Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
9. dec 2009

petja: Ja nie som zástancom nejakej konkrétnej značky, riadim sa vlastnosťami a cenou. Farbivá, príchute, konzervanty sú samozrejme nežiadúce, preto v prášku a bez prísad je vynikajúca voľba, finančne nenáročná a praktická, samozrejme len za predpokladu, ak dokážeme docieliť, aby to pacient v nejakom nápoji pravidelne pil 😉

Dávky spomínané Dr. Klennerom môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a vážnej deficiencii G6PD.

petja
9. dec 2009

Děkuji Petot.Já jsem jen myslela,že ten vit.C na který mi sem hodila link Vanish (docela drahý) je nejlepší.Já mám vit.C od firmy Vitar.
http://www.lekarnakurim.cz/shop.php?action=show...

prosim o názor

denduska
9. dec 2009

cora chod s nim na kozne...tam ti povedia s istotou ci je to atopicky ekzem...mne pediatricka tiez povedala ze to asi nie je....kozna uvidela malu vo dverach a ze jasny atopak... a mam na to aj papier...a este tam mam aj uvedene - po ockovani.... 😉

veronikapp
9. dec 2009

poprosim nabuduce ked sa do mna pustite, aby ste si precitali o com som pisa a na co som tym reagovala. Pre vysvetlenie- reagovala som na temu ,,osypok,, u deti od susedy jednej odporkyne ockovania a dalsim argumentom vysvetlenia.

je mi jedno ze neockujete svoje deti- ak je to vase presvedcenie. Ja mam trochu ine a je to len moja vec. Dakujem za pochopenie.

zelmirka1
9. dec 2009

ahojte
ja pridam skusenost dnesnu lebo moja iniciativna doktorka ma nahlasila na urad prace a soc. veci
bola tam nastastie velmi mila kocka, o rok mladsia odo mna 😉 tak sme si pokecali, zaujimalo ju to preco neockujeme lebo ma tiez deti....napisala strucny zaznam co som uviedla, okrem ineho aj to ze toto oznamenie povazujem za porusenie prav pacienta. Oni s tym nic nemaju ani toto neriesia takze tak. Mrzi ma ze moja doktorka mala taky dost negativny postoj ale co narobim, uz hladam novu a dufam ze sa mi podari najst taku s ktoru budem dobre vychadzat aj napriek tomu ze nechceme maleho dalej ockovat.
Ak ste tu dalsi ktory riesite predvolania dajte info nech si vymenime skusenosti, snad casom bude aj u nas moznost volby.

veronikapp
9. dec 2009

atopicky ekzem sa da zistit vysetrenim krvi. Taku diagnozu- ze doktorka ma videla vo dverach a povedala ze je to AE a este k tomu napisala ze z ockovania ja neuznavam. AE ma mnoooooho pricin.

petot
9. dec 2009

petja: A nepochybujem, že by si dokázala spracovať toľko informácií čo ja, ale bolo by to asi rovnako nepriaznivé pre rodinu ako v mojom prípade (veľa vynaloženého času a síl). Takže nijak zvlášť Ťa na to nenahováram. 😉

petot
9. dec 2009

petja: Vitar je kyselina askorbová. Na krátkodobé použitie bez problémov, na dlhodobé je lepší minerálny askorbát, napríklad ten C-Salts alebo Lamberts, alebo ktorýkoľvek podobný... Alebo si z kyseliny askorbovej vyrábať askorbát sodný pomocou kuchynskej sódy (bikarbonát) (1 SB: 2 KA).

petot
9. dec 2009

cora73: Niektoré kontraindikácie sú spomenuté napr. tu: http://rizikaockovania.sk/otazky.html#Odmietnutie
(bod Právna rovina)

petot
9. dec 2009

veronikapp: Uznaj, že si vlietla trochu agresívnym spôsobom 🙂 Ale z fóra Anketa vidno, že diskutovať vieš aj korektne, a to je fajn. A myslím, že na správne položené otázky bez rýpania tu nájdeš veľa zaujímavých odpovedí 😉

veronikapp
9. dec 2009

prepac petot, ale niekedy to co citam je do oci bijuca hlupost a niekedy sa neda reagovat.

