listok aj kupila, ale budeme mimo 😝

nady
13. máj 2011

@mihic30 Klidně piš vše co Tě zajímá,já myslím taky že na to je tu i tahle diskuse 😉
A já osobně se o pro a proti očkování zajímám už pár let ,a přiznám se že stále objevuji něco nové,a při dítěti na to opravdu není tolik času ,vyhledávat si informace a pokud bych nezačala jako už těhotná ,kdy se ke mně poprvé dostaly negativa ohledně BCG vakciny ,tak bych měla dost co dohánět..Takhle jsem měla náskok a informace dopředu ještě než se dítko narodilo a s malým mimi bych to fakt nestíhala a spousta věcí by mě určitě unikla. 😒 🙂

scrabble
13. máj 2011

@mihic30 Si ma ukludnila 😉 Ospravedlnujem sa ti, lebo som ta zle vyhodnotila. Urobila som chybu a zaradila ta medzi fanatikov ktori neockuju len preto ze to niekde na nete videli a o problematiku sa hlbsie nezaujimaju. Este raz sorry.

manof
13. máj 2011

@scrabble
OK, v pohode. Môžem pochváliť Tvoj postoj k očkovaniu vlastných detí (najprv niečo o tom vedieť a až potom odmietať).

Trvám však na tom, že toto nebol konštruktívny prístup. To, že Ty si zodpovednejšia, nie je dôvod k zhadzovaniu ľudí, čo sú tak-povediac "na ceste", a ktorí možno ešte nedosiahli tú úroveň zodpovednosti, akú máš Ty, hoci k tomu možno smerujú.

Navyše to, čo si chcela vyjadriť, sa dalo napísať aj úplne neurážlivým spôsobom.
Je naozaj veľmi žiaduce, aby sme si (čoby zástancovia slobodnej voľby v očkovaní) nekazili renomé arogantným prístupom voči ľuďom, čo ešte nedosiahli vyššiu úroveň zodpovednosti, ktorá sa nám môže javiť ako samozrejmosť.

manof
13. máj 2011

@didi35
áno, homeopatikami. Ale musím priznať, že som to neriešil ja, ale manželka.

didi35
13. máj 2011

@manof Aha, dakujem 🙂 Takze asi ani nebudes vediet, ktorymi homeopatikami, vsak?

manof
13. máj 2011

@didi35
Pýtal som sa manželky, ale ani ona si to už nepamätá. Bolo to niekoľko rôznych.

ludka78
13. máj 2011

@evca35 Pozerali ste ten program Mate slovo? No poviem vam bola som z toho riadne v rozpakoch! Ziadnej odpovedi som sa nedockala....neviem co si mam o tom mysliet. Ta redaktorka, bola tiez neprijemna....a nedala dohovorit!
Pozerali ste to niekto?

martinba
13. máj 2011

@scrabble ja som zatiaľ stretol iba fanatikov, alebo radšej poviem - slepo veriacich, ktorí očkujú aj keď o tom nič nevedia, potom som počul o "neprispôsobených" ktorí neočkujú, pretože ich zaujíma akurát vyplatený deň sociálnych dávok, ale ešte som nikdy nepočul o "fanatikoch ktorí neockuju len preto ze to niekde na nete videli". To sú naozaj aj takí rodičia? Skutočne to niektorí berú ako "módnu vlnu" súčasnosti ? Ja osobne by som si to nikdy nedovolil, kým by som nemal naštudované všetko čo sa len dá a nebol na 100% presvedčený že je to škodlivé pre moje dieťa.

mihic30
13. máj 2011

@scrabble v pohode, ospravedlnenie sa prijíma 🙂

mihic30
13. máj 2011

@manof chcem sa spytat, nevies nahodou, ci je ta kaviaren v TN nefajciarska a ci sa tam dostanem aj s kocikom? dakujem

manof
13. máj 2011

@mihic30 v živote som tam nebol, ale mala by byť nefajčiarska, keďže ju vybavila dula a laktačná poradkyňa v jednej osobe, navyše tam údajne bežne chodia mamičky s kočíkmi. Keby bol problém vyniesť kočík, tak zavolaj mne (0904 827 031)

charlize
13. máj 2011

@didi35 univerzalne by mali byt Thuya Occidentalis
Tu je toho celkom dost http://zdravi.doktorka.cz/odstrante-negativni-n...
Aspon som to mala odlozene ako zaujimave 😅

nady
13. máj 2011

@didi35 Jestli můžu my jsme používali před a po očkování homeopatikum Thuja,taky se používá Silicea 😉

