Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zajaciq
6. mar 2012

marian je prilis na defenzive

elannor
6. mar 2012

@zajaciq no ☹ A preco sa bavia o OSYPKACH??? jooooooooooj... a ten moderator je dnes nejako proti, ci sa mi len zda???

zajaciq
6. mar 2012

@elannor neviem, to sa mi tu lahko pise, to je o inom byt v eteri a oproti sebe mat cloveka, co sa zivi rozpravanim

boze mne to tu v holandsku uplne seka :(

lucula73
6. mar 2012

@luba41 práveže tam nie je nič o očkovaní..,...len pečiatka a podpis pediatra,takže sa k tomu nemusela vyjadrovať.....a pýtala som sa kamošky,ona chodí inému pediatrovi a jej tam napísali len "sposobilý."....nič viac 😝

luba41
6. mar 2012

@lucula73 ved práve, to je o tom, ako je ktorá doktorka zákerná a pomstychtivá 😒

danabel
6. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko to naozaj netuším prečo ...asi ich trápi neustále zvyšujúci sa počet ľudí odmietajúcich očkovacie látky 😉 a tak pripravili vylepšenie - návrhy pre budúcu vládu, nech už bude akákoľvek 😒

heimdalls
6. mar 2012

@elannor - moderátor bol úplne v pohode, relácia skrátka musí byť vyvážená, inak by to vyznelo jednostranne.

algida
6. mar 2012

@luba41@lucula73 ahojte,moja skusenost s pediatrickou bola taka,ze ked som jej prvy raz vravela, ze premyslam o neockovani koli rizikam vedlajsich ucinkov,rovno mi okrem ineho povedala,ze ako chcem umiestnit dieta v skolke a ja jej na to,ze do skolky potrebujem potvrdenie,ze dieta je zdrave a moze ist do kolektivu,a nie ze je ockovane.Ona na to:no taz cezo mna dieta do skolky neumiestnite,ja vam take potvrdenie nedam.....aj taketo pre mna "pediatricky" sa najdu....

danabel
6. mar 2012

@manof radšej ako pochvalu by som rada zohnala nejaké 2%, ale zatiaľ sa mi nedarí ☹
...napísala som len to, čo som sa dozvedela a myslela som, že už nie som prvá, kto sa to teraz v krátkej dobe dozvedel (kto bol teraz na RUVZ)...a možno sme s manželom tak zapôsobili, že nám prezradila nadrámec 😉
... sa necháme prekvapiť, že čo bude po voľbách...
a zase som nemohla počúvať o 11-tej 😠

danabel
6. mar 2012

@algida ja som od takej práve odišla 😵

alikaa
6. mar 2012

Ahojte, da sa ta relacia na Lumene niekde v archive vypocut? Neboli sme vtedy doma.

prevenar
6. mar 2012

ja som zas pocuvat mohol , nasiel som si zive vysielanie r. lumen. o 11 boli spravy a potom nejaka hudba ☹ nasiel som dokonca 2 zdroje ziveho vysielania , ale bolo to iste.. tak nechapem ☹ ..ale ako som pochopil o vela informacii som asi neprisiel :-P

lucula73
6. mar 2012

@algida však to nikde nie je napísané,že nezaočkované dieťa nesmie do kolektívu...ale to nevedia možno ani v školke a može to byť na príťaž,zvlášť v dnešnej dobe,keď niet dosť miesta 😝
dnes som nestihla tú dokinu,zajtra pojdem........ale ona si to asi uvedomila,alebo čo,keď mi povedala,že si mám ísť po druhé tlačivo 😕

molka
6. mar 2012

@prevenar relácia bola celkom fajn.

prevenar
6. mar 2012

@molka jo 🙂 ..popripade niekto link na nejaky archiv ? alebo iny zdroj .

algida
6. mar 2012

@danabel tiez som od nej rovno odisla a nasla som si inu, ktora na mna nenaliehala,zdalo sa,ze ma chape a akceptuje moje rozhodnutie a potom mi velmi rychlo prislo predvolanie na RUVZ..... 😎 Som stale v stadiu hladania...

hajanka
6. mar 2012

dlhsi cas som to tu nesledovala, neviete mi niekto poradit, kde alebo ako ziskam nejake info ohladom pediatrov, chceli by sme zmenit ale naslepo to asi nepojde a chodit za kazdym a pytat sa ho ako sa stavia k tomuto (ockovaniu) asi tiez nie je velmi vhodne 😖 tak neviem ako hladat, kde hladat, ako zistit..... aby sme neskoncili opat na tom co sme teraz, alebo nebodaj este horsie. S nasou pedi sa neda nijako vyst, presne ako sa tu pise, ta nasa je zakerna a pomstichtiva, aj co sa tyka liecby je dost nedosledna a leniva. A uz sme 2x sa vykrutili ze mala je chora, ona vraj nachladenie nie je kontraindikacia ockovania a ze sa mame do 2 tyzdnov okamzite dostavit. ☹ ju ziadne argumenty nepresvedcia, je hrozne neprijemna.