veronikapp
9. dec 2009

preklep- nereagovat

denduska
9. dec 2009

veronika, ta doktorka videla tolko atopakov co ty ani ja za cely zivot neuvidime 😅 tie deti maju naozaj typicky kolorit, docitas sa v ktorejkolvek dermatovenerologii. okrem nej to potvrdili nezavisle od seba este dve doktorky, dokonca v inom meste 😉 atopicky ekzem sa nemusi dat zistit v krvi, mnoho reakcii u malych deti je nonIgE. Aj moj muz ma atopak a podla krvi nie je vobec na nic alergicky..no nepriala by som ti vidiet v akom stave este pred nedavnom tu kozu mal. A to si vie vybavit akekolvek vysetrenie 🙂
Co sa tyka udaju po ockovani, ano po ockovani..nie je to nic ine ako casova suvislost, povedali by horlivi zastancovia ockovania. Mala bola zaockovana, o par dni na to zacala mat problemy so stolicou a urobili sa jej suche drsne flaky po tele. Potom zmizli. A potom, uplne nahodou po druhom ockovani, zase asi po tyzdni sa urobili znova, ale casom pomalicky scervenali a zosupinateli. Takze asi tak. A co je zaujimave, kozna ani imunolog nepopierali ze to moze suvisiet. Vzhladom na anemnezu mojho muza si to ani nemozu dovolit popriet 🙂

veronikapp
9. dec 2009

ak mate v anamneze AE, tak neviem preco si presvedcena o chybe vakciny. Inak aj moja dcera ma AE, pravdepodobne, tiez by som ti nepriala vidiet ju ked mala 2 mesiace. Tiez mame v rodine kadeco. Myslim ze kazdy vie, ze ak je v rodine alergia, je 60-80% pravdepodobnost, ze ju bude mat aj dieta. Bez ohladu na ockovanie.

erikasadek
9. dec 2009

veronika, ja viem ze to myslis dobre , ale mozno by si mala vediet ze denduska prepac mi to ma lekarske vzdelanie..
😉

a po druhe, chranit , nechranis , ako si myslis, nase deti, ani ja nemozem svojho mladsieho syna ocokvat na MMR, a chvalabohu , kde som nie je povinne;. 🙂
a nemyslim si , zeby tu , boli neake velke epidemie.. 🙂 nie su, a rodicia co chcu daju ockovat , a;ktori nechcu nedaju, nic sa nedeje..
vsetci prezivame, ,a po druhe , ani keby nemal tu alergiu na bilok tak ho nedam po skusensoti s mojim starsim.. dalsieho autistu v rodine uz nie dakujem...!!!!!

vanish1
9. dec 2009

veronika, musím ti oponovať, je síce pravda, že ak je v rodine predispozícia na alergiu alebo atopák, tak je veľká šanca, že ju to dieťa zdedí, ale nemusí to tak byť. Očkovanie ale výrazne napomáha tomu, že to tak bude. Skús pozrieť http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

kubaka
9. dec 2009

vyjádření českých vědců k odmítání očkování
http://www.sysifos.cz/index.php?id=slovnik&act=... - boj proti

veronikapp
9. dec 2009

kubaka 🙂
som rada ze v tom nie som sama, lebo uz som sa zacinala citit na nic...

vanish, zaujimave citanie, ale vybrat si medzi alergiou a TBC, napriklad, beriem prvu moznost.

vanish1
9. dec 2009

veronika, očkovanie proti TBC je neúčinné a neochráni ťa proti TBC, to je preukázané WHO 😉

denduska
10. dec 2009

veronika - po prve, dieta sa rodi s predispoziciou na alergiu, nie s alergiou samotnou. Tak mi vysvetli, ako dostane cisto kojene dieta, ktore nevidelo ani vodu, a ktoreho matka je na suchych rozkoch len tak uplne nahodou po ockovani atopak. Mozno by ho mala casom aj tak...ale mozno aspon o par rokov neskor.
Po druhe, moj muz nikdy v zivote na nic alergicky nebol, ani na lieky ani na potraviny, nemal ako dieta atopicky ani iny ekzem. A v 24.rokoch, po ockovani (viac vakcin) dostal silnu alergiu na urcity liek, do coho sa mu pridruzilo este aj infekcne ochorenie kedze bol v oblasti akej bol a takmer umrel. Ostal mu len silny atopicky ekzem..chvalabohu. Ale nikto, ozaj nikto, ci imunolog, infektolog ani kozna ani na chvilu nepochybovali, ze to prve co ho zlozilo bolo tych 5 ci kolko vakcin. No jeho chyba, nemal sa trepat inam...bolo to jeho dobrovolne rozhodnutie, tak sa ani nemoze stazovat, musel s tym ratat aj ked sanca je mala.

erika! co bonzujes 😀 😀 😀 😉

A este - vakcina proti TBC chrani proti komplikaciam TBC a to najma bazilarnej meningitide, nie ochoreniu na TBC ako takemu. To je normalna vec 😉 TBC sa liecit da, v dnesnej dobe pomerne uspesne, hlavne ak sa na nu pride vcas. Alergia nie.

cora73
10. dec 2009

ahojte,pisala som vcera jednemu znamemu,je to politik a so svojou novou stranou sa snazi uspiet v buducich volbach o tom,ci by nechceli zaradit do svojho programu zrusenie povinneho ockovania,ked uz pre nic ine,tak aspon pre pravo slobodne sa rozhodnut..Urcite by mal aj viacej volicov... 😀 😀

Tu je jeho odpoved:

" dobry namet,uz sme nad tym dumali,zrejme do programu nieco napiseme "

Aspon nieco,nech sa to teda zacne troska viac hybat...

tana74
10. dec 2009

Tak mne práve volala naša Dr., že či dám alebo nie deti zaočkovať, lebo že nás musí nahlásiť. Mladšiu sme mali do 6, už má 6 a pol a staršiu, že do apríla môže ešte zaočk. 🙂 Povedala som jej, že ich určite nedám.

