Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

smary
12. okt 2012

@evicka1971 ,mne je luto, ze sa citis zle a ze si chora...ale...prezijes to, a naviac tvoja imunita bude zas o nieco silnejsia...zatial co ockovanie nemusi kazdy prezit, resp. prezit ho bez trvalych nasledkov...a v tom je ten najvacsi rozdiel (potencialne riziko ochorenia vs. potencialna smrt, to je hlavna otazka)
takze pre mna je volba jasna, aj v pripade, ze by som sa na ockovanie proti ciernemu kaslu pozerala cez ruzove okuliare a verila, ze naozaj zabrani ochoreniu, resp. zmierni prizanky...

pectore
12. okt 2012

@evicka1971 o aku bakteriu slo? Bordetella pertussis alebo Bordetella parapertussis ?

evicka1971
12. okt 2012

@smary ja vim ze to preziji a uznavam ze kazdy mame svuj nazor.Ja vim ze i ockovani ma spoustu nezadoucich ucinku a neni to jak by to melo byt.Jenom porovnavam jak to je u nas.A vyjadruju se jenom k tomu co vim 100% protoze to ted prozivame.To ze ockovani nezabrani nakaze ted uz vim protoze i kdyz je moje dcera ockovana tak to dostala taky,pouze srovnavam prubech u nas obou.Samozdrejme nikomu nerikam ,ze neockovat je blbost,protoze si myslim ze kazdy chce pro sve dite to nejlepsi a je to vec rodicu jak se rozhodnou.Kazdopadne si myslim ze obe varianty maji sve ryzika.

evicka1971
12. okt 2012

@pectore Bordetella pertussis

heimdalls
12. okt 2012

@estterka - Mám sesternicu v Kanade - Ontário - Toronto, očkovanie dobrovolné...ALE ak neočkuješ, do škôlky ti dieťa nezoberú ani náhodou. S manželkou sme odmietli MMR, doniesol som k pediatričke svoj informovaný nesúhlas, podpísali sme ho tam, ani slovko prehovárania, žiadne zastrašovanie, prešlo od vtedy 6 mesiacov a pošta z RÚVZ žiadna, dcérku do škôlky bezproblemov zoberú (už som sa informoval)...otázka znie, kde je vlastne tá sloboda v Kanade, Rakúsku, kde školka po odmietnutí padá, alebo tu? Ja som zatiaľ v súvislosti s odmietnutím očkovania nezaznamenal jediný problém.

Nech napíše, už KONEČNE niekto, kto tú pokutu fyzicky dostal a dieťa mu do školky nevzali....niekto konkrétny, nie počul som, hovorili mi, susedy, kamarátky atď, konkrétny človek vo výške 331€

didulka85
12. okt 2012

@heimdalls ja mam take info, ze o tom nevzati do skolky to nie je celkom tak. Ak neockujes, automaticky uvazujes o waldorfskych skolkach, kam chodia neockovane deti. Po skolke das dieta do waldorfskej skoly, strednej skoly...

halienka
12. okt 2012

@mimi prosím, napíš ešte raz čo si sa pýtala, ak budem vedieť odpoviem ti rada 🙂

dai
12. okt 2012

@sorciera24 nepotrebujem si rypnut len mi uz jemne lezie na nervy ze kazda druha tema je tu o ockovani... To sa neda diskutovat v jednej? Ti ktori majj ppchybnosti si tu temu urcite najdu... Co sa tyka smrtelnych chorob... Skus si prrcitat aj nejake odborne clanky a vyskumy vedene dlhsie ako 20 rokov na vzorkach viac sko 500 000 deti. Vdaka ockovaniu sa napr. Vykynozila choroba ako cierny kasel na ktory zomrel vo veku 12 mesiacov brat mojho otca... A tych chorob je viac..

ospravddlnujem sa vsetkym ktorych to uraza ze doverujem svojej pediatricke - je to scitana starsia zena s desiatkami rokov skusenosti okrem toho vystudovala na rozdiel od mna medicinu a dovolim si povedat ze vie o ockovani a dosledkoch z praxe viac ako 99% tu bohrovne pisucich mamin so svojou jednou skusenostou pricom podla mna ziadna nema exaktny dokaz ze chorobu vyvolalo ockovanie... Ale hold cas sa zhoduje tak preco to nespojit s tym☹
Nebudem vam uz vstupovat do diskusie... Mam 2 deti a nemam css byt cely den na koniku☹ a vidim ze sj tak niekto kto neziela vas nazor je tu zotrety jednou ranou😉
Krasny den vam vsetkym

heimdalls
12. okt 2012

@didulka85 - Zaujímavé by bolo, ešte pre úplnosť uviesť CENU škôlky a školného. Zaváňa to trochu sektárstvom.

