Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vikinka27
9. feb 2009

vroni dik, zhanala to kamaratka, tak som jej preposlala, neviem co s tym chce ;)

lalitagopi
10. feb 2009

ahojte...toto mi prišlo dnes rano...prikladam to sem pre tych čo tieto "novinky" nedostavaju...
no je to fakt crazy...velmi crazy... 🙄 🙄
http://rizikaockovania.sk/leg/leg3.html

jarka007
10. feb 2009

nechapem suvislosti preco by nemali dostavat rodicovsky 😕 . ide predsa len o spojenie prev. prehliadky s ockovanim. nie povinnostou ockovat pri preventivnej prehliadke. povinnej prehliadky sa musia deti zucastnovat tak ci tak, nie ? Nehrozi za nezucastnenie sa nejaka sankcia ?

taketo nieco sa chcelo presadit aj v Nemecku, ale nepreslo to, pretoze sa samotni detski lekari vzburili. Islo o obmezenie osobnej slobody. Ide v podstate o ochranu deti, ktore su tyrane, zanedbavane a pod., aby ich rodicia boli aspon nejakym sposobom kontrolovani. Teraz to maju povinnost kontrolovat skolky. Ale iba to, ze ci sa deti zucastnili povinnych prehliadok.

denduska
10. feb 2009

tak na toto nemam slov.... 🙄 hlavne ze 13 rocna ciganka s deckom dostava urcite viac ako ja zamestnana s VS, ked jej daju vselijake debilne pridavky.... 🤐

dahlia23
10. feb 2009

Tiež som to čítala! to je už ale dosť nechutné, čo chcú urobiť. Akože rodič si nemôže rozhodnúť o svojom vlastnom dieťati. A vlastne ani sám o sebe. ☹
Ale asi je to fakt kvôli tým cigošom. Lenže ublíži to aj normálne zmýšľajúcim ľuďom, ktorí nechcú do svojho dieťaťa pchať ten bordel. Malá mi po poslednej injekcii, ktorú dostala (na zastavenie zvracania) prestala dýchať. Akože chcem vedieť, kto si to vezme na zodpovednosť. Baby, je mi z toho zleeeeee ☹
Čo nejaká petícia? Nepomohla by? Akože normálni rozmýšľajúci ľudia svoje deti nechcú dať povinne očkovať...

vanish1
10. feb 2009

ospravedlňujem sa za duplicitný link

lalitagopi
10. feb 2009

Vanish..sorry..predbehla som ťa 😝
Dahlia...ja mam pocit, že vačšina ludí sa ani nezaobera s tym, že čo vlastne tym detom pichaju a prečo a veci okolo...dokonca väčšina lekarov sa nad tym vôbec nezamýšla...jednoducho robia to čo im prikazali a robia to čo robia všetci a neriešia... 🙄

erikasadek
10. feb 2009

baby teda aj ked som za ockovanie a le slovensko teraz ma dostava na kazdom kroku, hroza............ to je hroza.. ved je to obmedzovanie ludskych prav docerta... naozaj to nie je normalne... a mam pocit ze vsetci trpite len kvoli ciganom..... 😠

vanish1
11. feb 2009

dievčatá, pozrite, zaujímavý dotazník, skúste vyplniť, ja som ho vyplnila, aby dotyčná vedela niečo aj o než. účinkoch

vanish1
11. feb 2009
erikasadek
11. feb 2009

poslane... 😉

tina_
11. feb 2009

tiez som to vyplnila, nech je nas viac...

inak, mrknite na toto: http://www.petice.net/

kto by to nejako sformuloval?
Ze chceme presadit, aby ockovanie nebolo povinne, a aby rodicia neboli sankcionovani? Bolo by dobre sa tam odvolat na prax v ostatnych krajinach EU a spomenut neziaduce ucinky...

lucia123
12. feb 2009

Perfekný dotazník!!!!

ja som im napísala toto:

