Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vodicka75
14. máj 2010

ahojte, tie prispevky, co ste sem pridali musim este poriadne stravit, dakujem,
pytala som sa v poradni na tej stranke Sprievodca ockovanim, akoby pokracovanie k prispevku p. Dluholuckeho k tym limitom ortute, ze ako to vychadza u 14 kg dietata, aj som tam mohla pridat komentar k jeho odpovedi, ale teraz ta moznost uz nie je, neviem, ci mam problem len ja, alebo to naozaj zrusili...ale nastastie mam ulozenu kopiu v PC, tak zadam otazku opat 😉

lucrezia
14. máj 2010

misik,
podla mojho laickeho názoru možeš odsuvat vakcinu do doby, ktorá je určená ako horná hranica pre jej podanie. Napr. Prevenar sa aplikuje detom do 5 rokov. Čiže čisto teoreticky by si to mohla odsuvať do tých 5-tich rokov. Ale ako to bude vyzerať v praxi, či budu mať s tebou tolko "trpezlivosti", to naozaj neviem.
My napríklad odsúvame očkovanie už takmer 1 rok. Budem odsuvať aj nadalej, ale dokedy?...netuším... jeden výhražný list z hygieny som už dostala, uvidím, ako to bude pokračovať dalej.

petot
14. máj 2010

misik: Nie som Dr. Neviem Ti zodpovedne odpovedať, môžem len špekulovať. Celiakia zhoršuje vstrebávanie živín, tak neviem, či by zväčšená slezina, pečeň nemohli súvisieť s nejakým deficitom, ja neviem, možno železa? To ber len ako hádanie naslepo, možno to vôbec nesúvisí.

vodicka75
14. máj 2010

samiana, co si pisala o zakone o lieku a ze nie je dodrzany ten paragraf 25, odst. 10, neriesi nahodou taketo pochybenia statnej spravy ombudsman? Ako je to mozne, ze sa nedodrzuje zakon?? Ved mna ako zakonneho zastupcu ockovaneho dietata to zaujima.

petot, takze u nas to fungovalo tak, ze sa prekracovali limity obsahu ortute nielen 17x, ale podstatne viac 😒
inak, napr. Panenza obsahuje 45 mikrogramov tiomersalu (tie viacdavkove balenia) a mozu sa ockovat aj deti od 6 mes. (1/2 davkou s obsahom 22,5 mikrogramov tiomersalu), co je tiez dost vela, 1/2 z toho etylortut - 11 mikrogramov, napr. dieta s 8 kg by zvladlo (podla tej normy EPA) len 0,8 mikrogramov.

Limit ortuti na kg hmotnosti človeka a na deň je:

EPA (Enviromental Protection Agency) 0,1 µg/kg/deň
ATSDR (Agency for Toxic Substances and Desease Registry) 0,33 µg/kg/deň
FDA (Food and Drug Administration) 0,4 µg/kg/deň
WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) 3,3 µg/kg/deň

Limit ortuti pre 3-mesačné dieťa s hmotnosťou 5 kg:

EPA 0,5 µg/deň
FDA 2,0 µg/deň
WHO 16,5 µg/deň

WHO ma v porovnani s EPA limit na obsah ortute 33-nasobne vyssi 😲

petot
14. máj 2010

Hej, WHO sa skutočne príkladne stará o naše zdravie 😀
A zase denné dávky vitamínov majú medzi najnižšími.

vodicka75
14. máj 2010

misik, mame doma knizku o celiakii (v cestine, Bezlepkova a bezmlecna dieta) a su tam spominane rozne mimocrevne prejavy celiakie (manifestacie):
napr. co sa tyka hematologie: trombocytopenia (znizenie poctu krvnych dosticiek), autoimunna hemolyticka anemia, nedostatok vitaminu B12, hypochromna anemia alebo makrocytarna anemia, hyposplenizmus,
ustna dutina: recidivujuce afty, hypoplazia skloviny, kazivost zubov,
pecen: hypertransaminazemia odpovedajuca na bezlepkovu dietu, pecenova cirhoza
kosti: latentna osteoporoza
...atd., je toho dost.

