Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

verkavb
4. nov 2012

@manof ahoj poslala som ti IP chcela by som sa pridať k objednávajúcim vitamín D ak je ešte možnosť
dakujem

sirael
4. nov 2012

@halienka Dakujem 🙂 Uz som si to nemohla odpustit 🙂

adka0029
4. nov 2012

@sirael
Naozaj vystizne, presne takto to bolo aj u mna. 🙂

hajanka
4. nov 2012

@manof prosim ta, pertussis vaccine (DTap) prenasa ockovane dieta (clovek) bezprostredne po ockovani infekciu tejto choroby? alebo vobec nie? ak mas k tomu aj nejake linky, mozes mi poslat?

mamkabeika
4. nov 2012

@manof prosím, prosím, aj mne 🙂

fifi284
4. nov 2012

@jarabica123 držím palce! Mám to čerstvo za sebou 😉 Určite sa pochvál ako ste dopadli. Som zvedavá, aké múdre veci na vás lekárka vytiahne 😉

petot
4. nov 2012

@hajanka Môžem odpovedať aj ja. Priamo z vakcíny určite nie. Vakcína môže oslabiť odolnosť a zvýšiť tým náchynosť na infekcie, vrátane čierneho kašľa. Ale vakcína samotná nešíri nákazu čierneho kašľa.

Druhá vec je, že dieťa po očkovaní môže dostať klinické príznaky čierneho kašľa, nerozoznateľné od skutočného ochorenia, ktoré sú spôsobené toxínmi, ktoré sa môžu vyskytnúť aj vo vakcíne. Takýto vakcínový "čierny kašeľ" však nie je infekčný.

hajanka
4. nov 2012

@petot jasne ze ano 🙂 dakujem
takze vakcina samotna nesiri, dieta nie je infekcne, ale moze znizit imunitu natolko ze zvysi nachylnost na ine infekcie
priznaky cierneho kasla po vakcinacii nie su infekcne, spravne?

petot
4. nov 2012

@hajanka Správne 🙂

prevenar
4. nov 2012

@domique @billam

pre nase mile a nepochopene studentky tu mam jednu totalnu informacnu lahodku . predpokladam ,ze po hodinach studii a citania ste prehliadli tento drobny link . dobra sprava je ,ze cim je mensi rozmerovo , tym je vacsi obsahom! a obsahuje snad uplne vsetko podstatne co sa tyka vakcin. toto je to prave co totalne zlikviduje - priam annihiluje ! vas nekonecny hlad po vedomostiach a informaciach okolo ockovania , ktory nedokazala uhasit ani tato 1600 stranova diskusia ..ktora vlastne ani neobsahuje informacie (ani linky) ((vlastne neobsahuje vobec nic))

http://vakcina.szm.com/ - tato stranocka, na opak obsahuje vsetko ! ..ano ,, aj linky ! knihy, videa,stranky, clanky. je to taka mala slovenska niagara informacii.

dufam,ze teraz uz vase strapene a plamenmi skusane duse nadobudli pokoj . zelam vam vela vela vela hodim pokojneho pozerania , citania, studovania a nasavania informacii kt. ste doteraz tak marne hladali.

a nemate zac, vzdy rad pomozem niekomu, kto bazi po informaciach. berte to ako maly darcek odomna 😵 😵 😵 peace.

hajanka
4. nov 2012

@petot dakujem

pectore
4. nov 2012

@prevenar uzasny propagandisticky link... ktoreho tvorba mohla trvat tak 15. minut.... s vyberom toho najneobjektivnejsieho co sa ockovania tyka.... ....... 😉 😀 😀

majusqwa
4. nov 2012

@sirael ja som tuto diskusiu uz prestala kvoli tomu citat. ked sem pridem po 2-3 dnoch, nestiham docitavat a aj tak su to vacsinou len blbiny... :/

manof
5. nov 2012

Neodpovedať! Nahlásiť!
Neodpovedať! Nahlásiť!
Neodpovedať! Nahlásiť!
...
Opakujte si to, prosím, v snahe odolať kliknutiu na "Odpovedz" pod trollovými drístami. A nahláste.
Nenechajme si tu zatrollovať celú tému len kvôli tomu, že sa tu nejaký troll rozhodol znepríjemňovať nám život, čo to dá.

