Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
8. jún 2010

Luzrecia, tak som aj ja mimo, ale tiez neviem, jedine info o Ukrajine mam z minuleho roka, a to tu falosnu hysteriu o statisicoch mrtvych, ktore mala sposobit prasacia chripka a druha info o tom 17-rocnom chlapcovi, ktory zomrel nie dlho po podani osypkovo-vari rubeolovej ci akej vakciny. To sposobilo strach a zastavili ockovanie tymi vakcinami a myslim okolo 4 milionov (mozno trepem) vakcin museli znicit, lebo expirovali skor ako skoncilo to vysetrovanie smrti chlapca. Tak tam plasili, ze budu strasne epidemie, ktore presiahnu aj hranice, lebo ludia sa odmietaju ockovat proti pertussis, difterii, tbc sa mi zda a este neviem comu. Ale to je stara story, o novej neviem, kto viete? Podelte sa, spravy pozeram, ale posledne 2 dni mi uz tak ide politika na nervy, ze nepozeram az do volieb

blovitc120
8. jún 2010

Lucrezia sorry, teraz pozeram, ze som ti nechtiac vymenila c a z, riadnu haluzsom napisala. Mne tiez kopa ludi pise blovitz a mam tam jasne C 😀

vodicka75
9. jún 2010

Ahojte,
ak by ste hladali registrovane vakciny u nas, kuknite sem: http://www.sukl.sk/sk/databazy-a-servis/databaz...
Ja som si zo zvedavosti dala vyhladat Boostrix Polio a tie jednodavkove balenia existuju, ale pacient si na ne doplaca, na Boostrix Polio konkretne 18 Eur. Ale som zmatena z info., ze SUKL ma vo svojej databaze tento Boostrix Polio opisany inak /jednodavkova vakcina s ihlou/ - nezmienuje sa, ze by obsahoval formaldehyd, ani zevraj tie viacdavkove a na stranke EMEA - Europskej medicinskej agentury je spominany aj obsah formaldehydu - vyrobca GSK...pritom existuje aj dg. alergia na formaldehyd...a pri ockovani je to jedno???

Boostrix Polio - EMEA:
Excipients: Aluminum salts, Medium 199 (as stabilizer), sodium chloride, water for injections, formaldehyde, polysorbate 80, neomycin sulfate, polymyxin B sulfate are present as residuals from the manufacturing process.

A SUKL:
Zoznam pomocných látok
Živná pôda 199 (ako stabilizátor obsahujúci aminokyseliny, minerálne soli, vitamíny a iné látky)
Chlorid sodný
Voda na injekciu.
Adjuvanty - hydroxid hlinitý (Al(OH)3) - 0,3 miligramu Al, fosforečnan hlinitý (AlPO4) - 0,2 miligramu Al

Ak niekoho zaujimaju ocko. schemy v EU, natrafila som nahodou na prezentaciu: http://www.pmfhk.cz/Prednasky/HVD_2009/4_Chlibe...

Inak, neviete nahodou, ake su expozicne limity pre hlinik /ako adjuvant vo vakcine/?


bambi2
9. jún 2010

komentar od jednej mamicky na jednom diskusnom fore:
A k vsetkym maminam,ktore veria,ze im ockovanie pomoze:moje dve deti boli ockovane-napriek tomu dostali vsetky detske choroby-tak prosim vas aka ochrana?dolezite je urobit si vlastny nazor a prejst svojimi skusenostami,ja uz nedovolim moje deti ockovat,moje dve starsie to zle znasali-horucka,krce,a moj najmladsi syn zomrel dva dni po ockovani-"z nezistenych pricin" -myslim,ze nie som prva ani posledna mama,ktora nieco take prezila.
Ak clovek svoje deti miluje,nedopusti,aby im bolo vedome ublizovane...alebo nie?

vodicka75
9. jún 2010

Očkovacie schémy podľa jednotlivých krajín EÚ: http://www.ssi.dk/graphics/euvac/vaccination/va...

