Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vefi89
25. nov 2011

@vavrenka nie, to mi odpísali oni 😀 😀
@tean ja to skúšam asi každý tretí mesiac 😀 ale vždy na inú inštitúciu, inej osobe 😀 je to aj v mojom záujme 🙂

vavrenka
25. nov 2011

@vefi89 posles mi znenei tvojho listu na IP? poslem im to aj ja. molhli by sme im v pravidelnych intervaloch poseilat taketo listy, hm, to by bolo celkom vzruso - kazdy druhy den 1 list so zaidostou o zrusenie povinneho ockvoania po dobu napr. jedenho? troch? rokov? proste vytrvalo a systematicky, hm.. to by sme sa dostali aj do tv.. jeej, ja rada hovorim na mikrofon, mozno by nas dali do JOJ krimi noviny 😀

vavrenka
25. nov 2011

@vefi89 😀 som myslela, list na ktory ten poan reagoval- ale uz mi to je jasne, ze si to pisala ty 😉

tean
25. nov 2011

ja uz mam za sebou tiez kopec listov / mailov.
Som rad, ze je tu dalsi pisatel 🙂

a mozu sa pridat aj dalsi 😉

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

@vefi89
gratulujem do klubu 🙂..... ja som za 2 tyzdne 2 krat otravil ministerstvo otazkami v zmysle infozakona...... a mienim v tom pokracovat stale stale stale stale..

vefi89
25. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@tean ja ich bombardujem od leta 😀 a ten čas medzitým mám preto taký, že oni mi odpíšu, ale aj tie maily posúvajú ďalej, takže na jeden mail dostanem veľa krát aj tri odpovede 😀

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

@vefi89
Radicova je slaba....... velmi slaba..... takato osoba nemala co byt vobec v takej pozicii...... Nech je ako je, je to fakt. Premier ma byt predsa najvyssi po prezidentovi a minister sa ma triast strachom pred premierom, nie aby si z nej robili srandu. Staci vidiet ako ustupila zase lekarom do utorka namiesto vyhlasenia nudzoveho stavu rovno zajtra....... ako citam v BB uz nefunguje jedno oddelenie uz dnes a lekari si robia srandu ze celej vlady!...... a Radicovej duplom..

vefi89
25. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko všaaaak to bol len začiatok 😀

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

@vefi89
a ako dalej mienime "rozkladat" statne organizacie a pachat diverziu co nam zarucuje ustava SR? 🙂

vefi89
25. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko treba veľa, veľa plynu 😀 ale to sme už riešili 😀

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

@vefi89
chcelo by to vazne vytvorit databazu otazok.......mierne ju upravovat a posielat kto moze...... nikoho to nic nestoji, ved musia akceptovat aj email.......nech sa aspon narobia svine jedni......

lyenka
25. nov 2011

ahojte, neviete mi odporucit pediatricku v KE ktora nie je vyslovene striktne za ockovanie a vie vyhadzat v ustrety napr. aspon s odkladanim ockovania atd. ? dakujem krasne 🙂

vefi89
25. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko áno, to určite áno 🙂
len či sa nájde dosť ochotných ľudí 😒

ešte by som navrhovala, do vzduchového dela nahádzať striekačky a obstrelovať aspoň MZ SR, RÚVZ 😀 😀 😀

zaockujte_aj_slnko
26. nov 2011

@vefi89
ochotnych ludi?.....skor dost nasratych ludi.....
....z pohladu niektorych sme my hysterici a kverulanti a pritom teda neviem ako ini, ja som teda dost (opravnene) nasraty!!!

manof
26. nov 2011

@vefi89
Slušným spôsobom Ťa poslal do hája.
Na MZ SR samozrejme robia samí pro-vakcinační vypatlanci (pripúšťam svetlé výnimky, tie však spravidla držia hubu a krok, inak by prišli o flek), ktorí o zrušení povinného očkovania nechcú ani počuť.

Ale treba im písať, otravovať ich, naliehať, dožadovať sa spravodlivosti atď., hoci prvé pokusy zákonite skončia neúspešne, časom pevná viera v neškodnosť očkovania eroduje a verím tomu, že raz dospejeme aj k úplnej dobrovoľnosti. Cesta k úspechu zvyčajne býva lemovaná dlhou sériou neúspechov, takže netreba to vzdávať, ale bojovať ďalej. Šťastie praje vytrvalým.

manof
26. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
A už Ti niečo odpovedali? Podeľ sa s nami o tie bonmoty...

Inak daj si pozor, aby si tú istú inštitúciu neotravoval príliš často, lebo to je zákonom zakázané. Takže treba to striedať:
ÚVZ SR, MZ SR, ŠÚKL (testovanie vakcín, zloženie, (ne)bezpečnosť, (ne)účinnosť), NCZI, RÚVZ BB (ak chceš historické štatistiky výskytu nejakých prenosných chorôb), VšZP (náklady na liečbu choroby, náklady na očkovanie proti tej istej chorobe).

manof
26. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
No ak budeme viacerí posielať tie isté otázky do tej istej inštitúcie, tak budeme dostávať tie isté odpovede. Ak tie isté otázky budeme posielať do rôznych inštitúcií, je pravdepodobné, že budú nakoniec preposlané jednej a vo výsledku opäť dostaneme rovnaké odpovede. Takže by som skôr povedal, že treba zakaždým vymýšľať nové otázky, prípadne preformulovávať tie staré, aby vyzerali ako nové.

manof
26. nov 2011
manof
26. nov 2011

Austrália: Ak nedáte deti zaočkovať, prídete o peniaze
http://www.slobodavockovani.sk/news/australia-a...