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@dai
paneboze co su to za kydy? kde sa vykynozil cierny kasel napriek ockovaiu 😀 😀 😀 😀 😀
ver si svojej pediatricke urcite sa z teba dobre smeje aky si proste mudry 😀 😀

didulka85
12. okt 2012

@heimdalls kazdy kto sa nezaradi do davu je automaticky cudak. A ked sa cudak stretne s cudakom, hned je to povazovane za sektu. Preco som akoze sektarka? Ze odmietam priemyselne spracovane potraviny, polske maso, neverim klasickej medicine, davam dietatu ovocie a zeleninu, nepouzivam v domacnosti chemiu, nebijem dieta, vazim si prirodu?
Ak som preto sektarka, tak nech sa okolie da vypchat.
Cena je nizsia ako pri inych sukromnych skolkach.

dai
12. okt 2012

@zaockujteajslnko ja som zena😉 prepac ale s tebou sa mi fakt nechce diskutovat🙂
Pekny den

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dai
12. okt 2012

@zaockujteajslnko 😀 asi preto... Stretnut genia ako teba je urcite stastim pre kazdeho tvojho kamarata... Vdaka bohu som ja na takych neni odkazana🙂
Nechajme to... Mas tu dost ludi ktor a potlapkaju po pleci a urcite ta pochvalia aky si mudry😉

vlnka81
12. okt 2012

@dai ahoj, prosim ta vies mi povedat kde najdem tieto studie, ktore si spominala vo svojom prispevku
(vid: Skus si prrcitat aj nejake odborne clanky a vyskumy vedene dlhsie ako 20 rokov na vzorkach viac sko 500 000 deti.) dakujem, nemyslim to ironicky, naozaj ma to zaujima...

kaja73
12. okt 2012

@dai cierny kasel sa ale fakt nevykynozil -ani len v ramci Slovenska ,nie este europy ci sveta.

evicka1971
12. okt 2012

Toto je muj posledni prispevek.Prisla jsem se sem poradit,podelit se svou zkusenosti a dozvedet se neco noveho,protoze se o ockovani cim dal vic mluvi a tak jsem se chtela podivat na to cele i z jine stranky.Je tady spousta lidi kteri maji co rict,a urcite sem pridavaji informace ktere pomuzou se rozhodnout mamince ktera nevi co je vlastne spravne.Ale bohuzel diky lidem jako je zaockujteajslnko uz nemam chut se neco dozvedet.Takovi lide kazi tuto diskuzi a je to skoda.Mozna by bylo i vic maminek ktere by se potom vice zamysleli nad nezadoucim ockovanim,ale diky teto osobe prejde kazdou chut.

pectore
12. okt 2012

@kaja73 nevykinozil..ale uz nieje smrtelny....

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@pectore
preboha ziveho a predtym bol? 😀 😀 😀
toto je ale zabavnik 😀

pectore
12. okt 2012

@zaockujteajslnko ty si zabavnik ak si myslis ze na cierny kasel sa nezmieralo.... deti do jedneho roka nan umierali... pretoze sa zadusili vlastnimi hlienmi... nedokazali vykasliavat....

dai
12. okt 2012

@kaja73 nevykynozil stale sa vyskytuje ale hlavne u starsich deti kde uz nie je smrtelny..
Som pripojena z mobilu a tu sa mi tazko hlada... Studie som ale citala v casopise bedeker zdravia sa to myslkm vola. TAm prispevaju lekary... Je to nieco ako justicna revue pre pravnikov ci pedagogicka prd ucitelov... A clovek tam najde naozaj rozne nazory ale vzdy podlozene praxou alebo vyskumom ci klinickou studiou.
Musim zial uz koncit lebo sa mi maly zobudil...
Este raz pekny den a spravne rozhodnutia

kaja73
12. okt 2012

@dai ale nechranene nan su deti do 6m-tam este vakcina nezabera-/deti maju cerstvo len po 2 ockovani/ a tretie preockovanie je az v roku-teda cely prvy rok-co je choroba ozaj problem- je dieta vastne nechranene.

Ale o tu teraz nejde-len som reagovala na tvoje tvrdenie ze je c.kasel vykynozeny-nie je -len to som chcela povedat.

pectore
12. okt 2012

@kaja73 prva davka ti dava 20 - 30%.... a kazdou dalsou sa to navysuje....

heimdalls
12. okt 2012

@evicka1971 - Tento znak vystihuje očkovanie asi najpresnejšie. Ide predovšetkým o vlastný názor, ktorý si zhŕňaním informácií zo všetkých kútov, pre aj proti musíš vytvoriť sama a jednotne so svojou najbližšou rodinou, aby do budúcnosti nehrozilo nijaké vzájomné obviňovanie sa. Očkovanie má nepochybne svoje výhody, pre 98% populácie, ktorá sa nad jeho obsahom nikdy nezamyslela absolútne...2% však patria ľuďom, ktorí chcú vidieť za roh a pred tak závažným rozhodnutím, ako je zaočkovanie toho najcennejšieho chcú vedieť viac, nespochybniteľne sa z väščšiny z nich po otvorení 13-tej komnaty stanú odporcovia (vôbec sa niet čomu čudovať).

