Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hely79
2. jún 2010

@ivamera aj mna by zaujimaly tie statistiky...

ivamera
2. jún 2010

"V posledných rokoch značne zosilnela diskusia o využívaní a rizikách očkovania u detí. Odhaduje sa, že asi na 100 000 očkovaní dochádza k jednému takzvanému vakcinačnému poškodeniu. Do tohto počtu sú zahrnuté aj náhodné prípady bez trvalých následkov, ako napr. horúčka alebo sčervenenie kože na mieste vpichu po injekcii. Pri počte ca. 200 000 očkovaní treba počítať s jedným prípadom s trvalými následkami a ca. pri 500 000 očkovaniach sa predpokladá jeden smrteľný prípad. Kvôli často sa vyskytujúcim komplikáciám ochorenia na osýpky sa však musí poznamenať, že pravdepodobnosť trvalých poškodení spôsobených ochorením samým je značne väčšie ako očkovaniami. "
Je to skopírované z toho článku, čo som sem hodila link.

alebo príbalový leták k priorixu- súhrn charakteristických vlastností tiež spomína jednu štúdiu, vid bod. 4.8
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/priori...
Chápem, že viacerí budú teraz oponovať ako to s tými štatistikami je...
😉
A ja sa ani nehádam
😉

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4117234/osypky.html#ixzz...

erikasadek
2. jún 2010

@ivamera "La fréquence des décès était d’environ 0,7 pour 1000 cas de rougeole en Europe en 2006. Aucun décès n’avait été rapporté par le système de surveillance en France depuis 2005", précise la préfecture

frekvencia smrti je 0,7 pripadu na 1 000 pripadov osypok v europe v roku 2006 ziadne smrt nebola hlasen od roku 2005, az do roku 2009..
pisem to lebo tu bol smrtelny priapd minuly rok zomrela 12 rocna skolacka nakoniec vysvytlo ze ani tak kvoli osypkam , ale komplikaciam vdaka jej zdravotnemu stavu.....

takze rocne v fr je evidovanych viac kao 1000 pripadov ani jeden smrtelny. 😉

zato chripka rocne zabije okolo 2000 rocne;; len tu. 😉
tak o com sa bavime..
osypku maju vazne koplikacie ak su zle osetrovane;. v nasom eu systeme nevidim dov 😉 od sa bat...
a opakujem ked sm eich my prezili tak preco ich nepreziju nase deti,
nepamatam si aby som prichadazala o spoluziakov so skolky a skoly , .. ani jedneho a napreik tomu nasa gener 😉 cia ich prezila v zravy
da sa poved 😉 t ze sme posledna generacia ktora ich prezila hromadne bez ockovania.. 😉

vidim ze moj syn je ten 200 000 co ma nasledky... 😠 aj keby bolo 1/1 000 000 tak nepripust 😠 im znova.....

erikasadek
2. jún 2010

jedno zo 100 000 , ah atak staci si precitat temu reakcia na MMR vakcinu , neviem o tom aby nase dve staty mali voiac ako miliardu deti.. neako by nesedia pocty deti ktore zahrnuju aj tuto reakciu je pozehnane. 😀
takze uz len laickym okom tieto pocty su , blbe;. 😉

sorciera24
2. jún 2010

ja len dodam, ze SME nie je moc doveryhodne medium.....cenzura ako vo vacsine dostupnych medii na Slovensku......radsej by som videla nejake vedecky podlozene statistiky a zdroje... 😉

tean
2. jún 2010

@lin18
ano, naozaj nie som dievca 🙂
Milujem, ked sa niekto ohana lekarskym titulom, aby podporil svoje ubohe tvrdenia.
Prosim zverejnit studie a nie diplom.
Studie nerobim, ale ich citam. A bohuzial mam toho precitaneho tolko, ze moje vedomosti prevysuju vedomosti bezneho pediatra, ako sa ukazalo v praxi.
Ta studia, ako kvoli ockovaniu zmizli choroby by som rad videl. Potom ti ja ukazem ine statistiky.
A znova opakujem, treba si dat dole ruzove okuliare a uvedomit si, ze je to o prachoch a v ziadnom pripade NEJDE o zdravie.
Tiez neviem, kde beries to nadsenie, ze ockovanie pomaha v boji proti tym chorobam.
Ako vravim, treba najprv vela citat potom pisat.
Ale vidim, ze moji spolubojovnici ti toho dost vysvetlili.
Pozri si ten dokument, co tu zverejnila Denisocka - je to taka startovacia ciara a ked ti padne sanka, povies si, ze musis zistit viac info a na nete najdes mnoho informacii z inych zdrojov a tie budu tvrdit to iste.

