Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
13. nov 2011

@evkalacko príbeh Simonky zverejníme, keď vyjde nové číslo Mama a ja. Takže len kvôli tomu príbehu si ten časopis kupovať nemusíte. Jedine, že by ste boli nedočkavé alebo si potrpeli na tlačenej podobe.

mimirinko
13. nov 2011

@prevenar
@petot Dakujem. Ja som rozhodnuta nedat dcerku uz ockovat 🙂

piacere
13. nov 2011

@petot ja si myslím (čo sa týka toho prevracanie očiek), že neurológ to VIE 🙂 , len to neprizná....

čo sa týka toho, či bude dieťa po dvoch dávkach "chránené" alebo je potrebná tretia... mne pediatrička tvrdila, že ak nedám tretiu, tak tie prvé dve boli zbytočné.... 🙄 To viem aj bez nej, že boli zbytočné... ale nie kvôli tomu, že by po odmietnutí tretej "nefungovali"....

prevenar
13. nov 2011

kto vie po anglicky, vyborny prispevok od Alexa. dlzka 14 minut.

https://www.youtube.com/watch?v=V7nBw95YKqk
manof
13. nov 2011

@mimirinko to prevracanie očami sa oficiálne po anglicky volá paroxysmal tonic upgaze, tak nech si to ten nevzdelaný neurológ doštuduje. A nastáva to práveže najčastejšie po očkovaní.

mimirinko
13. nov 2011

@manof nastastie to potom asi tak po dvoch tyzdnoch ustupilo, no ale bala som sa. robili jej vysetrenie na ziadost mojho muza, inak nechceli vysetrenie spravit, vraj dr. nevidi dovod, vidi zdrave dieta, ale kedze moj muz na tom trval, tak nakoniec spravili a vsetko bolo v poriadku. preto sa vlastne teraz bojim. myslim, ze neurolog je zastancom ockovania, preto reagoval tak, ako reagoval.
chcem sa spytat, a co to ockovanie proti tetanu, ktore sa robi aj dospelym, je to treba ci nie? som povodne planovala, ze malu aspon proti tetanu budem ockovat, kedze to aj my by sme sa dali. diky 🙂

janaluknisova
13. nov 2011

@asimon Prepac,ano naozaj som si myslela,ze to pises vazne 😅 som rada ze si sa nenahnevala 😉 prepac este raz

asimon
13. nov 2011

@janaluknisova ja sa vôbec nehnevám 🙂 na očkovanie mám rovnaký názor ako ty... 😉

janaluknisova
13. nov 2011

@mimirinko My sme na zaklade nezhod v ockovani s nasim detskym doktorom od neho okamzite a dobrovolne odisli potom,co ma nazval sprostou,naivnou a nezodpovednou matkou. Ty ale jak som ja revala co som sa s nim hadala... okamzite som si vypytala kartu oboch deti-nechcel mi ich dat-ze az po doneseni novej dohody s novou lekarkou.Trvalo mi 4 dni kym som sa rozhodla pre novu doktorku a to aj na zaklade odporucani p.Filla- slobodavockovani.sk . Je aj homeopatka a presne aj to som hladala. Som zvedava co mi vsak povie na /ne/ockovanie. odporucam ti pozriet si toto video http://www.auria.sk/blog/ockovanie-zmysel-ci-ne... je to neskutocne co sa tam dozvies. Vela stastia

janaluknisova
13. nov 2011

@mimirinko aj mna ten hlupy doktor plasil s tetanom,vraj dcerka sa uskrabne v zahrade na kriku a tetanus+mozno aj smrt je ista...no velke h....! tak po 1. tetanus nieje smrtelny,po 2. dieta ho v podstate ani nemoze dostat-kedze maju dobre prekrvovane telicka a keby aj-ranu treba nechat krvacat a dat pod tecucu pitnu vodu+homeopatika. Tetanus sa tak jedine vyskytuje u osob starsich ako 60 rokov a sem-tam nan zomrie aj clovek-ale ten ma nad 80 rokov. Takze? nicoho sa neboj

