Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
3. nov 2008

ANISKA VIES ZE v hexe je aj hepatitida B?, takze asi ta nenie ked si na slovensku. ☹

aniska
3. nov 2008

eri, som v cesku, tu je povinne vsetko, ale tu hepb fakt nebudem ockovat, da sa vymysliet aj indi ocko plan.
baby, spomina sa tam Palba na Markize o ockorizikach, ja to vsak neviem nasjt, nemate please niekto fungujuci odkaz??

erikasadek
3. nov 2008

no a ako sa vyhnes hexe vakcine, ved tam je, ci v cechach sa nou neockuje?

aniska
3. nov 2008

povinne su ocko, ale typ vakciny, pokial ju zacvakas sama, si mozes vybrat aku len chces

erikasadek
3. nov 2008

no tak to je dobre.... 😉

halienka
4. nov 2008

baby, nestrašte, ja mám ísť akurát na preočkovanie protitetanovkou 😝

vanish1
4. nov 2008

ahoj aniska, niekde som tiež čítala, že to, čo sa vie o nežiaducich účinkoch vakcín je len vrchol ľadovca...
tetanus a detská obrna str. 11, 12 http://iuro.awardspace.com/dok/b-ockovanie.pdf

http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Zaskrt_a_Te...
http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Tetanus.pdf

môžem sa opýtať, prečo sa bojíš chodiť na rozalio?

palba na markíze časť 1

https://www.youtube.com/watch?v=M2X8mva7VnE


časť 2

https://www.youtube.com/watch?v=23p4-4jLeh0
aniska
6. nov 2008

ahoj vanish, dakujem za odkaz. 😉
Na rozalio som sa bala chodit, lebo som sa bala, ze su tam ti ludia az prilis orientovani na jednu stranu.. cize ze napriklad precitaju nejaku studiu a jej zavery si upravia tak, aby vyhovovali tomu, co si myslia oni. navyse sa nerada druzim pod nieco. Ale moje skusenosti zatial su ine. kdezto jednostranne a casto zcela neinformovani su prave pediatri a hygienici. Cim viac patram, tym viac nemozem tomu vsetkemu uverit. Najradsej patram na vlastnu past aby som vylucila priklon k jednej alebo druhej strane. Bohuzial ako som nastupila do skoly je toho casu coraz menej a menej.

jarka007
6. nov 2008

aniska zaujimave info, ze si mozes kupit sama vakcinu, ak nechces Hep. B. Uz to mas vyskusane ? Ide to cez lekarne alebo pediatra ?
Inak mne na tych strankach trochu chyba alternativa, co v pripade, ak sa neockuje. To nie je len o tom, huraa podme neockovat, lebo je to skodlive. Pretoze tieto vsetky choroby proti ktorym sa ockuje skutocne existuju. Rodicia by mali aj vediet, ako sa spravne zachovat, aby tieto vsetky choroby nedostali, co uz tieto stranky ako alternativu vobec neponukaju. Ale plati to samozrejme aj pre tych, ktori ockuju, pretoze ockovanim nie su 100 % chraneni. Zatial mi napr. nikto z kompetentnych nevysvetlil, ako moze fungovat ockovanie proti tetanu, ked prekonanie tetanu nechrani pred jeho opatovnym dostanim ??? Ako je potom mozne, ze ockovanie chrani, ked ide o rovnake toxiny ?
Mozno by nebolo zle zalozit aj novu temu: ak neockujete, ako sa potom chranite ?

aniska
6. nov 2008

jarka, kupit si ju mozes v lekarni- ale za svoje. na alternativy poistovna nepriplaca 😉
mas pravdu s tym ako sa spravat ked nechces danu chorobu dostat, lenze, vies co, istotu nemas inkdy. a keby to niekdo vede, ako naisto nedostat to alebo ono, dostal by nobelovku 😉
proste vela pohybu, zdrava strava, este raz pohyb, a nechodit casto do skolky- tam sa to vsetko kumuluje

vikinka27
6. nov 2008

jarka, aniska, suhlasim.

ad. tetanus: existuje homeopatikum, Ledum, ucinne vraj chrani pred tetanom. Homeopatka minule vravela, nemam odskusane. odporucala preventivne pri kazdej hlbsej rane. ale neviem ake riedenie. nepamatam . 😖

vikinka27
6. nov 2008

este raz to ockovanie proti tetanu: neviem ci chrani, pri kazdej hlbsej rane vam pri osetreni / siti v nem. pichnu protitetanovku....