Som veľmi rada, že Ste dali možnosť rodičom vyjadriť sa ohľadom očkovania. Ďakujem.
Moj názor je po preštudovaní si ako obsahu vakcín, aj ich nežiadúcich vedľajších účinkov s veľkým rizikom poškodenia zdravia bábätiek i detí som sa trvalo rozhodla že už svoje dieťa nedám očkovať ani povinnými vakcínami. Budem riskovať pokutu, ktorú zaplatím radšej, ako riskovať trvalé neodvratné zdravotné následky. Všetky informácie som získala z internetu, ako aj od známich s podobným názorom, resp. so žiaľ zlou skúsenosťou. Naša pediatrička mi na moje otázky nechcela odpovedať, keď som sa zaujímala o povinné očkovania ako obsah vakcíny, nežiadúce účinky a pod. Je to veľmi nesériozné a zaváňa to podvodom, pretože tu skutočne ide len o peniaze. Je to jeden veľký obchod so zdravím detí a nás ľudí a ja špinavé obchody nepodporujem.
Budem veľmi vďačná, ak sa táto téma dostane do médii, aby sa o rizikách spojeným s očkovaním dostalo čo najväčšiemu počtu rodičov. Lucia z Bratislavy.

caira
12. feb 2009

nezodpovedne nezodpovedne nezodpovedne! ja vazne doufam, ze ockovani bude dal povinne, a tem co nenechaji ockovat bych nejdriv sebrala prispevky a pak je soupla do basy! at si tu rikate co chtete, jak je to vase volba atd, ale moje volba zase je abych nemusela trnout strachy, ze moje dite bude v kolektivu, kde bude nenaockovany roznasec chorob, ktere kvuli ockovani skoro vymizely..ale diky alternativnim matkam, co si prectou dve studie na internetu, jeste ani ne poradne vedecky podlozene a najednou jsou z nich profesorky mediciny a do sveta hlasaji jak ockovani skodi bla bla bla a dalsi nesmysly je pak moje dite vystavene riziku 😠 😠 😠

sammy19
12. feb 2009

caira, ja len, ze akemu moze byt tvoje dieta vystavene riziku, ak je riadne zaockovane??? ved ak veris v absolutnu uicnnost ockovania, potom sa nemas coho bat, tvoje dieta je chranene 😉

denduska
12. feb 2009

caira este profesorka nie som, ale raz urcite budem 😉 😀 🤐 inak tak to nemozes ani cestovat nikam okrem slovenska pomaly, lebo vsade vo svete su miliony nezaockovanych ludi...a tych sa nebojis...? 😕 stanice, lietadla...no neviem...

lucia, super si to napisala, ja som to este nevyplnala, ale budem 🙂

tina_
12. feb 2009

caira, prepac, ale ty si si asi precitala len dva pekne farebne letaciky na ockovanie niekde v cakarni,...tak nerozpravaj, ze sme citali nejake dva clanky na internete.

ked uz chces niekoho kritizovat a "supnut do basy" (tomu vravim tolerancia, skoro ako za nacistov), tak si daj tu namahu a aspon si precitaj CELU TUTO DISKUSIU...to poprve...
A podruhe... keby si precitala len 2 percenta toho, co mame nacitane my, a keby si poznala co len jedno dieta, ktore je dozivotne poskodene po ockovani, tiez by si takto nerozpravala (radsej som prispevok upravila, aby som pouzila jemnejsie vyrazy)... 😠

tina_
12. feb 2009

a este nieco,
mam mat doma dieta-autistu, kvoli nejakej blbej vakcine, preto lebo je POVINNA, tak to sa radsej na tie "almuzny" od statu vykaslem, a pojdem robit nejakeho "medicinskeho reprezentanta" 😀 😀 😀

lucia123
12. feb 2009

caira

caira chce "dobre" svojmu dietatku, co je logicke. Pred tym, nez sa budes rozculovat, pekne v klude si precitaj ako nezaujata osoba informacie o vakcine, a hlavne jej zlozenie.

