Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

fibi
29. mar 2010
erikasadek
29. mar 2010

fibi dakujem... 😉

lasicka_
29. mar 2010

MUDR Hrabcak: Ockovanie je rizikove
http://gloria.tv/?media=32960

erikasadek
29. mar 2010

no popocuval asom si , no nasmiala som sa;, ako z akomunizmu. 😀 sovieti su nasi priatelia a , zapad je zly..!!!
takaj on , vakcinovanie je dobre a nic nehrozi a ostane krajiny su lepsie maju lepsci ockovanie ako my na slovensku..
v jednom ma pravdu lepsie ano, moznost si vybrat vakcinu , moznost odmietnut a moznost volby.. 😉
ale co s atyka percentaze, tak slovensko ma 99% ockovanost a eu krajiny , kulminuju aj na 80% takze ja neviem. 🙂

jasne za 10 rokov budu epidemie a neviem co este ako inak.. 😉

lucrezia
29. mar 2010

čaute, aj ja som dnes pozerala to telerano, no fakt DES!!!
Prof. Hruškovič vyhlásil, že vačšina mudrych slovákov sa očkovať nebojí....tak to len my sprosťáci sprostí stale niečo riešime 😠

Dvíhalo mi adrenalín teda poriadne, skušala som sa tam aj dovolať, ale nedalo sa, mala som pripravené, čo na neho vychrlím 😠

Najlepsie bolo, ked sa ho moderator opýtal, či su vsade na svete sprostí, len my a bulhari sme mudri, ked este ockujeme na TBC a na to odpovedal, že iné štáty maju očkovanie na ovela vyssej urovni - skoda že nekonkretizoval v com.

No a dorazilo ma, ked povedal, že chodi po kongresoch a že ockovať sa bude už na všetko 😠 😠 no nech mi prepáci, ale to mi už zavanalo schyzofreniou.....aj ked, clovek asi netusi, co na nas chystaju, ale on to vyhlasil s takou hrdostou a radostou, že som len čumela, ci je pri zmysloch 🙄 🙄
no strach a hruuuza!!!!

cora73
29. mar 2010

skoda ze som to nevidela,ale uz mi to tak pripada,ze ich musia na tych kongresoch asi ockovat nejakymi proockovacimi vakcinami,ved to nie je mozne,aby kompletne vsetky nezavisle zahranicne vyskumy o skodlivosti odmietali a stavali sa k prospesnosti ockovania az s fanatizmom..asi dostavaju nejake proockovacie elektrosoky a vymyvaju im mozog...cely svet je blby,len oni su mudri...SK je raj pre farm firmy..asi ta pripomienka nema sancu na uspech,ked takto verejne vystupuju s takou istotou,co este dalej sa bude ockovat... 😠

denisocka
29. mar 2010

keby sa dalo očkovať proti takýmto tupým hlavam, asi by som sa dala 😀

dvojka
29. mar 2010

Tak já už zase řešim očkování....
Malá má hnisavou rýmu a zítra máme jít na poslední hexu.Pí. doktorka řekla že jí naočkuje,že když nemá horečku tak to neva...Že mám prostě přijít.Tak řešim co zítra říct až tam budem. ☹ .Říkat že má nebo že měla horečku se mi nechce,kort když na ní bude sahat.Jedině snad říct,že má i kašel 😅

daducha
29. mar 2010

dvojka,

tak ja by som to v ziadnom pripade nedovolila.Myslim, ze na vsetkych pribalovyhc letakoch je napisane, ze ockovat sa môze ked je dieta zdrave a ja hnisavu nadchu nepovazujem za zdravu.Rovno by som jej povedala, ze to nedovolim a ak uz ju chces ockovat, tak by som sa s nou dohodla, ze ked uz tak pridem za mesiac a hotovo.
Je to tvoje dieta tak by som ho branila za kazdu cenu.
Ak by som musela, tak ked to chce pocut, povedala by som ze tu horucku mala.Nedokaze ti ze nie.
Drzim palce nech to dobre dopadne.

