Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

moira19
17. jan 2012

@vefi89 @elbe Vsetky tieto pripady by si zasluzili medializaciu, aby vsetci vedeli, co sa tu deje.

halienka
17. jan 2012

Priatelia, nečudujte sa mamičke katrenke toho chlapčeka, že teraz takto reaguje, treba jej dať čas skutočne, to sa nedá zo dňa na deň sa dostať zo zúfalstva do stavu boja. Ja si len spomínam ako som sa cítila ja keď som v 24tt prišla o dieťa, prvý mesiac som nebola schopná takmer ani rozprávať a ten pocit ktorý som mala nebol len žiaľ , ale akoby totálna strata zmyslu života, človek má pocit, že už nič na tomto svete nemá zmysel, bolo by mi jedno, keby ma postavili k múru a odbachli...samozrejme časom ma to prešlo a prišla istá fáza hnevu, ale to všetko potrebuje čas a my ju do tej fázy hnevu nemôžme nahnať teraz nasilu. Je to normálny proces pri smútení, keď sa stane niečo také zlé. Podľa mňa by bolo najlepšie ju teraz len nejako citlivo navigovať, najlepšie ten kto sa v tom dobre vyzná, @manof alebo @petot , aby teraz hlavne si zabezpečila všetky papiere, tzn. zdravotný záznam okopírovať, pitevnú správu aj všetky vyšetrenia...aby to mala po ruke, keby sa teda prípadne rozhodla niečo podniknúť. Poprípade jej ponúknuť potom pomoc pri zastupovaní a tak, ak by ste to zvládali. Veľa ľudí to jednoducho nechce podstúpiť, lebo každá spomienka im znovu tú bolesť a žiaľ spúšťa, tak jednoducho nie sú schopní také niečo podstúpiť, nehovoriac o medializácii, to chce veľmi pevné nervy pre celú rodinu. A neviem, ja sa v tom až tak nevyznám, ale zas mne sa nezdá že by konkrétne lekári až tak pochybili (až na pediatričku, ktorá ako vždy neinformovala o všetkých rizikách očkovania určite), meningitída je sviňa a keď raz prepukne, tak fakt málokto sa z toho dostane živý nech sa robí čokoľvek, ona sa na začiatku fakt prejavuje ako bežné prechladnutie a ke´d nastúpia už zjavné príznaky meningitídy tak je väčšinou už neskoro a nepomôže nič, takže asi by som nad sťažnosťou na ÚDZS ani moc nerozmýšľala, ja by som podala žalobu rovno na štát (aj keď neviem, či je to možné 😝 )a príslušné orgány, že mi pod hrozbou sankcií ukladá povinnosť dieťa očkovať, napriek tomu, že mi dieťa môže zomrieť, a nadáva mi na výber, ba dokonca ma na to nik ani neupozorní, všetci vieme, čo lekári pri očkovaniach hovoria (je to bezpečné, môže mať len zvýšenú teplotku atď.) ešte som nepočula, že by jeden pediater povedal, že je možná aj smrť, aj keď len v 0,02 %. Nebodaj, že by dal čítať príbalový leták, čo už po novom tuším ani nie je povinný. A nech teraz platia, ku..y jedny, celý štát, viem že mi to dieťa nevráti, ale narobila by som im zle že až. 😠 No ja už som vo fáze hnevu tuším 😠 😠 😠

elbe
17. jan 2012

@moira19 presne tak, ale obávam sa, že ľudia už majú také vymyté mozgy nekonečným opakovaním všetkých lekárov, že očkovanie je dobré, prospešné, životy-zachraňujúce atď., že jednoducho odmietajú vidieť súvislosti a často ich presvedčí len vlastná skúsenosť. Som zvedavá, aký názor bude mať tá moja známa na očkovanie po tom, čo sa stalo jej malej...

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

Tak sme sa vratili od decarky. Dieta ma 3 mesiace a par dni....

