Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
3. nov 2012

www.slobodavockovani.sk je len od 2010, aj keď originály niektorých preložených článkov sú staršie, RizikaOckovania.sk a Očkovanie.org sú o pár rokov dlhšie "na trhu". Skutočný prielom nastal ale až s prasacou chrípkou 2009/2010. Vtedy to docvaklo mnohým ľudom, že ide len o biznis - o obchod so strachom. V roku 2010 tiež vyšlo hneď niekoľko kníh o očkovaní a iných hriechoch farmaceutického priemyslu (Hirte, Miller, Vranská, Hnízdil, Virapen, 2x Mendelsohn, spolu 7 titulov). Predtým bol len Buchwald a už niekoľko rokov vypredaný Neustaedter. Takže pred rokom 2010 odpor voči očkovaniu len chabo živoril a nepredstavoval žiadne vážnejšie ohrozenie biznisu Pfizeru a Glaxosmithkline, až v roku 2010 to začalo poriadne naberať na obrátkach. A to paradoxne ani veľmi nie zásluhou aktivistov za slobodu v očkovaní, ako skôr zásluhou nenažratých výrobcov vakcín a ich vymyslenej a (Pán Boh zaplať!) nevydarenej pandémie prasacej chrípky. Ti sa síce v danom roku slušne nabalili, ale z dlhodobého hľadiska to budú asi skôr ľutovať. Ich renomé totiž utrpelo nehojace sa rany a z roka na rok sú na tom horšie a horšie, či už Pfizer, Glaxosmithkline, Merck/Sanofi Pasteur alebo Baxter. Každý rok nejaký megaškandál, ak nie všetci štyria, tak aspoň niektorí z nich. Dobre im tak. Dúfam, že sa ešte dožijem ich krachu.

manof
3. nov 2012

@katarinka81 problém s účinnosťou je možno kvôli zavedeniu DTaP namiesto DTP vakcíny. Síce je údajne šetrnejšia, zato s jej skutočnou účinnosťou je to na pováženie. U nás vlastne ani nikto nevie, aká je účinnosť DTaP, lebo od jej plošného zavedenia nebol robený žiadny imunologický prehľad, ktorý by aspoň tie protilátky zistil, keď aj nie skutočnú účinnosť.

zaockujteajslnko
3. nov 2012

@petot
je krasne vidno na tom grafe o dojcenskej umrtnosti ake tendencie ma ta klesajuca krivka od cca roku 1900........ alebo inak do roku 1900 umrelo kazde 4te dieta novorodenec co je dost pochopitelne, miziva dostupnost najzakladnejsej lekarkej opatery, ziadne az mizive hygienicke navyky, mizerna strava, mizerne bytove podmienky, zitie s hodpodarskymi zvieratami v jednej izbe,. potom to zacalo prudko klesat, vzrastajucou hygienou (penicilin a podobne este dostupny ani nebol) a ockovanie naopak spomalilo detsku umrtnost.......jasne vidno ako ta krivka zobrala plytsi spad.............cize ockovanie zabija novorodencov............z z toho grafu je to jasny dokaz.......... viac ani dokazovat netreba.........

ockovanie zabija......

zaockujteajslnko
3. nov 2012

a ockovanie naopak NEspomalilo detsku umrtnost, som myslel..... ale naopak zvysilo detsku umrtnost

zaockujteajslnko
3. nov 2012

co z toho ze v nejakom percente ockovanie zamedzi prepuknutiu (ak vobec) infekcnej choroby u deti, ked sucasne ich kvanta zabije alebo zmrzaci!!! ...... to rodicom je prijatelnejsi studeny hrob kam budu nosit sviecky ako pripadne dieta tyzden, alebo 2 tyzdne s mumpsom a podobne?

ved to je na hlavu padnute ako nas farmafirmy a pediatri neskutocne hnusne a zakerne klamu, manipuluju a povadzaju

adka0029
3. nov 2012

@pectore ahoj, mam pre teba super job, skus sa popytat na uvz v tvojom kraji ci nemaju volne pracovne miesto 😉
Tam by si bola za poskytovanie svojich "oficialnych a objektivnych" informacii dokonca aj honorovana 😵 LoL

... Ale v jednom ti musim dat zapravdu, clovek by nemal verit nicomu a vsetko si overit ... Ja ked som sa pustila do blizsieho zistovania info ohladne ockovania tak jedine comu som sa chcela odzaciatku vyhnut bola zaujatost voci jednej alebo druhej strane. Proste mat na vec objektivny pohlad.

