Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerryjanka
24. jan 2012

ja som troška zufala teraz
moja velmi dobra kamaratka ma syna 15 mesačneho, vo štvrtok ide na MMR
ona je za očkovanie všetkymi desiatimi takže som sa ju už ani nesnažila presviedčať aby sme sa nerozkamaratili, ide o to že ten maly mal asi pred 2 tyždnami antibiotika, a potom mali aj virozu a hnačky. mali isť pôvodne už 9.1. ale odložili to som jej vravela nech to odložia aspon o mesiac ked už nebude tolko chripky a virusov, proste nech sa preliečia ale ona si neda povedať

prevenar
24. jan 2012

@sisinka76 jo,, to je to co som sem pridal pred 2mi tyzdnami v anglictine.. tak predsa sa to dosnieslo aj na slovensko .

prevenar
24. jan 2012

@jerryjanka co narobis, komu niet rady, tomu niet pomoci. ☹ ..ubohe dieta. dufajme,ze neskonci nejak velmi zle ☹ niktori ludia sa proste poucia , len na vlastnych chybach ..teda odnesie si to to bezbranne babatko ktore ma len tych rodicov . smutne.

chanella
24. jan 2012

my mame termin ockovanie proti MMR v utorok :( uz tyzdne kvoli tomu nespavam... cez vikend idem napisat to prehlasenie o odmietnuti, som strasne zvedava ko to dr. prijme, lebo urcite som prva v nasom malom meste, to bude zase halooo... otazocka, ked budem v prehlaseni odmietat vakcinu, jej presny nazov je Priorix, alebo este nieco ine? Je toto 100% presny nazov?

jerryjanka
24. jan 2012

@prevenar neviem čo urobiť je to fakt dobra kamoška pozname sa vlastne 14 rokov

chanella
24. jan 2012

@prevenar to je dobra strategia, prespekulovana 🙂 dik za tip. za ten presny nazov vakciny sa teda idem opytat

zaockujte_aj_slnko
24. jan 2012

@petot
a to nevies ze civilnu ochranu uz obyvatelom nehradi a nezabezpecuje stat, kazdy si mame plynovu masku a cokolvek ine kupit SAMI!!! to nie je nejaka kacica, to mam priamo od clvoeka co skoli tieto veci zo skladu CO

detto..... v okolitych obciach okolo atomovych elektrarni uz nemaju ludia jod doma, proste na nas seru z vysoka!...

zaockujte_aj_slnko
24. jan 2012

@kbeata
mne dali ostatne tetanovku tesne pred civilkou, ale to mi bolo tak zle, ze ani neviem urcit ci to bolo z tej vakciny 🙂

zaockujte_aj_slnko
24. jan 2012

@jerryjanka
to je vazne velmi hlupa maminka ked ockuje NA VRCHOLE chripkovej sezony 🙂 ...

jerryjanka
24. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko nie je hlupa skôr by som povedala zaslepená - ked som ju volala na štvrtkovu prednašku tak nechce isť - neviem či sa boji či by ju tam presvedčili alebo čo.

prevenar
24. jan 2012

@chanella ludia si tu casto robia z tohto velku hlavu ze "co povie" lekarka ..ja tomu sice nerozumiem, ze preco to ludi tak berie ? ta lekarka , kto ti to je ? je to nejaka rodina tvojmu dietatu ? preco ta tak strasne zaujima "co na to povie" ? jej nazor je predsa uplne irelevantny, ty si matka, ty rozhodujes .. a ked ti po ockovani dietatko zomrie, alebo ostane tazko postihnute, co by povedala po tom ? ci zalezalo by potom na tom ? ..asi moc nie, ze. kludne ti na tom co povie nemusi zalezat uz teraz.

okrem toho , ty si tu lekarku platis cez postenie , ona je tam pre teba , nie ty pre nu. takze ty oznamujes svoje rozhodnutie na ktore mas zo zakona pravo a ona prijima tvoje rozhodnutie .. toto je postup a situacia ktoru by mali ludia pochopit. jej "nazor" ako vidis v tejto jednoduchej rovnici nijako nefiguruje.

ked mas haluze z toho odmietnutia tak, na tvojom mieste by som tam dosiel a len oznamil ,ze touto latkou nemienis ockovat. nech si uz robi co chce. podla zakona (ktory samozrejme nepozna) by mala do karty zapisat. "ockovanie sa nevykonalo, diagnoza Z.28" tymto oznamenim koncis. nic nepodpisuj , ani do karty ani nikde .. este ju upozorni , aby radsej neprezradzala tvoje osobne udaje (a dietata) tretim stranam ..ako napr. RUVZ lebo je to trestne a budes k tomu tak aj pristupovat. neexistuje ziaden zakon ktory by ta k nejakemu podpisovaniu zavazoval. zrejme bude argumentovat "ze musi byt chranena" a preto musis podpisat .. nemusis . jej "chranenie" ta nemusi zaujimat. pozri sa este raz na to co ti pisal Petot. je to asi najjednoduchsia cesta. ked ta niekde predvolaju, tak prinesies to vyhlasenie s tymi vakcinami. v uplne najhorsom si zoberies kartu a pojdes inej lekarke. ziaden koniec sveta. drzim palce 😉

jaj,, som sa rozpisal lol

zaockujte_aj_slnko
24. jan 2012

@chanella
vraj je nazov len "PRIORIX"
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/pri...

