Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

danabel
2. feb 2012

Na spestrenie básnická otázka: Keď je pravdepodobnosť vedľajších účinkov veľmi nízka, prečo ich máme v rodine hneď v dvoch prípadoch?

manof
2. feb 2012

TV reportáž z besedy o očkovaní v Považskej Bystrici:
http://www.tvpovazie.sk/index.php/vysielanie/ar...

manof
2. feb 2012

@danabel
Na to je jasná odpoveď: genetická predispozícia.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
(klasická výhovorka, keď nie je na čo iné zvaliť chyby lekára a/alebo nedostatky liečiva)

danabel
2. feb 2012

@manof jasné 😀 😀 😀 aj v manželovej aj v mojej rodine sú identické genetické predispozície...však my s manželom sme vlastne súrodenci.... 😨

manof
2. feb 2012

@danabel
No dali ste sa blbo dokopy. Mali ste si pred sobášom dať urobiť komparatívnu DNA analýzu.
🙂

jerryjanka
2. feb 2012

prepačte asi si sedím na kábli ale kto je ten Hranol Furtnasratý? 😅

jerryjanka
2. feb 2012

@manof ešteže mi to nejde prehrať - som sa videla v tej druhej telke a skoro som z okna skočila 😀

danabel
2. feb 2012
danabel
2. feb 2012

@manof človek sa dopustí toľkých chýb v živote....

danabel
2. feb 2012

ani mne to nejde 😒

coraggiosa
2. feb 2012

boli na mna pripravené, hrali divadlo, žiadna diskusia , len napádanie ! nehovoriac o tom ako hrali v zmysle že oni sú tie slušné, neodpovedali na otázky, vyvracali slová , dve proti jednej, no moja dcéra ani nechcela vyjsť, že to keby nevidela tak neuverí, som rada že som jej ukázala ako sa nemá pototo z autoritatívnych klamárov..............

verka888
2. feb 2012

@anicka1981 ..pozri..ty si musis teraz urcit podmienky a oni sa len prisposobit..hlavne rob tak, ako to vyhovuje tebe, ja som zatial odkedy tu byvam (vianoce) dala maleho asi 3x k svokrovcom...aj to odniesol manzel:D...
oni musia pochopit, ze ty si etraz zariadujes veci a basta..a nemas cas tam vysedavat a kavickovat..a pozerat sa ako ti dieta napchavaju piskotami, pripadne prevlacaju a neviem co vsetko... 😝

moira19
2. feb 2012

@danabel Mne povedala zdravotnicka v rodine, ze to je len nahoda, to urcite nie je od vakciny, pretoze ta je bezpecna a ona o tom vie predsa viac nez ja... takze asi aj vy si len namyslate tie vedlajsie ucinky.
To je vazne hroza. Aj moje obe kocky mali zlu reakciu. Nastastie mala dostala uz len bcg.

prevenar
2. feb 2012

@danabel k tym vedlajsim ucinkom ..nahoda, tie 2 pripady vo vasej rodine su jedine ktore existuju v nasej republike. 😝

prevenar
2. feb 2012

@jerryjanka je to doctor. Fiko 🙂

danabel
2. feb 2012

@moira19 veď to je tá smola, že tí, čo sú tak skalopevne presvedčení a múdri, sú nejakou blbou náhodou obchádzaní tými vedľajšími účinkami....škoda, že na to doplatia deti tých, čo im veria a už keď je pozde začnú sa o problematiku viac zaujímať....

danabel
2. feb 2012

@prevenar tak, tak...my sme rarita...a budú o nás rozprávať ešte deti našich detí...

alikaa
2. feb 2012

Ahojte, mozem pridat dalsi pribeh nasledkov ockovania mojej kamosky. Ona ale samozrejme ani nahodou nepripusta, ze by za tym mohlo byt ockovanie. Cez vikend mi volala kamoska, co ma 10-mesacne babatko, ze ci nas maly nema ovcie kiahne, lebo oni asi maju. Maly bol pred 2 tyzdnami ockovany druhou davkou hexy + synflorixu, cele ockovanie maju posunute, lebo sa im dlho hojila jazva po TBC. No a po tychto 2 tyzdnoch sa maly cely vyhadzal, doktorka hned ze to su ovcie kiahne, ale zobrali mu krv na rozbor a dnes im oznamili, ze je to nakoniec nejaky herpeticky virus. Vraj tym, ze ma maly alergie a atopicky ekzem, tak ma oslabenu imunitu a je nachylnejsi na taketo choroby. Vraj uz 4 dni sa nevyspali, maly stale place... Neviem uz co povedat kamoske, aby otvorila oci, lebo mi je strasne luto jej malickeho, obavam sa co ich bude cakat po 3 davke oboch vakcin.

