Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didi35
26. jan 2010

cora: dakujem, ten link poznam - tam sa pise, ze TWINRIX ADULT obsahuje thimerosal, ale napr. na http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/t... ze nie... preco asi 😉

...je mi jasne, ze z tohto kombinovaneho svinstva v 1997 som ochorela na autoimunitny zapal stitnej zlazy... dan za ockovania kvoli cestovaniu...

bianca: maly ma 4 mesiace; pri stave vedomosti, ktore mam teraz, sa uz nebojim, zeby nieco chytil, a ak aj chyti, tak sa z toho dostane... je vacsia pravdepodobnost, ze by mal trvale nasledky z ockovania. Po vsetkych tychto info uz ockovat NEMOZEM a NEDAM. Mama mi hovorila, ze tak aspon tetanus... ale ani ten nedam!!!

cora73
26. jan 2010

Bianca,nemozes s dietatom cely zivot sediet doma a bat sa.Musis studovat tuto problematiku a sama sa rozhodnut,co je vacsim prinosom.Ak mas strach z chorob daj ockovat,ak strach z neziaducich ucinkov,nedaj,je to bohuzial na tebe a ty budes za to zodpovedna.Budes za to ale zodpovedna aj v pripade,ze zaockovat na prikaz statu das,ale ak bude mat tvoje dieta nahodou problemy,tak stat za to odpovednost nepreberie.

Myslim si,ze vsetci chceme mat zdrave deti,ale ak mam dat ockovat preto,ze MOZNO sa ta choroba vyskytne,pricom je uplne dokazane,ze vakcina vobec na 100% nechrani,tak v tom nevidim zmysel..

pred chvilou som citala dokument,v ktorom hovorkyna Min.zdravotnictva potvrdila ZATIAL 150 preukazanych poskodeni vakcinaciou,ak mi to bude dovolene,hodim link...

cora73
26. jan 2010

didi,
tak je to so vsetkymi prib.letakmi vakcin na Sk,tusim je to odovodnene,ze tie rozsirene prib.letaky s celym info su urcene pre lekarov a farmaceutov-cize laicka verejnost su debili... 😠 😠 😠

martinka1981
26. jan 2010

Didi moja mala ma 8,5 mesiaca a nema žiadne očkovanie a dakujem mojmu drahemu že sme šli rodiť do Rakuska a mala nedostala ani BCG vakcinu 🙂 no a potom som dostala link na rizikaockovania.sk a študovala som a čitala a bojovala sama so sebou či dať alebo nedať očkovať. Moj muž mal na to jednoznačny nazor že neočkovať. Tak sme dospali spoločne k tomu že sme očkovanie odmietli,čo bude dalej uvidime 😉

cora73
26. jan 2010

didi,a ja som na jednej americkej stranke nasla,ze ocko proti rotavirusom Rotarix je v USA zakazane (ale nebola to ofic.stranka,takze to nemusi byt pravda,este to budem hladat) kvoli umrtiam na myslim ze nepriechodnost criev-no a ja som to na vrele odporucanie pediatricky malemu dala.. ☹ ☹

To vazne este nemate ziadna v ocko preukaze pisany aj Engerix spolu s Hexou?

som z toho na nervy,stale dufam,ze to tak ma akoze byt,ze len dr to nejak poctivejsie rozpisala... ☹ ☹

agatkag
26. jan 2010

Moja dcérka bola bohužiaľ očkovaná proti TBC, ale hexu sme odmietli. Sme predvolaní 9. febrúara na region. úrad verejného zdravotníctva na prejednania /no nech prejednávajú, čo chcú, ja svoje dieťa zničiť nenechám/. Som zvedavá, ako to bude prebiehať. Boli ste už niekto na takom "výsluchu"?

didi35
26. jan 2010

martinka: gratulujem k tomu, ze Tvoja mala este nestihla byt zaockovana tymi svinstvami!!! moje dalsie dietatko (ak raz bude) nedam ockovat ani keby co bolo....

cora73
26. jan 2010

vsetkym,ktore caka vysluch,drzim palce,aj mna to caka... 😠

martinka1981
26. jan 2010

Dakujem Didi 🙂 ,čim viac sa tym zaoberam a čitam tuto temu tym viac som presvedčena že to bolo spravne rozhodnutie.....
Inak tiež čakam kedy nas predvolaju ale zatial nič,nieže by som po tom tužila 😵 . My sme odmietli 31.8.09 a doktorka povedala že nas musi nahlasiť ale mam pocit že to asi neurobila ked nam nič nechodi 😉

cora73
26. jan 2010

tak som ohladom Engerixu napisala nasej milej Dr.Spanikovej.... 😀

martinka1981
26. jan 2010

to som zvedava čo odpiše 😨

petot
26. jan 2010

didi35: Napriklad aj ja.

