Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
30. dec 2011

@prevenar
co nevyslo v Zbierke zakonov www.zbierka.sk tak to neplati. Platnost je uvedena v samotnej vyhlaske na konci, moze platit samotnym vyhlasenim v zbierke, alebo od nejakeho urceneho casu.

zaockujte_aj_slnko
30. dec 2011

@anett9
ono sa to ten ucinok asi da pripodobnit presne tej psychologii a jej variaciam osobnosti. Imunologicky su tiez ludia zaiste rozdeleni do akychsi typov "ako funguju". Nie je to len "jeden clovek" a jednym systemom imunity. Ved imunita je tak komplexna ze ani nemoze byt akasi "jednotna" a rovnaka u kazdeho, ved sa musi prisposobovat "komu" zabezpecuje odolnost. A hadam veris napr. ze existuje introverzia a extroverzia, ci aj to spochybnis?.... a introverta tiez nikto "nevycvici" extrovertnymi sposobmi k stastnemu a spokojnemu zivotu 😀 ako sa to domnievaju isti pani z farmafiriem ze "antigenom" z ockovacej latky KAZDEHO CLOVEKA OCHRANIA.......... Naopak urcitym typom ludi TYM UBLIZIA...... ale to sa utaji, lebo..........PRACHY........Je to omyl, ale im je to jedno, tam nejde o humannu medicinu, ale sucasna medicina je BIZNIS.......cize ako v potravinach, najst "aby to chutilo ako jahoda" a ludia to uz kupia :D....lenze umelu jahodu si kupit nemusis, ockovat sa MUSIS DAT......
to je ten rozdiel....

takze ja nespochybnujem ze ockovanie antigenmi MOZE NIEKOMU POMOCT........ ale niekomu to VAZNE UBLIZI !!! preto ak nie sme v hitlerizme/nacizme alebo pol-potizme, tak kazdy clovek MA MAT NA VYBER....ci to chce...........

ale na vyber NEMA....... preco!?!?!?!........lebo $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ iny argument neexistuje

prevenar
30. dec 2011

@zuzana76 citas od zaciatku ? 🙂 ak nie tak odporucam 😎

zuzana76
30. dec 2011

@prevenar zbezne som citala, ale sledujem aj nemecke stranky, prehlad mam 😉

prevenar
30. dec 2011

@monuska342 to je pravda, ale drviva, drviva, drviva vacsina lekarov ta nahlasila aj tak. +RUVZ kontroluje vykazy pravidelne, myslim,ze raz rocne, alebo polrocne, takze nakoniec by na teba aj tak prisli. akurat v niektorych okresoch perzekuovali iba ludi ktorych lekar nahlasil. ..samozrejme, povinnost nahlasovania je krok spat, ale ako som pochopil, bude to napadnute na ustavnom sude. tak sa to zrejme este cele bude menit.

prevenar
30. dec 2011

@zuzana76 heh ..myslel som to skor z literalnej stranky 😀 ze je to vyslovene hodnotne epochalne dielo plne zaujimavych zvratov a rozuzleni 😉

prevenar
30. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko no, to mi je jasne ..skor ma zaujima ako to ked do danej veci zasiahne vysetrovanie na ustavnom sude. napr.

zuzana76
30. dec 2011

@prevenar aha, no ako nepopieram ze citanie zaujimave, ja uznavam aj jedny aj druhe argumenty, beriem to tak,ze proste naozaj to niekomu moze ublizit, ineho to ochrani, dopredu nevieme co sa stane, aj nezaockovane dieta moze dopadnut zle, ze bude mat nejaky vazny priebeh choroby napr osypky, mumps a zase zaockovane moze mat ine problemy neurol. charakteru napr, nepopieram, ono na svete nic nie je 100 percentne a komu je co sudene ... ja to beriem tak

zaockujte_aj_slnko
30. dec 2011

@prevenar
no asi je to na ministerstve zdrav. ci tu vyhlasku posle do zbierky zakonov. Oni ti hajzli to niekedy aj robia tak, ze to sice vyjde v zbierke v nejakom zneni, ale potom zbierka uverejni akoze "opravu" ze sa akoze "stala chyba v programe" 😀 a zmenia text vyhlasky aj po jej uverejneni....... a to sme si mysleli ze na rozhodovanie o veciach a povinnostiach mame predsa parlament, houby....... staci nejaky idiot na ministerstve co posle nejake dristy do zbierky zakonov a cely parlament obidu....

