Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ajja21
27. júl 2012

@sirael Ja viem ja túto tému čítam už veľmi dlho, občas sa ozvem, ale väčšinou len nasávam info 🙂 Viem, že sa tu občas vyskytnú aj ľudia iného názoru a potom odchádzajú s urazeným EGOM 😀
Ty si si aspon otvorila oči....no takých je málo 🙂

labaga
27. júl 2012

@strociatka prečitala som si tu toho dost ... pravda nikdy nie je čierno biela ako ju tu prezentujete. manof je človek priam zaslepený, posadnutý temou očkovanie- dni noci preklada članky - ale prezentuje len jednu farbu. ale prezentujete sa tu dost fanaticky to je pravda

aduskatt
27. júl 2012

@sirael cistec je bylinka, púroti tomu nemam nic........aj ked ja neverim na urieknutia a pod....ale moc na oci teda ne.....ospravedlnujem sa za prispevok mimo temu🙂

ikarkulka
27. júl 2012

@tasiko o takové studii nebo vůbec o něčem takovém, že by vakcíny (resp. některé složky v nich) urychlovaly vývoj dítěte, jsem nikdy neslyšela.

náš syn byl očkovaný 3. den po narození proti TBC, dále jsme ho už nedali očkovat (zatím váhám, zda něco dám, nebo odmítnu vše, ale to teď není podstatné).

nicméně lézt začal až kolem 11. měsíce a chodit začal v 15. měsíci. v podstatě se jeden den pustil, udělal dva kroky k sedačce, další dny jsem ho pouštěla a trénovala to s ním a max. do týdne chodil krásně sám. za krátkou dobu lítal jako drak, až se všichni divili.
začal tedy později než většina dětí, ale nikdy jsem to neřešila a ani by mě nenapadlo, že by to mohlo být v důsledku neočkování.
a i kdyby na tom něco bylo - nenechala bych ho očkovat jen proto, aby se mu urychlil motorický vývoj.
mimochodem za měsíc mu budou dva roky a nemluví 😀

adra22
27. júl 2012

Ahojte len by som sa chcela poradiť z tejto témy mám prečítané asi tak 500 strán dozadu pomaly to lúskam, stránku slobodav očkovaní som prečitala. Mám len otázku máme odklad MMR potvrdený od neurologičky do 2 rokoch veku dieťaťa. Samozrejme ho nédam ani potom. Len sa chcem opýtať nieje presne stanovené že MMR sa musí pichnut do 18 mesiaca?
Ja len či by som sa nemohla odvolať na to že sme to nestihli v termíne či aj tak nás pokuta nemie?

aaluska
27. júl 2012

Ahojte všetci, napadá ma otázka, či mi poisťovňa preplatí liečbu choroby, ktorú som nedala zaočkovať a je povinná.

aaluska
27. júl 2012

@ikarkulka to s vývojom je individuálne a vraj "nehovorenie" začnú riešiť až v troch rokoch - máme podobný prípad v rodine

jandl
27. júl 2012

Prosím ty,kdo tu jsou katolíci.Jak mám argumentovat,že není vhodné používat vakcíny s buňkami potracených plodů.Prý to je jen zodpovědnost matky,která potratila.Nesouhlasím s tím.Prý je to stejné,jako když použiji ledvinu někoho,kdo umřel při autonehodě.

dankakk
27. júl 2012

@aaluska podľa mna by nemala prečo nepreplacat, kedže podľa posledných vyjadreni dr vakcina nechrani pred chorobou, ale zmiernuje jej priebeh... 😖

strociatka
27. júl 2012

@labaga a aka je ta druha stranka? @manof totiz ponuka aj podklady, zdroje svojich tvrdeni (vyskumy, clanky a pod🙂, ktorymi svoje argumenty robi aj vierohodnymi. Velmi rada sa necham poucit aj protikladmi, ktore budu rovnako podlozene.. Hadzem rukavicu 😉

mikymiky
27. júl 2012

@tasiko uf...tusim aj lutujem, ze som sa tym zacala zaoberat. Tak vela stastia a hlavne zdravia.

tasiko
27. júl 2012

@mikymiky vôbec to nebolo myslené v zlom. ďakujem aj tebe a drobcovi 😉 😉

labaga
27. júl 2012

@strociatka iste studuje a vyberá veci ktoré mu do jeho schémy, ktorá mu v hlave vznikla zapadaju. netvrdím že nemá pravdu ale robí to totalne fanaticky. S nadsázkou poviem že posobí ako svedok jehovov- ak mas skusenost s rozhovorom so sv. jehovovym vies o čom hovoríš. sfukne ta argumentami - tiež ma naštudované tie svoje. inac moj nazor je že nech je to dobrovolné... z princípu... ale robit z toho jedy, totalne zlo ludstva podp. farmafirmamy je trosku pritiahnuté za vlasy....

labaga
27. júl 2012

@strociatka nech ti ponukne aj studie ktoré sa o očkovaní vyjadruju pozitivne .... neverila by si aj také su.... on ma len jednu stranu.... inač pekne sa tu na vas dá študovat určité psychosoc. schemy spravania.... objavuju sa tu aj sektarske prvky.... sice modifikovane ale....