manof
5. nov 2012

@mamkabeika
Ak si tak ešte neurobila, napíš mi na mfillo@gmail.com:
1. počet ks
2. adresu, kam ich potom pošlem
3. Tvoju prezývku tu na koni, nech viem, kto je kto

manof
5. nov 2012

@verkavb viď IP

lizatko1009
5. nov 2012

ja mam nastastie taku lekarku, ze mi vyhovela v ockovani, dala som akurat na 3-4 mesiace a na rok uz nie a a ni nedam, mojej znamej sa stalo, ze jej malu zaockovali a zacala modrat a nevedela sa nadychnut, sice u nas ziadne neziaduce ucinky neboli, ale aj tak sa bojim, ked citam kade tade ake problemy su a kolko deti z toho problem maju. tak dakujem pekne za take nieco. 🤐

katrenka111
5. nov 2012

@lizatko1009 fuha tak to asi nejaka alergicka reakcia co??? a to kde mas doktorku že s tým suhlasila???

katrenka111
5. nov 2012

Dobré ránko celý výkend som vas nestihala citat ste toho popisali??? idem docitavat rýchlo co nove...

katrenka111
5. nov 2012

ach jaj zasa sa tu dohadujete?? radsej citajte doležite info o ockovani a neockovani a rieste to ako tu stracat cas blbými naražkami.... potom sa cudujem kolko tu je stran a niekedy fakt o nicom...

katrenka111
5. nov 2012

no vidim že som o nic neprisla...vsetky strany o nicom, len same dohady.... 🤐

vefi89
5. nov 2012

Ja neni som trollo 😀
kukala som link, čo hodil prevenar posledne, preklikala som a dostala som sa sem http://www.efi-online.de/PDF/UngeimpfteGesuende... .... preletela som to len v rýchlosti, ale nepáčia sa mi tie grafy z titulu, že každý zameriava inú vekovú skupinu decák... Jesto niekde grafy, kde je stále jedna a tá istá veková skupina? Myslím, že to bude zahrnuté od narodenia povedzme po 17 rokov, a nie v jednom grafe od 10 rokov a v druhom od 7 ... potom mi to príde, že to mohlo byť účelovo takto spravené? 😅 prosím, ak niečo máte, hoďte mi link 🙂

prevenar
5. nov 2012

@vefi89 ono , problem je v tom ,ze neexistuju temer ziadne grafy ..lebo nase mile "organy" ich proste - "nerobia" -oficialne. teda , vieme ,ze ich robia ..ale su pre nich velmi nevyhodne, lebo aj menej bystremu hned dojde o co vlastne ide ..a tym padom ti ich proste nevydaju a povedia , ze ich "nerobia" .. tes sa ,ze sa nasli aspon nejake 😵

prevenar
5. nov 2012

@katrenka111 klasika , troolovia mali vikend 😀 ..tak sa zas "diskutovalo" 😀

vefi89
5. nov 2012

@prevenar však ja nie z netešnosti 😀 len teda, že by ma to zaujímalo 🙂 ale myslím @petot dával niečo podobné??

martinjasen
5. nov 2012

Pekny den,

ak ma tato tema dalej fungovat, je potrebne vyjasnit zopar veci.

- Tema je sice definovana jej nazvom, ale to neznamena, ze mozu do nej prispievat iba ludia s rovnakym nazorom. Znamena to, ze nazvom temy sa nemoze obmadzit pristup inym nazorovym smerom. Aj nazor, suhlasim s povinnym ockovanim je nazor, ktory moze byt v tejto teme. Prosim respektujte to.
Odbocenie od temy sa moze povazovat, ak by niektori z uzivatelov sa zacali bavit o osobnych problemoch, ale prispevok sa vobec netykal ockovania. Vtedy mozeme zvazit jeho vymazanie, nemusime vsak vymazat.