To s tou BCG som cital a je to zaujimave, ale na druhu stranu, deti ockovane na 4.den maju podla ceskych pneumologov daleko vyssi vyskyt zavaznych priamych komplikacii vakciny.

bianca7: Zisti si nieco o vyskyte tych chorob a mozno sa prestanes bat. http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor...

veronikapp
26. jan 2010

petot- ale to je predsa výskyt teraz, keď sa očkuje, nie? Ale keď sa prestane očkovať, bude to iné...

cora73
26. jan 2010

nie som si ista,na tie choroby,ktorych tu je vyskyt,ochoreli ockovane deti,ci medzi nimi boli neockovane romske neviem,okrem toho mame Schengen,a ludia lietaju hore dole po svete,ak by ten vyskyt po otvoreni hranic po komunizme dramaticky stupol,asi by sme to zaznameli aj v tabulkach a grafoch... 😕
aj erika pisala,ze u nich nie je vsetko povinne,a nemaju tam epidemie..

cora73
26. jan 2010

teraz som si zase pozrela tabulku,kedy sa ktora vakcina zavadzala,a pre rok 1953 je tam uvedeny cierny kasel,tak to by ma zaujimalo,ze kedy presne zacali,ci od 1.1.1953,kedze moja mama je narodena v marci 1953,a hovorila mi,ze ako malinke babatko ochorela na cierny kasel a skoro zomrela..Ci nahodou neochorela po tej vakcine... 😕

didi35
26. jan 2010

petot: Tak gratulujem aj Tebe. A ake velke mas dieta-deticky? Su zdrave? A vies mi pls poslat link na ten nazor ceskych pneumologov? Dik

Ozaj, mal uz niekto problem so statnou skolkou kvoli neockovaniu?

veronikapp
26. jan 2010

didi35 aj ostatní- teraz možno budem hnusná a myslite si čo chcete... ale ak sa rozhodnem dať svoje dieťa zaočkovať, budem prvá proti tomu, aby s ním chodilo do škôlky nezaočkované dieťa... práve preto, že očkovanie nie je 100%-né...

cora73
26. jan 2010

a co kes sa moje nezaockovane dieta stretne s tvojim ockovanym trebars niekde na dovolenke? to sa budes vsetkych rodicov pytat v obchodoch a na ulici co prejdu okolo teba,ci su ich deti zaockovane? ved tie choroby sa siria vzduchom..takisto ako chripku dostanes medzi ludmi,nemyslim si,ze jedine v skolke to moze dostat... 😕

havino
26. jan 2010

Cora, my máme tiež Hexu + Engerix pichaný spolu 3x. Ale všade je to isté číslo šarže, takže to vyzerá, že Hexa + Engerix boli v jednej injekcii. A neviem o tom, že by bol malý pichaný 2x pri jednom očkovaní.

veronikapp, tá tabuľka, čo tu hodil petot, tie grafy sa dajú zobraziť aj spätne, za posledných 10 rokov. Mrkni ešte raz 😉

veronikapp
26. jan 2010

cora- myslím, že je väčšia pravdepodobnosť šírenia nákazy v kolektíve, a ešte cez inkubačnú dobu... ako niekde na dovolenke, či kde, keď len prejdú okolo seba... a ako písala denduska- snáď si každý uvedomuje riziko a s chorým die´taťom nikam chodiť nebude...