ja som pre istotu AJ NAVYSE vymenoval VSETKY FIRMY co produkuju vakciny...... ze je povinna lekarka to konzultovat so mnou produkty tychto firiem...........nazvy firiem najdes tam kde je zoznam vakcin na www.slobodavockovani.sk uz to tu niekde bolo.....

ja som to mal takto......asi to mozes aj skopirovat 🙂

"všetky „Infanrix“ s ľubovoľnými prívlastkami, Infanrix Hexa, Infanrix Penta, Infanrix Polio, Infanrix-IPV+HiB všetky „Boostrix“ s ľubovoľnými prívlastkami, Boostrix Lag., Boostrix Polio, Boostrix Polio Lag., Cervarix, Priorix, Priorix Tetra, Priorix Tetra lag., , ProQuad, Synflorix, Prevenar, Prevenar 13, Pneumo 23, InfluVac, Tetavax, Imovax Polio, Engerix-B, Euvax B, Fendrix, Fluarix, Twinrix, Twinrix Adult, Twinrix Paediatric, Vaqta 25 U, Vaqta 50 U, Varivax, Vaxigrip, Vaxigrip Junior, Zostavax, Tritanrix HepB, Imovax D.T. Adult, Encepur Adults, Encepur Children, D.T.COQ/D.T.P., Dukoral, Dultavax, Act-HIB, Adacel, Alteana, Ambirix, Avaxim 160 U, BCG Vaccine SSI, Gardasil, Silgard, Havrix 720 Junior, *Havrix 1440, HBVaxPro, Idflu, Imovax Rabies Vero / Verorab, Ixiaro, Meningococcal Polysaccharide Vaccine A+C, Menveo, M-M-RvaxPro, NeisVac-C, RabiPur, Rotarix, Rotateq

Výrobcovia: Pfizer, GlaxoSmithKline, Statens Serum Institut, Sevapharma, Sanofi Pasteur, Crucell, Novartis, Baxter, Merck, Sharp & Dohme, Abbot, Intercell a iní.

Vyhlásenie platí aj pre uvedené očkovacie látky distubované pod inými obchodnými názvami od iného výrobcu, pokiaľ ide o rovnaké alebo podobné zloženie.

Akékoľvek iné očkovanie inými očkovacími látkami iných výrobcov sa musí konzultovať s rodičmi dieťaťa a pred očkovaním písomne odsúhlasiť obidvoma rodičmi dieťaťa. Ak sa takéto vyhlásenie o odsúhlasení očkovacej látky neexistuje, daná látka sa nesmie na dieťati použiť!."

zaockujte_aj_slnko
24. jan 2012

osobne som to skontroloval kazdu vakcinu od manofa, mali by tam vsetky povnne a navyse aj nejake navyse proti zltacke, cholere a neviem comu este...

najma je tam to "a ini" cize aj keby tam nejaky vyrobca chybal, tak tiez je poviini konzultovat to so mnou 😉

prevenar
24. jan 2012

@jerryjanka kto je hlupi, zaslepeni a ignoruje realitu ..moze na to proste "zdochnut" to je zakon prirody a prirodzenej selekcie. s tym nenarobis nic ani ty ani ja ,,ani nikto.

jedine co mi este napada, vytlac jej ten clanok co tu bol ..ako zomrel ten 4mes. chlapcek po hexe na zapal mozgovych blan , ze nech si to dobre rozmysli, ci chce toto riziko podstupit s dietatom v case vyrazne znizenej imunity . ze ti to proste nedalo ju varovat, lebo ti na nej a jej dietatu zalezi.

..ak to nepomoze, tak uz len ,ze boh jej pomahaj.

zaockujte_aj_slnko
24. jan 2012

@jerryjanka
no tak nie je hlupa ale boji sa rozhodovat, "este by sa nahodou nieco nepekne dozvedela!" 🙂 .....jednoduchsi ludia chcu mat jednoduchsi zivot 🙂.........to ti inteligentnejsi vyhladavaju "komplikovanejsi" zivot 🙂

mne ked zena povedala ze co urobime s tym TBC ockovanim, ani som nevedel ze taku sracku v roku 2011 este vobec ockuju a okamzite som sa tym zacal zaoberat....... a dosiel som k tomu ze to je omyl, skoda, ba az ublizenie na zdravi nasmu dietatu.... a hladal dalej.......ale niektori ludia im je to jedno..... RADSEJ NEBUDU ROZMYSLAT.....radsej.......

