Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
16. okt 2012

@tasiko no jo 🙂 ..akurat moj odstavovac stal 40e a funguje v zasade vyborne ..a tato lahodka kostuje 220e 😀 ...vyborna investicia , ale viem si predstavit, ze niekoho ta cena proste odradi ..

majusqwa
16. okt 2012

@katrenka111 nestiham to tu citat vsetko, nebola som tu tri dni a uz je tu 15 novych stran ci kolko. ale ak ti to pomoze, napisem ti, ako som sa sem dostala ja:
kym som bola tehotna, tak ockovanie, ze co? no to bolo asi tak posledne, co ma trapilo... doslova. vedela som, ze je, vedela som, ze musis dat ockovat, takze no problem. ale! v porodnici mi malu nezaockovali proti TBC (dostala som stare brozurky, kde este bolo medzi povinnymi), ani pediatricka nic nehovorila. tak som v "strachu", aby naaahodou nebola ukratena, pozerala na nete ockokalendar. TBC tam uz nebolo, ok, neriesila som.
raz za cas som zasla na kona (lebo som vela casu teda nemala a nemam ani teraz) a vyskocila mi tu tato tema. tak som klikla... a dnes mam chut riadne si nafackovat, ked si spomeniem, ako som sa bala, ze mala nema ockovanie BCG. zacala som studovat. trvalo to asi hodiny (po nociach, ked mala spala, som citala clanky, knihy, studie...). stale som nevedela, co s tym, ale vedela som, ze to veru nie je dobry biznis pre moje dieta. stale som rozmyslala, co urobit, ako sa rozhodnut, nespala som kvoli tomu dobre, zozierala som sa... a potom som sa jedneho dna zobudila a vedela som, co robit. tak ci onak, napriek vsetkym argumentom, nedam ockovat. ked zvazim riziko, ktore mojej dcere realne hrozi, kedze po mne pravdepodobne podedila autoimunitne ochorenie, nestoji mi to za to. kazdy si to ale musi zvazit sam.
tusim @nae tu pisala, ze vela ludi si to v ordinacii rozmysli - ma pravdu. mna nechape ani moj manzel, ani moja rodina. dokonca mamina mi povedala, ze ak nedam ockovat, tak sa nemam u nej viac ukazovat. nie je to lahke, ludia to nechcu pochopit, ale ja kazdemu hovorim to iste (ci manzelovi, ci mame) - nech sa paci, skocime k pravnikovi, podpises mi lajstro, ze preberas plnu zodpovednost za nasledky, nech sa paci, tam je ambulancia, mozes s malou ist, dat ockovat a potom s nou mozes cakat na poocko ucinky. na toto som rekaciu este nedostala, okrem pohladu, ci som sa fakt zblaznila :D.
dokonca na mna nasadili uz aj otca (mame taky vztah tato-jeho princeznicka :P), minule mi volal, ci ju chcem dat vobec do skolky a skoly, alebo je zo mna uplna sektarka :D. teraz som este zacala pouzivat aj latkove plienky, takze ma maju fakt za sialenca :D. poviem ti, nie je to lahke. ale za svojim rozhodnutim si stojim. ked raz poviem, tak hotovo, slovo dodrzim. naproek problemom s RUVZ, skolkou a neviem cim vsetkym.
ak ti to mam napisat uplne polopatisticky, mozno to vyznie trocha drsne, ale ja to tak citim: ak by sa naaahodou stalo, ze by mala zomrela na chorobu, proti ktorej ma byt ockovana (co sa, dufam, nikdy nestane!), myslim, ze by som sa s tym zmierila ovela lahsie. nikto mi nezaruci, ze by na nu nezomrela aj ako ockovana. na druhu stranu, ak by som ju naozaj dala pod natlakom ockovat a ostali by jej trvale nasledky, nikdy by som si to neodpustila. lebo som o tom vedela a napriek tomu som to urobila. ja to beriem tak, ze pre vlastnu pohodlnost by som zradila moju krv. mozno je to krute a napisane dost drsne (ufam, ze sa to nedotkne nejakej mamicky, to by som naozaj nechcela), ale ver mi, dlllllho som nad tym hlbala a dospela som k takemuto rozhodnutiu.