Takze som sa dozvedel ze moje dieta ZAISTE UMRIE na TETANUS!.... ze staci ked padne na kolienko 🙂 ze potom nase dieta uz nezachrania....... zaujimave ze ja som bol 15r ako dieta necokovany na tetanus a doranany a nic sa mi nestalo....

a ze "co pani mudr. ma robit", lebo jej koncom mesiaca pride z RUVZ hlasenie o odmietnuti ockovani a a ona tam musi UVIEST MENO A DOVOD...... Tak som ju odkazal nech sa ONA OPYTA RUVZ, co ma robit........doriti co ja mam riesit za urady SR taketo veci?!...

idioti som nasraty ale dieta je neockovane a odmietnutie je na jednotlive ockovacie latky, nie na ockovanie vobec...... takze ocavakam ze nam RUVZ da pokoj svaty......... ked nie uvidime....

tak som jej dal podpisat odmietnutie konkretnych ockovacich LATOK s upozornenim ze nesmie sirit osobne informacie vzdhladom na vyjadrenie uradu osobnych udajov.

zaockujte_aj_slnko
17. jan 2012

Nic im nepodpisujte do karty, naozaj si napiste odmietnutie ockovacich latok sami (podla vzoru o par stran vyssie).... s tym ze to maju zalozit do zdravotnej karty. Podpise to len jeden rodic (pre istotu) - ten ktory sa dokaze viac VADIT 🙂 (keby nieco).

moira19
17. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko Nas Urbancikova najprv strasila mumpsom a potom, ze sa do 5 rokov urcite streneme, lebo mala dostane osypky. To som uz bola tak vytocena, ze som nemala sil jej povedat, ze ani keby posledna dr na svete, tak by som jej dieta nezverila.
Uz som to tu pisala, ze moja svokra mala naposledy tetanus ako dieta, teraz ma vyse 60. Mam jej povedat, ze podla lekarov je zazrak, ze zije? 😀

moira19
17. jan 2012

@elbe Snad smrt dieta by prebrala aj tie najtupsie hlavy. I ked nad tym tak premyslam, taka Urbancikova isto najde nejake "rozumne" vysvetlenie. 😠

moira19
17. jan 2012

@halienka Na tu mamicku sa nik nehneva, len sme sa ju snazili presvedcit, aby to tak nenechala, pretoze ma este druheho synceka a v buducnosti mozu mat dalsie babo, kt. budu chciet ockovat. Tak v podstate by to robila aj pre ich dobro. Myslim, ze vsetci s nimi sucitime, je to neopisatelna strata. Avsak treba ich podporit, aby to tak nenechali.

halienka
17. jan 2012

@moira19 samozrejme, ja ani nevravím, že hnevá, ale že sa podaktorí čudujú 😀 každý sme iný a každý reaguje inak, no v takomto citlivom období je to vždy háklivé... Ja ale tiež tajne dúfam, že keď sa dostane z toho najhoršieho, tak to len tak nenechá, podporila by som ju všetkými desiatimi 😉

denisocka
17. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko fiha,novinky .. odmietnutie iba oc.latok (sice som to uz pocula) a podpisat iba jeden rodič ?

denisocka
17. jan 2012

@moira19 ta vies jak, svokier sa tazko zbavit,tam ani tetanus nema moc 😀

didulka85
17. jan 2012

@denisocka 😀 😀 😀 😀 😀

moira19
17. jan 2012

@denisocka Dobra myslienka 🙂 Ked vyrastu, tiez raz mozno budu svokry 😀

heimdalls
17. jan 2012

@moira19 - trošku mimo témy (Moira ďakujem za upozornenie)

@denisocka - Najlepšie je asi keď to skutočne podpíše len jeden rodič, inak tam vzniká teoreticky riziko, že pokutu max 331€ dajú obom rodičom t.j. 2x331=662€ (p. Fillo to rozoberal v návode na odmietnutie očkovania na slobodavockovani)