danabel
6. mar 2012

@hajanka ahoj napíš na sloboda.v.ockovani@dmail.com odkiaľ si a ak manof bude vedieť, určite pomôže - sem sa mená tolerantných lekárov nepíšu 😉

hajanka
6. mar 2012

@danabel dakujem 🙂

luba41
6. mar 2012

ešte raz http://diva.aktuality.sk/diskusia/33077/ockovac... páči sa mi príspevok do diskusie
Pani Dr. Radovska, v prvom rade Vam musim podakovat ze sa tak otvorene staviate k ockovaniu. Citam vsetko sprava zlava co sa tyka zdravia ale bolo by dobre keby ste podlozili aj refrencie kde ste tie informacie ziskali. Kedze na Slovensku nieje moznost dobrovolneho odmietnutia ockovania deti myslim si ze ta "anketa" je nevhodna. Alebo je to pre siroku verejnost Slovakov v zahranici? V USA je moznost ockovacej vynimky kde rodic/pacient moze odmietnut ockovanie na zaklade viery, filozifickeho konfliktu alebo lekarskej priciny. Ja som volila vieru ako vynimku. V anglictine je niekolko internetovych stranok tykajuce sa ockovni. Vaclib.org je jedna, kde ludia maju moznost zistit mnozstvo informacii o ockovani a ake vynimky ich stat umoznuje, drtenpenny.com je dalsia obsirna webstranka. Obe maju refrencie a studie. Dokonca tam su formulare podla ktorych mozete vyplnit vasu vynimku pre dieta ked ide do skoly. Ziadna skola v USA NESMIE odmietnut dieta ktore ma jednu z hore uvedenych vynimok. Aj ked ockovanie je v skolskych papieroch na zapis uvedene ako "mandatory", nieje to pravda.
Ak je to pravda, tak aj v USA existujú výnimky, ked idú deti do školy a sú aj dodržiavané štátom. Keby sa zaviedol taký systém z USA /USA sú pre našich vakcinologov vzorom/ tak by u nás ani tak také výnimky neplatili, totalitný režim u nás v tomto bude pretrvávať. A ked niekto zahlási do éteru že kedysi ani tie "zahnisané pliecka" po očkovaní TBC nevadili /lebo ľudia boli presvedčení, že ich očko to chráni/, tak už nemám slov. ☹

prevenar
6. mar 2012

@luba41 ..este musim podotknut , ze v usa netreba ziadne "vynimky" ..totizto ockovanie nie je povinne ^^ , neexistuju ziadne zakony ktore by nieco taketo uzakonovali ..o ustave uz ani nehovorim . to ,ze to "vladu" nezaujima , je uz vec druha 😖 ..ale ved to dobre pozname zo slovenska , aj tu zakony nezaujimaju nikoho , hlavne nie statny aparat.

erikasadek
6. mar 2012

@manof a ostani , ahojte len na rychlo dnes som precital arychlo jedne clanok v cakarni u lekara bola to scientificka revue a skoro som odpadla, musim vam to prelozit len to musim rozdychat///// bolo to o nove choroby teda hlavne mentalne, ako autizmus a alzheimer a ine su sposebene mikrobmi!!!!!! je to uzasny clanok nie je to novinka uz davno si to davali do suvislosti ale roky to bolo popierane az teraz sa s tym pretrhava mlcenie na verejnosti..... rincim a vsetko okolo sa budem snazit prelozit zajtra!! kedze j eto v papierovom vydani budem sa snzit najst na internet ten isty clanok urcite vas to niektorych zaujme.. preco vysvetlim zajtra..

ps manof dufam ze dnes sa ti rozhovor v radiu podaril.. 😉

saska.t
6. mar 2012

Neviem ci ste to uz citali, ale pekny clanok.. 😉

http://diva.aktuality.sk/clanok/33077/ockovacie...

prevenar
6. mar 2012

@evca35 ..to bohuzial nedokaze, z jednoducheho dovodu ..absolutne nechape vyznam tej vety. nemyslim to ani v zlom ..proste nemoze, lebo nerozumie. nieco ako ked sa snazite mravcovi vysvetlit nieco z jadrovej fyziky , tiez to nejde. taketo slovne spojenie sa jednoducho nenachadza v jeho slovnej zasobe "odstrihnut od financnych skupin" . 😝

elannor
6. mar 2012

nejaka mamicka tu mala dnes status o tom, ze jej syncek sa takmer nevie po ockovani postavit na nohy... a bol tam koment, ze
"a nasa doktorka uz take deti ockuje do ruk aby mohli chodit. daj octanovu mast"
to co je toto???

prevenar
6. mar 2012

@elannor "fantasticka" doktorka 😀 ..nie na darmo im ma clovek doverovat a bez otazok im odovzdat zivot vlastneho dietata do ich ruk . ^^

sana15
7. mar 2012

@elannor a zabudla napisat: treba dat hned doma preventivne Paralen cipok 🤐 Ja zase viem o opacnom pripade, ked dr. picha vakcinu MMR do nohy 😕

tamix
7. mar 2012

@sana15 aj nám vraveli, aby sme preventívne dali niečo na bolesť a teplotu. Je to fakt choré. A keď sa človek chce normálne s dr. porozprávať o vakcínach, tak vidíš, že nemá záujem. Je ako s klapkami na ušiach a očiach. Ale ani sa nečudujem. Keby som aj bola dr. a postupne sa presvedčila o škodlivosti vakcín, ako by som si mohla robiť robotu? Svedomie by mi nedovolilo očkovať a štát ma do toho tlačí. Nezávideniahodná situácia.

darja20
7. mar 2012

@prevenar dobry den, prosim vas, preco je dolezite vymenovat vakciny (a vyrobcov) v odmietnuti a nie ockovanie ako take?