Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tara
29. okt 2012

@domique samozrejme, to je jasne, ze ockovanim ekzem podporila. ale keby neockovala, tak by sa ekzem neobjavil, kedze sa jedna o autoimunne ochorenie. chcela som tym povedat, ze ona ako lekarka je tiez presvedcena o tom, ze ide len o genetiku a vobec nevidi suvis s ockovanim. ja mam napr. potvrdenu imunodeficienciu, cize logicky, moze mat nas maly imunitu po mne a keby som ho ockovala, tak by som mu len a len uskodila.

dazdovka
29. okt 2012

Som frustrovana z toho, ze je nas odmietajucich tak vela, ze existuje X argumentov proti opodstatnenosti vacsiny povinnych ockovani a STALE SA NIC S TYM NEDEJE, stale poctivo platime pokuty, podporujeme sa, zdielame si informacie, vyplavaju na povrch kauzy o farmafirmach, kontaminacie, nedostatocne testovania, atd... a zostava to na tomto fore ☹ Co vlastne moze pohnut povedomie, aby sa aj zmenili zakony o povinnom ockovani? Chyba mi to svetlo na konci tunela. Treba zohnat 10-tis. podpisov pod peticiu, alebo kolko vlastne? Alebo zorganizovat protestnu akciu, alebo spamovat otazkami, informaciami, pochybnostami poslancov, alebo co?

l81
29. okt 2012

@ivanajelinek Ano, ovcie kiahne su na SK nepovinne, ale poznam vela mamiciek z mojho okolia, kt. dali deti zaockovat dobrovolne vakcinou Varilix a Varivax-prave preto, lebo ich Dr. presvedcila, ze ak nezaockouju, moze to ma brutalny 😀 😎 😀 priebeh...

petah82
29. okt 2012

@irenkask tuto najdes zoznam ucinkujucich v roznych videach, je tam aj pani Hudakova a nasla som Vasu Simonku v Relácia Reflex z 22.II.2011: http://www.slobodavockovani.sk/odkazy/videa/#sk

petah82
29. okt 2012

@petot klobuk dole za tvoju slusnost a ovladanie sa a argumenty tu http://www.stv.sk/online/archiv/fokus?date=2011... ja by som pri prof. Svetovi nemohla takto pokojne sediet, fuuu, sila a este sa bude hadat, ze ty mas viac priestoru na pokec... 😖 ubezpecujem vas, bla bla bla... mne teda jeho kecy na pocite bezpecia a dovere vobec nepridavaju. ockovat epilepticke deti, lebo MMR choroby by ich poskodili viac, keby ich nemali ockovane... 😢 @irenkask v tomto videu je tiez pani Hudakova

alenka600
29. okt 2012

@dazdovka Noooo...podla mna co pomoze, je ponuknut viac prachov ako to, kolko sa v tom momentalne toci. Lebo na druhej strane stoja velke koncerny, pre ktore je to proste zivobytie, takze malych cervikov zasliapnu do zeme.
Ked aj zavazne poskodenie zdravia a dokonca umrtia nie su dovodom na nic - vyskum, presetrenia, kontrolne studie, tak peticia nepeticia 😔 😔 😔 😔
Ale to hovorim o kratkodobom horizonte. Podla mna z dlhodobeho hladiska sa predsa len nieco dosiahne, lebo kazdu kravu mozes dojit len urcity cas a ked pocet umrti a poskodeni stupne nad istu hranicu, tak sa uz ten pruser nebude dat ututlat ani pred mamickami, co su stastne ako dobre urobili, ked dali kompletne menu svojmu dietatku, lebo im ich doveryhodny znamy rodinny pediater poradil, ze ale to je naozaj to najlepsie. Ale kedy to bude, fuha, neviem neviem....

xlucia
29. okt 2012

@alenka600 zielam tvoj nazor v plnej miere. raz to pride, ale nikto nevie kedy. zial

petot
29. okt 2012

@petah82 Ďakujem.

heimdalls
29. okt 2012

@annieella - Těším se až se nebude očkovat povinně a až se nebude vůbec očkovat.