Nam napr. teraz idu stolicky, maly uz dva tyzdne bojuje so zahlienenim,o mesiac by mal dostat MMR, co ja absolutne odmietam, ale aj tak ked viem, ze sa s nim nieco deje,ockovat by som ho nedala.

alenk
29. mar 2010

tomu lekarovi v telerane sa hovori, ked on sam sa narodil este v case, ked mu maminka trávovú plachtu porozvíjala,
z buka na buk popripinala. 😀 .. ten nevidel ockovanie do dospelosti mozno, tak teraz sa mu machruje!

sasiki
29. mar 2010

ako vás tu čítam, ešteže som to nepozerala 😀

martinba
29. mar 2010

dvojka, z tvojho príspevku mám dojem ako by si sa tej tvojej lekárky bála, treba si uvedomiť že ty si zákazník (lekári si sami vytvorili z pôvodne humánnej profesie), tak by sme sa mali aj podľa toho chovať. Neboj sa jej povedať, že nedáš zaočkovať, poprípade že dáš až keď bude dieťa úplne zdravé. Držím palce.

myzma
29. mar 2010

ahojte, potrebovala by som sa poradit v dvoch veciach:

maleho ockovali pri odchode z porodnice proti TBC 11. januara, sestra nam povedala, ze do tyzdna by sa mu mala vytvorit chrasta ako reakcia na ockovanie. chrasta sa nam vytvorila az po mesiaci vo februari a stale ju mame... je to podla vas v poriadku, ze to tak dlho trva?

lekarka nam sucasne povedala, ze dalsie ockovanie bude az po zahojeni chrasty, to mame naplanovane na 14.teho... ale maleho nechcem dat, pokial ta chrasticka bude na jeho ramienku... mala by ta chrasta byt uplne prec pri dalsom ockovani?

vopred vdaka za odpoved

myzma
29. mar 2010

14.4. je to naplanovane ockovanie

petot
30. mar 2010

myzma: Chrasta musi byt prec a na jej mieste dokonale zahojena jazva. Inac sa ockovat nesmie.

pifina
30. mar 2010

zalmirka1: ta reakcia epidemiologa z clanku je uplne brutalna!!! ( Ďalším argumentom odporcov očkovania je prítomnosť látok vo vakcínach, ktoré sú emulgátory, stabilizátory a nosiče. Tieto látky sú potrebné, aby vakcína mala vlastnosti, ktoré od nej očakávame. Je to TWEEN 80,stopy formaldehydu a antibiotiká, najčastejšie Neomycin. Vlastná očkovacia látka je naviazaná na hydroxid hlinitý. Ktorá z uvedených látok môže poškodiť zdravie? Žiadna! Ak áno, treba pátrať po odchýlkach jedinca v jeho zdravotnom stave. Vakcinácia je bezpečná a jediná cesta ku tzv. kolektívnej imunite)
Ako moze niekto normalny povedat, ze stopy formaldehydu a hydroxid hlinity nepratria medzi latky, ktore mozu poskodit zdravie?

ginepra
30. mar 2010

pifina - aj ja si myslim, ze ta odpoved hovori za vsetko - o pristupe k problematike - sudny clovek zrata, ze toto nema s utuzovanim a ochranou zdravia nic spolocne... zial....

myzma
30. mar 2010

dakujem, petot 🙂 a nevies, co moze byt pricinou, preco to tak dlho trva? sestra v porodnici povedala, ze do tyzdna sa mu urobni chrasta a my budeme mat pomaly tri mesiace a chrata tam stale je.... 😠 ci ☹ ?

cora73
30. mar 2010

nechapem,co furt hovoria o kolektivnej imunite..staci,ze niekde ta choroba je a ochoreju aj zaockovani-teda na SK su skoro vsetci zaockovani a aj tak ochoreli-napr cierny kasel...tak naco mi je ockovanie,ked pri styku s chorobou nechrani... 🙄

martinba
30. mar 2010

myzma naša dcérka mala už 9 mesiacov a má tú chráničku viac zapálenu ako keď mala 3 mesiace, v tedy sa to javilo akože sa to hojí, teraz je to celé bordovo-červené a tak dva milimetre vystúpená, akoby plná hnisu, ale zatiaľ to neprasklo, tak to sledujeme.