@luthien.k - kuk aj sem http://www.rizikaockovania.sk/

@ivamera - SME je komercia. Oni zverejnia vsetko za co im zaplatis. Iba nezavisle studie a statistiky su relevantne.

hely79
2. jún 2010

@erikasadek tak ako sa neda verit farm. priemyslu, tak sa neda verit studiam, statistikam atd... vsetko je manipulovane!!! a niektori ludia bohuzial uveria, az ked ich dieta bude bude v tejto situacii... len vtedy uz bude neskoro ☹

erikasadek
2. jún 2010

@sorciera24 poviem ti ze mne vypisuje len 800 000 pripadov rocne smrtelnych hlavne afrika a s dorazom na africku saharu, a na orient.. a aziu.... 😉
lenze 1 000 000 lepsie, v slovenskych mediach lepsie vyzera ako asi 800 000 podla vedeckych statistyk.. 😉
a takto sa zaukruhluje a strasi , lahko... 😠

hely79
2. jún 2010

@sorciera24 vsetky media, su iba "televizna veda" 😉 a ta ma dost daleko od vedeckych studii... 🙂

denisocka
2. jún 2010

Tean , tak tak! Moja detska dr. s 30r.praxou mi na otazku,co je to ten cytomegalovirus a co mam od toho ocakavat povedala- vies denisa ,ja neviem.ja fakt neviem co to je.musim si o tom precitat na internete... Tak take tituly maju v rukach zdravie deti

sorciera24
2. jún 2010

@hely79 ja to viem,mam v mediach znamych a to,co sa tam robi....skoda reci,lebo tu ti to malokto uveri....co si sama nezistim,tak tomu neverim.... 😉

sorciera24
2. jún 2010

takze odovlavat sa tu na SME....0 bodov.... 🤐

hely79
2. jún 2010

manof poznas tuto stranku?? http://www.cochrane.org/

hely79
2. jún 2010

@denisocka to nielen tvoja doktorka, to urcite kazdy druhy doktor... 😀 😀 😀

erikasadek
2. jún 2010

@hely79 chces vediet pravdu ja nemam uz ani silu presviedcat niekoho , pretoze ten niekto som predtym bola aj ja;. 🙄
a teraz vidim veci inak.. keby som len trochu nebola zaslepena, tym co poznam a co vidim,... tak mozo by veci boli inak ako su.. ale to je uz moj osobny kriz a moje nestastie jedno viem ak by bol stroj casu tak , hned idem do datumu ked moj syn dostal porazenu mmr.................

ten den bol rozhodujuci v jeho zivote, ako aj v mojom..
ale keby bolo keby.. keby ludska mudrost bola niekde inde... a nie ako je tomu teraz;. 😖

jednemu som len rada ze tu istu chybu som nezopakovala, a druhy nedostal okrem povinneho nic, teda okrem nestastnej BCG, ale to j euz moja hlupost..
ale inak nedaju sa obaja porovnat ..at
aj napriek tomu ze zijem vo svetovo najnastevonejsiemu mestu na svete kde je tolko ras a tolko neockovanych ludi...
hygiena niekedy na urovni , bodu mrazu..a
podobnych jemu je tu vela a da s apovedat co poznam vsetky deti v perfektnom zdravotnom stave.. bez alergii, a bez atb... teda chorob je vzacne u tychto deti ze su chore.. 😉

takze kazdy nech robi podla svojho svedomia, ale nech nenanucuje tuto volbu inym.. 😉

ps moj otec bol otvoreny kritik ludi co neockuju , jeho slova boli vzdy dost krute t 😉 pu , tak ked nedaju nech potom stat nefinancuje pripadnu liecbu ak dostanu a podobne co je doslova chore podla mna,..
preco potom financovat ludom liecbu co piju a fajcia, ze?? alebo HIV pozitivnych ved je to ich vina;.§§
az na ten den, ked zistil ze jeho vnuk je jeden s tych co plati dozivotne za volbu ockovat..
nemal slov dlhodobo , a jeho pohlad na vec sa zmenil radikalne... je mu to strasne luto............ lenze lutost mojho syna nevylieci.....

myslim si ze vzdy budu tie dve strany , rodicia ktory vedia co to obnasa , ked jeho dieta ma tu zlu reakciu. a je to dozivotne, a nemuselo to byt....
a ti ktori slepo veria a ktori maju vdaka bohu stastie z eich deti , nemaju ziadne nasledky...
budte radi len tolko poviem......da

denisocka
2. jún 2010

@hely79 no ved prave,takze vyzadovat tituly MUDR.mi pride smiesne,ze @lin18

hely79
2. jún 2010

@erikasadek ja viem, mne to vysvetlovat nemusis, ja to chapem a je mi to tiez luto...

ja moje druhe dieta ockovat vobec nechcem... a lekari ma mozu presviedcat kolko chcu... a ked, tak si dam podpisat papier, ked sa nahodou nieco stane, ze su oni za to zodpovedni... uvidime, koko sa ich prihlasi... 😀

samiana
2. jún 2010

O osýpkach napísal a zverejnil článok MUDr. Karl-Reinhard KUMMER, nemecký detský lekár:

http://www.slobodavockovani.sk/news/osypky-ocko...

plus samozrejme odkaz na originálny text priamo na stránke dotyčného aktívneho pediatra v Nemecku.