moira19
2. feb 2012

Dala som do vyhladavaca: "hemangiom u deti", klikla som "obrazky" a vyhodilo mi fotku Urbancikovej 😀 Uz aj google vie, ze je sice neprijemna, ale casom zmizne aj tento nador bez stopy 😝 A je tam fotka aj Dlhoneludskeho ;)

peti19
2. feb 2012

@moira19 😀

prevenar
2. feb 2012

@moira19 hlboke LOL 😀

jerryjanka
2. feb 2012

zajtra je tu vraj smer u nas a idu tam rodičia od nás lobovať proti očkovaniu. vraj sa mam pridať 🙂

luba41
2. feb 2012

@danabel ja si myslím, že nie sú obchádzaní, len si to niektorí nepripustia a nevedia si "zrátať koľko je 5+5" 😒 dcéra má spolužiačku, jej mamka je doktorka /kožná/ a brat tej spolužiačky / teda syn doktorky/ v 8 rokoch si už 4 x denne pichá inzulín, mamka sa z toho skoro psychicky zložila. ☹ dovtedy zdravý chalan
@alikaa to ich asi doktorka pošle do očkovacieho centra, aby boli po očkovaní "pod dozorom" 😖
a moja staršia dcéra teraz "zabrósila" pýta sa , že čo je to MMR, hovorím Mumps, Osýpky, Rubeola a dcéra zase: či je naša najmladšia zaočkovaná proti MORu?

jerryjanka
2. feb 2012

su to rodičia autistickeho dieťatka

manof
2. feb 2012
manof
2. feb 2012

@jerryjanka
"zajtra je tu vraj smer u nas a idu tam rodičia od nás lobovať proti očkovaniu. vraj sa mam pridať"

Pridaj sa, pridaj. Treba tlačiť na politikov - pred voľbami najviac, lebo po voľbách už na občana z vysoka dlabú.

jerryjanka
2. feb 2012

ak sa mi tam podarí dostať s malou tak neskoro večer tak sa chcem s nimi spojiť

manof
2. feb 2012

Práve mi volala nejaká pani z OĽaNO, že ma ŽIADA v mene prof. Horváthovej O VYMAZANIE jej vyjadrenia z tohto článku:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nazory-kand...

Ide o toto vyjadrenie:
* * *
2012/1/29 Press, press@obycajniludia.sk

Dobrý večer pani XYZ,

preposielam Vám odpoveď od pani Horváthovej, ktorá sa ako jedna z lekárov na našej kandidátke venuje tematike zdravotníctva. Máme ich samozrejme viac a preto disponujeme viacerými názormi. Pre objektivitu posielam priamo ten jej:

Zdravím,

Základné očkovanie u detí je povinné a také by malo podľa môjho názoru aj ostať. Očkovací kalendár sa pravidelne mení a aktualizuje v súlade s novými poznatkami o očkovaní. Každý prípad, ktorý je podozrivý z nežiaducej reakcie vakcinačnej látky musí byť adekvátne prešetrený a hlásený, nie vždy sa totiž súvislosť očkovania a ochorenia potvrdí. Zrušenie povinnosti očkovania u detí by mohlo spôsobiť návrat takých závažných ochorení, ktoré v súčasnosti u nás už nepoznáme. Ja osobne som otvorená akejkoľvek rozumnej diskusii a argumentom, s prizvaním odbornej i laickej verejnosti.

S pozdravom

Prof. MUDr. Eva Horváthová, PhD, MPH, rod. Mitterpachová
Katedra klinickej a preventívnej medicíny
Fakulta verejného zdravotníctva, Slovenská zdravotnícka univerzita, Bratislava
Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, Bratislava
* * *

Čo vy na to?

Podotýkam, že pôvodne som bol veľmi náchylný voliť OĽaNO, po vyjadrení prof. Horváthovej som zaradil spiatočku a povedal som si, že možno, ale ju zaručene nezakrúžkujem, a po tomto telefonáte som už pevne rozhodnutý, že túto stranu voliť nebudem.

Ak sa niekto z ich kandidátky hanbí za svoje vyjadrenie, ktoré poskytol na otázku našej čitateľky (ktorá mi následne poskytla toto vyjadrenie, pričom sa pýtala z vlastnej iniciatívy a jej cieľom nebolo zverejnenie odpovede prof. Horváthovej na tejto stránke) a strana ešte toto navyše podporuje, a robí na mňa, ako predstaviteľa slobodnej tlače, NÁTLAK, aby som to vyjadrenie stiahol, tak u mňa celá táto strana definitívne skončila.

A to mi bol Matovič celkom sympatický, ale prinajmenšom v jednej osobe na kandidátke sa očividne fest sekol.

manof
2. feb 2012

@danabel
si robím srandu. Dúfam, že si to tak aj pochopila. 🙂