zelmirka1
30. mar 2010

takyto clanok ma vzdy vytoci, sice nazov pekny ale zase len pozbierane nic nehovoriace info jednostranne zamerane, taky clanok napisem ako laik za par minut, staci mi len ockovaci kalendar, keby si aspon nieco pozistovala autorka trochu viac a nepisala totalne neoverene vety... 😝

zuzanocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pifina
30. mar 2010

zelmirka1, detto ... zial, na mnohych serveroch je hromada takychto clankoch, co su len pozliepancami z nejakych inych clankov na zaklade subjektivnych postojov a ked chce clovek najst odpovede na bezne otazky, tak sa "namaka", aj ked sa vravi, ze google najde vsetko 🙂

cora73
30. mar 2010

vzdy su zaujimave aj diskusie pod clankami,vyslovene tam chodia ti isti ludia,co su pre a proti... 😀 😀 😀
aj ked oponenti pisu o rizikach a vysledkov nezavislych studii, proockovaci vacsinou "opisu" reklamne letaky... 😉

tin007
30. mar 2010

ahojte, citam si Uvod do pediatrie http://www.fmed.uniba.sk/fileadmin/user_upload/... a je tam o.i. kapitola aj o ockovani. Hned jedna z prvych viet je dobra: "Očkovať môžeme iba zdravé dieťa po lekárskom vyšetrení." Potom nasleduje dobry odsek, ktory by som dala povinne 50 x opisat pediatrom, ktori tvrdia, ze ockovane dieta nemoze ochoriet na chorobu, proti ktorej je ockovane:
Všeobecné kontraindikácie:
akútne febrilné ochorenie, inkubácia infekčnej choroby, epidemický výskyt infekčnej choroby
rekonvalescencia po prekonanej chorobe
anafylaktická reakcia na očkovaciu látku a jej zložky
iná závažná reakcia v príčinnej súvislosti s predchádzajúcim očkovaním,
súčasná dlhodobá liečba celkovými glukokortikoidmi, cytostatikami a inými liekmi, ktoré ovplyvňujú imunitný systém dieťaťa.
pri dokázanom deficite bunkovej imunity sú kontraindikované živé vakcíny.
Zaujimava vete: Ak očkovanie (proti TBC) nebolo vykonané do konca 6. týždňa života, vykoná sa až po ukončení pravidelného očkovania v 1. roku života.

vodicka75
30. mar 2010

uf, citame, citame 😀
...a cim viac citam, tym viac mi na tom nieco strasne smrdi,...lojalita statu, poslusnost lekarov,... voci nadnarodnym farma. firmam /...alebo farma. firmy sluzia mocenskym zaujmom statov ?/...uz som sa dostala k clankom o biologickych zbraniach a moznych experimentoch na ludoch bez ich vedomia /asi je to mozne "vo vyssom zaujme" ako je napr. obrana statu, statov a ich mocenskych zaujmov...zaver je pre mna taky, ze ma nikto nedonuti robit z mojej dcery pokusnu opicku, ked vymyslia pokutu aj x-nasobne vyssiu, vezmem si uver a budem ho splacat hoci do konca zivota...pricinnu suvislost ockovania a nasledkov obycajny smrtelnik v SR nedokaze /mozno so skusenejsimi expertami - lekarmi a pravnikmi zo zahranicia v tejto oblasti...alebo mozno mame aj v SR takych ?
Majte sa pekne 🙂

zitaje
30. mar 2010

Je tu niekto, kto dal zaockovat dieta mmr vakcinou ovela neskor, ako je norma? Myslim po druhom roku, alebo pred nastupom do skolky. Mozete aj IP. Dakujem.