Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
19. sep 2012

@labaga
zbavuje sa zodpovednosti aj fitma GlaxosmithKline, Pfizer, Merck tym ze uvadzaju na pribalovy letak ze ta ich produkt casktorkat moze zmrzacit alebo zabit........"my nic to si si zobral sam na svoju zodpovednost" takze argumenty ze niekto ked "laik" napise knihu o vitamine C ze sa neciti byt zodpovedny za tie zdroje z ktorych cerpal mi pride uplne ludske a samozrejme.....

co sa tyka "salenia z vitaminu C" ja sam som nevenoval prijmu vitaminu C nejaku pozornost cely doterajsi zivot, ani som nevedel ze clovek je jeden z mala cicavcov co si nedokaze tvorit vitamin C sam........ a badam na sebe velmi pozitivne ucinky a to aj nizkych davok tak 300-600 mg vitaminu C denne!......ziadne megadavky!...... A isteze pri chripke ak ju vobec budem mat, alebo inom viruse skusim aj megadavku vitaminu c v radovo gramoch, ved co sa mi moze stat, je vcelku velmi akurat realne ze to hrozne co sa mi stane, je ze vyliecim sa skor? 😀

cize triafas celkom mimo a zase skoncis so svojimi "argumentami" celkom smiesne.....

halienka
19. sep 2012

@nae ty si to inak veľmi pekne napísala 😉 presne to si myslím aj ja 😉 🙂

muffinka8
19. sep 2012

Prosím vás, hľadám pediatra pre nášho ročného syna v KE. Viete mi prosím poradiť niekoho, kto by aspoň rešpektoval naše rozhodnutie neočkovať ho?

halienka
19. sep 2012

@muffinka8 napíš @manof -ovi do IP alebo na mail, on má takú kvázi databázu rešpektujúcich pediatrov po celom slovensku 🙂

olivia6
19. sep 2012

ľudkovia, však sa nebavme s trollmi, máme aj lepšie, krajšie veci na práci a tak málo času 😉

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewisam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniaak
19. sep 2012

@shakti9 @kkl82 @luciaa86 @koralinka ahojte, aj my sme nitra🙂 My ked sme detskej sestre hned pri prvej prehliadke u nas doma povedali, ze neockujeme tak povedala ze nasa vec ale ze uz sa plati za kazde jedno odmietnutie tych vyse 300 e, ze legislativa sa zmenila. Neviem kde to zobrala, viaceri to tu uz spominali, mozno to maju novu metodu zastrasovania. Kazdopadne ma to mrzi, pretoze som si lekarku schvalne vyberala taku, co by nas nemusela nahlasovat. Ta mi len povedala, ze podpisem jej papier a nic viac. Date mi prosim vediet, keby prislo na to, ze vas predvolaju? Vraj tu v NR uz dlhsie nepredvolavaju nikoho.

ewisam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilina22
19. sep 2012

KONECNE vdaka!

eaka
19. sep 2012

Poklona adminom za promptné poupratovanie 🙂
Snáď poriadok dlho vydrží 😉

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koralinka
19. sep 2012

@moniaak bodaj by nepredvolali 🙄

shakti9
19. sep 2012

@moniaak jasne, ukladam si kontakty /nicky na vas.

prevenar
19. sep 2012

@muffinka8 ..ako respektovat ho musi uplne kazdy lekar, kedze nema inu moznost 🙂 ..proste ked nepodpises inf. suhlas, tak ti dieta nemoze nikto zaockovat aj keby sa na hlavu postavil. ..na druhej strane je samozrejme lepsie najst lekara kt. nenahlasuje. ako uz pisali ..@manof

vela stastia 🙂

didulka85
19. sep 2012

@zaockujteajslnko nechce sa mi to tu citat dozadu, preco sa tu vlastne rozobera C-cko. My pouzivame megaaskorbicku "liecbu" uz asi rok a klop klop zabera neuveritelne.

eaka
19. sep 2012

@didulka85 poslala som Ti odpoveď do IP

kachora25
19. sep 2012

@nae ano. jsem češka,která žije na slovensku.Ale doktory mam zatím u nás v Čr. U nás teda aspoň z mého doslechu a zkušeností stále jen vyhrožují socialkou....ale prijde mi,ze vetsinou jen tem maminam ktere jsou normalni a chcou pro sve dite jen to nej....kdyz jdeme s malou k doktorce tak ji tak hlidam ,aby se nikde neuspinila nebo neotrela,aby nedej buh jeste doktorka nerekl, ze se o malou nestaram, ze je spinava...

monuska342
19. sep 2012

poradite mi neakeho dobreho pediatra v trnave a okoli co nevyvadza kvoli neockovaniu?ta nasa dr je hrozna 🙄

moniaak
19. sep 2012

prosim Vas @manof @petot aj ini
Bola som teraz aj s 2mesacnou dcerou tyzden v kontakte so sesternicou, ktora ochorela- 2 dni teploty a teraz uz ma aj vysyp. Doktorka im povedala ze to je piata choroba, ktora je nakazliva, no napadlo mi, ze to mozu byt aj osypky, kedze mala ma rok a pol a bola ockovana MMR. Keby to boli osypky, su aj tieto nakazlive? Aj ked su sposobene vakcinou? A vobec, co to znamena piata choroba, siesta choroba? Odkedy sa choroby cisluju? Kym som nemala dieta som sa s tymto vobec nestretla, iba teraz ...to je nejaka novota? Alebo mam ja nejake fatalne nedostatky co do vseobecneho rozhladu?

didulka85
19. sep 2012

@moniaak my sme mali 6. chorobu. 3 dni teplota, potom vysyp. Teplotu sme nijako neznizovali.
Volakedy dietatu dali ATB a potom vysyp pripisali alergickej reakcii.
Na nete je toho kopec...
http://www.mamaaja.sk/zdravie/zdravie-deti/piat...

prevenar
19. sep 2012

@monuska342 ahoj napis IP na @manof . mozno ti poradi.

prevenar
19. sep 2012

@zaockujteajslnko inak denne kludne ber 1g ..pocas choroby cca 15g +/-5g , podla toho kolko znesies a to zistis podla "zachoda" 😉 ..ja sa takto vyliecim za 2-3 dni .. bez inych liekov.

aduskatt
19. sep 2012

@prevenar takze ak som chora, tak rozlozit na cely den 15 g az po zachod?🙂 dobre som pochopila?

didulka85
19. sep 2012

@prevenar na mna teraz nieco liezlo, poriadne som sa ladovala C-ckom, plus D-cko a na druhy den mi nic nebolo.

csikike
19. sep 2012

existuje niekde zoznam lekarov ktori nenahlasuju v SA?

moniaak
19. sep 2012

didulka85 dakujem, zase som o cosi mudrejsia