Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
12. jún 2009

petot, myslela som len tu danu ockovaciu schemu...ze to vyzera ako vela davok...ved mi je jasne ze teraz ej toho ovela viac len to natrepu do jednej vakciny... 😒

denisocka
12. jún 2009

tak už mame pandemiu svinskej chripky?

blovitc120
12. jún 2009

Treba šíriť paniku a zarábať veľa peňazí, tak máme pandémiu. Pan ako pan (myslím pandémia-panika 🙂). Už máme aj my doma C-Salts deni, tak pijeme a nemusíme mať paniku 🙂

denduska
12. jún 2009

nooo, cakam co vymyslia, zachvilku uz bude na trhu asi aj vakcina a slovensko bude stat prve v rade na nu 😝

blovitc120
12. jún 2009

Jasné a uzákoní sa povinné očkovanie už aj vnútri maternice, budeme v tom prví 😝 😝

denisocka
12. jún 2009

myslite,že možu nariadiť celoplošne očkovanie- povinne? 😕

denduska
12. jún 2009

deni oni mozu vsetko... 🙄 ale tusim vakcina este nie je...ci hej?? ale ved aj ten virolog vravel ze je to uplne mierne ochorenie ktore nevyzaduje ani liecbu..tak neviem co sa plasia....

blovitc120
12. jún 2009

Denduska, mne sa vidí, že museli vyhlásiť pandémiu, aby sa mohla začať vyrábať vakcína, o to ide. Niečo také som začula v správach. Takže je jasné, o čo ide, nie?

denisocka
12. jún 2009

ved to,že aj na markize vraveli,že nepodliehať panike,slovo pandemia znamena,že sa to prenaša rychlo,či čo a nevyjadruje to,že je to nejake nebezpečne. Tak hadam nič neuzakonnia ,bo si to tu hodime viaceri 😀

denduska
12. jún 2009

no, cize aby som si chytro sla vybavit nejaku alergiu alebo nejaku inu dobru diagnozu 🙄

denisocka
12. jún 2009

najlepšia bola moja teta prednedavnom,do večera kopala motykou zemiaky a rano ma vola-deni,mne je tak zle,cele telo ma boli, sa bojim že tu svinsku chripku som dakde chytila 😕 a na druhy den vysmiata že,mala som svalovicu z kopania 😀

zuzliq
12. jún 2009

no, v spravach vraveli, ze pandemia = sirenie, teda, ze pandemia 6 stupen sa vyhlasuje, ked sa nakazi nejaky pocet ludi a jej vyhlasenie nic nehovori o zavaznosti choroby

halienka
12. jún 2009

Denduška , Petot, ďakujem za vysvetlenie 🙂 , fakt je toho strašne moc, chúdence dnešné deti, keď do nich toho tlačia ešte viac. ja som práve tehotná a veľmi silno uvažujem, čo urobím, či ho dám očkovať a na čo. najradšej by som ho nedala ale to asi nie je také jednoduché. Alebo možno len naozaj na také ochorenia, ktoré môže chytiť aj v dnešnej dobe a sú naozaj nebezpečné. Neviem, ešte to musím všetko poštudovať. Ale veľa som sa tu už aj od vás dozvedela a fakticky by som sa nedivila, keby ten prudký nárast autoimunitných ochorení, alergíí atď. malo na svedomí takéto množstvo očkovaní.
Petot, prosím ťa a čo to je Th2 imunita?

petot
12. jún 2009

halienka: Myslím, že tento článok to vysvetľuje veľmi zrozumiteľne:
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

zitaje
12. jún 2009

Petot a ostatni odbornici 🙂 , mam taku otazku na vas - malinka ma odlozene MMR ockovanie cca na 18 mesiacov (predbezne sme sa tak dohodli s doktorkou), ale je uz asi 3 tyzdne nejaka vyhadzana a nechce jej to odist. boli sme aj na koznom, vraj kontaktna alergia, i ked podla mna to ma z jedla, lebo je vyhadzana hlavne na krku a "dekolte" 😀 , a sal teda nenosi. 😉 Naordinovali jej fenistil ale ziadna slava, stale sa jej objavuju nove vyrazky, hlavne ked ten fenistil nedam. Je takyto stav kontraindikaciou? Alebo by mi ju lekarka v pohode zaockovala, co myslite? Ja to samozrejme nechcem, len ze na co sa mam pripravit, pojdeme zase ku koznej lebo sa mi to nepaci, ale zajtra nam idem nasadit velmi setriacu a nealergizujucu dietu, co ak jej tie vyrazky odidu, aspon budem vediet, ci je to z jedla alebo co...