Inak: od 1. decembra sem budem chodiť už len raz za týždeň a odpovedať len na priame otázky, tzn. keď bude v texte správy @manof (pozor - musia byť medzery z oboch strán, inak to blbý redakčný systém Modrej mrciny nerozpozná). Ak budete chcieť odpoveď skôr, oslovte ma na tomto fóre (prezývku mám tam takú istú):
http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=12&t=2...

petot
26. nov 2011

@svetielkoand V prípade žltačky typu A ide o aktivitu RUVZ (hygieny), kde si vykladajú zákon o verejnom zdravotníctve tak, že v prípade "epidémie" môžu prikázať akékoľvek očkovanie pod hrozbou pokuty.

Je to samozrejme trápne, pretože hepatitída A je pre dieťa ľahké ochorenie ktoré vyše 90% detí prekoná bez akýchkoľvek príznakov, nezanecháva trvalé následky okrem celoživotnej imunity, kým imunita z očkovania, ak vôbec vznikne, trvá možno 3, možno 5 rokov, nikto nevie. A následky očkovania môžu byť horšie než následky hepatitídy A. Očkovanie je veľmi neefektívne v zastavovaní šírenia ochorenia, a to aj v prudkých epidémiách (18 očkovaní na 1 predpokladaný predídený prípad, a to bolo kdesi v Ugande kde hádam 10% detí malo žltačku, čo u nás nebýva ani v najhorších čoko osadách)

Ale toto im asi nevysvetlíš. Mohla by si sa odvolať na výhradu svedomia, pretože vakcína sa pestuje na bunkách z potrateného bábätka, ale ktovie, či Ti to uznajú. V tom predvolaní by mal byť stanovený termín, odkedy dokedy "hrozí riziko" ochorenia. Inkubačná doba hepatitídy A je maximálne 6 týždňov, pričom reakcia na vakcínu nastáva najskôr po 3-4 týždňoch, každopádne akékoľvek očkovanie neskôr ako 2-3 týždne pred koncom doby ohrozenia, je nezmyselné a už neodvôvodniteľné.

Keďže akékoľvek odborné diskusie s RÚVZ sú zvyčajne veľmi neúčinné, a Tvoje svedomie a nežiaduce účinky u dieťaťa ich nezaujímajú, tak najlepšie je nedozvedieť sa preukazným spôsobom o predvolaní, aspoň počas inkubačnej doby.

petot
26. nov 2011

@svetielkoand A nie že si to niekto vysvetlí tak, že sa má vyhýbať doručeniu predvolania! 😉

vavrenka
26. nov 2011

@manof a kam odchadzas? uz sa ti s nami nepaci? 😉

vefi89
26. nov 2011

@manof 😕 😲 si nás tu zasvätil do nejakých tajov, a teraz utekáš?? Hádam sa ti niekto nevyhrážal 😅😀

svetielkoand
26. nov 2011

@petot Dakujem, presne tak som to ich bububu pochopila aj ja, lenze nik, ani RUVZ ma nedonuti dat nepovinne ockovanie a uz vonkoncom nie choremu dietatu s ATB. To pojdem s detmi radsej k rodicom odtialto 😠 ta zltacka tu je od konca augusta, koncom septembra zacali skolopovinne deti rozhlasom predvolavat na ockovanie, v oktobri to uz bolo aj v televiznych novinach a teraz im asi ostali nejake vakciny, tak si spomenuli aj na deti, ktore im tu nechodia do skolky7skoly.
Ale ked uz je tak dolezite ockovat, tak preco v tom pripade diskriminuju mladsiu dceru? 😕 😀 😀

zaockujte_aj_slnko
26. nov 2011

@vefi89
Uz ho dostali tiez 😀 .....ja momentalne verim ze Pfizer ma neskodne vakciny na 230%

tin007
26. nov 2011

Tiez "spamujem" rozne institucie (premierka, minister zdravotnictva, SUKL a pod.) mailami ci listami. ;)

tin007
26. nov 2011

Zabudla som; aj poslancom treba pisat, minimalne tym, ktori su vo vybore pre zdravotnictvo http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=vybory/...

manof
26. nov 2011

@vavrenka
@vefi89
S vami sa mi páči, ale nepáči sa mi na stránke, kde má každú chvíľu GlaxoSmithKline reklamu na očkovanie proti rotavírusom, kde admini bez varovania zmažú celú tému do ktorej som poctivo písal k veci odpovede niekoľko hodín čistého času, kde admini menia názvy tém bez vedomia či proti vôli zakladateľa témy, kde vyhadzujú užívateľov, ktorí boli "príliš úprimní" atď. atď.

Takže tak.
Týmto vás zároveň pozývam na fórum, ktoré netrpí žiadnym z vyššie uvedených nedostatkov:
http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=12&t=2...

crysmile
26. nov 2011

@manof budem ta sledovat aj nadalej.. a tiez mam tento nazor.. 🙂 stretneme sa tam.. 😉

prevenar
26. nov 2011

@manof nesmies si to tak brat. podmienky sice nie su idealne, ale v kazdom pripade tuto diskusiu povazujem za klucovu na celom "koni" . nejaku dobu to uz s nami je a zrejme este nejaku tu pobudne 😀 . keby zmizla aj rovno,ze dnes, tak ju muselo vidiet podla mna niekolkotisic ludi za ten cas. tato diskusia pomohla stovkam k zobudeniu a neockovaniu. ti ludia samozrejme uz nikdy nezmiznu a bude ich uz len viac. pravda sa neda zastavit ani vymazat. praca a namaha ktoru si tu odviedol sa nikdy nestrati, lebo ludia su navzdy nositelmi toho co si tu precitali. 😎