jarka007
6. nov 2008

vikinka27 Ledum poznam, uspesne pouzivam v prevencii proti kliestom 😉 Nevedela som, ze je aj proti tetanu. Musim si to pozriet.
Coo ? 😨 . To ti fakt pichnu protitetanovku pri kazdej hlbsej rane ? To by potom ale naozaj znamenalo, ze je ako prevencia neucinne.
aniska, ale ked nechodi so skolky a neprichadza do styku s beznymi chorobami, ako si vybuduje imunitu ? 😉

vanish1
6. nov 2008

aniska súhlas, pri prevencii tetanu je potrebné vydezinfikovať každú ranu, aj nekrvácajúcu,
vikinka to je otrasné ☹

vikinka27
6. nov 2008

no nemam to overene na 100%, ale sestre tak raz pichali a vo vseobecnosti viem, ze viacere mamicky to spominali.... tak dufam, ze nerobim nejaky sum, mala som to ako istotu.

aqw3r
12. nov 2008

Ahoj, malicky offtopic, ktory len potvrdzuje zo strany profesionalov v oblasti mediciny, aky postoj maju farmaceuticke firmy k ochrane ludskeho zivotu na ukor svojho zisku:

http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/vedci-mo...

z clanku vyberam:
"Potenciálni užívatelia lieku proti HIV sú najchudobnejší ľudia na planéte," uviedol Oliver Hartley z lekárskej fakulty ženevskej univerzity. "Kúpna sila týchto ľudí je malá, preto nemajú podniky o túto látku záujem", dodal Hartley.

dahlia23
26. nov 2008

Ahojte, prosím Vás, neviete mi niektroá poradiť homeopatiká, ktoré sa podávajú pri očkovaní? Musíme ísť na MMR, už nám prišlo predvolanie, doteraz som sa tomu vyhýbala, lenže náš tatík si nenechá vysvetliť, že žiadne očkovanie sa konať nebude. ☹ Tak chcem malú aspoň chrániť ako sa dá... 😠

kosicanka1
26. nov 2008

dahlia, zatial sa MMR tiez uspesne vyhybame, ale uz par krat dr volala, cakame, ze tiez nam pride predvolanka. z homeopatie som stale pred hexa davala thuya occidentalis a silicea, berie sa 3 dni pred ockovanim, v den ockovania a 3 dni po ockovani, stale rano 10 guliciek.
este na odstranenie toxinov po ockovani odporucam detoxikacny program od dr. jonasa, ale to je uz dlhodobejsie...

vanish1
26. nov 2008

ahojte, my na MMR tiež nepôjdeme, očkovanie na Slovensku nie je povinné, je dobrovoľné (vlastne povinné je, ale nie je určený vek, kedy sa má očkovať), toto mi včera potvrdila moja pediatrička, takže nemôže Vás do ničoho nútiť.
Dahlia, prečo manžel nesúhlasí s tvojím rozhodnutím? skús mu poskytnúť nejaké informácie o škodlivosti očkovania, dôkaz, že očkovanie nie je povinné nájdeš tu
http://iuro.awardspace.com/sved/aw.html

dahlia23
26. nov 2008

vanish, ja to všetko viem, aj som mu to hovorila, preposielala atď. Lenže jeho jednoducho nepresvedčím. Všetci sa dávajú očkovať, tak prečo zrovna naša dcéra by sa nemala dať. To je jeho teória. 😠

jankajs
27. nov 2008

Nám malého zaočkovali proti TBC. Na šiesty deň po pôrode. Potom sme boli na klasike - 1. hexa plus nám dr. doporučila pneu. Malý dostal reakciu - zdurila sa mu uzlina pod pazuchou, kde bolo očkovanie proti TBC. Dr. to pozrela na sone - bol tam nález, museli sme ísť na detské pneu. Lenže bol čas dovoleniek - 2 tt, a potom nás objednali až za 2 tt - teda spolu 4 tt. Kým sme sa tam teda dostali - nález sa stratil, len uzlina ostala zväčšená... Odvtedy mám strach. Tu som sa dočítala, že komplikácie majú častejšie svetlovlasí a svetlookí chlapci. Ten náš je modrooký blondiačik.... Nechcem si to pripúšťať, ale pred ďalším očkovaním mám obavy. Už sme absolvovali 2.krát hexu a pneu - dr. mi to vyslovene doporučila, ale odvtedy ho vždy poriadne poprezerá a sleduje aj motoriku. Tak neviem, čo ďalej - hlavne s MMR. Poradíte? 😔

didusa.risulo
27. nov 2008

ahojte

tak moj syn je blondaty a modrooky a nemal ziadnu reakciu este na nic,dnes ma 2 roky vyse,dala som si ho zaockovat aj proti pneumokom,pretoze ked mal 3 mesiace tak mal zacinajuceho pneumokoka ale dali mu hned ant, ale teda to bolo strachu,