majusqwa
16. okt 2012

@eaka "No to je zaujímavé, očkovanie je jediný preventívny prostriedok proti chrípke...ja som už chrípku nemala takmer 7rokov... bez očkovania... pred siedmymi rokmi ma v tehotenstve presvedčili na očkovanie a chrípka ma skolila dva týždne po pôrode...super.. "
ja teda nie som ockovana a z chripky som sa vystrabila za tri dni. extremne vysoke davky cecka a pila som doma robeny caj - zazvor, med a citron. len u mna je to tak, ze okolo mna ide bacil a ja za nim utekam, aby som ho dostala 😀 😖 holt, imunita v .... 🙂

integrator
16. okt 2012

@prevenar
stačí poslať linky do IP

lilke
17. okt 2012

Nenajde sa tu aj znalec vakcin? Potrebujem vediet, ktore ockovacie vakciny obsahuju vajce, resp. su vypestovane na vajecnych bielkoch, a ktore vakciny obsahuju stopy antibiotik, prip. aj akych?

nikimax
17. okt 2012

@dai ja som ti len ozrejmila naše výsledky z genetiky, aby som ťa vyviedla z omylu, genetická predispozícia na autizmus ani na žiadnu inú závažnú genet.podmienenú chorobu nebola u nás (ani u syna) preukázaná. Vakcíny ti samozrejme môžu vyvolať chorobu (chronickú, autoimunitnú..) aj ked nie sú obsiahnuté v konkr. vakcíne....pretože vo vakcínach sú neurotoxické jedy, karcinogény, ťažké kovy - ako pomocné látky, adjuvanty+ vírusy a baktérie....o kontaminácií vakcín rôznymi baktériami,čo tam nemajú čo robiť, ani nehovorím...to že napíšem, že nemáš pravdu, považuješ za agresívne a že sa chcem hádať?? Preto uchodíš?? 😕 😕 😕

prevenar
17. okt 2012

@nikimax ..akurat dodam, ze kontaminovana vakcina , alebo vakcina ktorou sa rozhodnu spravit nejaky dalsi ilegalny test niecoho "noveho" na nasich , alebo inych detoch dokaze vyslovene "zazraky" ^^

dazdovka
17. okt 2012

@tasiko mas ten spotrebic? Hladam nieco take, da sa i mrkva v nom odstavit?

nikimax
17. okt 2012

@prevenar noo, až potom, ako by niekto chcel na mojich deťoch takéto veci skúšať, alebo mi niečo nanútiť, viem si predstaviť, že by som bola agresívna.....vrrrrrrrrr..... 😀 teraz už striehnem, jak vlčiak... 😀

nae
17. okt 2012

@prevenar
@tasiko
@zaockujteajslnko My mame odšťavňovač Tefal Elea duo a tiež spokojnosť. Dužina sa dá jednoducho vybrať z nádobky, kde končí a zamieša sa naspať. Niekomu dužina v šťavách vadí, tak si pridá len trochu.
Najlepšie zeleninové šťavy sú ale tzv. výluhy. Radil nám to jeden vitarián pred rokmi pri brigáde na ekofarme. Našúpeš zeleninu, ktorú potom spracuješ napr. na obed, a tie šupky zaleješ vodou, necháš 24 hodín vylúhovať (pred ošúpaním samozrejme umyť). Na toto som ale ešte nenašla odvahu, lebo nemáme domácu zeleninu a máčať mrkvu z Tesca a potom to piť, to už radšej Savo 😀

barbishkamiracle
17. okt 2012

@majusqwa si vyborna mama 🙂 s triezvym rozmyslanim a 7mim zmyslom 🙂, uplne chapem,co si tym celym chcela napisat!

nikimax
17. okt 2012

@nae 😀 viem si predstaviť, ako bleskovo by ti to SAVO prečistilo všetky trubky v tele.. 😀 😀

nae
17. okt 2012

@majusqwa krásne napísané. Aj ja by som chcela byť taká múdra...

nae
17. okt 2012

@nikimax šak detox ako detox, no né? 😀 😀 😀

prevenar
17. okt 2012

@nikimax @nae
inak ..robite si srandu , ale v pripade absolutnej krizy a zrutenia systemu ako takeho , je pouzitie sava do vody legitimna metoda ako prezit 😀 . v pripade ,ze nemas pitnu vodu ..voda z potoka, alebo tak pridas 3kvapky sava na liter, pockas par minut a mozes to pit 😀 . sice ,ze chut nic moc ..ale zabije to bakterie. 3 kvapky sava ta nezabiju a ty nedostanes infekciu z vody kt. by mohla .. takze nechajte savo na pokoji , mozno vam raz zachrani zivot 😝 ha 😀

sirinka
17. okt 2012

@prevenar ved su ludia, co leju savo do bazena v ktorom sa im potom kupu deti a chlipu tu vodu...

nae
17. okt 2012

@prevenar poznám to, manžel si tak dezinfikoval vodu na jednom "survival" závode a prežil, len mu trochu zbledli oči 😀 😀 😀

tean
17. okt 2012

@majusqwa
ustaat takyto tlak aj zo strany vlastnej rodiny chce riadne tvrdu palicu - v dobrom 😉
Mnohe maminy tu pisali o tom, ako sa snazili urobit v takejto situacii aspon kompromis a zaockovali aspon nieco - aby bola ovca cela aj vlk syty.