jerryjanka
17. jan 2012

ako som dnes dostala za vyučenie lebo neočkujem 😉

porazí. Ja mám asi dnes šťastie na tému očkovanie. Boli sme dnes s malou na očkovaní a po nás išla taká nazvem ju mamička hrdinka, vyzbrojená výtlačkami s netu, aké je očkovanie škodlivé, aké je to svinstvo atď. medzi nimi samozrejme malý Maroško a začala tam robiť cirkus. Tak to už bola pre mňa dnes posledná kvapka. Som jej od srdca povedala, aká je ona mamička hrdinka, sochu by jej mali na námestí postaviť, že ona nedá svojho syna zaočkovať, ako sa ona teraz postavila systému, ako ona pôjde so vztíčenou hlavou na hygienu, že im tam povie svoje. Že či bude rovnaká hrdinka, keď jej syn, nemusí tu na Slovensku, žiadnemu dieťaťu to neprajem, ochorie napr. na mumps a ostane sterilný, a spýta sa jej mami a prečo si ma nedala zaočkovať? aj vtedy bude hrdinka? Chápem také maminky, ktorých deti mali reálnu reakciu na očkovanie, ako myslím tu to mala Mária na očkovanie na TBC, že očkovanie odložia. Ale povedzme si, každé dieťa môže mať reakciu na očkovanie keď maminka chce. Maminka to vidí, aj keď ostatní nie. Ja odmietanie očkovania beriem ako momentálne chorý módny trend, však keď sú všetci sprostí a skočia do studne, čo by som aj ja do studne neskočila. Je jednoduché na internete vyhľadávať tragické prípady, za kt. môže očkovanie. A kde sú tie čo im uškodilo, to že neboli očkovaní? Moja dokyna má dvoch chlapcov, čo si s dovolenky doviezli mumps. Ale o tých nikto nepíše. Teraz si maminky hrdinky môžu trieskať hlavu, že nebudú mať vnúčatá. Veď už v základných právach dieťaťa je, že majú nárok na zdravotnícke služby. no tak ale som si uľavila....a teraz čakám, že mi min Janka naloží

denisocka
17. jan 2012

@heimdalls no to hej,ono sa to meni,pred rokom sa odporucalo podpisat obom a akože odmietas všetky očkovania ... dnes zas naopak

denisocka
17. jan 2012

@jerryjanka to je čo? neviem,či som to pochopila

denduska
17. jan 2012

@jerryjanka "A kde sú tie čo im uškodilo, to že neboli očkovaní?" asi také nie sú 😀 😀 😀 aj tí dvaja chlapci s mumpsom boli očkovaní predpokladám 😝

jerryjanka
17. jan 2012

baby to som dostala taku "facku" od jednej mamičky z našej temy.

zuzana76
17. jan 2012

@denduska nemuseli byt ockovani, ani ja som nebola ockovana proti mumpsu, ved doktorka moze mat starsie deti, ked este ockovanie nebolo povinne

zuzana76
17. jan 2012

@jerryjanka ale ty ockujes, ci nie? lebe ani ja som nepochopila o com pises a ty mas v blogu uvedene,ze mala zvladla ockovanie, tak ty asi ockujes

jerryjanka
17. jan 2012

@zuzana76 očkovala som by som to nazvala - prvu druhu hexu a synflorix - už neočkujeme mali sme problemy

didulka85
17. jan 2012

@jerryjanka na kojo fore pred par dnami pisala lekarka z urologie. Kolko maju pripadov poskodenia semenikov po mumpse a vsetko zaockovani chlapci. Ze je uply nezmysel ockovat take male deti proti mumpsu, kedze vakcina neochrani dozivotne.

jerryjanka
17. jan 2012

@didulka85 zadubení ľudia to nedomyslia, hurá letáky firiem ktoré to vyrábaju, predsa tie pekné farebné reklamy nemôžu klamať 😀

denduska
17. jan 2012

@zuzana76 proti mumpsu ani ja nie som, ale očkuje sa naň od 1985-86 takže ak chodia k pedine ešte, určite boli očkovaní.

zuzana76
17. jan 2012

@denduska ale ona pisala o synoch nejakej doktorky, ktora je pediatrickou dietata jej kamaratky z temy a ta doktorka moze mat aj 30- rocne deti a nemuseli byt zaockovani, tedatak som to pochopila

heimdalls
17. jan 2012

@jerryjanka - prečítal som si tvoj príspevok z dnešného očkovania 2x , následne na to toto "očkovala som by som to nazvala - prvu druhu hexu a synflorix - už neočkujeme mali sme problemy" čo si nápísala a nech sa akokoľvek snažím vôbec nerozumiem tvojmu postoju k očkovaniu.

denduska
17. jan 2012

@zuzana76 tak jedine tak, ja som to pochopila že ide o chlapcov ako pacientov, resp. že su mladší než 30 roční 😅 😅

zuzana76
17. jan 2012

niekto tu napisal par stran dozadu, ze by chcel vediet, od tych , ktori neockuju a maju napr 3 rocne deti a viac, ci byvaju chore a ako casto a pod. Tak to by aj mna zaujimalo.

zuzana76
17. jan 2012

@heimdalls ockovala prvu a druhu hexavakcinu, ale tretiun davku uz nedala a to co napisala skopirovala ako prispevok inej mamicky z inej temy k teme ockovanie, to nie su jej slova