petot
26. jan 2010

veronikapp: A teraz skús na vec pozrieť inou optikou, čisto ako mentálne cvičenie: že vakcína nechráni.
(nikto doteraz vedecky nedokázal, že chráni, a už vôbec nie dlhodobo, a keby aj, nie sú údaje o tom, aké sú skryté dlhodobé následky vakcín oproti riziku predmetných chorôb)

zelmirka1
26. jan 2010

veronikapp, ja to otocim inak, mne keby som sa rozhodla svoje dieta nezaockovat by zase mohlo vadit ze chodi do skolku s tvojim zaockovanym lebo prave ked ma v sebe tie virusy tak sa bojim ze moje dieta to dostane od tvojho.
tak a teraz nikto nebude s nikym chodit do skolky. 😉 ale kedze je na svete dost krajin kde su deti spolu zaockovane aj nezaockovane a hlavne dnes tolko ludi cestuje /nielen na dovolenku, ved vela cudzincov k nam pride a zije tu a daju dieta do skolku s nasimi/ takze riziko chorob je vysoke tak ci tak takze je to skor
otazka presvedcenia ze ockujem lebo verim ze vakcina chrani alebo neockujem lebo povazujem riziko negativnych nasledkov za vyssie ako to ze tu chorobu dostane.

cora73
26. jan 2010

na to by som vobec nespoliehala,ze si niekto uvedomuje,ze jeho dieta moze ine dieta nakazit..Tej mojej kamosky maly,co ma tu znicenu imunitu bol tusim v novembri na detskej narodeninovej oslave,kde prisla mamicka s total chorou dcerkou s vysokymi teplotami,a vobec jej neprekazalo,ze 1.jej dieta malo byt doma a mala sa onho starat v chorobe 2.jej dieta mohlo niekoho nakazit.
Kamoskin maly dostal sarlach.
Mamicka choreho dietata uviedla,ze na tu oslavu velmi chcela ist... 😕 😕 😕

daducha
26. jan 2010

veronikapp - ak bude riaditelka postupovat v zmysle zakona, tak nemas sancu dozvediet sa, ci nejake dieta nie je ockovane - zakon o ochrane osobnych udajov
a okrem ineho, nasa doktorka mala minuly rok 12 pripadov cierneho kasla, z toho 11 deti bolo zaockovanych,z toho vyplyva, ze 90% !!!!!deti ochorelo a malo ockovanie.Neviem si predstavit, co by si robila, ak by ste sa teoreticky odstahovali do krajiny, kde ockovanie nie je povinne.Tusim by si ani z domu s malou nevysla, nieto ju dala do skolky a ucila by si ju asi doma.
Suhlasim s denduskou,zaujima ma zdravie predovsetkym môjho dietata,za to dieta som zodpovedna a to co pre neho robim,robim s vedomim, ze je to to najlepsie.Ano, je nepreberne mnozstvo deti, ktore su vazne chore, no tym môze fatalne ublizit aj obycajna nadcha ...
Som jedna z mala mamin v nasej skôlke, ktore maleho nechaju doma so skôlky s prvymi priznakmi choroby,preliecim a dam do skôlky, kde veselo chodia take chore deti, ze ledva stoja na nohach.Ja robim vsetko pre to, aby môje dieta niekoho nenakazilo a vlastne, preco by si sa ty mala bat, ze moje nezaockovan e dieta nakazi to tvoje, ked ty ho budes mat ockovane.Ved to ho ochrani, alebo nie ?

molnarovak
26. jan 2010

veronika, moja dcéra dostala na dovolenke ovčie kiahne a to nebola vo fyzickom kontakte so žiadnym dieťaťom. O pár dní som tam videla pobehovať malé dievčatko, ktoré bolo celé bodkové - takže zrejme zdroj nákazy.
Nikdy nemôžeš vedieť, kde sa Tvoje dieťa nakazí. Kľudne to môže byť aj na dovolenke alebo kdekoľvek inde. Veď to by si nemohla potom cestovať ani k susedom do Rakúska, pretože tam sa povinne neočkuje už dlhé roky.
Ja som na takéto prehnané reakcie dosť citlivá, pripomína mi to, ako sa so mnou niekedy zdravé deti nechceli hrať, pretože sa báli nákazy. Pritom mám reumatické ochorenie, ktoré nie je prenosné, ale to nevysvetlíš.
Táto tvoja reakcia je rovnako nezmyselná, mňa osobne sa to dosť dotklo. To akože zakážeš môjmu dieťaťu hrať sa v škôlke s tvojím. Alebo požiadaš o vylúčenie zo škôlky? (Myslím to čisto teoreticky, ak by sa náhodou stretli).

erikasadek
26. jan 2010

osobne budm asi od veci pre mnohych ale jedine dieta clovek ktory by mi vadil , aby bol v styku s mojim dietatom , ak by mal lepru.. teda malomocenstvo.. asi nic ine by ma tak nedostalo..