Tema je verejna, ktokolvek ju moze citat a prispiet. Ak by v nej bol dovoleny len jeden nazorovy smer, ohrozilo by to objektivnost danej temy. Uz viac krat som odporucil niektorym z vas, ak chcete vytvorit temu iba pre tych, ktori nesuhlasia s ockovanim, vytvorte si sukromnu temu a pozvyte sa tam. Vam vsak zalezi, aby bola tema verejna, aby sa k informaciam mohli dostat aj ostatní. V tom pripade vsak musite respektovat aj ine nazory, aby clovek, ktory nahodne pride do tejto temy nepodliehal mylnej predstave, ze tu vladne iba jeden nazor. Co nie je pravda a situacia v tejto teme o tom svedci.

odteraz
- ziadne osobne utoky. Ak prispevok obsahuje sud ohladom vlastnosti ineho cloveka je to osobny utok.
- ziadne spochybnovanie inych nazorov o ockovani z dovodu, ze je mimo temu

Ak tu pride novy citatel, nech vidi, ze sa tu sice rozpravaju ludia inych nazorov, ale slusne. Nech tu najde vsetky potrebne informacie, aby sam zvazil, ako sa rozhodne.

Odporucanie:
Tato tema je plna informacii, snaha vsak najst spolocne riesenie tu nie je. V tom pripade to bude vzdy iba vzajomny suboj konkretnych uzivatelov, ktory skor ci neskor prerastie do osobnej nevrazivosti.
Ak chcete temu posunut dalej uvedomte si, ze kazdy nazorovy smer ma v podstate rovnaky ciel - ochrana zdravia dietata a to v pripade ak niekto chce ockovat aj ten kto nechce. Presadzovat jeden smer za spravny bude v tomto pripade s najvacsou pravdepodobnostou demagogia.
Odporucam zvazit, kde su problemove body. Riesenim asi nebude iba ockovat, alebo neockovat, asi to bude nieco medzi tym. Ak sa zvazuje pravo neockovat svoje dieta, treba zvazit aj povinnosti a zodpovednost, ktoru by mal niest takyto clovek. Nie je mozne dat pravo, bez povinnosti.

Temu na tyzden uzamykam, do pondelka 12.11.2012 (prosim upozornite ma na otvorenie cez IP). Do toho casu zvazte akym sposobom tuto temu chcete rozvyjat. Ak po otvoreni znovu dojde k takejto situacii, tema bude uzamknuta natrvalo.

Tato tema je skutocne dolezita, ak sa vsak nebudeme snazit pochopit druhu stranu, nema sancu tato tema, ako aj vyriesenie tohto problemu. Neviem vam naordinovat snahu pochopit sa, ale pokuste sa o to.

Martin Durina
Asmira Team

martinjasen
12. nov 2012

Temu otvaram.

Asmira Team

netrep21
12. nov 2012

..............a bolo svetlo.........

dazdovka
12. nov 2012

Pridavam neskrateny rozhovor s doktorkou, co sa neboji hladat pravdu o ockovani, mimo publikacii financovanych farmafirmami http://media.memy.cz/2012/10/palcive-otazky-ohl...
Aj clanok s citaciami. Pekny den vsetkym 🙂

aduskatt
12. nov 2012

@martinjasen precitala som si siahodlhy prispevok od teba, vo vela veciach mas pravdu, avsak neda mi nevyjadrit sa k tomuto: Mam pocit, ze ani Ty nechapes, o com tato tema je........Ona nesluzi na to, aby sme sa tu dohadovali, ci je ockovanie dobre, nedobre, ci ockovat treba, alebo nie, na to je tu uz kopec inych tem🙂 Tato tema ja urcena na to, aby rodicia, ktori neockuju vedeli, ako obstat pred statnou masineriou, teda vedeli si nejakym sposobom pomoct pred uradmi a lekarmi...🙂 Takze my nejak nemame za ciel chapat druhu stranu, teda tych, co ockuju, nech si robia, co uznaju za vhodne, maju na to plne pravo a my to musime respektovat. Nasim cielom je po porade s pravnikmi a inymi odbornikmi hladat cesticky, ako sa vyhnut pokute🙂