Vo všetkom zlom je niečo dobré a naopak, vo všetkom dobrom sa nájde aj trocha zla, kde a ku ktorej strane sa prikloníš je len a len tvojim výsostným rozhodnutím.

pepa1
12. okt 2012

@zaockujteajslnko do 1 roka je cierny kasel smrtelny! Vsak si to uz konecne poriadne nastuduj a potom nechci vidiet 1 alebo 2 rocne dieta ako kahrna 24 hodin v kuse az si ide pluca vykaslat, tak nezlahcuj choroby... neskutocne ma vytaca ako sa tu spravas arogantme ty boh modreho konika, ty asi nemas dieta,rodinu lebo si tu furt napaskovany, asi to len predstieras aby si tu mohol prispievat nonstop tvoje mudrosti, tak ako to tvrdis u @evicka1971 ze si vymyslela ze ma cierny kasel,ze ma vobec nejaku rodinu ja sa cudujem ze si jej este nenapisal ci aj ona nie je nejaky duch co vlastne vobec neexistuje, co ju vobec urazas ved sem len prispela ze ma cierny kasel a ze je rada ze ma dieta ockovanim chranene,mna by tiez chytala panika keby mam doma novorodenca alebo batola a ja mam cierny kasel a dieta nemam ockovane,...

pepa1
12. okt 2012

@heimdalls ja som tiez chvilu zila v Toronte a presne ako pises ale to je vsade ci US alebo UK alebo Nemecko ze nezaockovane dieta nezoberu do skolky alebo skoly tam su predpisane povinne ockovania a ked dieta nema nezoberu, takze aka DOBROVOLNOST, ziadna! Ale par jedincov tu sa stale tym bude ohanat a tvrdit inym maminam vsak neockujte naco ani v zahranici sa neockuje,omyl! A moc by som nebola za vselikaje peticie aby sa zrusilo povinne ockovanie, ty rodicia ktory nechcu ockovat tak neockuju nanajvys zaplatia pokutu ale dieta im do skolky povacsine zoberu, do skoly musia zobrat. Ak tu bude dobrovolne ockovanie ako inde vo svete tak do tej skolky alebo skoly dieta nezoberu, a najnovsie v Nemecku ak nedas ockovat dieta siahaju na davky pre dieta a ine vyhody.

pectore
12. okt 2012

@pepa1 tu je vysvetlene jak to vlastne s diskusiami je :

49 riadok pasuje na slniecko.

abbey1
12. okt 2012

@heimdalls Ja som konkrétne tú pokutu dostal-300Eur+16 a spolu s nami mnohé kočky z Piešťan. V trnavskom obvode sa taká pokuta naozaj dáva. Ak neveríš, dodám ti to čierne na bielom. našťastie ma netrápi, či mi dieťa do škôlky vezmú. Viem, že v Pn sú škôlky, kde to riaditeľky nevyžadújú, ale aj naopak. Je to o inteligencii danej riaditeľky.

sorciera24
12. okt 2012

@dai vyskumy mam nacitane a vo vsetkzch grafoch je uvadzane, ze choroby zacali klesat este pred zavedenim plosneho ockovania....aj tak si mi neodpovedala na otazku, kt. choroba je podla teba smrtelna?.....podla mna vsetky choroby mozu skoncit smrtou ale nemusia....aj cierny kasel...ale aj taka chripka anpr. .....okrem toho, neviem o tom, ze by ockovanie vykynozilo cierny kasel....pokial viem, stale sa objavuje a paradoxne najviac u tych, kt. su prave proti nemu ockovani.....
s tymi duplic. temami suhalsim, ale to uz nie je moj problem, ze ludia si nevedia zadat do vyhladavaca temu o ockovani....a konkretne tato tema je tu uz daavno a bola prva....vid. pocet stran 😉

abbey1
12. okt 2012

Mňa by celkom zaujímalo vysvetlenie, prečo sa stále zavádzajú nové POVINNÉ očkovania, voči chorobám, ktoré sa kedysi neočkovali a bažne sa zvládali prekonať. Ak sa voči nim aj vyvinie očkovacia látka, mala by byť len ponúknutá rodičom a zvážená. Vtedy by možno i postoj k očkovaniu bol trošku iný. Rodičia i pediatri by boli nútení trochu uvažovať a nie automaticky capnúť komukoľvek čokoľvek.
Ja som teda starší ročník, moja sestra ešte podstatne starší a tých očkovaní bolo skutočne radikálne menej. taraz sa ešte ozývajú hlasy na doplnenie očkovacieho kalendára.
najabsurdnejšie vyznieva fakt, že ste skutočne postavení pred voľbu: Očkovať skoro všetko, alebo vôbec nič. Keďže sa u nás používajú hlavne kombinované vakcíny a nikto nemá záujem s vami hovoriť o konkrétnom očkovaní vašeho dieťaťa.