Ty prinasas info z druhej strany ale dost nestastnym sposobom 😒 a zda sa ze aj na nespravnom mieste ...

zaockujteajslnko
3. nov 2012

@adka0029
myslim ze pectore je slaby caj aj pre uvz, nemyslim ze je schopna rodicovi odpisat ze nema ziadne prava k vlastnemu dietatu a nemoze rozhodovat ako rodic za svoje dieta!........ aj na taketo podvody a manipulacie a statnu brutalitu je pectore proste vo vsetkych oblastiach slaba 😀

prevenar
3. nov 2012

@adka0029 "LoL" ...LoL !! - definitivne porusenie autorskych prav ! toto len tak nenecham ! ^^

domique
3. nov 2012

@manof Dakujem ze si to sem dal takto pekne zhrnute.
@zaockujteajslnko Precitaj si prosim Manofov prispevok dnes o 16:56,
a teraz mi este raz povedz o tom , ako som vedome zabila ockovanim svoje dieta narodene pred viac ako 15 rokmi. Nabuduce sa kontroluj.... A bud rad ze tvoje dieta sa narodilo v dobe ked si uz mal sancu dostat sa k informaciam o nebezpecnych latkach vo vakcinach. Je mi z teba zle.

prevenar
3. nov 2012

@manof ..to asi tazko ..maju plno inych skvelych "produktov" okrem vakcin .. + tuto na slovensku / v akej takej civilizacii sa este nejak ubranis .. ale ludia v azii, afrike ..a dost stahuju slucku v usa - nemaju ludia sancu. si zober ,ze sak tu v madarsku ta dobre ze nie popravia na stadione pred divakmi ^^ ..stale im ostanu pekne trhy. ono, ved ludia ockuju aj tam kde by nemuseli ..takze . tiez by som to rad videl ..ale na tejto planete asi dost nerealne ^^ ..aj ked samozrejme, rad sa dam prekvapit 😵 😵 😵

zaockujteajslnko
3. nov 2012

@domique
vzdy si mohla odmietnut ockovanie, vzdy, takze na mna nekydaj spinu za ockovacie firmy a hnev svoje zle rozhodnutie..

czechzuzanaba
3. nov 2012

Ahojte. Obcas si poctu v teto teme o ockovani, protoze si nejsem jista, jestli ockovat ci neockovat. Dlouho jsem si to tu procitala, i stranku o svobode ockovani, moc se nezapojuju, protoze proste nevim, co si zkratka o tom celem myslet.
Ale musim vam napsat, ze by ste se meli stydet za to, jakou formou tu diskuse probiha. Me, jako cloveka jeste nerozhodnuteho, napriklad velmi zajimaji nazory i druhe, tedy proockovaci strany. Kdyz pominu to osocovani a vyhazovani z diskuse, tak pro me byla tato vymena argumentu a nazoru velkym prinosem. Opravdu si nemyslim, ze je prinosem se tady sejit jen protiockovaci skupina a navzajem se podporovat a placat se po rameni, jaci jsme neockovaci borci. Proc neodpovite normalne? Divim se, ze kdyz jste tu tak presvedceni o svoji pravde, ze nedokazete argumentovat jako v normalni diskusi, ale misto toho tu stranu s opacnym nazorem jednoduse posilate pryc.

aduskatt
3. nov 2012

@czechzuzanaba pravdepodobne preto, ze tato diskusia nebola VYTVORENA S CIELOM DEBATOVAT O PRO A PROTI OCKOVANIU, ALE PRETO ABY, ABY TI, KTORI NECHCU OCKOVAT VEDELI ako vystupovat voci uradom a lekarom....proste tato tema je uplne o niecom inom ako o vyhodaCH A NEVYHODACH OCKOVANIA🙂

zaockujteajslnko
3. nov 2012

@czechzuzanaba
na diskusiu "neviem ci zabijem svoje dieta ockovanim alebo co" si zaloz inu skupinu.... tato skupina je jasne definovana ako ta "Nesúhlas s povinným očkovaním", cize pre ludi ktori nesuhlasia a nebudu diskutovat o tom ci maju alebo nemaju......ja uz neviem kolkorat to treba a kym jasne napisat....

tiez asi nevojdem na diskusi "milujem svoje porche" s tym ze zacnem tam rozoberat ci je porche lepsie ako ferrari.......

aduskatt
3. nov 2012

@czechzuzanaba prepac, moje velke pismena neznamenaju zdoraznovanie, omylom som zapla Caps a nevsimla som si

zaockujteajslnko
3. nov 2012

@czechzuzanaba
alebo inak, mne osobne vobec ziaden pohlad z druhej strany nechyba, lebo su to ajtak len same kydy a klamstva a propagacie farmafiriem.... a pochybujem ze niekomu tu ten pohlad "z druhej strany" aj chyba, ked je jasne rozhodnuty ze on ockovat nebude nic, alebo aspon urcite nieco nie....