hanca82
13. nov 2011
anicka1981
13. nov 2011

@janaluknisova co ja som sa dozvedela tu na fore, tak tetanus je skareda choroba, na ktoru vela liekov nieje, lieci len symptomy, takze treba na nu prist cim skor, inac je prognoza pol na pol,,,, aj ked skrabancom v zahrade sa k nemu urcite nedoracujes, musela by si sa hranit hlbsie, tak aby spory mali vhodnu teplotu a zacali vegetovat a tvorit ten toxin,,,ktory sposoby krce, zacina sa ochrnutim tvare, az po take silne krce , ze sa postihnuty prehne tak silno v krcnej casti chrbtice, ze si moze sam polamat stavce, takze nic moc choroba 😒 ale zase take male babo sa nehrabe v zahradke, a nechodi samo, aby niekde k tetanu prislo,,, a kadzu ranu treba dobre vydenzifikovat peroxidom, ja tiez nedavam nic ockovat, aj ked nad tetanom mozno este pouvazujem, ale len v mono vakcine, a ta ze sa vraj uz nerobi, tak neviem... a starsich ludi, ze je zbytocne ockovat, lebo s vytvoria uz len velmi malo protilatok,,,, mamku ockovali asi 2 roky dozadu, a tiez urcite dostala celu dtp vakcinu, 2 tyzne nemohla hybat rukou, a od tohoto ockovania ma unavovy syndrom,, skoda, ze sme sa o ockovanie nazacali zaujimat skor... 😖

anicka1981
13. nov 2011

@prevenar to som dobre rozumela, ze davaju ockovat mexicanky s gardesilom, aby ich sterilizovali ?????

manof
13. nov 2011

@mimirinko
No tak to závisí od životného štýlu, či to očkovanie proti tetanu je vôbec potrebné.
Ak bude dieťa vášnivým záhradkárom a bude si záhradku hnojiť na prírodný spôsob, alebo bude chodiť na kone či medzi iné hospodárske zvieratá, tak má riziko schytania tetanu pomerne vysoké.
Ak ale bude väčšinu roka v meste sedieť za počítačom, tak má riziko tetanu prakticky nulové.

Takže treba zvážiť. Ja osobne by som ani očkovanie proti tetanu nedával v prípade "kancelárskej krysy", lebo keď sa niekto poraní zošívačkou či dierkovačom, alebo - nedaj Bože - kancelárskymi nožnicami, prípadne ho pohryzie počítačová myš, tak z toho tetanus na 99,999999999% NEBUDE. Inak povedané: očkovanie bude preňho oveľa väčším rizikom. 😀 😀 😀 😀

manof
13. nov 2011

@janaluknisova
No čože by Ti povedala: stíši hlas (aby sestrička nepočula) a medzi štyrmi očami cez zuby precedí, že ona by už svoje deti so súčasnými vedomosťami nedala proti ničomu zaočkovať.
😉 😉 😉

Tetanus smrteľný je, ale v prípade, že dostane nakazená osoba poriadnu "šlehu" s vitamínom C, mala by sa z toho dostať.

Ale je pravda, že u detí v rozvinutých krajinách je extrémne zriedkavý (vrátane úplne neočkovaných detí). Epidemiológovia Ti síce povedia, že to je len vďaka vysokej zaočkovanosti malých detí (narozdiel od starších ľudí), ale to nevysvetľuje, prečo sa ten tetanus nevyskytuje ani medzi úplne neočkovanými deťmi, ktorých napr. v Nemecku či Švajčiarsku je pekných pár tisíc.

manof
13. nov 2011

@mimirinko
To ste teda veľmi dobre obišli, keď to trvalo len dva týždne. Jedna moja známa to má u dcérky už dobre vyše roka, neviem, či aj dva roky už nie...

mimirinko
13. nov 2011

@manof co sa tyka toho tetanu, tak to sa aj trochu bojim. neviem, ci mala bude niekedy v buducnosti chciet obrabat zahradku, to nech sa uz sama potom rozhodne, ci sa bude davat ockovat alebo nie.
tie ocka zacala vyvracat tak zvlastne po ani nie tyzdni. nastastie to trvalo len kratko, a postupne to zacala robit len pri unave, ked sa jej spinkat chcelo. teraz je to uz chvalabohu v poriadku (*klop, klop, klop*). preto som sa tak rozhodla, ze dalsie ockovanie nechcem a studujem vsetko mozne, aj prave tu stranku sloboda v ockovani. videla som aj reportaze, aj tu anitu perek z casti, a nehodlam pokracovat dalej v pichani svinstva do mojho dietata. najskor mi to ani nenapadlo, ze neockovat, ved je to povinne, uchranim tym dieta od chorob, no ked mi zacala robit to s tymi ockami, tak som si povedala, koniec. aj to dr. takto poviem, ze jednoducho nechcem to, a ze ma nikto nepresvedci o tom, ze to z toho byt nemoze. uz viem, ze prave to mohol byt vedlajsi ucinok.