inak josh nema ockovani, len to zakladne tetanus ..atd.; nic viac a nebol ani preockovany zatial.. na rozdiel od jeho brat aktory ma vsetko aj co nemal mat , je zdravy a nedostav nic ani ked je s chorou osobou..
pato ma aj pevnat avsetko mozne kiahne ockovania, a stale nachladeny a stale usi... zapal ucha.; tak niekto nech my vysvetli... 😖

cora73
26. jan 2010

tak skusme dat osypky:

Osýpky (morbilli)
Osýpky sú infekčné ochorenie vírusového pôvodu (RNA vírus z čeľade Paramyxoviridae). Ochorenie sa prenáša kvapôčkovou infekciou (kašľom, kýchaním) z chorého človeka. Vírus sa dostane na sliznicu dýchacích ciest, rozmnoží sa tu a šíri sa do regionálnych lymfatický a do ciev celého tela.
Príznaky:
* Ochorenie začína akútnym zápalom horných dýchacích ciest (nádcha, zápal nosohltanu, kašeľ), zvýšením teploty, zápalom spojoviek a svetloplachosťou.
* Na slizniciach líc v ústnej dutine sa objavujú škvrny.
* Na koži - výsev škvŕn až pupencov najprv bledoružovej, neskôr červenofialovej farby.
* Škvrny a pupence sa objavujú najprv za ušami, rýchlo sa šíria na krk, tvár, hrudník a končatiny.
Diagnostika
Diagnózu určí lekár na základe typického klinického obrazu. Pomôže vyšetrenie krvi – dôkaz protilátok.
Liečba a prevencia:
* Najúčinnejšou prevenciou je očkovanie živou oslabenou očkovacou látkou.
* Liečba – pokoj na lôžku, antipyretiká (lieky znižujúce teplotu), liečba príznakov zápalu horných dýchacích ciest, dostatočný príjem tekutín.
* V komplikovaných prípadoch, keď sa pridruží bakteriálna infekcia podávame antibiotiká.
Komplikácie spôsobené vírusom osýpok

Nimi môžu byť postihnuté dýchacie cesty, orgány brušnej dutiny, ako aj mozog. Pretože sú tieto komplikácie spôsobované priamo vírusom osýpok, a proti tomuto vírusu neexistuje žiadny liek, pozostáva terapia len z liečenia symptómov, poprípade z operácie. Na dýcahcích cestách môže dôjsť k vytvoreniu bronchitídy, ako aj osýpkovej pneumónie, čiže k zápalu pľúc, ktoré je v rozvojových krajinách zodpovedné za až 25 % smrteľných prípadov. V brušnej dutine sa často pozoruje opuchnutie lymfatických uzlín, ktoré je spojené so silnými bolesťami brucha. Obzvlášť dôležitá je apendicitída, čiže zápal apendixu, ktorá si často vyžaduje operačný zásah. Mimoriadne obávanou komplikáíciou je osýpková encefalitída, čiže zápal mozgu, ktorá sa vytvára ca. 3 až 10 dní po objavení exantému. Objavuje sa u ca. 1 z 1000 pacientov a spôsobuje poruchy vedomia, kŕče až epileptické záchvaty, ako aj ochrnutia. U ca. každého tretieho pacienta s osýpkovou encefalitídou sa musí počítať s trvalými následkami. Tieto siahajú od ochrnutí až po duševené postihnutia. Letalita (úmrtnosť) osýpkovej encefalitídy je vysoká asi 25 %.

MMrka :
original prib.letak FR GSK:

Nežiaduce účinky:

Reakcie v mieste vpichu:
Veľmi časté: erytém.
Časté: bolesť, opuchy.
Reakcie:
Zriedkavé: horúčka, alergické reakcie vrátane anafylaktickej reakcie.
Poruchy nervového systému:
Zriedkavé: febrilné kŕče.
Endokrinné poruchy:
Zriedkavé: zápal príušnej žľazy.
Gastrointestinálne poruchy:
Zriedkavé: hnačka, vracanie, nevoľnosť.
Poruchy kože a podkožného tkaniva:
Zriedkavé: vyrážka.
Veľmi zriedkavé: purpura.
Imunitný systém:
Zriedkavé: lymfadenopatia.
Poruchy pohybového systému a systémové:
Zriedkavé: kĺbové prejavy.
Poruchy krvi a lymfatického systému:
Veľmi zriedkavé: trombocytopénia, trombocytopenická purpura.
Počas sledovania po uvedení na trh, nežiaduce účinky boli zaznamenané v časovej súvislosti s očkovanie Priorix.
Poruchy nervového systému:
Veľmi zriedkavé: meningitída

moj dodatok:vyrobca uvadza,ze testy boli robene na 4500 detoch....,aky je pocet deti,ktorym sa to po celom svete picha?

