Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
17. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko a @manof pani, prosim vas, uz idete do osobnych utokov, pls presunte sa do ip alebo stopnite vasu konverzaciu, dakujem

zaockujte_aj_slnko
17. nov 2011

@manof
tebe je z duse jedno "pravne zastupovanie" a "zastupovanie" cize fyzicke zastupenie?..... 😀
Spravny organ vypise datum konania, a musis sa ospravedlnit alebo tam poslat za seba nahradu. Nemozu tam byt 2ja ludia v tej istej veci, kto ma potom pravo vobec rozpravat? 😀

Len hras tu velkeho frajera a pritom to vyzera ze velmi sa v tom neorientujes... Ja by som teda tvoje "rady" nechcel.

manof
17. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
Mysli si, čo chceš, ale faktická realita Ťa určite vyvedie z Tvojho omylu.
Ja si tu nevymýšľam a necucám veci z prsta, ale píšem, ako to v praxi chodí, takže ak chceš žiť v sladkom presvedčení, že realita je pre Teba lepšia, než v skutočnosti je, nech sa páči. Ale potom sa nediv.

A na správnom konaní som nerobil verejnosť, ale splnomocneného zástupcu.
Kam až siaha Tvoja nechápavosť?
Zastupovanie = hovoril som za zastupovanú osobu (po porade s ňou).
Prítomnosť alebo neprítomnosť zastupovanej osoby nehrá nejakú významnú úlohu.

Ak sa tu niekto vo veci neorientuje, tak si to Ty. Pretože realita je taká, že napriek Tvojmu exotickému chápaniu Správneho poriadku nikto z priestupkového konania nevyhodil ani mňa, ani osobu, ktorú som zastupoval - napriek tomu, že podaktorí z protistrany by ma najradšej videli škvariť sa v pekle, a keby na to mali oprávnenie, určite by ma vyrazili. Ale nemohli.

Takže teoretizuj ďalej, keď chceš, ale realita je skrátka iná, než hovoriš.

manof
17. nov 2011

Reakcia prof. Struneckej na článok RNDr. Mareka Petráša: "Hlinitá sůl jako adjuvans ve vakcínách":
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-rndr-mar...

ercika
17. nov 2011

@anicka1981 ahojko.. môj príbeh s kojením je tiež veľmi podobný.Keďže som bola v nemocnici ,synček nemal inú možnosť len fľašku.Ja som to riešila odsávačkou. Musela som vstávať aj v noci ,ako keby som kojila, a poctivo odsávať ,ukladať mliečko do chladničky,fľašku a odsávačku sterilizovať ,... Každe 2-3 hodiny. Potom keď som mala mliečko na jednu dávku papania som mu ju zohriala vo fľaške ponorenej v teplej vode a ideš ďalej , a tak ďalej.... Mlieko mi vydržalo ešte 3 mesiace . Bolo to neskutočne únavné ,ale spravila by som to znova. Veľa záleží aj na odsávačke ( Medela je fantastická ). Súhlasím s názorom ,keď to vzdáš vo svojom vnútri,to je už vopred prehratá bitka. Pozitívne myslieť-pravidlo číslo 1. Veľa síl prajem .

ercika
17. nov 2011

@janaluknisova Ako vám zistili ,tú vysokú hladinu ťažkých kovov?Z akých testov? Krv, Vlas...?vdaka za odpoveď

zaockujte_aj_slnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujte_aj_slnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janaluknisova
17. nov 2011

@ercika chodime na bioezonanciu k p.Dr.Šuchovi do Krusoviec,ma specialny pristroj na zakl.kt.to vie zistit co sa nachadza v tele-cize aj toto. Tam teraz malickeho aj liecia. Bez liekov.

prevenar
17. nov 2011

@janaluknisova s tymito pristrojmi sa teraz "pretrhlo vrece" neviem celkom co je za tym a do akej miery to skutocne funguje. nevie niekto nejake blizsie informacie ? na kolko je realne co ponukaju a slubuju ?

janaluknisova
17. nov 2011

@prevenar tak my tam s drobcom chodime uz asi 4mes.-my sme vedeli do coho ideme a ze je to ,,beh na dlhu trat,, spoznala som sa tam s mnohymi ludmi,kt.to pomohlo a dostala som odtial aj kontakt na jednu maminku,kt.syncek trpel tak isto ako nas a s ich pomocou sa vyliecil. Trva to sice dlhsie,ale uspech potom stoji zato. Samozrejme nieje to najlacnejsia zalezitost. Ale robime to pre synceka. Toto by malo byt hradene poistovnou. Nie financovat ciganov,narkomanov a pod. Tie deti zato predsa nemozu ☹

peti19
17. nov 2011

@prevenar moj brat a svagrina boli silni fajciari a pred rokom v novembri boli na magnetickej biorezonancii a odvtedy nefajcia a vraj ich to ani nelaka, takze zo dna na den si "odvykli", takze asi to funguje

prevenar
17. nov 2011

jo, je to zaujimave v kazdom pripade. mam znamich co boli na niekolkych takychto pristrojoch v roznych mestach. len nejaky realy vysledok som zatial nevidel na nikom. preto sa pytam, ci niekto hej , alebo je to len nova moda ako vytiahnut z dovercivych ludi este posledne peniaze. v pripade fungovania , by som sa takem niecomu urcite nebranil. len mi zatial chybaju informacie .. dakujem za odpovede.