Odporucaju vysetrenie pri chronickych chorobach ako napr. cukrovka, nedostatok IgA protilatok, nespecificky zapal criev, zapal zaludka, kriptogenne ochorenie pecene, autoimunne ochorenie stitnej zlazy, Addisonova choroba, autoimunitna trombocytopenia, opakujuce sa afty, onemocnenie klbov, Sjogrenov syndrom, sarkoidoza, schizofrenia, psychicke poruchy, ohranicene vypadavanie vlasov, Downow syndrom, Turnerov syndrom,
pri bolestiach brucha, nafuknuti, kasovitej stolici, neznasanlivosti laktozy, potratoch, neplodnosti, oneskorenom vyvoji, chudokrvnosti,...

cora73
14. máj 2010

ja mam celiakiu,a ja som mala prejavy: bolesti brucha,a hlavne nedostatok horcika,z coho vyplyvali az depresivne stavy-neboli nervy obalene 😀,napriek tomu,ze som sa nim stopala ako hus a celkovo stale unava,stale pocit na odpadnutie,no a horcik sa mi nedari dobre do seba dostat ani pri drzani diety..ako pisala Vodicka,celiakia je zakerna v tom,ze jej prejavy su neskutocne roznorode..najnovsie mi zistili vela uzlov na stitnej zlaze,tak mozno aj to je nasledok celiakie..

vodicka75
14. máj 2010

Este som zabudla uviest, ze odporucaju vysetrenie na celiakiu aj u zdravych pribuznych 1. linie choreho na celiakiu (mna to caka, manzel uz bol na odberoch a zevraj ich ma v norme), ale ci to staci na to, ze ju akoze nema, neviem.

hely79
14. máj 2010

petot: ved ti co seda vo WHO toho o zdravi najvac vedia... 😅 😅 😅

misik
14. máj 2010

dakujem pekne za odpovede

jaja1118
14. máj 2010

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

-dakujem za vasu diskusiu!
som stastna ze nam vedla spinka ockovanim neposkvrnene babatko-vdaka Vam!

manof
14. máj 2010

hely79:

lepšie viem po anglicky, ale prelúskam aj nemčinu, ak treba. Sem s tým odkazom, prosím. 😉

manof
14. máj 2010

vodicka75:

Ombudsman rieši toto:
http://www.vop.gov.sk/v-com-vam-moze-pomoct

petot
15. máj 2010

cora73: Štítna žľaza potrebuje najmä horčík, jód, selén, zinok, vitamín C, B2, B3 a E. Už len samotný nedostatok horčíka mohol spôsobiť Tvoje uzlíky, a v spolupráci s nedostatkom jódu, ktorý je na Slovensku, sa niet čomu diviť. Dobrá správa je, že náprava nedostatku, resp. dostatok všetkých týchto látok v dlhodobom horizonte môže prispieť k náprave.

vanish1
15. máj 2010

moja má trombocyty na úplne spodnej hranici (15), lekárka sa nad tým pozastavila, keď som volala ohľadom výsledkov, ale nakoniec povedala, že je to ok.. testy nám robila kvôli fontanele, dcérka má 2 roky a 7 mesiacov a má tam "preliačinu", preto testy, okrem tých tromocytov vyšlo všetko ok, aj dostatok vápnika a pod....
tiež mala také biele pľužgiere po krku a pere, lekárka to zhodnitila na herpetický vírus....
my dodržiavame diétu, ale nie úplne bezlepkovú, celozrnné (myslím 100% celozrnné zložením) môže, kvôli ekzému

petot, myslela som si, že porucha metabolizmu medi je veľmi vzácna choroba, no včera som pozerala Reflex a tam o tom hovorili, vraj predtým bolo tak max. 5 ľudí s touto poruchou v SR, teraz je ich len 5 v Ružomberku alebo tak nejako.., takže prípadov je viac.....

vodicka75
15. máj 2010

Článok v Pravde: Hlasy za a proti očkovaniu
http://zdravie.pravda.sk/hlasy-za-a-proti-ockov...

cora73
15. máj 2010

Petot dik,uvidim,co povedia na endokrinologii,pretoze aj ta celodenna unava ma uz nebavi,a aj jest mozem kvanta a nepriberiem,aj ked vahu mam podla seba akurat a vyhovuje mi..neviem,co s tym horcikom,kedze on cezo mna len preleti a aj sa normalne bojim po skonceni MD nastupu do nejakej roboty,pretoze vobec nie som schopna zvladat nejake stresove situacie a hned ma vsetko vytoci az nemozem dychat,pripisujem to tomu,ze mam akoby obnazene nervy dosledkom nedostatku horcika...ostatne vyzivove doplnky si idem kupit,len co beham aj po strankach RNG,tak je velky rozdiel u vyz.doplnkoch predavanych u nas a napr v USA,takisto davkovanie neviem ci je dostacujuce podla uvedenych tabuliek na tych doplnkoch.. 😕