nae
3. nov 2012

@czechzuzanaba Ahojky, ono je problém v tom, že veľa ľudí tu chodí okrem iného aj provokovať bez snahy o diskusiu (plus nadávky a invektívy cez IP apod.). Takmer každý z "neočkovacích borcov" si za svojimi argumentami stojí, dokážu (dokážeme) si ich aj obhájiť za pomoci literatúry, článkov (objektívnych) apod. Keď niekomu niečo logicky vyargumentuješ a on ti sem stále píše ďalšie nesmysly s osobnými urážkami, potom sa naozaj ťažko udržuje slušná forma diskusie (ale - každý máme aj tú mieru slušnosti niekde inde).
Som rada, že sa zaujímaš o očkovanie, to je veľké plus a patríš ešte stále do menšiny tohto národa (českého aj slovenského). Táto diskusia ti može byť ako vodítko, ale vačšinu poznania si musíš "odmakať" sama, hľadať sama, pátrať. My ti tu možeme pomocť, ale nemožeme ťa presvedčiť.
p.s. diskusia sa volá "Nesúhlas s PO", takže logicky priťahuje antiočkovacie "živly". Každý si može založiť svoju diskusiu (a tých tu je dosť) - napr. čo si myslíte o očkovaní?, aké vidíte prínosy a negatíva v očkovaní? atď.
p.s.2 - mnohí z nás nepotrebujú argumentovať donekonečna niekomu s protinázorom. Každý si je za svoje deti zodpovedný sám. A "vo tom to je".
😉

alenka600
3. nov 2012

@czechzuzanaba To je asi take ako keby si mala diskusiu Nesuhlas s podavanim umeleho mlieka, ktoru by si zalozili mamicky, co su rozhodnute vylucne kojit. Ocakavala by si od kojacich mamiciek, ze budu s toleranciou denno denne citat komentare a brainwashing o tom, ze ale ved umele mlieko je uzasne?Tak nech si mamicky s umelym mliekom zalozia temu - Nesuhlas s kojenim a bude klud, kto sa bude chciet zorientovat, najde co hlada. Je to uplne presne ten isty princip.

petot
3. nov 2012

@czechzuzanaba Ono sa nám to tu periodicky opakuje, že sem niekto príde a začne robiť "osvetu", pritom zvyčajne nevie nič čo by sa nedalo prečítať v tých "geniálnych" brožúrach v čakárni u lekára. A ešte nám začne príležitostne brýzgať o tom, akí sme nezodpovední, ako ohrozujeme svoje deti apod. Takže keď sem dokvitne taký kvietok už 20. v poradí, potom je to už dosť únavné a reakcie sú potom čoraz tvrdšie. Táto téma naozaj nie je o diskusii o očkovaní za/proti, ale o tom, ako postupovať u lekára a štátnych úradov keď som sa rozhodol, že nesúhlasím s povinným očkovaním.

nae
3. nov 2012

@petot OT - slovo "brýzgať" - nádhera, použijem to vo svojej nedeľnej kázni 😀

czechzuzanaba
3. nov 2012

@aduskatt aha, no tak to je pravda, ze je to vyhradne teda o tom nesouhlasu, podle nazvu. Takze ti co souhlasi, nebo si nejsou jisti, tak by to asi ani nemeli cist. No ale prece jen je to teda skoda, ze tu neni aj nejaka pro a proti tema 🙂 Tak dobrou noc a diky za odpoved.

aduskatt
3. nov 2012

@czechzuzanaba ale je tu aj taka tema, kde su vyhody A NEVYHODY OCKOVANIA🙂 TREBA LEN HLADAT🙂

prevenar
3. nov 2012

@czechzuzanaba je ,, ale toto nie je ona 🙂 tato tema je urcena rodicom kt. potrebuju pomoc pri odmietnuti ockovania . zial, zdaleka nie kazdy to chape ^^ pritom nazov temy "Nesúhlas s povinným očkovaním" mi prisiel vzdy tak jasny, ze jasnejsie sa to definovat uz snad ani neda .

citat samozrejme moze kazdy podla svojho uvazenia , ci tu najde to co hlada .. ale mal by si rozmysliet co bude pisat ..vzhladom na danu temu. je dost retardovane pisat sem o "uspechoch" ockovania , ked tema je o nesuhlase s nim a pre rodicov. kt nesuhlasia . ze .

je tu milion inych tem ZA / PROTI.

czechzuzanaba
3. nov 2012

@prevenar Ok, uz jsem pochopila. Budu hledat. Diky.