Sú fakt super vyškoľovaní, doteraz také niečo ani nespomenula. Vyhrážajú sa im až odobratím licencie, či čoho.... to je ale sila...

miliharmi
10. dec 2009

kubaka, bohužel musím napsat, že z toho, co jsem si ze Sysifosu přečetla, tak mám spíš dojem, že je to klub českých zabedněnců, kteří jedou ve velmi úzkém prostoru školké vědy a nejsou schopni žádného širšího pohledu, zpochybňují všechno, čemu nejsou schopni porozumět, jenom proto že to jaksi neodpovídá jejich způsobu myšlení. To nás nemusíš přesvědčovat, že oficiální věda a medicína očkování uznává, ale to vůbec neznamená, že má pravdu. Moje dítě tenhle oficiální závěr zabil, děkuji nechci.

tamix
10. dec 2009

Včera som mala otrasný deň. Nič sa nedarilo a „sprcha“ od imunologičky ma totálne zložila. Vraj aký sú nezodpovední tí, ktorí sú proti očkovaniu. A že to, čo išlo na Markíze sú pekné nezmysli a len to rodičov dopletie. A vraj aké je očkovanie fantastické a ja som nezodpovedná matka, keď malú nedám očkovať a vystavím ju riziku ochorieť. Veď aj ona a jej deti sú očkované a funguje to. (Len ona, jej deti a predpokladám aj naša veková skupina nebola očkovaná takým množstvom viackombinácií). A že keď chcem cestovať čo i len do Chorvátska musím malú chrániť. Keď som jej argumentovala, že podľa mojich informácií Japonsko upustilo od MMRky, tak som dostala zaujímavú otázku: „vy si myslíte, že medicína v Japonsku je na lepšej úrovni ako na Slovensku?“. Diskutovať sa nedalo.

tamix
10. dec 2009

Tak som začala váhať a myslieť na možnosť, že predsa len dám malú na niektoré choroby zaočkovať ☹ . Určite je nedám MMRku a možno ani Prevenar. Vie mi niekto poradiť, čo by možno stálo za zváženie očkovať? Určite sa dajú preliečiť všetky očkované choroby bez očkovania?

petja
10. dec 2009

Tamix,to je mi líto! Ale na druhou stranu,dalo se určitě počítat spíš s takovou reakcí,imunoložka je dokonale
´naočkovaná´ To pak chce mít jedinně rychlé argumenty! Když 90% uznává očkování,to se pak těžko prosazuje jiný názor.Tys přece Japonsko nezmiňovala kvůli úrovni mediciíny?

tamix
10. dec 2009

Pár strán dozadu som niekomu sľúbila, že poviem čo bolo u neurologičky. Tá dala svoju dcéru zaočkovať, len MMRku dala až v 24mesiaci (tu vraj evidentne vedela, že môžu nastať problémy). A vraj sa o neočkovaní mám porozprávať s detskou Dr. Keď som jej povedala, že ona je presvedčená o nerizikovosti vakcín, že nemajú žiadne vedľajšie účinky, tak povedala len toľko: „to sa stačí opýtať nás neurológov či nemajú“ .

tamix
10. dec 2009

miliharmi: je mi to strašne ľúto. pozrela som si tvoj fotoalbum a nedalo sa mi neplakať. Ja si neviem predstaviť ako sa taká tragédia dá prežiť. Koľko som sa narevala, keď malú niesli na operáciu srdiečka. Ani si neviem predstaviť, že by som ju tu teraz nemala.

petja
10. dec 2009

No já sem právě našla toto a mám dost!!!
http://rizikaockovania.sk/dok/ockovaci_kalendar...

lucrezia
10. dec 2009

petja, ako možeš mať proti lekárke rýchle argumenty????
my nie sme pre nich rovnocenní partneri na diskusiu, lebo sme len laici. oni nás tak beru a priznajme si, je to tak.
ani s jadrovým fyzikom sa nebudeš hádať, popr. nebudeš mu vedieť dať argumenty, ak si povedzme "len" uradníčka.
možno si naštuduješ príbalový leták a nežiaduce učinky, ale určite nevieš to, čo lekár......ja preto s mojou lekárkou už nediskutujem, lebo viem, že to nemá význam a na druhej strane viem, že ona ma aj tak neberie vážne.