hely79
15. máj 2010

viete co by ma zaujimalo?? doteraz som nenasla ziadne "vedecke dokazy" o tychto virusoch, NIX!!! spytajte sa niekto nejakeho pediatra, ci existuju nejake dokazy vypracovane od nezavislych vedcov v originaly, kde su virusy zobrazene pod elektronickym mikroskopom, su izolovane, charakterizovane a patogenicky opisane??????? ci vam nemozu poradit, oni by to mali vedet, ved sa to ucili sami.... 😉

hely79
15. máj 2010

cora73, prave vcera sa mi dostal do ruk jeden letak o horciku...vedela si o tom, ze existuje viac druhov horcika? najpredavanejsi je vraj Magnesiumoxid, Magnesiummorotat, Magnesiumcarbonat a Magnesiumzitrat?? a prave ten Magnesiumzitrat je najlepsi, lebo si telo dokaze viac z neho zobrat a nie je ho v lekarnach dostat v cistom zlozeni.. pozri sa na krabicku magnezia co beries ty, co to presne je. ak by si mala zaujem, viem ti zohnat ten zitrat, u nas vo Svajci ho dostat a v juni alebo v juli sa chystam na SK...

hely79
15. máj 2010

manof, toto je moja "zlata" stranka: http://www.gesundheitlicheaufklaerung.de/
vela sa tu pise o chorobach, ockovani, vitaminoch, odporucam precitat si clanky o jode a fluore, amalgan, stevia atd.. ved uvidis sam co tam vsetko je 😉

manof
15. máj 2010

Očkovanie: Zverolekári sú lepší než detskí lekári
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie...

hely79
15. máj 2010

manof: väcsina ludi to este nepochopila o co tu ide... v dnesnej dobe nejde o zdravie cloveka, tu ide o velky biznis. na chorich ludoch sa bohatne, ti su zdrojom penazi. ja som skusala presvedcit moje kamosky, ziadne sanca... dokonca moja suseda, dr. biologie ma tu presviedca, ze sa nemam coho bat??!! jej kamosky syn vraj nebol ockovany proti mumpsu, dostal ho a ohluchol na lave ucho... co mi ale vrta v hlave, ako nemohol byt proti mumpsu ockovany ked sa pouzivaju tie 5 kombi vakciny, v ktorej je mumps zahrnuty?? ostatne ockovania vraj ma... tak neviem....

hely79
15. máj 2010

toto som nasla na web stranke jedneho ceskeho pediatra:

Nabídka nadstandardních služeb
•Nadstandardní očkování proti infekčním onemocněním způsobených např. MENINGOKOKEM, očkování proti KLÍŠŤOVÉ ENCEFALITIDĚ, ŽLOUTENCE typu A a B, nabízíme nejmodernější KOMBINOVANÉ VAKCÍNY pro novorozence a kojence ( očkování nedoprovázejí horečnaté reakce jako u standardního očkování, snížíme počet vpichů, tudíž bolest ). 😀
http://www.mudrkopecky.cz/

tusim mu napisem mail... 😠

manof
15. máj 2010

Vodicka75:

Spomínam si na časy keď na titulke Pravdy pod veľkým nadpisom PRAVDA stálo "Tlačový orgán ÚV KSS".
Teraz by sa tam hodilo "Tlačový orgán ÚVZ SR".

Inak je to ten PR článok Pfizeru a Novartisu, čo bol 12.V.2010 v tlačenej Pravde na str. 18-20.
Zaujímavé, že zmenili nadpis z "Je očkovanie potrebné?" na "Hlasy za a proti očkovaniu".

blovitc120
15. máj 2010

Az na to, ze tym hlasom proti nedali takmer ziadny priestor na vyjadrenie a aj tych par riadkov, ktore umoznili, potom dalej zaradili do mytusov v kapitole Pravdy a mytusy 😒

manof
16. máj 2010

hely79:

Vďaka za odkaz na "zlatú stránku". Ak by si z nej preložila čokoľvek, čo sa týka očkovania (aspoň okrajovo), rád to zverejním na http://www.sloboda-v-ockovani.sk

manof
16. máj 2010

Do článku "Očkovanie: Zverolekári sú lepší než detskí lekári":
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ockovanie...
som pridal odkazy na zdroje uvedené v pôvodnom článku na The Huffington Post.

Životopis autorky článku som dal do rubriky Osobnosti:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/tenpenny-...

Kiež by sme takú doktorku mali aj na Slovensku!

manof
16. máj 2010

Ak je niekto z Vás v pokušení nechať svojmu dieťaťu pichnúť MMR-ku (osýpky, príušnice, ružienka), odporúčam prečítať si najprv tento článok:

Jakub: Povinné očkování z něj udělalo invalidu!
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/jakub-pov...