labaga
27. júl 2012

@strociatka znakom sekty je napríklad selekcia informacii.... k ludom sa dostavaju len určité a vybrané info.
dalším znakom je jednoduchá odpoved na zložité, veci, dalej propagačná aktivita

nae
27. júl 2012

@aaluska ťažko povedať, pokiaľ by sa v tom začal vŕtať nejaký revizák, tak by to preplatiť nemusela. Ale neverím tomu, že sedí niekto na poisťovni a kontroluje výkazy, či má preplatiť liečbu niektorých kedysi bežných detských ochorení v súvise s očkovaním či neočkovaním danej osoby. Skús napísať na poisťovňu, predpokladám, že ti odpíšu, že "tůdle nudle" 😉

nae
27. júl 2012

@labaga Je to každého rozhodnutie, ktoré informácie chce prijať a ktoré nie, netýka sa to len očkovania. Témy týkajúce sa detí sú vždy ošemetné, a hlavne, keď má niekto zlé skúsenosti - či už s očkovaním, alebo s inými lekárskymi zásahmi. Ja osobne si Manofovu prácu vážim - robí ju dobrovoľne, tak prečo ho haniť? Každý si v súčasnosti može založiť svoj web v podstate s čímkoľvek. Prosím, nenavážaj sa už do neho, takto anonymne je to naozaj hlúpe.

labaga
27. júl 2012

@nae navážam sa???? dovol.... hodnotim, analyzujem.... či je to neprípustné, nezapadá to do tvojej schémy??? mimochodom další znak..--- vodca 😉 snaha schopnost ovladnut myslenie ludí, t.č. mamičiek

ajja21
27. júl 2012

@labaga A nie si ty jedným z tých "prvkov" sekty???

zaockujteajslnko
27. júl 2012

@aaluska
"Ahojte všetci, napadá ma otázka, či mi poisťovňa preplatí liečbu choroby, ktorú som nedala zaočkovať a je povinná."

za dieta je predsa platcom zdravotneho poistenia stat, a teda aj stat hradi liecbu, nie rodicia !!! rodic s tym nic nema

na zaklade dohovoru o biomedicine si opravnena aj ty, aj rodic za dieta, odmietnut podanie akehokolvek lieku, pripravku, a co s tym ma docinenia ci mas preplacat nejaku liecbu?..........ved na to je zdravotne poistenie, poistenie.........ked si opravnena odmietnut tak poistenie musi hradit aj liecbu po odmietnuti.....

to iste by sa dalo povedat ze ked odmeitnes cokolvek ine napr pri chripke predpisane konkretne atb nejakym "lekarom", tak si mas hradit liecbu chripky sama?....... ved je to absurdne....

mandarinkadarinka
27. júl 2012

zdravim, ma tu niekto skusenost s tym, ze umiestnil neocovane dietatko v minijaslikach? moj syncek ma 13 mesiacov a zatial ma iba BCG a jednu vakcinu Rotarixu. Potom som ho uz nedavala ockovat, lebo mal vazne neziaduce ucinky. Budem musiet vsak coskoro nastupi do prace, tak by som bola vdacna za kazde info, co sa tyka chorobnosti v jaslickach u nezaockovaneho. dakujem

strociatka
27. júl 2012

@labaga s tym sa neda nai nesuhlasit, ani suhlasit 😕

labaga
27. júl 2012

@ajja21 kontkrétne????

mandarinkadarinka
27. júl 2012

zaockujtejaslnko - preplati chorobu, na to som sa informovala u moje pediatricky

strociatka
27. júl 2012

@labaga a nie je tiez znakom sekty, ze nam v poradniach je prezentovane ockovanie ako jednoznacne, vylucne a neospravedlnitelne, ak odmietnem?

labaga
27. júl 2012

@zaockujteajslnko iste rodič s tým nič nema. v podstate maš pravdu

nae
27. júl 2012

@labaga božinku, žena, robíš sociologickú štúdiu alebo čo? 🙂 Schopnosť ovládnuť myslenie t.č. mamičiek - áno, súhlasím, niektorí ľudia si búchajú hlavu, prečo túto diskusiu neobjavili skor, iní sú nepresvedčiteľní. Písala som, že je na každom, ktoré informácie chce prijať a ktoré nie. Ale už nebudem písať off topic.

labaga
27. júl 2012

@strociatka ale no tak ak nechceš dat dieta zaočkavat tak ho nedaš. Inač aj sektari sa pozeraju na fungovanie sveta ako si napísala....všetci proti nam.. ohrozuju nam deti....

strociatka
27. júl 2012

@labaga psychosoc. schemy mozes studovat kdekolvek, urcite by som si na to nevybrala internetovu diskusiu, vysledky by mohli byt hodne skreslene a zavadzajuce...

A mas tie studie, ktore su relevantne, validne a zodpovedajuce vsetkym nalezitostiam vyskumu a sucasne nefinancovane firmou, ktora sa zaroven snazi svoj (skumany) produkt umiestnit na trhu a su sucasne aj pozitivnym vyjadrenim k ockovaniu?

labaga
27. júl 2012

@nae ale brainwashing učinny ako vidím.... cítim sa ako katolíčka ktorá vošla do sály jehovistov... niesom tu vítaná ☹ ☹ ☹ ☹