Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
4. aug 2009

denisocka, tak sa držte

dankakk
4. aug 2009

ahojte...

.... hmmm a co si mysliet o tomto ..... http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/telev... - 13ty prispevok

j.a.n.u.s.
4. aug 2009

dan...ktery to presne je?

ewelyne
4. aug 2009

janus to je ten o tom, ze Slovensko rokuje o dodaní vakcíny proti prasacej chrípke a v septembri by malo byt k dispozícii hadam aj milion vakcin,lebo sa predpoklada vysoky narast ochorenia a utok chripky na jesen po celom svete.... 🙄 bleeeeeeeeeeeeeeeee

dankakk
4. aug 2009
dankakk
4. aug 2009

ide sice o vtaciu chripku... ale nie je to v podstate jedno??! 😒 je to 13. - ockovali bezdomovcov ....

dankakk
4. aug 2009

asi to malo ist do temy prasacia chripka - som sa pomylila.... ale mam pocit, ze tieto temy aj tak navstevuje rovnaka skupina ludi ....

j.a.n.u.s.
4. aug 2009

jojo, to jsem pred casem davala na temu praseci chripka...no, a je to. Zacina to vse probleskavat, ale lidi nevidi - nebo nechteji videt!

martina46
4. aug 2009

Ahojte.
Zitaje, my sme mali poslednú preventívnu v 15.mesiaci, vtedy chcela dr aj pichať, na čo som ja, že ešte počkajme, mala som sa hlásiť do 18.mesiaca (táto vakcína sa picha medzi 15.-18.), no a vtedy som iba zavolala, že chcem odložiť do nástupu do škôlky, dr povedala, že to sa už vtedY nedáva, no a tým to skončilo. Ja som v aktuálny čas odmietla, ona odmietla v mnou požadovaný čas. A cez telefón sa nedá hádať, lebo sú tam iní pacienti a nie je na to čas. Urob to tak, chci ešte odložiť a dovtedy máš ešte čas. Ja mám tiež problém argumentovať, jednak nie som si to všetko schopná zapamätať tak, aby som to vedela odrecitovať a tiež je toho hrozne veľa. No pomaly sa mi to v hlave zbiera. A z okolia a príbuzných o mojom postoji vie iba moja mama. Manžel stojí pri mne a súhlasí so všetkým. To je naozaj obrovské plus. Tak veľa šťastia 😉

petot
5. aug 2009

Veru, manželia by mali byť jednotní, resp. aspoň nemať protichodný názor. Aby sa to nestalo pre nich predmetom hádok, keď sa dostaví tlak okolia.

denisocka
5. aug 2009

martina,tak oficialne gratulujem,už dlho čakam kedy nahodiš že si v tom 😉

halienka
5. aug 2009

Ahojte, no ja som zatiaľ pevne rozhodnutá odmietnuť BCG vakcínu, ktorá sa dáva 4. deň po pôrode ešte v nemocnici, len neviem ako to treba urobiť, či treba doniesť nejakú žiadosť alebo proste niečo, kde to bude mnou podpísané alebo stačí len priamo v pôrodnici informovať lekárov a sestričky že si to očkovanie neželám?
Inak všetkým vám moc ďakujem za zaujímavé linky, teraz veľa času trávim práve na stránke rizikaočkovania a veľa čítam, skutočne keby si každý preštudoval všetko čo tam je tak verím, že aj ten najzarputilejší zástanca by sa musel prebrať z tých ilúzií. MMR vakcínu by som tiež rada odmietla a tá Hexa ma štve lebo možno niektoré ochorenia z toho by som aj dala ale určite nie všetky čo sa v Hexe nachádzajú, ale to zas určite bude problém s monovakcínami. A aj tak to ešte nemám všetko doštudované, tak presne neviem, ale zatiaľ ma teda šokla napr. taká žltačka typ B, že je jasné ako facka, že v takom veku ju očkovať je zbytočné, lebo možnosť nakazenia je strašne nízka a oni to odsúhlasia ako povinné očkovanie pre 3-mesačné miminká 😕 to človek len žasne 😖

shaula
5. aug 2009

Ahoj, holky, nečetla jsem celou diskuzi (je to moc dlouhé 🙂 ), ale můžu se zeptat, proč chcete odmítnout očkování? Chápu, když ho chcete o trošku posunout, ale úplně odmítnout? 😕 Nejsem sice zastánce očkování proti všemu, ale na druhou stranu kdyby nebylo očkování, tak nám děti ještě umírají na černý kašel a podobné nemoci jako dříve...