nezavisly zdroj-neziaduce ucinky Priorix:

Bolo preukázané, že je príčinou anafylaxie, angioneurotický edém, ataxia, bronchiálna spazmy, hluchota, závraty, encefalitída, erythema multiforme, horúčkovitého a afebrilné kŕče, horúčka, Guillain Barrého syndróm, bolesť hlavy, leukocytóza, očné obrny, očné neuritída, otitis médiá, pannicultitis, pneumonitída, retinitída, vyrážky, kŕče, Stevens-Johnsonovi syndróm, subakútnej sklerotizujúca panencefalitída, žihľavka, a smrť.

tak neviem,coho je viacej..... ☹ ☹ ☹

veronikapp
26. jan 2010

Aj, hľa! A čože vás to tak pobúrilo? Keby teoreticky sme išli na dovolenku... keby teoreticky prídeme do kontaktu s cudzincom... keby teoreticky neviem čo... stále by bola pre mňa tá najväčšia hrozba vaše neočkované dieťa. Petot pozerám sa na to z každého uhla- očkovanie chráni, povedzme na 90 %- čo je podľa mńa podstatne viac ako nula %. A pokiaľ sú v našom okolí všetky deti očkované, tak je to možno aj 99.9%... A očkovanie aspoň zmierni priebeh, nie? Aké je riziko, že dieťa dostane ochorenie, proti ktorému je očkované? A aké, že práve na druhý deň sa bude hrať s mojím očkovaným dieťaťom v škôlke? Aké, že sa v takom prípade moje dieťa nakazí? Ja nemôžem byť sebec? To sa vám už nepáči? Koĺko z vás tu písalo, že predsa sa vaše dieťa, pokiaľ nebude očkované, nemá šancu nakaziť v tak preočkovanej spoločnosti... to od vás nie je sebecké? Ale je! Tak čo vlastne chcete počuť? Ale jasné! Ja budem ,,riskovať,, zaočkovaním a vaše deti sa zvezú... TUDLE!!!! Ak budem riskovať, nikto sa nezvezie... a aj keď sa to nedozviem a moje dieťa sa nakazí, ešte len potom tí rodičia zažijú bordel! Pekne však? Nie je to také jednoduché...

cora73
26. jan 2010

no a zabudla som casto spominanu cukrovku a autizmus...

co sa tyka testov na lieky,osobne som bola pred 3 rokmi DOBROVOLNE zaradena do liekovej studie na neurologicky liek Adartrel,ktory sa pouziva pri liecbe Parkinsonovej choroby,ale aj na Syndrom nepokojnych noh,ktorym trpim ja.Liek som testovala 1 rok,raz mesacne som chodila na neurologiu na Kramare na kontrolu,mala som taky maly elektronicky diar,do ktoreho som musela kazde rano zapisovat odpovede na cca 15 otazok a musela som to raz mesacne cez modem cez tel.zasuvku poslat do USA.Kazdy mesiac mi brali krv a moc a okamzite posielali kurierom do Londyna.Bola som aj zaroven kazdy mesiac velmi pekne financne ohodnotena formou gastro listkov.. 😀 😀 😀
Po skonceni studie som sa spytala svojho neurologa,ze ci teda ten liek schvalia na SK,na co mi on odpovedal,ale ved ten je tu uz davno v predaji... 😕 😕 😕 Ked som sa ho spytala,ze tak naco som toto rok robila,tak povedal,ze fy GSK musi mat aj tieto papiere o neskodnosti v poriadku....
nemam co dodat....

veronikapp
26. jan 2010

Mňa by zaujímalo, akú poruchu a čoho, majú tie deti s vážnymi komplikáciami po očkovaní... niečo také existuje? Len oslabenú imunitu? Alebo niečo iné?