Ďalej sa osýpkam veľmi podrobne venuje Dr. Martin Hirte: Očkování - pro a proti (Outdooring.cz, 2009) samozrejme s odkazmi na vykonané vedecké štúdie i na iné dôležité súvislosti.

tean
2. jún 2010

@hely79 uz ich vidim ako stoja v rade 😀

hely79
2. jún 2010

@denisocka ja uz som si x krat pomohla sama... nepotrebujem ziadneho MUDR... v dnesnej dobe pomoze viac MUDR.internet 😉

ozaj vies aky je rozdiel medzi tabakindudtriou a farmaindustriou?? ziadny, obaja musia z ludi urobit zavislych na ich produktoch ibaze farmaindustria je na tom ovela lepsie... ti dokazu zo svojho jedneho lieku urobit zavislost na 5liekoch... 😉 a takto si postupne zvysuju zisk... 😉

hely79
2. jún 2010

@tean ved prave tym ich odradim... daju mi aspon pokoj... 😉

hely79
2. jún 2010

trosku odveci ale pozrite sa na tento priklad... (nasla som v jednom fore na mkoniku)

bola som včera večer s markom predsa len na pohotovosti, lebo mu horúčka stúpala, 39,7 mal, len ťažko, ťažko mu klesla na 37 ,8. prídeme na pohotovosť, dokina ho prehliadne a vraví, že nič nevidí, nič také, prečo by mal mať atb. tak sme šli domov, že máme iba teplotu zrážať, ako vážne ma to štvalo, že decká vysoké horúčky a nič im nevidia, či som už fakt ja nemožná. noc hrozná, stále vysoká horúčka, nič som nenaspala a strašne ma hlava bolí. lenže aj cez deň stále horúčka, stále plače, prišli naši a tatino ma vzla znova na pohotovosť, už sme si jazýčky chystali obaja, že nás zas pošlú domov len tak, ale slúžila jakubičková, to ste mali vidieť to vyšetrenie, normálne mi sánka padla, všetko nakompletku, uši, krk, bruško, no proste všetko a nakoniec angína jak hrom hnisavá, tá včera asi slepá bola, či čo

denisocka tak tak a kolko je takych mudr.???

cora73
2. jún 2010

pre tych,co to este necitali... 😉

Zlociny farmaceutickeho priemyslu:

http://www.alter-med.cz/scripts/index.php?cd=df...

cora73
2. jún 2010

zaujimave,ze ked povie dr,ze si to musi pozriet na nete,je to ok,ale ak si predvolana na RUVZ,tak ti vyhodia na oci,ze mas info len z netu... 😀

jedno je ista pravda,z detskych chorob nafukli obrovske smrtelne ochorenia,netvrdim,ze nemozu byt komplikacie,ale tie su pri vsetkom..detske choroby sa maju prekonat v detstve a prirodzenou cestou! a pocet umrti a komplikacii z krajin tretieho sveta uvadzat v nasich krajinach????
kolki z vas tieto choroby v detstve neprekonali-uz nemali to stastie-a teraz ich kludne mozu chytit a dopadnut zle,lebo ockovanie z detstva ich uz urcite nechrani...
(chcem zacat chovat sliepky,a prave som si precitala,ze je lepsie ich dat zaockovat,...tak co,zaockujem alebo nie? ) 😅

lin18
2. jún 2010

Tak to je potom diskuse opravdu zbytečná...o všem co vám nehraje do noty prohlásíte, že je zmanipulované. A, že díky tomu, že čtete na internetu máte lepší vědomosti než vědci a lékaři.
O čem potom diskutovat....
Máte svoji pravdu a nikdo vám ji nevyvrátí...já jsem jen velmi ráda, že o očkování rozhodují lidé se skutečným lékařským vzděláním a ne populističní oportunisté...
Mějte se všechny hezky a přeji zdraví vám i vašim (očkovaným) dětem

cora73
2. jún 2010

lin,pokial budes stale zatvarat oci pred skorumpovanostou a honbou za peniazmi ( AJ ) vo farm priemysle a aj medzi mnohymi lekarmi,tak potom bohuzial,nikto ta tu nechce presviedcat,aj tak si musis nazor spravit sama..spravila si si,resp. nezmenila si ho,ok,je to tvoje pravo,nikto ti ho neberie...takisto ti zelam vsetko naj aj od mojho predstav si-ockovaneho dietata... 😉
ale ak si myslis,ze az ked ti vyrobcovia,distributori a "pichaci" vakcin do oci potvrdia,ze ockovanie je skodlive a nebezpecne,ze to az vtedy bude pravda,tak sa nacakas.... 🙂

manof
2. jún 2010

@zelmirka1
Len pre upresnenie: Maďarsko i Poľsko majú povinné očkovania proti tým istým chorobám, čo Česko. My ale máme ešte preventívne navyše Prevenar (pneumokoky).