sisstin
5. aug 2009

shaula: tady jde většinou o posunutí, než odmítnutí..ale hodně dětí má problémy, které očkování mnohem, mnohem zhorší..např. TBC se očkuje jen u nás a na SK, v jiných státech je dokonce zakázané 😔 navíc se zjistilo, že je ta vakcína neúčinná...pokud by zde nebylo očkování povinné, tak já bych 100% nedala očkovat TBC a MMR 😉 jiné povinné vakcíny mi nevadí, i když o věku, kdy se píchají, bych polemizovala 😉

shaula
5. aug 2009

Sisstin, možná máš pravdu, nebudu se hádat, protože v téhle oblasti nejsem ještě příliš vzdělaná 😀 Ale můj osobní názor je, že právě očkování pomohlo populaci zbavit TBC, tak asi ta vakcína tak neúčinná nebude 😉

sisstin
5. aug 2009

shaula: jenže ta nemoc mutuje 😉 dost dětí TBC dostalo, ač bylo zaočkovaných 😉 navíc TBC nechytneš jen tak, musíš být v dlouhodobém kontaktu s nemocným..není to tak, jak se tvrdí, že jedeš v MHD s ukrajincema 😉 ale myslím, že to TBC v porodnici se ruší...a kdo neměl reakci, tak už ani nejde na přeočkování 😉

sisstin
5. aug 2009

shaula: navíc my si teda s TBC užili, 2x mu to ramínko řezali za živa..krev až na stěně 😖 takže nic příjemnýho teda 🙄

shaula
5. aug 2009

Sisstin - ale mutuje každá nemoc 😉 O tom dlouhodobém kontaktu jsem nevěděla, myslela jsem, že stačí i krátké setkání.

sisstin
5. aug 2009

shaula: jinak ještě tak před rokem bych si při čtení tohoto tématu klepala na čelo 😉 ale potom, jaký jsme měli problémy s tím TBC a MMR, když jsem si přečetla, co ty vakcíny obsahujou 🙄 a pak hlavně reálné zkušenosti maminek s problémy po očkování, tak jsem svůj názor dost jako přehodnotila 😉 já jsem pro očkování, ale aby měl rodič právo se rozhodnout, kdy a jak 😉 ...zatím to bohužel vypadá, že tu bude povinné očkování proti prasečí chřipce a dalším bejkárnám..je to prostě jenom těžkej bussines 😖

sisstin
5. aug 2009

shaula: např. MMR nemá horní hranici, v pohodě se může očkovat až po 2.roce, děti pak nemají tolik nežádoucích reakcí a následků..jenže to je tady skoro nemožný, většina pediatrů to píchá už v 15m 🙄 ( nechápu proč), a je teda velmi těžký najít vstřícnýho doktora, který to očkování v klidu odloží 😔 MMR může způsobit i autimus, nedejbože smrt( případ Milenky od miliharmi 😖 )

ewelyne
5. aug 2009

shaula, stačí si letmo preletiet diskusiu a preklikat si linky na odkazy. na rozne stranky, studie o ockovani, pribalove letaky, co vakciny obshuju ako sa vyrabaju a dobrovolne si nechat vstrekovat napr. rakovinove bunky... a ten cierny kasel moze tvoje dieta dostat aj po ockovani 😉
www.rizikaockovania.sk
www.ockovanie.org