vanish1
12. jún 2009

zitaje, určite musí byť dieťa 100% zdravé pri očkovaní, takže ja by som neočkovala až po zistení príčiny

zitaje
12. jún 2009

vanish, dakujem, a toto je oficialny postoj, alebo tvoj nazor? Lebo ja s tebou samozrejme suhlasim, len neviem co povie doktorka. Este mame cas, ale aj tak. A priamo jej sa pytat nechcem, lebo sa obavam, ze povie, ze to nic, neva... 😖

vanish1
13. jún 2009

samozrejme, že ti povie, že to nevadí, jej je to predsa jedno.... aj mojej bolo a chcela malú zaočkovať, ale vo vlastnom záujme by som takto neočkovala, moja bola tiež stále vyhádzaná na krku a dekolte a je aj teraz a je z toho atop. ekzém a porucha imunity a alergológ očkovanie neodporúčal.... takže tak, určite nepodceňuj a pýtaj sa na alergo (tam berú len krv takýmto detičkám) pozri tu http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

denduska
14. jún 2009

jeeej super ze uz mame vakcinu na prasacinu! 😎 🙄

halienka
15. jún 2009

Petot, dík za vynikajúci článok, myslím že ozaj na tom niečo je, pretože keď si porovnám svoje chrípky a nachladnutia s manželovými, tak je v tom fakt rozdiel, mne všetky tieto veci prebiehajú bez teplôt a majú miernejší priebeh, no vždy zdĺhavejší. Manžel dostane teplotu na deň-dva, vypotí sa a za ďalšie dva dni je takmer fit. Takže isto na tom niečo je, že u mňa asi došlo k tomu prestimulovaniu TH2 imunity, pričom Th1 reaguje zas naopak o dosť slabšie. Teploty nemávam takmer nikdy. Pamätám si ako mi pred rokmi povedala mama (vtedy som sa o očkovanie vôbec nezaujímala), že ona sa už nedá zaočkovať proti tetanu (čo sa očkuje každých 10 rokov tuším), lebo si myslí, že ona kvôli tomu nemáva vôbec teploty. A fakticky, nedala sa a po čase zas začala tie teploty pri nachladnutiach a chrípkach mávať. Ona si to tak nejako laickým rozumom vydedukovala, neviem či na tom niečo môže byť, samozrejme ke´d to povedala lekárke, tak tá ju vysmiala, že to s tým nemá nič spoločné. No zaujímavé je že ja to mám tak isto, teploty nemávam, to už fakt musí byť, keď sa mi zvýši, aj to nanajvýš do 38° C.
Denduška, tiež som si pomyslela, tak vakcína na prasaciu už je, v auguste už by mala byť na trhu, takže povedz aké testy a skúšky za dva mesiace stihnú urobiť? Zas aby sme si tlačili do tela niečo čo nie je dostatočne ani otestované. 😝 Ani za nič! 😀

deina
15. jún 2009

Halienka, mozem sa opytat, o ake autoimunitne ochorenie ide? Ja mam tiez jedno, ale u mna ten clanok (aj ked je velmi zaujimavy, hned som ho precitala) az tak nesedi, teploty mavam, aj som casto byvala chora - ale zase aj to je pravda, ze mne tie choroby vzdy dlho trvali. Sestra (rovnake ochorenie) nemavala vobec teploty, ale to uplne odmalicka. Ja som si vsimla, ze mne nerobi dobre ockovanie proti chripke - ockovala som sa mozno 2x a vzdy to skoncilo tak, ze chripku som sice neodstala, ale schytala som nieco horsie (napr zapal pluc 😝 ), odvtedy sa neockujem a je to lepsie. Reumatolog mi na to povedal, ze by som sa vobec nemala davat ockovat, ze pri nasom imunitnom systeme je to prilis velka zataz.