Co teda hovoris na zlozenie vakciny? Mnam, mnam 🙂 Priamo do krvneho obehu hmmmm.. 😵 len tak dalej.

barborka08
12. feb 2009

caira,
tak tymto si ma vazne dostala "...a tem co nenechaji ockovat bych nejdriv sebrala prispevky a pak je soupla do basy!... Myslim ze nevies o com hovoris! Asi nemas ani potuchy co je to mat doma dieta, ktore ma po ockovani reakciu, ktora trva viac ako rok a namiesto vysetrenia aku ma imunitu a ci mu ockovanie nenarobi viac neplechy, pcha do neho doktorka antibiotika za antibiotikami... alebo moja znama, urcite by si v tej "tvojej base" radsej posedela, ako by mala doma dceru co dostala obrnu s dozivotnymi nasledkami po ockovani. Skus si nastudovat aspon tie 2 studie na internete co spominas v tvojom prispevku a mozno ta to aspon trochu prinuti si pozriet problematiku ockovania z obidvoch stran.

barborka08
12. feb 2009

erika, este som sa chcela spytat, ci dostal maly kiahne od toho chlapca

tina_
12. feb 2009

Caira, este si neodpustim jedno porovnanie- myslim, ze uz tu bolo spominane inou maminou...

Povedzme, ze si vodicka auta. Zeny vodicky sposobia rocne na cestach x smrtelnych nehod, pri ktorych umrie niekolkonasobne viac deti nez na nejaku chorobu proti ktorym sa ockuje (a to myslim aj nezaockovanych).

Tak co s tym spravime? Zoberme vsetkym zenam vodicske preukazy!

Alebo vies co? Supnime ich rovno do basy- ved nas predsa bezprostredne dennodenne ohrozuju na zivote!!!
Mozno ty ma ako vodicka ohrozujes, a mozes zabit moje deti! Hm, co s tebou urobit? Vezmeme ti auto? 😉

mywiel
12. feb 2009

caira nas nazor maju aj lekari, pediatri atd. preto tu ockovanie nie je povinné vo Svajciarsku, takze nezijeme v stredoveku a kazdy ma pravo sa rozhodnut pre svoje dieta ved nikto nechce zle vlastnému dietatu, takze sa tu nerozculuj prosim ta, ja sa radim s detskym doktorom tu co mam a co nemam, ked nevies o com tak radsej nepis urazky. 😉

caira
12. feb 2009

tima. MMR vakcina nema absolutne nic spolecneho s autismem, to, ze nekde v roce 2002 se psalo, ze autismus je spojen s vakcinaci uz bylo vyvraceno studiemi z roku 2004, 2005 i 2007, neni mozne aby byl autismus zpusoben vakcinaci, kdyz samotne slozky vakciny nemaji naprosto zadny vliv na autismus, je to vyvojova pochucha, ne ockovaci nasledek..no nic, necham vas tu dal si prosazovat svou, je to vase svate pravo.. 😀

Jinak pro mywiel: ja ziju v zemi, kde ockovani taky neni povinne,ale rozhodne to neznamena, ze se za nazor neockovat stavi pediatri! jen doufaji ve zdravy selsky rozum matek ..ale proc to rozebirat, stejne si tu budete povidat svou a ja vam to neberu, jen muj osobni nazor je, ze je to spatne. Ale doufam,ze deticky vam ve zdravi vyrostou i bez ockovani a vy nikdy nebudete muset sve volby litovat
😉

mywiel
12. feb 2009

Ja nie som uplne proti ockovaniu a ano viacero pediatrov, hemopatov a doktorov tu z mojho regionu ma nas nazor napisali o tom knihu uz som sem ten link davala... 😉

mywiel
12. feb 2009

homeopatov 😀

denduska
12. feb 2009

caira tak potom co hucis, ked ty nie si pod tlakom ze musis ockovat ale je to tvoja slobodna volba.... vsetkym tuna ide len a len o to iste 😉

a vobec nebudem furt tocit to iste dokola, zas niekomu kto si precita poslednu stranu a potom moralizuje 🙄

mywiel mozno raz budu aj hemopati 😀

caira
12. feb 2009

dendu: ja nehucim 😀 ..muj predesly prispevek nebyl osobne na vas, ale na tema odmitnuti ockovani - takze nemoralizuju, jen jsem vyjadrila svuj nazor na tema, ktere zni odmitnuti ockovani...kdyby tema znela jestli ockovani ma byt povinne nebo ne tak muj prispevek nebude o tom, co si myslim o odmitnuti...

tak ja jdu zase od valu 😉

mywiel
12. feb 2009

Ano urcité ockovania urcite odmietnem ako kombinované a urcité detské benigne choroby co sa daju normalne prekonat a telo si na ne vytvori dozivotne protilakty co o ockovaniach sa neda povedat. 😉