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=9308 a pozriet si urcite toto video, stoji za to a pochopis, preco uplne odmietame ockovanie a par faktov co tu martinka dala- vi d strana diskusie 138.....
tie choroby dokazu liecit... ale nasledky po ockovani, nie..... a su zvasca trvale....
my sme si zazili svoje - nas pribeh je na strane 126 a som rada, ze maly chodi a nebude mat handicap, lebo sme stretli chlapceka z cz, ktoremu sa to dostalo az do kosti a bohuzial....

sisstin
5. aug 2009

ewelyne: jinak ten osud.cz na mě působí velmi divně 😕 takováhle stránka by třeba mě, nemít žádné jiné informace o negativách očkování, teda spíš odradila 😕

ewelyne
5. aug 2009

😉 sisstin, no mna ta stranka, nezaujima, mne zaujimalo len to o tom ockovani, urcite je to video aj na inych strankach, len na tejto je to aj s titulkami ceskymi....pozrela som si len video. 😉

sisstin
5. aug 2009

ewelyne: na mě působí dost nevěryhodně 😕 jenže nějakou lékařsky podloženou diskuzi o negativách, to aby člověk pohledal teda 😒

sisstin
5. aug 2009

nedůvěryhodně 😉

martina46
5. aug 2009

shaula, tu:
http://rizikaockovania.sk/dok/ias/IAS-informujt...
pozri si napr. len stranu 3, graf.
ale aj cele, nie je to dlhe 🙂

sisstin
5. aug 2009

no bůh ví, kolik alergií a AE je způsobeno hliníkem ve vakcínách 😕

shaula
5. aug 2009

Na ty stránky se mrknu, až budu mít víc času (což není skoro nikdy 😀 ), jinak rizikaockovania znám (tedy krátce jsem tam už dřív nakoukla).
Ale zatím můj názor je tento: je hrozné, když dítě má nějakou reakci na očkování a má po něm třeba trvalé následky. Být v kůži rodičů takového dítěte, tak asi taky se bouřím a jsem proti očkování. Nicméně úplně na všechno může mít dítě negativní reakci, i třeba na naprosto běžný lék, který jiným pomůže. Takže v těch milionech proočkovaných dětí se určitě najdou takové, kterým očkování ublížilo, ale těm ostatním milionům pomohlo - ať už v té podobě, že nemoc nedostali, nebo ji sice dostali (v tom máš pravdu, Ewelyn 😉 ), ale měla mírnější průběh. Díky očkování se povedlo některé nemoci téměř úplně vymýtit a některé výrazně omezit. Takže očkování smysl má a nezatracovala bych ho.

ewelyne
5. aug 2009

tak si stačí zobrať vakcínu, a dať ju na rozbor niekomu známemu...
a prečítať štúdie z rôzbych krajín sveta, plus nejaké tie vlastné skúsenosti a trápenia a človek si sám urobí svoj názor.... po tom čo viem, že je už veľa lekárov, ktorí sami neočkujú svoje deti, je moje presvedčenie tvrdšie...
ale každý sme iný a máme iný názor, ja ten svoj nikomu nenanucujem, len som odpovedala na otázku prečo odmietame úplne...
sama sa nikde nedočítaš čo tie vakcíny obsahujú...
neboj raz príde lekár s takou prednáškou a nebude to dlho trvať.
a to čo tu dala martinka, aj to mi stačí.... ortuť, formaldehyd....

ewelyne
5. aug 2009

neviem, ale kedy bola naposledy epidemia TBC, ako vtedy ludia zili, myslim podmienky... postupne sa svet meni a mozno aj to TBC ustupilo prirodzene a co sa tyka mozgovej obrny, tak tu ma na svedomi az 80% ockovania... napr. a odkial vies, ze ta choroba mala miernejsi pribeh vdaka ockovaniu? mozno aj keby neboli ockovani, tak by ta choroba mala taky isty priebeh, ale to nikto nedokaze, lebo vsetci su ockovani a len sa tym ohanaju, ze aha ten priebeh by bol tazsi, keby nebolo ockovania,... a kde je dokaz? som skepticka. a proste nezmenim svoj postoj,a ni nikdy nebudem rozmyslat o tom, ze ockovanie ma zmysel a budem ho zatracovat....