Pekná veta, bárs by boli všetky deti na svete zdravé, faktom však nepochybne ostáva, že za týmto tvojim vyjadrením a úvahou je istota, ktorú máš práve vďaka očkovaniu (ja ho nechcem obhajovať, to určite nie) nemyslím to ktoré si odmietla pri svojom potomkovi, ale to pri 97,5% zaočkovaných, ktorí napríklad v škôlke, tomu tvojmu zabezpečia, že sa napríklad osýpkami nemá nakaziť od koho, pretože sú všetky deti, povedzme 25/26 (to jedno je tvoje neočkované dieťa) zaočkované.
Annieella, predstav si jednu vec, keď prestanú očkovať všetci, zaočkovanosť spadne na povedzme 25% a niekde do ciganskeho šeregu niekto v rámci cigánskeho kočovného života tie osýpky prinesie. Nová legislatíva tohto úžasného štátu v rámci riešenia cigánskeho problému tvrdo pracuje na povinnej školskej dochádzke pre tieto individuá z osád a chatŕč spolu v jednej triede s našimi deťmi. Zober si škôlky niekde na výchdnom Slovensku.

Očkovanie ....... NIE, je to skutočne svinstvo plné jedu, chémie a biohazardu a karinómov, ALE, nebuďme zaujatí a nehľadajme za kažú cenu len negatíva vo všetkom, čo nám celkom nevyhovuje. Tento problém s očkovaním vyžaduje komplexnejšie riešenie, ako "Těším se až se nebude očkovat povinně a až se nebude vůbec očkovat."

manof
29. okt 2012

@sirinka
To je celkom dobrý článok, čo povieš?

manof
29. okt 2012

Vedci, ktorí v minulosti pracovali pre výrobcu vakcín Merck, žalujú túto firmu za falšovanie údajov o účinnosti vakcíny:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vedci-ktori...

Očkovanie proti chrípke môže byť menej účinné u obéznych ľudí:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

32 zvedavých otázok o očkovaní a odpovedí na ne:
http://www.slobodavockovani.sk/news/a32-zvedavy...

Prečo v utorok 30. a stredu 31.X.2012 nevyjdú na www.slobodaVockovani.sk žiadne články:
http://www.slobodavockovani.sk/news/preco-v-uto...

petah82
29. okt 2012

@manof @petot toto sa objavilo na FB, hmm? pani pise: ja som sa pytala pravnicky, ona povedala ze za kazdy jeden priestupok mozes dostat 331 eur, a ak je kazde jedno ockovanie osobitny priestupok tak to mozes dostat tolko krat, kolko krat odmietnes ockovanie...a neviem ci je to fakt realne dopredu odmietnut...to jak keby ma chytili policajti ze som prekrocila rychlost a im poviem nech mi daju pokutu uz rovno do konca roka...mozno to realne nerobia, ale pravne je to v poriadku ak by ti dali za kazde jedno ockovanie 331...

manof
29. okt 2012

Ďalší skvelý článok - od MUDr. !!!

OČKOVANIE - naša slobodná voľba?
http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/starostliv...

To je skvelý digestív po pokazenom žalúdku od doc. Krištúfkovej

sirinka
29. okt 2012

@manof no celkom...akurat, ze napr. v takom fr maju za odmietnutie povinneho ockovania pokutu a aj vazenie... takze nie je celkom pravda, co tam pisu....

manof
29. okt 2012

@petah82
Kravina.
Právnička na RÚVZ ZA i na RÚVZ BA mi na rovinu do očí jasne povedala, že to berú ako súčet všetkých pokút.
Nenechaj sa vystresovať.

manof
29. okt 2012

@sirinka
No tak Francúzsko trochu kazí dojem zo Západnej Európy, to je pravda.