tin007
9. jún 2010

ahojte,
uffff, vytiahla som paty na par dni dovolenky do zahranicia a tu zrazu pribudlo mozno 30 stranok! trvalo mi to 4 vecery docitat, toto mi uz nerobte 😉

mam taky maly postreh: ked som sa niekolkokrat bavila s jednym pediatrom o ockovani, tak obcas reagoval nejakou "naucenou" vetou (typu: "taketo zavery neboli nikdy potvrdene, povedali nam to na takom a takom kongrese"), no obcas odpovedal uplne bez rozmyslania tak, ako povie niekto, kto veci zazil ("tato vakcina je nic oproti tomu, co bolo do roku 2004, to bolo ine svinstvo", alebo "proti tymto chorobam by som vobec neockoval, detom sa nic nestane, ak ich prekonaju v mladom veku"). som mala pocit, ze sa rozpravam so schizofrenikom (bez urazky) 😖 no skor to vidim tak, ze ma na ockovanie vlastny nazor, ktory asi nebude uplne zhodny s nazorom oficialny, avsak nechce ho aktivne prezentovat 😒

tin007
9. jún 2010

ozaj, asi 15 stran (nechce sa mi to listovat tak daleko) chcel niekto link na dokument uvz (statistiky, ustup chorob vs ockovanie a tak), ak je este zaujem, mam to stiahnute, bud poslem link (ak este existuje), alebo dokument, treba sa mi ozvat do ip
ale linky tu uz boli, akurat to bolo mozno pred pol rokom, ci tristvrte

ivka144
9. jún 2010

Jeeej, to je radost, TIN, to som bola ja, vdaka, posles mi do IP? Ak sa teda neda hodit link tu... Vdaka.

tin007
9. jún 2010

@ivka144 vola sa (ten dokument) Informácia o plnení Národného imunizačného programu a chcela som hladat link, ale prve dva najdene uz neexistuju a tento iba zacina rovnako, ale ma len 4 strany, miesto 23 http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Plnenie_NIP...

vodicka75
9. jún 2010

Celkom zaujimave kontraindikacie pre ockovanie v UK (v anglictine):
http://www.dh.gov.uk/prod_consum_dh/groups/dh_d...

len strucne spomeniem:
Všetky vakcíny sú kontraindikované u tých, ktorí mali:
● potvrdenú anafylaktickú reakciu na predchádzajúcu dávku vakcíny obsahujúcu rovnaké antigény, alebo
● potvrdenú anafylaktickú reakciu na inú zložku obsiahnutú vo vakcíne, napríklad neomycín, streptomycín alebo polymyxín B (ktoré môžu byť prítomné v stopových množstvách).

Živé vakcíny môžu byť dočasne kontraindikované u jedincov, ktorí sú:
● imunosupresívni
● tehotné

Niektoré vakcíny sú kontraindikované pre špecifické skupiny:
alergia na vajíčka
alergia na latex
tehotenstvo
imunosupresia - zive ocko. latky mozu v niektorych pripadoch sposobit vazne alebo smrtelne infekcie u imunosupresivnych jednotlivcov v dosledku rozsiahlej replikacie ockovacieho kmena.
HIV

petot
10. jún 2010

vodicka75: Na tie limity som sa pýtal cez infozákon na ŠÚKL. Podľa odpovede, NEEXISTUJÚ ŽIADNE LIMITY pre ortuť, hliník ani formaldehyd vo vakcínach. Takže mi potvrdili, že nikto neskúmal, ako tieto jedy vo vakcíne vplývajú na dieťa. Keby to totiž niekto skúmal, museli by z toho zákonite nejaké limity vzniknúť.

A ešte ma upozornili, že aby som sa nenechal pomýliť - že potravinové limity sa nedajú použiť (to asi preto, aby som nevytiahol limit EPA na ortuť 0,1ug/kg/deň). Pre zaujímavosť, v USA podľa smernice FDA musia prípravky obsahujúce hliník mať výrazné upozornenie, že pre ľudí s obličkovou nedostatočnosťou je dávka 4ug/kg/deň už jedovatá. 😒

Okrem toho ma poučili, že tie látky sú úplne neškodné a vo vakcíne potrebné!