Tá veta o očkovaní, že ho máme povinné len my a Bulharsko, sa týkala výlučne preočkovania proti TBC v 11. roku života.

manof
2. jún 2010

@cora73
"a vobec,ten 3-rocny chlapcek (futbalista)-rakovina...nie je normalne,aby taketo male deti mali rakoviny,cukrovky,atd,ved to mavaju ludia,co min pol zivota kaslu na svoju zivotospravu,ale nie take MALE deti !!!"

Ledaže by boli poriadne poožarované röntgenom...

hely79
2. jún 2010

@lin18 ty si to este asi stale nepochopila o co tu ide!!! ale dufam, ze raz sa prebudis... hadam...
😢
tento prispevok pisal na jednej stranke nejaky pan Jozef
Pan doktor Liptak.
Isty cas sledujem problematiku okolo povinneho ockovania a tak isty cas uz popri tom sledujem aj Vase reakcie ci vystupenia v mediach. Pozrel som si aj vystupenie p. Petek o ockovani. Urobila na mna lepsi dojem nez Vy. Neviem ako to ozaj s ockovanim je, kto ma pravdu a kto nema. Vidim vsak do farmaceutickej masinerie viac nez iny. Vidim do toho ako sa organizuju kongresy pre lekarov, ktore su o wellness pobytoch, lyzovackach s az 2 hodinovym odbornym programom (aby pani lekari mali cas si pochutit na dobrom jedle, fitko, wellness, somelier, vecerny program so skupinou za 3500Eur) “daroch” pre ambulancie (tlaciarne, pocitace, chladnicky a v poslednej dobe aj peniaze), len aby predpisovali lieky danej farmaceutickej spolocnosti. Vsetko to sprostredkuvavaju reprezentanti farmaceutickych firiem a lekari neodmietaju, naopak ziadaju si to. Zdravie pacienta je na vedlajsie kolaji, choroba pacienta je zdroj zisku. Ked organizujeme nejaky kongres pre Vas lekarov, rad si vzdy prehliadnem parkovisko pred hotelom. Ako pani lekari vystupuju z drahych aut (bezny podnikatelia, pracujuci 10 hodin denne by im tie auta isto zavideli) aj so svojimi rodinnymi prislusnikmi, ktorych si samozrejme na odborny seminar bezne lekari beru – nech si uziju, farmaceuticka firma im pobyt zaplati. Nehovoriac o motivacnych programoch pre lekarnikov, kde farmaceuticke firmy robia sutaze, zbieranie bodov a odmenovanie lekarnikov a personalu v lekarni, vecnymi darmi, sperkami, kozmetikou, zajazdami, lyzovacky ale aj peniaze na ruku su bezne. Pracujem v tomto “biznise”. Takze skor verim alternativam inym ako tomu co vzide z farmaceutickej spolocnosti.

hely79
2. jún 2010

toto je dalsi jeho prispevok lin18
Pan Liptak, este doplnim, nech si aj ostatni urobia o Vas ale aj ostatnich lekaroch a zdravotnom business systeme svoj nazor: Mna je velmi jasne o co ide pri ockovani a nie-len pri nom. Pracujem vo firme spolupracujucej s farmaceutickymi SK spolocnostami. Ide o peniaze, peniaze a peniaze. Nic ine. Mne stacilo sledovat stretnutie lekarov v Tatrach (Strbske pleso) o Vakcinacii. Staci sa pozriet na poslednu stranu programu (http://www.sea-sk.sk/vk2010.pdf) kto bol sponzorom podujatia:
Generalny sponzor: 1. GlaxoSmithKlein
Hlavni sponzori: 2. Sanofi Pasteur, 3. Pfizer
Dalsi sponzori/vystavovatelia: 4. MSD (Merck, 5. Novartis, 6. Biomedica, 7. Roche, 8. Baxter
Vsetci hraci vo vakcinacii Vam lekarom platia kongresy a Vy len predpisujete, nutite a obhajujete. Kde je nezavislost? Nikde. Vy uz nie ste lekari, je to hanbou takto Vas nazyvat. Vy ste predavaci, uplacani farmaceutickymi firmami, dealeri farmakomafie…
a gipfel tohto vsetkeho je, ze Liptak, Dluholucky, Avdicova atd sedia vo vybore...
lin18: este stale si to nepochopila??? 😔 😔 😔