zaockujte_aj_slnko
17. nov 2011

@peti19
skor po tej rezonancii uz na tie cigarety nemaju penaize 😀

peti19
17. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko bola to jednorázová záležitosť a stálo to 50 eur, tak ich to určite nezruinovalo a hlavne pomohlo 🙂

prevenar
17. nov 2011

@denduska raz ju obesia ako "psa" .

manof
17. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
No tak faktom je, že prinajmenšom ignorujú ústavu, i keď sa teda tvária, že správny poriadok i zákon o priestupkoch dodržiavajú.

Niektoré ich výklady sú mi vyslovene proti srsti, ale faktom je, že si môžu vykladať čo chcú ako chcú, a kým im súd neprikáže niečo iné, nik ich v tom nemôže zastaviť. Takže takáto nemilá je situácia ohľadne vymožiteľnosti práva na Slovensku, zvlášť keď prihliadneme na to, že prvá žaloba na RÚVZ/ÚVZ SR už bola podaná pred vyše 11 mesiacmi a doteraz sa ten súd k ničomu nerozhýbal.

Dávať úplatok výmenou za vyhnutie sa pokute jaxi nedáva zmysel. To by ten úplatok musel byť nižší než samotná pokuta, ale zase kto by pre taký malý úplatok (pár desiatok €) riskoval miesto (v prípade, že by ho načapali)?

manof
17. nov 2011

@denduska
"Kašeľ nie je dôvodom neočkovať..."
Niekto by si tu zaslúžil doživotie v tretej nápravno-výchovnej skupine. O zdravom rozume dotyčnej samozrejme nemôže byť vôbec reč, ale to už vieme dávno. Avšak takéto odporúčania, obzvlášť, keď ju mnohí považujú za (v oblasti očkovania) vzorovú pediatričku, by si zaslúžili prísny trest a okamžité odobranie licencie na lekársku prax, pretože v jej rukách to nie je licencia na konanie dobra, ale "licence to kill".

anicka1981
17. nov 2011

@ercika no ja som mala super porod, aj maly sa prisal aj mliecko nabehlo, ale potom okolo 3 mesiaca sa zacalo stracat, a to som mala hladosa, kojila som pomaly kazdu pol hodinu, hoci si cicol len 3x,,, ale bola som v pohode, ved co to bolo dat prsnik, ked bolo co dat,, ale potom neako som zacala kojit z oboch prsnikov, lebo jeden nestacil, stratil sa aj pocit plnych prsnikov, a jednoducho mliecko nebolo, pred tym, som uz cakala, kedy vstane, lebo uz som mala prsia plne, a mliecko sa pustalo same,,, ja som sa s tym uz zmierila, stale dostava aj moje, ale on ma uz cez 5 mesiacov, takze este mesiac vydrzat, a budem spokojna 😉 , hoci by som rada plne kojila co najdlhsie,, ale co uz,,,??? stresovat sa tym mi nepomoze, prave naopak,, beriem veci ako su 😉

prevenar
17. nov 2011

@anicka1981 kazdu pol hodinu ? O_o to mas doma hotoveho mliecneho vampira 😀

anicka1981
17. nov 2011

@denduska tak to je sila,,,,, , ale to len potvrdzuje to co uz vieme, ☹

anicka1981
17. nov 2011

@prevenar no stale cical, tak aj preto nechpem, ako sa mi mohlo mliecko stracat,,,,ale co uz, no ma 5 mesiacov a cez 8 kg, 😀

anicka1981
17. nov 2011

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

dalsia perlicka,,, no asi kazda koncatina ma oddeleny imunitny system,,,,,ze som nevedela!!??, ale co uz, su to len 2 bacily v hexe je ich 6, takze v pohode......ockujme kolko sa zmesti....

manof
17. nov 2011

Vzťah firiem a lekárov má vyriešiť transparentnosť
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolst...

prevenar
17. nov 2011

@anicka1981 nedavno som pisal,ze kazdy den sa dozviem nieco nove o ockovani ..no, ale toto sa mi ani nesnivalo 😀

zaockujte_aj_slnko
17. nov 2011

poradi mi niekto ako napisat otvoreny list panovi ministrovi ze si moze vsetky ockovacie latky urctene mojmu dietatu a aj mne.........napchat to vlastnej riti?!?

anicka1981
17. nov 2011

@prevenar 😅

crysmile
17. nov 2011

@prevenar nechces sa pani doktorky nieco zaujimave opytat? zeby ta poucila o veciach o ockovani.. je predsa taka mudra a preto by sme ju mali vsetci pocuvnut, chce nam vsetkym tak dobre.. 🙂

majulienka27
17. nov 2011

@anicka1981 Bože môj keď už dnes viem čo to o očkovaní tak sa už len za hlavu chytám a ľutujem že som aj ja voľakedy túto pani žiadala o pomoc pri očkovaní mojej prvej dcérky ☹