prevenar
30. dec 2011

@anett9 jaj, gramaticka policia lol . pozri, na to,ze som nedokoncil ani zakladnu skolu pisem celkom dobre, podla mna 😝 uhh,, takze takto si odhalila moj tajny zamer znicit ludstvo 😎 sakra. dufam,ze si tu s nami aspon stravila zaujimavy cas, ked budes nieco potrebovat ohladom ockovania a jeho nasledkov kludne sa ozvy.

mimochodom, ja som tuto temu nasiel tak,ze moja malicka , ktora bola uplne zdrave dietatko dostala 10dni po ockovani brutalny ekzem na cele telo a teraz ju liecime na nase naklady homeopatikami a dalsimi prirodnymi prostrietkami, ak som ju uz nechcel uplne dorazit kortikoidmi. ..a poviem ti nie je to zrovna lacne. samozrejme lekarka mi povedala (po pozreti sa do sklennej gule( bez akychkolvek testov , vysetreni ,,proste nic)) ze to URCITE nie je z ockovania . ...aj ked je to uvedene VYROBCOM v letaku ako vedlajsi ucinok.

takze moja motivacia je za kazdu cenu zamedzit , aby sa to co sa stalo mne, stalo dalsim. zaroven si myslim,ze to co sa deje vo svetovej politike, ekonomike, farmapriemysle, zbrojarskom priemysle ,agro priemysle, svetovom spravodajstve UZKO spolu suvisi. ..a nevidim dovod preco by som sa s mojimi obavami , skusenostami a nazormi nemal podelit s ostatnymi. ..a toto budem robit kym nezdochem prirodzenou , alebo nasilnou smrtou. zaroven dufam,ze tu mam vela chyb , nech ta aj rozdrapi 😝 pekny vecer 😀

manof
30. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko
Už to v zbierke zákonov vyšlo:
http://www.slobodavockovani.sk/news/v-zbierke-z...

Sa teda fest poponáhľali.

prevenar
30. dec 2011

@manof lol ..a co to napadnutie na ustavnom sude ? vies o tom nieco ?

denduska
30. dec 2011

@anett9 http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/nase-det...

dufam sa mili nenahneva na mna ze som to tu dala 😔

manof
30. dec 2011

@prevenar
Povedal by som, že momentálne asi najlepším prístupom je odpovedať na pozvánky z RÚVZ sťažnosťou na RÚVZ a vášho detského lekára na ÚOOÚ. A pri najbližšej návšteve "neposlušného" detského lekára mu jasne dať najavo, že ak bude čokoľvek bonzovať RÚVZ, tak to bude mať preňho právne dopady skrz zákon na ochranu osobných údajov.

manof
30. dec 2011

@prevenar
Skús sa opýtať u tých, čo to sľubovali:
peter_kalist@nrsr.sk

A podeľ sa s nami o odpoveď. 🙂

prevenar
30. dec 2011

@manof ok lol ..provedu !

zaockujte_aj_slnko
30. dec 2011

@manof
z lekarov si urobili poctarov......... nahlasia im co ja viem aj 7 ludi odmietlo ockovanie.........RUVZ si povie....tak pokym ich nebude 50 nepojdeme tam na kontrolu............. potom tam pridu a vsetky mena si pekne "legalne" v ramci kontroly odpisu, odfotia a podobne.......... lekar v tom samozrejme bude "nevinne" ved on ziadne mena neposkytol, odpisalo si ich samotne RUVZ....