prevenar
3. nov 2012

@czechzuzanaba vela stastia v hladani 🙂

zaockujteajslnko
3. nov 2012

@czechzuzanaba
ked si si nie ista, na to su tu statne organy, tie ti jasne vysvetlia, ze tato stranka je zdruzenie sekty, ze ockovanie je na 100% az 500% ciste bezpecene, a najlepsie co mozes pre svoje dieta a samu seba urobit je podrobit sa laskyplnemu ockovaniu vratane toho nepovinneho ktore ti zabezpeci prezitie do veku 2000 az 3000 rokov veku, a to ciste len s miernou bolestou v mieste vpichu a mozno a to len vylucne miernou teplotkou a trochu si mozno 3-5 min porumadzgas.... K tomu ti predstavi nejaku tu samozvanu autoritku, ktora po zaockovani kvaridliona ludi a tej 4~5000 rocnej praxe nevidela, nepocula, a jakziv ani nikde necitala nic coby mohlo byt negativnym ohladom ockovania

domique
3. nov 2012

@zaockujteajslnko Ja sa v prvom rade necitim vinna. Ako vzdy si nepochopil..... Nemas najmensie pravo ma tu urazat. A ani nikoho kto sa dostal k informaciam neskor. Ty si sa tiez nenarodil s tym ze poznas pravdu. Len sa tak tvaris.Ty si tiez sam nic nevynasiel. Len papagajujes co si si niekde na nete precital. Ale tvoje vlastne napady a zavery to nie su. Len si ich prevzal od mudrejsich ludi. Ale argumentujes a vyjadrujes sa tak tvrdo a drzo ako keby si na ten biznis s vakcinami prisiel ty sam osobne. Nadavas ludom vseobecne, napriek tomu, ze mnohi by sa rozhodli inak keby tie informacie, ktore sa dostali k tebe mali aj oni.

zaockujteajslnko
3. nov 2012

@domique
a co to ma s tym ze ockovanie je popravou svojho dietata alebo sebevrazdou? nieco to na tom meni co tu popisujes? Zato ze si dala svoje deti ockovat hoci si to nikdy nemusela mozem ja?

tean
3. nov 2012

Ti novi z vas, ktori tvrdia, ze je pre vas prinosom ked sa tu obe strany dotahuju, ze aspon ste sa doslali k novym informaciam tak vedzte nasledovne:
- do tejto temy uz vstupili ockovaci mnoho krat a teda tato tema podla mna obsahuje mnoho odpovedi na mnoho otazok
- staci si teda precitat tuto temu od zaciatku a dostanete sa k mnohym otazkam a odpovediam
- prave preto, ze sa tu snad kazdy mesiac objavi novy ockovac, ktory sa snazi ostatnych presviedcat o vyhodach ockovania, prave preto to tu uz nikoho nebavi predkladat rovnake argumenty.
- ak sa dozadujete nazorov aj z druhej strany, tak tie tu boli, precitajte si tych 1628 stran. Problem je vo vasej lenivosti a nie v chybajucich informaciach.

Tu uz naozaj nikto nema cas ani nervy pre trollov.

prevenar
3. nov 2012

@domique @zaockujteajslnko ... o tomto som pisal kusok dalej . je sice pravda ze za vsetko co sa tyka ockovania moze rodic .. avsak , myslim ze vacsina pravidelneho osadenstva prisla do tejto temy az PO. ..po nejakom vedlajsom ucinku (co je uz pochopitelne neskoro, ale s tym uz nikto nic nespravi) ..tak ako ja ^^

..cele to je jedna rovnica ,, a je nezdrave si nevsimat vsetky premene ..napriklad , tlak statu, "zakonov", reklamy , lekara , rodiny ..ockovanie ma stigmu absolutne samozrejmej veci ktora je pre zivot nevyhnutna . nieco ako dychanie O_o . clovek prejde vymytim mozgu, snad uz v skolke , zakladke ..atd. proste vsetko je nastavene od utleho detstva tak aby to prial ako fakt. zial ked som mal 5-6 rokov nechapal som ,ze ked nezaockujem medvedika , ze bude zit aj bez toho 🙂 (inak dozil do dnes 😀 )

takze tvrdenie ,ze je to cisto ciste vina rodica a nikoho/nicoho ineho je podla mna trochu krive tvrdenie . za tymto "svetonazorom" su investovane miliardy tym spravnym smerom , aby clovek "sam" prisiel na to na co ma prist . poznaju psychologiu cloveka do detailov a toto je presne to k comu tie vysledky a vedomosti pouzivaju. na spinavu manipulaciu. 😠 tento drobny detail musi byt stale sucastou rovnice o tom "kto je vinny" .

po bitke je samozrejme kazdy general ... ^^ myslim ,ze kto sa po chybe a zlej skusenosti poucil, pre buducnost spravil maximum co sa da v tejto chvili.

tolko slovo na dobru noc 🙂