Takže keď dozor nad liekmi prebieha týmto spôsobom, to sa čudujem, že nám ešte nenarástli plutvy! 😠

denduska
10. jún 2010

ahojte, nestihla som vcera napisat, lebo sme cestovali na vychod a papier ohladne vakcin ostal v aute ktore s mojim muzom odislo, tak vas poprosim o strpenie do pondelka 😅
jedine co mi povedal ze DTvax uz naozaj nie je, ak by sa niekde objavil, su to este zasoby, co je zas nepravdepodobne, lebo toho sa vela neobjednava...ale ved naco by nam aj bol, ked KI proti ockovaniu pertussis de facto neexistuju....
ja som vlastne zistila za takmer ziadne KI neexistuju, ak si pozriete toto http://www.sea-sk.sk/VakKonPred/X/X_2_Urbanciko... zistite, ze jedinou kontraindikaciou je akurat ze clovek je mrtvy 🙄 takze naozaj nerozumiem naco sa absolutne zbytocne minaju peniaze na ludi ktori pracuju v akoze ambulanciach pre ockovanie...hned by som ich zrusila.

blovitc120
10. jún 2010

Ahojte,

tin, ja sa tu nenormálne čudujem nad jednou vetou v linku, ktorý si dala (ten o plnení NIP) a to je veta "K významnému poklesu chorobnosti na vírusovú hepatitídu typu B došlo od zavedenia pravidelného povinného očkovania dojčiat proti vírusovej hepatitíde typu B v roku 1998". Keď si ju dôsledne prečítam, vyplýva mi z nej, že vlastne úbohé dojčatá boli tí roznášači VHB a tým, že sme do nich napratali vakcíny, choroba veľmi poklesla. Nechutné. Aj keby išlo o prvé dojčatá v roku 1998, tie majú teraz 22 rokov, tak neviem, nakoľko ovplyvnili túto štatistiku a hlavne by ma zaujímalo, ako k nej preboha prišli (odhliadnuc od toho, že by vakcína bola účinná 22 rokov, dosť pochybujem). Keby sa za tie prachy radšej robila ohromná kampaň za rozumné sexuálne správanie, kde sa spomenú všetky možné ochorenia a za používanie prezervatívov, tie ochránia aj proti HIV, HVB, HPV a pohlavným chorobám, nie takéto hovadiny vymýšľať...

blovitc120
10. jún 2010

12 rokov som chcela napísať, ja som pako, a to som z matiky mala jednotku, materská demencia 🙂

denduska
10. jún 2010

mna inak napadlo, ze ako moze niekto kto tvrdi o svojom vyrobku/lieku/vakcine ze ucinkuje roky/desatrocia/dozivotne NESLEDOVAT pacientov, ktorym bola podana v studii tak dlho ako tvrdi ze ucinkuje?? Ked sa zarucujem ze vakcina chrani pred chorobou 10 rokov, tak by malo byt normalne ze toho cloveka 10 rokov sledujem...ci nie?

tygrous
10. jún 2010

Ahojky holky,
dostala jsem odkaz na vase tema. priznam se, ze nemam moc cas to tu cele procitat, ale potrebovala bych poradit, nejlip od nekoho "odborneho"😉
Nas maly (bude mit 6 mesicu) ma zvetsene uzliny na krcku. Nejdriv se mu dlouho hojila jizva po BCG vakcine a kdyz uz to bylo ok, tak mel byt minuly tyden naockovany hexou, ale objevili jsme mu ty zvetsene uzlinky na obou stranach krku. Dr. nas poslala na sono, tam zjistili, ze ma dve uzliny 12x5 a 12x8mm a dalsi mensi. a ze jsou zanetliveho vzhledu. Nase Dr. rekla, ze tohle je mala velikost a ze ockovani hexou to nebrani. zatim ale teda neockujeme, protoze trosku kasle., tak az se zbavime kasle...
Jake mate zkusenosti s takhle mirne zvetsenymi uzlinami a ockovanim??? Je to mozne??? Nebo mam radsi cekat, jesttli se zmensi???
Mozna ze to souvisi s tim kaslem, to ale nevim, protoze nevim, jak dlouho je na tom krcku ma, vsimli jsme si jich nahodou pred 14 dny... Mel zvetsenou uzlinku i v levem podpazi (asi jeste po te pitome bcg vakcine), ale ta mu uz zmizela.