halienka
15. jún 2009

Ahoj Deina 🙂 ja mám Crohnovu chorobu, už 11 rokov. Na chrípku som sa nedala zaočkovať nikdy, práve preto, že mi to prišlo zbytočné, pretože ja mám nachladnutie alebo chrípku max. 2x do roka a nikdy to nie je "o život", je mierna aj keď dlho trvá. Kvôli črevu sa snažím vyhnúť aj antibiotikám, pokiaľ to naozaj nie je nutné, tak ich neužívam, za posledných 10 rokov som ich mala snáď len 3x. A ja sestrička u mojej obvodnej mi vravela, že to očkovanie proti chrípke je o ničom, že nie vždy dorazí zrovna ten predpokladaný vírus, takže to vôbec nemusí mať účinok, a že mnohým to práve ochorenie spustí. A teraz keď to tu čítam, tak som rada, že som sa na to nedala. 😝 🙂

petot
15. jún 2009

halienka: Obdivujem Tvoju mamu, jej zdravý sedliacky rozum. To je vec, ktorá mnohým "moderným" ľuďom úplne chýba.

halienka
15. jún 2009

No asi som po nej (mame) podedila imunitu, akurát že ona je predsa len staršia generácia tak do nej nestihli natlačiť tolko očkovaní čo do mňa, a tým pádom sa možným autoimunitným ochoreniam alebo iným dôsledkom očkovania vyhla, kdežto ja už nie. Ale teda s mojím dieťaťom si takéto pokusy robiť nedám, keby bola istota že zdedí imunitu po mužovi, možno by to bolo v pohode, lebo aj môj muž je zdravý a zdá sa že imunitu má v poriadku, keďže jeho telo pri zápaloch a chrípkach normálne reaguje (nie ako moje). Lenže ak podedí imunitu po mne, tak to tiež nemusí dobre dopadnúť a to v žiadnom prípade nechcem. 😖 A teda neviem, či by bola ochotná detská lekárka pred očkovaní najskôr poslať moje dieťa na nejaké vyšetrenie imunity, to asi nie. Neskúšali ste to už niekto, požiadať lekárku o vyšetrenie imunity pred všetkými tými očkovaniami?

vanish1
15. jún 2009

deina, myslím, že by si mala byť s očkovaním opatrná, moja dcérka má poruchu imunity a alergológ jej očkovanie neodporúčal, myslím, že máš dobrého reumatológa 😉
halienka, myslím, že denduska tu už o tom niečo písala, že niektoré im. ochor. sú dedičné, tak ja by som asi očkovanie odložila, kým by sa tá imunita nedala vyšetriť.

erikasadek
15. jún 2009

halienka tak si na tom rovnako ako ja s teplotami. ani aj nemavam, pre mna teplota ked vystupi nad 37°C tak to uz naozaj vnutorne horim a je mi na nic

nada.hope
16. jún 2009

Ahojte,................
citam vas uz dlhsie a moj nazor na vase prispevky je len jediny,............. bez ohladu na to ci niekto niekedy dostal nejake vakciny, alebo nie, stane sa to co sa ma stat,..............
Podla mna vobec nezalezi ci ste dostali taku vakcinu alebo onaku, jednoducho ak ma vo vasom organizme nieco vypuknut tak to vypukne. Ja osobne som vo svojom zivote dostala vela vakcin, nakolko som bola pracovne aj mimo slovenska a ockovanie bolo povinne a nikdy som s nicim nemala problem.
Jednoducho bude to co ma byt a ak ma nejaka vakcina pomoct tak ju malej dam,..............nerozmyslam nad tym!!!!!!!!!!!! ze by jej to mohlo uskodit, pretoze v dnesnej dobe jej moze uskodit aj obycajny vzduch, ktory dychame a nazory ze po naockovani TBC niekto dostal diabetes, len hovoria o tom, ze jednoducho by tato choroba prepukla skor ci neskor sama.
Moj znamy dostal minimum vakcin a napriek tomu v 26 rokov z nicoho nic dostal atopicky ekzem a nikto nevie odkial sa vzal a preco ho dostal, a hlavne ako ma s nim bojovat .....................
Naopak lutuje,ze sa nedal zaockovat twinrixom, nakolko prekonal ani nevie kedy žltačku B a teraz je v podstate stale infekcny aj ked on sam uz ma protilatky,...........ale uz nikdy nemoze darovat krv a to ho stve najviac, ze nemoze pomahat inym ludom.
Rotarix - zbytocnost???? je niekolko stoviek mamiciek, ktore lutuje ze ich deticky neboli rotarixom zaockovane, videli ich niekolko tyzdnov napojene na infuzie, videli ako deticky trpia len preto ze ony mali podobny nazor ako niekore z vas, aj tu na konikovi je nejedna tema, kde si to samotne mamicky vycitaju,...........
Len tolko k tejto teme, nehladajte v ockovacich latkach to negativne ale myslite na to, ze vase dietatko je prave ockovanim chranene, aj ked nic nie je stopercentne............................