kazde dieta je ine, kazde to znasa inak,keby sa kazda matka tak strasne obavala a hned myslela na to zle, tak to by dnes vakciny ani neboli, a viete ako by dopadli nase deti?tristvrte deticiek na slovenku by tu neboli

moja nazor:ockovanie je len a len dobre a nase deti nam raz budu dakovat,ta matka ktora svoje deti neda zaockovat je nezodpovedna a chuda potom dieta

aniska
28. nov 2008

didusa 3/4 deti by tu neboli - nehnevaj sa ale si pekne mimo 😅

jankajs- je to bohuzial len na tebe, doktori Ta budu zrejme tlacit ze urcite ano, okolie tiez...
chapem ze sa bojis, tak nemozes to aspon odlozit? napriklad do 3 rokov, vtedy sa da testami urcit, ci ti maly nema imunodeficit(take deti by nemali byt ockovane, lebo vtedy ma ocko viac rizik-a docela serednych)
zhanaj si co najviac info, zo vsetkych stran
ja sa skusim spytat nasho profesora imunologie

radka.m.
28. nov 2008

didusa-jestli někdo nechá očkovat svoje děti,nebo nenechá je jen čistě jeho rozhodnutí.ale matky,co nechtějí dát očkovat své děti k tomu mají své důvody a hlavně je k tomu vede to,že se o očkování zajímají a mají o tom dost informací,takže nevím,jak tady můžeš napsat,že to jsou nezodpovědné matky!!!!!!myslím,že ty nezodpovědné matky toho vědí o očkování daleko více než ty,jinak by jsi nemohla napsat tak jednostranný názor a nazvat matky nezodpovědnýma,jsi skutečně zcela MIMO!!!!!!!!!!!!!!taky jsem pročetla spoustu informací a jsem pro to,aby se povinné očkování zrušilo a rodiče se mohli na základě veškerých dostupných informací sami rozhodnout.ale určitě bych nemohla říct,že ty co se rozhodnou tak,nebo tak jsou nezodpovědné!!!asi toho moc na toto téma nevíš a nemáš vůbec žádný přehled. 😎 😎 😎

daskak
28. nov 2008

didusa: ja si absolutne nemyslim ze tie maminy, ktore nedaju zaockovat deti su nezodpovedne.... no nejaky cas sme zili vo svajciarsku a tam nieco ako povinne ockovanie neexistuje... a deti maju dost.. skus si najst nejake info co to vlastne ockovacia vakcina je a ake moze mat vedlajsie ucinky... a mimochodom presne ako napisala radka vacsina rodicov, ktori nedaju deti ockovat ma viac info ako ked len prides ku doktorke a ona automaticky babo zaockuje 😎

didusa.risulo
28. nov 2008

ja nikoho nenutim aby si davali zaockovat svoje deti, ale niektore choroby mozu ohrozit zivot dietatka, potom nech matka nenadava, "jaj maly mi dostal kiahne,cirny kasel,tuberkulozu,pneumokoka"napisala som svoj nazor, je to na kazdej matke, ale opakujem ta matka je NEZODPOVEDNA

jasumat
28. nov 2008

S tým očkovaním proti tetanu pri úraze- očkuje sa obykle iba vtedy, ak človek nevie, kedy bol posledne očkovaný- a ak vie a ten termín je hraničný- tz. že už bude potreba to očkovanie zopakovať- tak sa zaočkuje. To sú moje skúsenosti z praxe na chir. amb.

radka.m.
28. nov 2008

didusa-pokud necháváš své dítě očkovat proti všemu,co ti doporučí dětská lékařka a neseženeš si více informací,což podle toho,co píšeš víš naprosté minimum,tak jsi NEZODPOVĚDNÁ MATKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 😎 😎

jarka007
28. nov 2008

diduska vacsina z matiek, ktore neockuju su skusene maminy a precitali si vela pre a proti. Nemysli si, ze rozhodnutie neockovat je take lahke. Tiez sa boja tych chorob, ale zvazili si, ze riziko z vakciny je vacsie.
A mohla by som tiez povedat, ze nezodpovedna je matka, ktora sa neinformuje a slepo veri doktorom (v 3mes. zivota uz ATB ?, huups). Nie, len veri doktorom, co robili urcite aj mamicky, ktore deti neockuju.
A tym, ze doktori tak casto podavaju ATB tiez ohrozuju zivot dietatka, takze kto je nezodpovedny ?