tym padom aj zistia ktori lekari "neockuju" viac ako "priemerne nad normu".....lebo si vypocitaju priemerne odmietnutie ockovani v SR a teda tych co budu mat vyssie perceta odmietnuti zacnu masirovat hlavy a vyhrazat sa im pokutami a odobratim licencii a podobne.... takze je to aj proti samotnym lekarom a mali by to ignorovat alebo bojovat proti tomu!!! lenze nebudu 🙂 z niecoho zit musia

akurat je mi otazne ci RUVZ moze mat pristup k zdravotnym kartam BEZ MOJHO SUHLASU a ci ich mozu zneuzivat v moj neprospech!..... toto je tiez otazne....

zaockujte_aj_slnko
30. dec 2011

Tam by pomohlo jedine to, ze RUVZ ani UVZ NEMOZE sa prehrabavat v zdravotnej dokumentacii bez vedomia a pisomneho suhlasu toho konkretneho cloveka. Co je myslim aj tak zakonne niekde uvedene, lenze sa to ignoruje.

Ak by teda RUVZ nemohol legalne nazriet do zdravotnej karty, tak si moze akurat tak piskat...... a aj cele ockovanie/neockovanie by to vyriesilo........nech si kontroluju AKO vykonava lekar svoju profesiu ale nech sa neseru do toho aky ma clovek zdravotny stav a ake ukony si na sebe dal/nedal urobit. Hajzli....

tean
30. dec 2011

@anett9
precitaj si realne pribehy deti.
O utrpeni deti po ockovani nevie iba ignorant.
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

Tiez mam mnoho znamych, ktori tvrdili, ze ich dieta nemalo ziadne problemy s ockovanim.
Ked vsak vies pokladat spravne otazky a oni si spomenu (niektori si nazreli do zdravotnej karty deti) tak potom niektori pripustili, ze po ockovani nastali urcite komplikacie.
Zrazu rodicia potvrdili, ze ich dieta malo po ockovani:
- castu chorobnost - pocas roka im boli predpisane ATB , asi 4-5 druhov
- neutichajuci plac trvajuci niekolko hodin
- chlapec, ktory prestal rozpravat
- chlapec - teenager, ktory kratko po ockovani dostal cukrovku - zacalo to unavou, a jedno rano ked mal ist do skoly, uz sa nedokazal postavit na nohy
- caste bolesti hlavy
- nahly pokles trombocitov na extremne nizku hladinu - nasledoval dlhodoby pobyt v nemocnici
- atd...

Ak chces naozaj vediet o detoch v tvojom okoli, musis vediet pokladat spravne otazky a musis dostavat odpovede.
Mnohi rodicia si spatne nevedeli na nic spomenut, az dokial nevideli zdravotnu kartu ich dietata.
Ini si zase spomenuli az po niekolkych tyzdnoch pri inej prilezitosti.
Niektori - po ockovani dietata - povazovali navstevu pohotovosti s dietatom v naruci so 40 stupnovymi teplotami, ktore neustupovali ani po niekolkych dnoch, za nieco uplne normalne. "Ved aspon vakcina zafungovala".
Aj vdaka nevedomosti rodicov, nie su tieto problemy nikde evidovane.
V tomto tu chyba osveta.
A prave preto patri velka vdaka ludom, ktori hovoria o problemoch, ktore prezili s ich vlastnym dietatom.
Aby si ostatni vedeli uvedomit suvislosti, najst v tych pribehoch samych seba a pripadne podniknut dalsie kroky, kym nebude neskoro.

EDIT: Moja manzelka pocuva pribehy inych mamiciek a potvrdzuje mi, ze uz dost rodicov si zacina uvedomovat problemy s ockovanim, ale casto ich pokladaju za nieco samozrejme.

cmuk29
30. dec 2011

@halienka
pripravok zlepsujuci muku E 920 - cystein, aminokyselina ziskavana hlavne zo srsti, peria a vlasov. najcastejsie sa ziskava z ludskych vlasov a je povolene pouzivat ho v potravinach. pouziva sa do peciva, do ovocnych stiav a ako farbivo do udenin. zdroj - mgr.jan stastny hrbitov na taliri

cmuk29
31. dec 2011

@anett9 ano...odmietli sme este v porodnici...bez problemov...akurat sme podpisali papier, ze odmietame

cmuk29
31. dec 2011

@endura potraviny su plne chemie...prirovnam k alkoholu...pol deci nikoho nezabije. ale skusi si nechat to pol deci vstrieknut priamo do krvi

manof
31. dec 2011

Milé dievčence, čo ste si objednali u mňa vitamín D od Swansonu,

http://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_vi...

včera došla ďalšia várka, tak som všetkým, čo sa zmestili, poslal mail. Takže kto odo mňa mail nedostal, nezmestil sa.