ivka144
10. jún 2010

Denduska, mne toto tiez od zaciatku nejde do hlavy. Teda pripustam, ze ich aj sleduju, nejakych, to zas nikto (asi) netrdi, ze nie, to, co Petot stale opakuje su relevantne vedecke studie, co na to chybaju.
A tipla by som, ze si to nejak aspon priblizne odsleduju, lebo ak zistia, ze su ako tak funkcne iba pat rokov, tak juchuuuu, mozu odporucit dalsie preoskovania;))

Tin, dakujem pekne, ja som inak myslela iny subor, taku PPT prezentaciu kde boli grafy same. Take nemas, co?

blovitc120
10. jún 2010

Denduska, nie 100%, ale 1000000% súhlas. Všade reklama, že ochrana na celý život. Sakra chcela by som vidieť hladinu protilátok po 10 rokoch v krvi tých detí.

Tygrous, nie som lekár, ale podľa mňa zväčšené uzliny v žiadnom prípade nie sú OK. Denduska by mohla povedať viac.

tygrous
10. jún 2010

Hledala jsem jeste na netu a nasla jsem, ze deti do 1 roku mivaji zvetsene uzliny casto, ze to souvisi se zoubkama, drobnym nachlazenim... a ze do velikosti 1,5cm se to nijak neresi...

ivka144
10. jún 2010

Tygrous, ja ti sice neporadim, ale nas maly mal tiez uzliny zvacsene a doteraz ich mava velmi casto zvacsene, najma tie "za usami" ale aj take uzlicky na krku dole alebo na temene hlavy. Nas na sono nikdy neposlali. Vtedy nam vsetci hovorili, ze u deti to tak BYVA. Neviem, ci to suvisi aj s jeho silnymi alergiami, fakt neviem. Ale myslim, ze som niekde citala, ze po ockovani mozu byt zvacsene (co je logicke, lebo pri slabsom systeme sa lymfaticky system pretazi pri kazdej mensej zatazi asi). Inak nam asi dvakrat cistili jazvicku po BCG, vtedy som anilen netusila nic o ockovaniach.

AK chces pockat, ak chces hladat info, alebo pochodit troska po vysetreniach, ze co je vo veci, tak by som na tvojom mieste trvala na tom, ze ockovat sa nebude. Obzvlast, ak je to prva hexa, tak sa podla mna ponahlat nemusis, teda ze nemoze ta doktorka hnat, ze uz musime, lebo treba nejake rozostupy dodrziavat a podobne. Neviem, ako to je v CR ale podla mna mame dost podobnu legislativu v tomto, takze predpokladam, ze ak chces posunut ockovanie, neporusujes ziaden zakon a doktorke to treba povedat tak, ako si to myslis, mas na to pravo. Samozrejme, ze je lespie ju poprosit o odklad, ak to pochopi, ako sa jej vykrikovat, ze nech sa nestara, aby nemala pocit, ze sa ockovaniu chces nasilu vyhnut (teda ak sa nechces;))

denduska
10. jún 2010

tygrous, ja teda nie som "uzlinolog" 😀 ale je pravda ze deticky mavaju uzlinky zvacsene uz pri miernom ochoreni, na tvojom mieste by som najprv pockala co sa udeje az vyliecite ten kasel...potom uvidite..ale rozhodne sa nedaj tlacit ze ockovat ockovat lebo zameskate...NIC nezameskate, ako som niekde citala o ockovani - kazda davka sa pocita 😉 ze doktorka si nepripise tento mesiac 128 bodov alebo kolko za ockovanie, nie je tvoja vec.

