Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
3. sep 2009

erikasadek: Nie. Jednak AIDS sa mi zda podozrivy vymysel a vobec nie som isty, ci virus HIV ma s nim cokolvek spolocne (vedecke dokazy su vraj veelmi slabe), jednak neverim, ze akakolvek vakcina skutocne chrani pred ochorenim.

Navyse, ta vakcina bude najblizsich 10 rokov experimentalna, a dlhodobe vedlajsie ucinky nikto nebude nikdy skumat. A mozno vedlajsim ucinkom bude prave AIDS, s odstupom 10 rokov napr.

martina46
3. sep 2009

lucrezia, petot, vdaka 🙂

erikasadek
3. sep 2009

dakujem za nazor pokracujte.... 😉

denduska
3. sep 2009

patrac, martina, ano len proti rubeole, nie preto ze by som sa bala o nu, ze by to chytila, ale tak sme sa dohodli s manzelom na kompromise, lebo on si nemysli ze je to vsetko ockovanie uplne nanic, resp. ze sa moze stat ze clovek po ockovani nie je chraneny, takisto ako sa moze stat ze je. Ja tomu vlastne tiez tak verim, teda v tom zmysle, ze urcite su ludia u ktorych to ucinkuje a su taki u ktorych nie, pricom sa ta ucinnost ockovania podla mojho nazoru precenuje. Ja som ockovana proti rubeole bola, a titer protilatok mam vysoky, ci uz je to z ockovania alebo som to skutocne prekonala, to uz nikdy nezistim..Ale myslim ze ak dostane len vakcinu proti rubeole, je to urcite lepsie ako ta vrazedna trojka mmr..

A myslel to tak ze nam objedna monovakcinu proti rubeole ak na to pride cas. No este nemame skoncenu hexu a to bude bohviekedy, a ci vobec, tak sa mozem len modlit ze sa dovtedy veci pohnu dopredu 😔

erika, ja by som este pockala na nejake studie, veeela studii...ved ked ti chlapci dorastu do "aktivneho veku" 😅 tak dovtedy sa uz daco objavi, ci uz pre alebo proti..

erikasadek
3. sep 2009

denduska, ved tak som to aj myslela, ak by nahodou , sa naozaj podarila;;

co by sme urobili , my, ako rodiacia, ved vatsina s nas sa pozname, ako zmyslame co sa tyka ockovania;;
ale toto je nieco ine;;
preto davam otazku, do fora, aky , je vas pohlad na vec.... preds alen je to ine, ako osypky..

hociaky magor, HIV pozitivny, staci , ze jke zdrogovany a po ulici sa snazi, pichnut ulidi , s nakazenou , injekciou.. teda nedeje sa to cely den,.. ale viete ako to myslim..

preto to berte, ako ked ze vakcina je na svete, a su vsetky studie.. napriklad z

erikasadek
3. sep 2009

napriklad za 2 roky...;
a teraz dilema;; predsa en .. ako prve myslime na seba.. ze, ??
takze aky by bol postoj...
a potom deti , za 5 rokov napriklad.. nehovorim o povinnom , ale normalnom ockovani... ktore je na vas.; a ktore by mozno stalo aj dost podla mna, bude drahe;..

takze , preto otazka, chcem odopvede aby som si , tiez uvazila , co by som ja ako matka spravila, a manzelka;.;

ale ako vy sa pozerate na vec..z hotovu..

vanish1
3. sep 2009

ahoj erika, ja by som nedala, myslím, že petot to dobre okomentoval

dankakk
3. sep 2009

ahojte... erikasadek,ani ja by som sa nedala... urcite nie...

ma76
3. sep 2009

Ahojte,
boli sme u lekarky len na prehliadke....a povedala že v 3.roku sa už nepreočkuvava...ved prečo bi aj ked sa detom imunita vyvija do 3.r. .......?