Problém je, že na ďalšiu objednávku mám len 6 ks zajednaných, tak ak niekto ešte chcete, dajte mi vedieť, lebo pri 6 ks by poštovné dosť predražilo cenu za kus, lepšie je aspoň 10 ks objednať.

anett9
31. dec 2011

@moira19 to mi ľúto...neviem si to predstaviť.A ako postupujete ďalej? Žaloba,trestné oznámenie,medializácia? Koho a ako beriete na zodpovednosť za takéto vážne zdravotné problémy?Niečo také sa nedá nechať len tak,ak má dieťa takéto ťažkosti dokázateľne po očkovaní 😒

anett9
31. dec 2011

@tin007 no,je to takmer tisícka strán,takže skutočne nemám čas to všetko čítať...v každom prípade sa mi zdá neuveriteľné,čo som si tu prečítala.Najviac ma prekvapuje,že keď je toľko prípadov vážnych ochorení...prečo sa o tom verejne a nahlas nehovorí.A prečo už dávno očkovania nezrušili?!

anett9
31. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko môj zlatý,keby dieťa niektorého z nich malo,takéto vážne komplikácie,určite by si ich všimli.Slepá nie som a na svoje deti som nikdy nekašlala. A garantujem ti,že ja som 100% lepšia matka,ako ty otec !!! Ak vôbec otcom si...veľmi tomu neverím

sorciera24
31. dec 2011

@anett9 pretoze je to prilis velky biznis, aby sa nieco take preklopilo....vies si predstavit tu paniku?.....a naozaj, keby si celu temu precitala, tak len nas, kt. deti mali po ockovani nez. ucinky je tu okolo 100...mozno aj viac..... 😒

anett9
31. dec 2011

@prevenar z tvojich chýb ma určite nerozdrapí..je to len a len tvoja hanba 😀 O tom brutálnom ekzéme,keďže ti nikto nepotvrdil,že je z očkovania,si tiež myslím,že šlo skôr o atopický ekzém-keďže ti naň ponúkali kortikoidy. A homeopatiká sú tiež len pokašlaný farmabiznis za ťažké prachy 😀 Písal si o mrakoch detí,ktoré po očkovaní ochoreli na TBC. "Mraky"- to by mali byť aspoň stovky.Čo už by bola začínajúca epidémia TBC.Prečo o tom nikde nie je zmienka? Jediné,čo som na nete našla,je 2 roky stará zmienka o hŕstke cca 20 cigánov z východu,ktorý ochoreli na TBC,ale neboli zaočkovaní.Už to tu tuším písal endura a ak si dobre spomínam,bolo to aj v TV správach.Keď je toľko ťažkých prípadov ochorení,dokázateľne ako následok očkovania,prečo sa o tom nehovorí,nepíše?! Prečo už teda dávno nie je stopnuté očkovanie?

sorciera24
31. dec 2011

@anett9 uz som ti odpovedala, pretoze to lekrai nemozu pustit na verejnost.....mne to povedali priamo medzi 4 ocami....potvrdili, ale na papier sa "to dat " namoze.......a ver, ja som bola este pred 3mi rokmi velky proockovac.....a moj pohlad sa po mojich skusenostiach a skusensotiach mojich blizkych zmenil o 180stupnov.... 😒

anett9
31. dec 2011

@sorciera24 keby sa 100 ľudí spojilo s dobrými právnikmi a aj médiá by sa určite pripojili,dalo by s tým niečo robiť.Neverím,že nie,len treba chcieť a samozrejme mať dôkaz,že to čo tvrdíš, je pravda.Neverím,že po takom tlaku ľudí,by sa nič nepohlo..zvlášť,ak by sa tým dalo predísť ďalším nežiadúcim a nebezpečným následkom očkovania