@janaluknisova no praveze to ma vylakalo, ze tetanus je smrtelna choroba, preto mam z toho obavy. presne ako @anicka1981 napisala, viem, ze je to skareda choroba.

majulienka27
13. nov 2011

ahojte neviete mi povedať ako je to ak chcem zmeniť lekárku, mám prísť a povedať že s ňou končím a ona mi dá karty detí, alebo si mám nájsť novú lekárku a tá sa jej ozve aby jej karty poslala, alebo ako? ďakujem

katka6211
13. nov 2011

majulienka27 ahoj, ja som to urobila tak, ze som si nasla novu lekarku, potom sla ku starej, povedala, ze chcem prestupit k inej, ona mi dala kartu a bolo to. ale daju sa aj poslat, tak ako pises. je to na tebe, ako to tebe vyhovuje

kbeata
13. nov 2011

@mimirinko uz tu niekto niekedy pisal o neurologickych problemoch deti po ocko.a ze v takom pripade je najlepsie dieta vtedy natocit,lebo neurolog da asi taku odpoved aku dal tebe ☹

manof
13. nov 2011

@majulienka27
Jedno aj druhé je možné. Závisí od konkrétnych ľudí.

prevenar
13. nov 2011

@anicka1981
ahojky. rozumela si vyborne 🙂 resp hovori o tom 2x .. 1x spomina,ze USA dotuje v mexiku gardasil pre vsetky mexicke dievcata a ockuju ich 3mi davkami ! (vydavok na 1 dievca cini 900$ ..ej niekto sa nam nabali ) tu hovori ,ze jeden z ucinkov gardasilu je znizovanie plodnosti. neskor ked uz naberie grady 😎 , tak vravy, viac menej ,ze ked ste ignoranti kludne sa dajte sterilizovat gardasilom.

anicka1981
13. nov 2011

@prevenar to je sila, to ma pravdu, ze by sa mali konecne zobudit, a nie len oni, ale aj vsetci by sa mali zobudit,,, aj tam a aj tu,ja neviem, ja sa uz pozeram na vsetko uplne inac, po tom co som zistila, ze co vlastne ockovanie je,,,,,, uz aj dr House mi pripada ako debil, a to sa mi pred tym zdal celkom zabavny 😀

prevenar
13. nov 2011

@mimirinko
mozem ti na nas povedat, ze my sme "vzdali" aj tetanus. vsetci kolko nas je 🙂

1) tetanus je velmi nebezpecna a smrtelna choroba.
2) na druhej strane je extremene zriedkava. na slovensku boli 3 pripady za poslednych 10 rokov. (vsetci zomreli - pricom je vysoko pravdepodobne,ze boli ockovani , ale to sa v zaznamoch neuvadza (aka nahodicka)) (tieto udaje su so statistiky, ktoru som videl ja , neviem ci nie je este aj nejake ina)
3) nakaza je mozna len ak sa ti nakazeny objekt zaryje hlboko do tela. napriklad skocis na vidli zaspinene od hnoja a prepichnu ti chodidlo. v takom pripade ti uz poradili vit. C alebo potom mozes prijat vakcinu proti tetanu. ked to bude naozaj potrebne. nemusis si ju davat do predu. ak je zranenie povrchove tak je najlepsie oplachovat peroxidom vodika. to znemozni nakazenie kedze kyslik v peroxide zabija bakterie sposobujuce tetanus.

takze podla mna je najlepsie nepanikarit do predu , ale riesit situaciu ked nastane. (samozrejme treba sa aj pripravit a vzdy si brat na dlhsi vylet flasku peroxidu) tot moj nazor na celu vec 😎

prevenar
13. nov 2011

@anicka1981 heh, no mozme sa zhodnut na tom,ze ockovanie je fakt kade co , len nie cesta k zdraviu 😝 ..najnovsi hit v usa je snaha ockovat aj vsetkych chlapcov gardasilom. myslim,ze tento "super" napad presiaka uz aj do nasich "odbornych" kruhov ^^ ved cim horsie tym lepsie.