vanish1
3. sep 2009

ma76, neočkuje sa, tento rok toto preočkovanie zrušili

ma76
3. sep 2009

postupne všetky? 😀 verím že ano

vanish1
3. sep 2009

to by bolo ideálne 😎

certica
4. sep 2009

erika, ja uz by som nedala ockovat ziadnou vakcinou, ani keby boli zadara. jednoducho neverim - v ich ucinnost ani neskodnost

erikasadek
4. sep 2009

dakujem , za nazory....;
osobne pre mna by to bola dilema....... kedze zijem v krajine, kde je vela nakazenych.....
asi tu by som bola poriadne na vazkach.;

inac dnes rano v spravach;;; vysla, nova sprava, co sa tyk aockovania, na , prasaciu chripku;; tu FR..
prioritne su ockovane, tehotne zeny;; ktorych je 800 000; male deti pod 2 roky cez 2 000 000; a potom chronicky chry ludia, kde patria starsi ludia, a , personal, v zdravotnicve;;
pre nikoho nie je, povinna....
to len na okraj..;

patrac
4. sep 2009

erika kasli na vakciny, treba sa dobre stravovat a ziadnu chripku nedostanes, denne aspon: 1x jablko, 1x citrus alebo citronovu stavu, 1x strucik cesnaku a 1 cibulu, samozrejme toto je minimum idealne je co najviac suroveho ovocia a zeleniny a mas taku imunitu, aku ti ziadna vakcina neposkytne 😎

erikasadek
4. sep 2009

PATRAC.. JASNE ze uz kaslem..
len som to dala ako info tu;;; 😉

lucrezia
4. sep 2009

denduska, to sa dá, objednať len mono-vakcinu proti rubeole?
ak poprosím moju lekárku, moze mi ju aj ona objednat? ci zalezi len od ustretovosti toho-ktoreho lekara?

barborka08
4. sep 2009

Len pre info, v clanku je uvedeny zaujimavy link. http://www.rodinka.sk/index.php?id=592149

erikasadek
4. sep 2009

clovece aj dojcat???,
ved do 6 mesiacov je tato vakcina, zakazana, teda aspon tu , dnes rano v fr , hovorili,; az od 6 mesiacov...

ale , beriem to ze je to len studia... 🙂

jaroe
4. sep 2009

ahojte, pisala som sem asi pred tromi tyzdnami, ze ideme odmietat ockovanie. Termin "konfrontacie" sa mi blizi, na buduci tyzden sme objednani, prosim Vas pomohli by ste mi zhrnut anti ockovacie argumenty do par bodov/viet? Som z toho dost nervozna, netusim, co tej lekarke poviem, nechcem sa s nou pustat do nejakej dlhej debaty, jednak nie som vobec vyrecna a jednak by som sa jej nechcela nejako dotknut t.j. tvarit sa, ze sa vyznam lepsie ako ona, proste nechcem ju nejako vyprokovat, lebo by som rada u nej ostala aj nadalej. Povedat ale zase len NIE sa mi zda malo.
Tak ma napadlo, ze len strucne jej poviem par proti napr. ze
- ocko moze narusit imunitu - posun od TH1 k TH2 a teda mozne prepuknutie autoim. ochoreni
- ze zatial nebola vyvratena suvislost medzi ockom a autizmom
- ze protilatky v krvi nezarucuju ochranu pred chorobou

co este...? dakujem za pomoc

patrac
4. sep 2009

@jaroe: nedaj sa, ja som sa v stredu skoro pohadal s nasou pediatricou a kebyze mi neusupi tak idem inde, proste zdravie mojho dietata mi je najprednejsie. toto som napisal nedavno v inej diskusii, mozno ti to pomoze, je to zhrnutie nie proti ockovaniu, pretoze lekar ti bude tvrdit ze su to vsetko iba nepodlozene dohady, ale preco vlastne ockovat ?!?:

Ja mam v rodine troch pediatrov, zatial som sa o probleme ockovania bavil s dvoma, obaja sa zhodli, ze ockovanie je sprostost a neodporucaju svojim klientom ziadne dalsie ockovanie nad ramec povinneho ockovania, bohuzial ak chcu vykonavat prax aj dalej, povinne musia ockovat a drzat pusu, zakon je zakon. Bavili sme sa aj konkretnejsie, tak napriklad:
Tuberkuloza - ockuje sa novorodencom v EU iba na SK a CZ!! Su vsetky ostatne krajiny hlupaci ? Ockovanie nezabranuje ochoreniu, iba zmiernuje nasledky, cize keci ze vase dieta nedostalo TBC pretoze sme ho zaockovali je bullshit!
Difteria - umrtost cca 3% z nakazenych, ani jeden z nich ju nikdy nevidel a to maju obaja cez 60 rokov, cize prax asi 40 rokov...
Pertussis - ani jeden pripad, ale na nejakom kongrese prezetvovali par pripadov na SK, avsak vsetky deti co ho dostali boli ockovane!,
Hepatitida B - no comment, to nie je detske infekcne ochorenie, ak to date svojmu dietatu, tak sa utekajte najpr sami zaockovat, sanca ze sa nakazite vy je uple rovnaka.
Polio - 1 pripad za 40 rokov, dieta sa uplne vyliecilo, 95% nakazenych deti nema ziadne komplikacie a nastava uplne uzdravenie.
Tetanus - toto je asi najvacsie ignoranstvo. Novorodenecky Tetanus na vyskytuje iba v rozvojovych krajinach, kde na pupocnik pri porode prikladaju zem alebo trus. U nas sa NIKDY nevysytol, inkubacna doba je 5 dni, cize kedze sa ockuje az v 3 roku dietata je to sprostost.

denduska
4. sep 2009

lucrezia, asi zavisi jednak od ustretovosti lekara - to nepochybne, pretoze vsetko ide ak sa chce, ak sa niekomu nechce vypisovat ziadanky a pod, tak co uz, a druha vec, asi aj "pomoze" nejaka ta diagnoza k tomu, napriklad u nas, atopicky ekzem, napise sa do spravy ze rezistentny na liecbu a hotovo, nech su radi ze vobec mame zaujem ockovat a hladame nejaku cestu ako na to. Ono tie monovakciny su, ved aj erika pisala ze vo francuzsku sa daju kupit v lekarni, len nam tu s tym robia caviky..a ja zas nebudem cestovat cez europu s chladnickou kvoli debilnej vakcine 🙄

denisocka
5. sep 2009

ahojte babulne a peťo , teraz tu vela nechodím,lebo očkovanie neriešim ale niečo riešiť asi budem musieť. naša pediatrička odchádza do dochodku,skoro ma trafilo,ked sa mi to donieslo do uší 😔 . Už som prišla za posledny rok o gynekologičku,obvodačku a teraz toto .... no a my nemáme ešte MMr ,ani neplánujem . Dnes som pri spravach ked bolo to dievčatko z cukrovkou vravela,že toto ešte nemáme a že to ani nedám,a že pokuta je 10000 a on že - no a čo? a čo to 10tis? takže som rada,že ma podporil,doteraz som to s ním neriešila.

ale uvažujem,či sa neda nejak oblafnuť,že dopíšem do karty že sme očkovaný a ta druha dokyna to nezistí,že niesme 😉

denisocka
5. sep 2009

teda, ešte sa chcem spýtať, je už niekto kto aj POKUTU za MMR zaplatil,dostal?

martina46
5. sep 2009

deni, tu je to tak, ze podla vyhlasky nie je stanovena horna hranica pre toto ockovanie, myslim, ze uz sa to tu riesilo, na to by sa dalo v pripade hrozby pokuty odvolat.
napiste, ci nesplietam........