Nastastie nam do toho nikto nekeca, sice boli pokusy ale potom to vzdali a uz sa tejto teme ani nevenujeme.
Zienka ma ten isty nazor ako ja, dokonca pri kocikovani pocula o mnohych problemoch po ockovani a to ju len utvrdzovalo v nasom rozhodnuti.

nikimax
17. okt 2012

@prevenar niečo podobné ako MMS, máme vyskúšané, inak chuť- katastrofa. Otec to bral pri sarkome (koleno) aj B17 a zatiaľ v poho, nenašiel nikoho, kto by mu to operoval.. .onkologička v žiline nechcela veriť, zrejme už mala vypísaný úmrtný list....ale normálne ho potom zvozila, čo to robí za pokusy, tak sa len na ňu pekne usmial.... 🙂 🙂 🙂

tamix
17. okt 2012

@majusqwa presne takto to bolo aj u nás, len ja som začala študovať trochu neskôr, keď malá už dostala 1x prevenar a 2xhexu a videla som, čo to s ňou robilo. Ja mám oproti tebe výhodu: rodičia aj manžel ma podporuje v rozhodnutí neočkovať. A neočkovať malú sa rozhodol aj brat s manželkou. Takže sme rodina neočkujúčich 🙂)

manof
17. okt 2012

Infanrix Hexa sťahujú z trhu v najmenej 19 krajinách sveta:
http://www.slobodavockovani.sk/news/infanrix-he...

MUDr. Ludmila Eleková:
Proč se NEočkovat proti chřipce
http://www.slobodavockovani.sk/news/proc-se-neo...

prevenar
17. okt 2012

@nae LOL !!!!!!!! 😀

manof
17. okt 2012

@halienka žiješ?

prevenar
17. okt 2012

@nikimax urcite k B17 pridajte DMSO pomaha to transportovat B17 do buniek - velmi dolezity moment, ako som pochopil .. chudera lekarka, preco ju stresujete , nejakou samoliecbou 😉 ..preco radsej neumriete, ako sa patri na slusnych ludi . LOL

nae
17. okt 2012

@prevenar DMSO??? Naozaj? U nás na klinike sa DMSO musel z transplantátov kmeňových buniek čo najdokladnejšie odstraňovať, keďže sa aplikovali intravenózne. Musím si to naštudovať podrobnejšie, aspoň na tej materskej úplne nezakrniem.

hanca82
17. okt 2012

@vlnka81 Rim to sme my, to je ten isty region, v prvom rade by som zmenila pediatricku, a ano, bohužial je to tak, kedže mamičky ani nevedia o čo ide, idú na povinné očkovanie a pichnú infa s prevenarom dokopy 😢 . Nech si rozmysli coho sa boji viac: ci nejakej histerickej lekarky, ci o zdravie svojho dietata... jasne, ze oni toho natrepu...mne moja povedala: vy si myslite, ze robite dobre pre svoje dieta, ale opak je pravdou 🙄

prevenar
17. okt 2012

@nae no, tak som cital. poslem ti nejake linky ked chces 🙂

halienka
17. okt 2012

@manof žijem, prepáč mi prosím, šak ja som na teba zabudla ako na smrť 😀 som dala mužovi lístok nech to zaplatí a zabudla na to, bo sme obe s malou jedna po druhej choré a dnes mu lístok z gatí vypadol, že: Ježíííš! No tak ma skoro kleplo, tak som mu povedala, nech sa ani domov nevracia ak to dnes nepošle 😀 😀

verka888
17. okt 2012

@majusqwa ..podobny tlak zo strany mojej rodiny zazivam aj ja, okrem manzela, ten drzi so mnou..len akosi rodicia nechapu!!..a ani nechcu mam ten pocit, len svoje tvrdia!..no nic..musime to nejak ustat..drzme si palce 😉

netrep21
17. okt 2012

@majusqwa Aj ja to takto citim a tiez som zazila cudne pohlady ludi, eed som sa im priznala s tym, ze by som mala vacsie vycitky svedomia ak by mi dieta umrelo v dolsedku ockovania ako na chorobu, proti ktorej som ho mohla dat zaockovat.