prevenar
29. okt 2012

@petah82 je to howadina ..ak by to mohli robit , davno by to robili ...suhrna pokuta za vsetky ockovania je 330e.

heimdalls
29. okt 2012

@petah82 - Teraz ma napadol jeden možno nezmysle, čo keby sa odmietla napríklad Hexa s predstihom? Napríklad, očkovanie má prebehnúť po prvých troch až v 6 roku života, napísať odmietnutie v povedzme dvoch rokoch, dať ho pediatričke založiť do karty a pri predvolaní na preočkovanie Hexy v 6 roku bude skutok 4 roky premlčaný...

xlucia
29. okt 2012

@heimdalls nefuguje. zo zakona je premlcanie dva roky po poslednom moznom legalnom podani podla ock. kalendara.

manof
29. okt 2012

@petah82
Porovnanie s prekročením maximálnej povolenej rýchlosti neobstojí, pretože tú môžeš prekročiť aj 300.000 krát, ale povinné očkovanie dieťaťa môžeš odmietnuť nanajvýš 10x a to dokonca ešte v presne stanovených časoch. Čiže tu by vcelku bolo možné vyčísliť celkovú pokutu, u prekročenia max. povolenej rýchlosti to možné nie je

manof
29. okt 2012

Aj diskusia pod článkom celkom stojí za prečítanie:
http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/starostliv...

bobocka
29. okt 2012

@prevenar @manof az tak odveci to nie je.teda to viacnasobne pokutovanie.lebo ak rodic odmietne len iste vakciny (moze sa stat,ze nechce dat len jednu dve-hexa+prevenar napr),tak dostane pokutu a ak si casom rozmysli,ze chce odmietnut i dalsiu vakcinu(MMR ),tak zas pokutu dostane.ale podla prava by mala ta suma v sucte byt max 331.ci to ale tak je,to neviem.neviem ci sa to berie ako maximalna pokuta za pojednavanie v pripade odmietnutia,ci maximalna pokuta za odmietnutie vsetkych vakcin bez ohladu na kolky krat to odmietnutie pride 😕
je to nejak rozdelene? myslim,ze ake maximum moze dostat rodic len za odmietnutie hexy.len za odmietnutie prevenaru? len za odmietnutie MMR?

sirinka
29. okt 2012

@heimdalls
@xlucia
@manof a ked som nedala malej ockovat bcg, pred rokom a pol, teraz ked je zrusene, tak uz to spatne nebudu riesit, alebo ano?

bobocka
29. okt 2012

@sirinka podla mna isto nie.sami uznali,ze je to zbytocne ockovanie.to podla mna urcite nechaju tak.nemali by padne protiargumenty,kedze sa to aj tak zrusilo 😉

sirinka
29. okt 2012

@bobocka dakujem

manof
29. okt 2012

@bobocka
Za nepodrobenie sa povinnému očkovaniu možno udeliť pokutu v súhrnnej výške do 331,- €.

Nikde nie je reč o tom, že by to malo byť maximum za jedno priestupkové konanie a v ďalšom priestupkovom konaní zase 331,- €. Inak povedané - je to maximálny súčet všetkých pokút na jedného hriešnika (rodiča), čo znamená, že teoreticky by mohli dať obom rodičom takúto pokutu, ale 662,- € na jednu rodinu je už definitívne maximum.

manof
29. okt 2012

@sirinka Nebudú to riešiť, lebo ak je nová právna úprava výhodnejšia pre obvineného, má sa použiť nová právna úprava, nie tá, čo platila v čase spáchania priestupku.

bubulka722
29. okt 2012

@manof Chcem sa len spýtať od kedy sa pri odmietnutí očko počíta premlčaná doba. Je to od odmietnutia konkrétneho očkovania alebo od posledného kontaktu na RUVZ? My sme tam boli na pokec pred rokom a pol.