denisocka
5. sep 2009

aj mne sa zda,preto sa pýtam len na MMR

alfomilka
5. sep 2009

patrac : na mna lekar skoro vyletel, ze pertussis je veelmi nebezpecny, on sa stretol uz s vela pripadmi. ukazoval mi na jednej reklame, akyyy modryyy bol malicky pacient, ktoreho videl, ako sa dusil a mal stastie, ze prezil. Ze liecil aj nejakych ludi na vychode s tymto ochorenim, ktori VRAJ VSETCI neboli zaockovani 😝 a este kdesi v nejakom tabore aleboco a vlastne sa tvaril, ze on o tom vie tolko ako nikto iny, ze jemu nikto nic nenakeca. A ze uz je to aj u nas v Senci, bol nedavno jeden pripad cierneho kasla a to mi nezela, aby to dostalo prave moje dieta. Takze je to pre nas vraj privelke riziko, nech si to veeeelmmii dobre rozmyslim. Takze alebo mi ostane povedat len NIE, alebo si fakt o tom vela nastudovat.

ewelyne
5. sep 2009

alfomilka, nenechaj sa zastrasit 😉
su lekari a lekari. rozpravala som sa s jednou byvalou pediatrickou, ktora prestala prave kvoli povinnemu ockovaniu pracovat vo svojom obore, lebo jej to svedomie nedalo robit... len kvoli ockovaniu... jedna mamina kdesi pisala, ze jej kamaratka ktora vystudovala imunologiu a bola aj v afrike s lekarmi bez hranic, nepovedala nikdy o ockovani nic pozitivne a sama nema zaockovane deti...
monopoly, biznis, nikde poriadna studia ani za ani proti... seru ma uz...
taky priklad, na bylinky nepotrebujeme studie a pokusy, lebo vieme ze je to tak a je to tak..
nikde ziadna dalekosiahla studia o repiku napriklad...

poculi ste o Schusslerovych Biochemickych soliach? Vyborna prir. liecba, znama viac ako 130 rokov,
len u nas nie... vsade inde to kupite bezne v lekarni a dokonca sa jeden druh vyraba v Kapskom meste...
Bol to nemec, povodne homeopat, ale po vyhlaseni o soliach vyluceny... A vyliecia vsetko 😉 😉 😉 🙂

mam alergiu na ockovanie...
vcera mi suseda vravela ked prisla z povinneho ockovania prevenarom, ako ju lekarka ubezpecila,
ze je to najbezpecnejsia vakcina zo vsetkych povinnych...a uplne bez ortute....no nekomentujem... 😒 ☹ 😠 😕 🙄 🤐

petot
6. sep 2009

Pertussis je ťažký preto, lebo ho lekári nevedia liečiť, resp. zle liečia, a nebezpečný je pre malé deti do 6mes, poťažne 1r. V epidémii na východnom Slovensku tohto roku ochorelo 37 detí, veľa z nich bolo očkovaných menej ako pred rokom a pol. Vlani ochorelo na Slovensku 105 ľudí, 66% bolo zaočkovaných a o cca 10% to nie je úplne isté.

Pri pertussis zvyčajne prostriedky proti kašľu ZHORŠUJÚ priebeh, lebo ten kašeľ má iný základ a je spôsobený priamo prtussis toxínom. Dôležitým opatrením je podávanie vitamínu C, čo žiaľ lekári robia málokedy. U detí minimálne 500mg denne, rozložiť do viacerých dávok. Podľa viacerých štúdií toto jednoduché opatrenie skráti chorobu na 1-2 týždne, zmierni kašeľ, odstráni dávenie aj cyanózu (modranie). Vitamín C katalyzuje bunkovú respiráciu, obnovuje imunitné funkcie, ktoré toxín poškodzuje, a pri vyšších dávkach dokonca priamo neutralizuje toxín. Toto sa vie už cez 50 rokov.

petot
6. sep 2009

Problem je este v tom, ze pertussis reakuje na antibiotika len vo faze, kedy este vyzera ako bezne nachladnutie. Ked sa bakterie dostatocne rozmnozia a vyprodukuju svoj ucinny toxin, choroba trva az dovtedy, kym telo toxin nezlikviduje, a to moze byt dlho. To je ta faza zachvatov kasla, a vtedy uz antibiotika nic neriesia, nanajvys zabrania sekundarnej infekcii.