denduska
16. jún 2009

nada.hope...chcela som ti napisat dlhsi prispevok - ale bolo by to zbytocne, lebo ty si sa pekne vystihla vo vete "nerozmyslam nad tym!!!!!!!!!!!! " 😝

akurat na margo tvojho patofyziologickeho usudku o diabete...diabetes typu I., ktory "vznika" po ockovani, je len z 10% na genetickom podklade (teda, ako sa vravi, "v rodine"). Teda musi byt vyvolavajuci faktor (vseobecne uznavane su infekcie, lieky, toxicke latky atd atd). A ano, mozno aj tak vznikne, skor ci neskor. Ale je rozdiel pichat inzulin 2 rocnemu decku a 20 rocnemu dospelakovi. Tym chcem len povedat ze mozno to dieta by aj tak ten diabetes dostalo...ale ovela neskor. Ak sa da vyhnut rizikovym faktorom, tak to treba urobit. Ja sa napriklad diabetu bojim viac nez nejakej rotavirusovej hnacky...no ale to bude tym ze som profesionalne poznacena. Aj moja mala bola na infuziach, z ineho dovodu, ale prezili sme to. Bolo to par dni. Diabetes je na cely zivot.

neber to v zlom, ja vobec nie som antivakcinacna fanaticka, dcerka je zaockovana...ale menej je niekedy viac 🙂

nada.hope
16. jún 2009

denduska nevytrhaj moje slova z konceptu............nerozmyslam nad tym!!!!!!!!!!!! ze by jej to mohlo uskodit, je myslene, ze nerozmyslam nad tym ze by sa nieco mohlo stat, keby som mala rozmyslat nad tym ze sa nieco stane, tak by sme museli zit vo vakue.
A o tom ze diabetes 1. typu vznika po ockovani, nie je nikde dokazene a nazor jedneho lekara zo 100 o tom, ze 1.typ diabetu sposobuje ockovanie ma o tom prepac ale neutvrdi a nepresvedci,...........staci si precitat viac nazorov a viac clankov o tomto prvom type cukrovky,............Prvému typu cukrovky, to je u detí a mladistvých, kde ide o úplné vyhasnutie činnosti beta buniek pankreasu, sa predísť nedá, pretože dodnes jednoznačne nepoznáme jej príčinu!!!!!!!!!!!!!!!! Podobne ako nedokazeme presne urcit preco vznika rakovina, alebo ine ochorenia, ktorych vznik nie je znamy.
Mame v rodine dietatko so silnou diabetes, ale zo strany otca cukrovkou trpi vacsina z rodiny, napodiv druhy syn je uplne v poriadku a ani ockovanie mu nic nesposobilo!!!!!!

denduska
16. jún 2009

nada.hope, mne nemusis vysvetlovat preco vznika diabetes, na statnici ma skusal profesor diabetologie 😉

a zivotne prostredie sa neda ovplyvnit, s tym s tebou uplne suhlasim, a ja som ta posledna co nechava malu zit ako v skleniku, ale ockovanie s tym podla mna vobec nesuvisi.

ale nebudem sa s tebou hadat ani natahovat, ja verim svojmu, ty svojmu a aj tebe aj sebe prajem zdrave deticky, ci uz budu zaockovane viac alebo menej.