nady
13. máj 2011

@ludka78 Ano já jsem se dívala ,dole v liště se objevila i nějaká sms ,co jsem poslala 😨 ,čekala jsem že tam bude i víc názorů spíše proočko ,bylo to spíše naopak nebo tak napůl.Jinak tento typ pořadu nějak nesleduji ,Jílková je tímto typem moderování známá,pořad tak jako ted samozřejmě nešel vůbec do hloubky ,spousta témat se ani nenačalo ,ani nebylo dokončených ,ale aspon nějaká diskuse se vede,je potřeba o tom mluvit více.
Jinak Prymula ten použil obvyklý žvást ,co už jednou vyslovil ,že právě to jak se lidé postavili k očkování proti prasečí chřipce ho přesvědčilo o tom že by očkování mělo zůstat povinné 😠 😝 .
Mě tedy tahle aféra kolem prasečí přesvědčila právě o opaku a utvrdila mě v tom co si o výrobcích vakcín myslím 😒 🤐
Závěr byl ovšem prazvláštní jelikož byl takový že pokud se zaručí že i přes možnost dobrovolného očkování se bude stále nechávat očkovat přes 90 % lidí,tak je možné o tom uvažovat. 😕 Takže já už končím asi s debatami o škodlivosti vakcin 😝 ,...ve svém vlastním zájmu 😀
Jako dobrý vtip tam někdo napsal sms-jako reakci na nesmyslnost očkování hepatitidy B v Hexavakcině u kojenců-že co když neočkované dítě nakazí matka či otec ,která neví že má hepatitidu-vlastními slinami.Tak to je fakt už konstrukce 😀 ! Ten někdo zřejmě opoměl že v těhotenství se dělají-tedy u matky 🙂 testy a donedávna se očkovaly po porodu jen děti matek pozitivních na hepatitidu ,právě proto aby je nemohly nakazit. 😉

roo
13. máj 2011

pardon, "uklepla" som sa

evca35
13. máj 2011

@ludka78 áno pozerala som, predstavovala som si to trocha inak. Nepáči sa mi, že takú tému dali na taký krátky program, nedá sa tam veľmi rozkecávať, skáče sa do reči a v tom najzaujímavejšom je koniec programu 🙂 Ale tie baby boli také nesmelé, čakala som od nich viac informácií prečo neočkovať, veľmi ma ako diváčku, ktorá o tom nič nevie, nepresvedčili.

ešte ste neboli predvolané na koberček? 😉

didi35
13. máj 2011

@manof
@charlize
@nady
Dakujem 🙂

manof
13. máj 2011

@nady
@charlize
Thuya a Silicea však riešia viac-menej len lokálne reakcie a nie tie závažnejšie stavy, o ktoré tu ide predovšetkým. Na tie sú potom určené tzv. potencované vakcíny. Avšak ani tam nie je 100% zaručený úspech, takže ísť do očkovania s tým, že prípadné problémy vyrieši homeopatia, je v podstate falošná ilúzia. Možno niekedy áno, ale niekedy aj nie, resp. nie celkom.

charlize
13. máj 2011

@manof urcite by som nad tym neuvazovala v suvislosti, ze dam sa zaockovat a homeopatikum mi pomoze, ako keby sa nic nestalo... skor tak pocitovo, ze ked uz niekto nie je rozhodnuty neockovat... napr kamaratka cestuje na 2 mesiace do Indie, zaockovat sa da, no bude uzivat aspon homeopatika...
A ked uz s tebou pisem, rada by som sa podakovala - takze velmi pekne dakujem, za vela 🙂

manof
14. máj 2011

@charlize rado sa stalo

evca35
14. máj 2011

@manof ja by som veľmi rada išla na Virapena, ale tiež sme mimo Košíc a nestihneme sa dovtedy vrátiť ☹

ludka78
14. máj 2011

@evca35 Evka boli sme len na prvom koberceku koncom marca....cakame co bude dalej. 😵

musko
15. máj 2011

Ahojte - dostala som sa k tomuto - tak možno to ovplyvní Vaše rozhodnutia: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

manof
16. máj 2011

Relácie o očkovaní na Rádiu Lumen v stredu 27.IV.2011 a v stredu 4.V.2011 - DOPLNENÉ:
http://www.slobodavockovani.sk/news/relacia-o-o...

Komentár - MUDr. Mária Avdičová v Rádiu Lumen hrubo zavádzala/klamala širokú verejnosť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/mudr-maria-...