vodicka75
10. jún 2010

petot, ved na tie limity EPA sa odvolaval sam profesor Dluholucky /na stranke Sprievodca ockovanim/,...a na ake limity sa odvolava SUKL, na limity WHO....alebo vobec na ziadne? Tusim samiana sem kedysi pridala cast zo zakona o liekoch, ze by mala pribalova info. obsahovat aj povolene limity kg/den o chem. latkach ako ortut, hlinik /aj zluceniny/, formaldehyd a tiez info. o vyskyte genet. modifik. latok vo vakcine /presne v imunobiologickom lieku/...to sa v nasom Kocurkove nedodrziava zakon... 😅

petot
10. jún 2010

vodicka75: Zákon sa nedodržiava, resp. aby sme boli presní, výrobcovia vakcín ho nedodržiavajú a ŠÚKL im to už roky toleruje. V príbalovom letáku, napriek požiadavke zákona, žiadne limity nenájdeš.

Podľa odpovede ŠÚKL to vyzerá, že žiadne záväzné limity nie sú, a vlastne ani nie sú potrebné, lebo ortuť je dobreže nie vitamín! 😠

petot
10. jún 2010

tygrous: Lekár, ktorý zaočkuje dieťa so zápalovými uzlinami, podľa môjho názoru hazarduje s jeho zdravím. Českí pediatri uvádzajú, že po akýchkoľvek komplikáciách BCG vakcíny by sa nemali ďalšie očkovania vykonávať až pol roka!

petot
10. jún 2010

tygrous: Okrem toho, samotný fakt, že po očkovaní sa zväčšili uzliny, môže znamenať obnovenie komplikácií z BCG vakcíny, pretože toto sa bežne deje. To nie je žiadna sranda, to je živý bacil tuberkulózy. Kým to nie je zvládnuté, rozhodne by som nedovolil žiadnu ďalšiu vakcínu, nech sa aj postavia na hlavu.

tygrous
10. jún 2010

Holky, diky. Ja nevim, jestli to ma jeste z te BCG nebo z toho kasle, jak rikam, vsimli jsme si toho pred 14 dny a jestli to tam bylo uz driv, to fakt nevim. Ale v te dobe mu taky zacal ten kaslika porad trva, i kdyz jen slaby...a taky jeste i zlobily zuby... Jo a taky ma atopicky ekzem a alergii na kravskou bilkovinu, tak jestli i to muze nejak souviset... no tezko rict... Kazdopadne zatim lecime kasel, tak to necham plavat a uvidime... A druhe dite bcg ockovat nedam (nebo rozhodne ne hned po narozeni...takove zbytecne komplikace...☹

tin007
10. jún 2010

@ivka 144 mam este taku ppt prezentaciu Strategia ockovania na Slovensku (je to z r. 2007), ale pri zbeznom prebehnuti sa mi to zda byt ta sprava, iba upravena cez powerpoint

tin007
10. jún 2010

@ivka 144 ...este mam Vyrocnu spravu o cinnosti RUVZ z r. 2008, ma cez 800 stran, 220 stran sa venuje epidemiologii a je tam veeeela grafov (nemam na to teraz cas, maly tu chyta hysak 😝 )

petot
11. jún 2010

blovitc120: Hovorí sa, že prezervatív nechráni pred HPV. Ťažko povedať, do akej miery je to pravda a do akej marketing vakcíny, ale napokon, prezervatív nie je 100% ochranou ani proti iným ochoreniam.

S Tvojím príspevkom súhlasím v kontexte - podstatné je viesť deti k zodpovednému sexuálnemu správaniu, manželskej vernosti atď. Žiadna vakcína nie je náhradou a už vôbec nie nedostatočne otestovaná a riskantná vakcína proti HPV.