anicka1981
13. nov 2011

@prevenar no ano, aj pani primarka tuto na koznom pochodila neake konferencie, a par x dala najavo, ze preco by mali byt ockovane len dievcata, ked prenasaci virusu su chlapi,, to akoby dali pozahnanie mladezi, ze ked budu zaockovani mozu kludne zit promiskuitny zivot,, ako ja nie som puritan, ani nic podobne,,,, ale sa mi to zda byt chore, a aj tak ta vakcina obsahuje tusim len 3 kmene z moznych 27, alebo tak neako,,,, tak to by sme sa mali modlit, aby sme ochoreli prave na tu rakovinu,proti ktorej sme ockovany, rovnako spominalal aj chripku, so sa mi zda rovnako zmysluplne ako s tim hpv virusom,,,,

ja som rada, ze som sa kteme ockovania soatala dostatocne rychlo,aby som nedala svojho ockovat 😉

danciacik
14. nov 2011

ahojte, kamarátka mi odporučila túto tému, no čítať vás dozadu je pre mňa nemožné. Potrebovala by som poradiť, mám 3 krásne detičky, dve staršie boli očkované na všetko povinné plus pneumokoky. Keď mala Larka 2,5 roka naraz mi zo dňa na deň začala zvrackať, nedokázala prijať ani tekutiny - do dňa sme boli už na JIS-ke na infúziách. Dodnes mi nikto nevysvetlil čo sa jej mohlo stať, odvtedy je stále chorá, hne´d o dva týždne sme sa dostali ležať do Tatier aodvtedy sa s nami všetko ťahá. Naveľa keď som tlačila na doktorku mi povedala, že Larka prekonala vnútorný rozpad organizmu - čomu vôbec nechápem a už vôbec nie z čoho. Paťko ako 2 ročný začal mať tiež problémy, zistili mu defekt v imunite, teraz pred mesiacom mu diagnostikovali astmu, lebo mal pár škaredých záchvatov a decko je stále choré. Nesmie ani do škôlky môžme to skúsiť so škôlkou až v septembri. No a teraz Nelka - najmladšia bola očkovaná proti TBC, dosť jej to hnisalo, bolo jej to prepichované a čistené opakovane mali sme kvôli tomu odložené aj ďalšie očkovanie. Minulý týždeň v pondelok bola očkovaná Hexou a Prevenarom 13. Veľmi som sa bála toho očkovania, naša dr. je super, strašne veľa nám pomohla, je to už tretia dr. odkedy mám deti, lebo ostatné stáli za dve veci. Chcela som sa s ňou poradiť o očkovaní, lebo nie som o ňom presvedčená, že je potrebné, odpovedala mi, že dúfam, že nechcem odmietnuť očkovanie, dala mi nejakú prednášku ale bolo v tom veľa latinských výrazov ktorým som nerozumela. Nakoniec som tú prvú dávku dala. Druhú máme až 8.12. a ja neviem či ju podstúpiť alebo nie. MMR určite odmietneme. Inak som sa dozvedela o našej dr. že ona by najradšej dala očkovať všetko zaradom. Aj keď si ju vážim tak s tým nesúhlasim.
A vlastne chcem sa spýtať na vaše názory.
Myslíte že Larka a Paťko mohli tieto choroby čo nás stretli získať vďaka očkovaniu?
Myslíte, že pokračovať v tom očkovaní Hexou a Prevenarom
MMR určite odmietneme ale musí nás dr. nahlásiť?
Veľmi ďakujem za každú odpoveď.

amarelka
14. nov 2011

@danciacik Ahoj presnú odpoveď ti nedá nik...viem, že je toho času, popri deťoch málo, no predsa len, ak si nejaký nájdeš, skús prejsť aspoň nejaké stránky z tejto diskusie, je tu mnoho linkov-odkazov na stránky a určite navštív aj stránky ako http://www.slobodavockovani.sk/
http://rizikaockovania.sk/ verím, že ti to pomôže sa trošku v tom "očkovaní" zorientovať 🙂

danciacik
14. nov 2011

@amarelka ďakujem, tieto stránky som už prešla povečeroch ich študujem

manof
14. nov 2011

@prevenar
Ale však Gardasil toľko nestojí. To tak možno 100$ jedna dávka.