kbeata
24. jan 2012

@tina_ hej citala na facebooku ☹

prevenar
24. jan 2012

@chanella no, vidis ..hned mas lepsiu naladu 😠 😀

(s nazvami ti poradi manof, v tom ja nemam prehlad)

chanella
24. jan 2012

@prevenar dik, ze si sa rozpisal 🙂 cim viac info, tym lepsie. Ale ja si nerobim tazku hlavu, len som strasne zvedava, lebo v podstate nasa dr sa pozna s mojimi rodicmi, su kamarati, aj ja ju poznam uz roky, tak to bude zaujimave ak kvoli tomuto nastanu nejake nezhody. Radsej by som prisla so konfliktu s clovekom, ktoreho tak dobre nepoznam a je to "len" dr a nie rodinny znamy. Ale mas pravdu, tu ide o zdravie a zivot mojho dietata, vsetko ostatne je nepodstatne.

chanella
24. jan 2012

@prevenar dakujem 🙂

chanella
24. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko dakujem. Ale ja nesuhlasim len s MMR, takze tam budem pisat len Priorix, nie ostatne vakciny. Hexu a Prevenar mame uz bohuzial za sebou. Ci som to zle pochopila?

vefi89
24. jan 2012

@manof ďakujem za reakciu 🙂 ale ono je to celkom divné, lebo ja tetanovku vôbec nemám 😅 mm ju nemal min. 17 rokov 🙂 ale vlastne to je jedno... ja som rada, že som ju nedostala, aspoň nemám na čo "zvalovať vinu" 😀😀


@kbeata správne rozumiem, že si to mala v dôsledku tej tetanovky? 😅

eaka
24. jan 2012

@jerryjanka Shak predsa nechce riskovať jeho zdravie, nie? Ešte by sa nakazil niekde osýpkami alebo mumpsom!

zaockujte_aj_slnko
24. jan 2012

mna zaujala tato veta v PRIORIXE
"Vakcináciou možno získať určitú ochranu proti osýpkam, aj keď sa očkuje do 72 hodín po expozícii prirodzenej infekcii."

cize ockovanim v pripade ochorenia sa da ziskat akasi "lepsia" imunitna odpoved...... tak naco ockovat a riskovat predom?!

kbeata
24. jan 2012

@vefi89 na 100% percent,ale asi po troch mesiacoch mi bolo tak zle 😒 😒
inac tuto tetanovku si dava kamoska pichat poctivo tak asi po 10 rokoch,ona ma vzdy po nej nejaky problem,raz klby,alebo taka oslabena imunita,teraz nedavno zas ju boleli nohy,ruky,som jej povedala ci nie z toho a nejako ju osvietilo,dala si dokopy vsetko,tak na dalsiu uz urcite nepojde

eaka
24. jan 2012

@kbeata Len aby za 10 rokov nezabudla...

prevenar
24. jan 2012

@chanella aha .. tak to je ten najhorsi pripad 😀 ..to iste ako moj 😉 ..ale tiez som uprednostnil zdravie mojho dietata pred tym,ze "kto si co pomysli" ..bohuzial v nasom pripade,sme stopli ockovanie az po vedlajsich ucinkoch ☹ vobec sme totizto netusili,ze na ockovani moze byt nieco zle 😖

chanella
24. jan 2012

@prevenar tak to ma fakt mrzi ☹ je strasne ked clovek doplati na dovercivost a mozno neinformovanost. Ale ved kto by donedavna spochybnoval slova doktorov a farma firiem? Bohuzial aj teraz im vacsina slepo veri. Dnes mi prilo az smiesne, led som sa s kamaratkou o tomto bavila a ona hovori "lepsie je nevediet" (narazala na obsah vakcin a mozne rizika) ...ani som nemala slov

zuzana_m
24. jan 2012

@prevenar
@eaka Nemusíte sa hned smiať. Ja vám fandím. Ale hádam je logické že človek sa poradí aj s lekárom nie? Ja som jej na rovinu povedala,že verim normalnym obyčajnym ludom a nie nejakym farma firmam, ktore z toho profituju, a to myslim važne,toto som jej povedala. Ale kedže chodim ku nej roky, doverujem jej, v inych veciach je fakt dobrá, na rozhodnutie ma nenutila, nechala to na mna, a na rozdiel od inych Dr. čo nutia každy sajrajt pichnut, ona mi povedala,že ked už nechcem Hexu,Prevenar, či MMR, tak aspon niektore choroby,ktorych sa ona fakt boji. Na tom nie je nič zlé, nie? Netreba hned za všetkym stoj čo stoj hladat len to zlé a v každom nepriatela. A ako každý rodič, chcem svojmu dieťaťu čo najlepšie,tak sa radím ako tu s vami,tak aj s lekarkou. Rozhodnutie je už na mne. a som odmietla tertiu Hexu,Prev. a MMR. Ona je za vakcinu: tetanus,č. kašel a zaškrt. A o tom cestovaní, som sa pytala len preto, že je logické,kedže sa v tych krajinach neočkuje,može tam vyskyt tych chorob byt, tak som chcela vediet, či nemate taky podvedomy strach počas dovolenky, ale to su už len moje dohady.

eaka
24. jan 2012

@zuzana_m Ahoj, nie som si akosi vedomá toho, že by som sa Ti smiala, ak som napísala niečo, čo si tak vnímala, tak vopred sorry, k Tvojej otázke o cestovaní som sa vôbec nevyjadrovala...