Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sisstin
29. apr 2009

tak ono je to i logické, že vakcína je nápor na tělo..a pokud má v sobě člověk vir..a dostane vir ještě jiný, tak mnohý organismus to neunese..a ta skrytá nemoc se spustí 😕 proto by se nemělo očkovat ani dítě s rýmou...i když očkovací stanice tvrdí, že to přece vůůůůůbec nevadí 🙄

blovitc120
29. apr 2009

Mimochodom tiež poznám jedného chlapčeka ako váš, tiež sa do 1,5 roka vyvíjal normálne, teda až nadnormálne 😔 😔 a žiadne predispozície v rodine nemajú.

roasha
29. apr 2009

barborka,dcera ma vsetky povinne/a niekolko nepovinnych ockovani/nakolko su to osobne udaje,nie som povinna ti ich tu vypisovat 😉 🙂
a nakolko sa od 1.1.2009 upravoval ockovaci kalendar,tak sme vsetky ockovania stihli este v starom roku. 😉 nikdy nemala ziadne "ockovacie posuvacky" ,a aj ako alergik ich bez problemov vsetky zvladla😉 🙂

sisstin
29. apr 2009

my měli posunutou 2.hexu kvůli zhnisaném ramínku po TBC 🙄 ..a ten máme posunutou 4. hexu kvůli rýmě..a možná si pak ještě něco vymyslim 😝

karkulka1
29. apr 2009

roasha • 1d • Dnes o 13:32

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš blovitC,mne to je fuk,ja som dala ten link,aby boli mamicky v obraze,ze za sirenie poplasnych sprav sa nesu aj "dosledky"

áno, mnoho detí už nesie dôsledky za to, že ich rodičia DALI zaočkovať!!! 😀 😀 😀

Nemôžem si pomôcť. ale často mám pocit, že v našej spoločnosti mi niečo smrdí a najčastejšie je to lobing firiem (napr. farmaceutických) a hra na city priemerného občana, ktorý si často bohužiaľ myslí, že vláda a politici to myslia s ním dobre. Napr. aj tá neslávna reklama na neúčinný prevenar nakoniec bola označená za nefér.

valka
29. apr 2009

roasha, citala som ten link, co si poslala...a hned musim oponovat, lebo som prechadzala pubmed pred par dnami, lebo som sa snazila najst nieco o autizme a mmr a nasla som aj studie o tom,ze autizmus moze byt na podklade autoimunity voci osypkovym vakcinam..takze ziadne take, ze ani jedna studia to nepotvdila...par zaujimavych nazorov (nie z rizik ockovania, ale ofi zdrojov) som uvidedla aj tu, tak si tiez mozes kuknut 😉 http://www.altermater.eu/post/2009/03/29/ockova...

denisocka
29. apr 2009

ja by som si teda nedovolila vojsť trebars do bezplienkovej temy a písať a písať a presviedčať,že cikať do kvetináča je blbosť a posielať linky na pampersky ........ alebo presviedčať niekoho,ako kriví svoje dieťa tým,že ho nosí v šatke - tak nechápem pročo niekto tu ide presviedčať tých,čo maju jasne dokazy na svojich detoch,ako može očkovanie šmahom ihly zmeniť dieťa zdrave na dieťa chore ☹

denduska
29. apr 2009

denisocka sto bodov 😀

sisstin
29. apr 2009

denisocka: bo se bojí, že dítě, které nemá ve 2letech naočkovaná všechna možná i nemožná očkovaní..nakazí jejich dítě nějakou smrtelnou chorobou 😅 popř. způsobí pandémii 😅

sammy19
29. apr 2009

denisocka suhlas 😉 pekne si to vystihla!

denisocka
29. apr 2009

dendy,vieš ja tomu vobec nechápem,ja ked vidim temu,do krorej ma nič,otazku-na ktoru neviem odpoved ,alebo nechcem sa k tomu vyjadriť,alebo temu ktora je už dopredu uplna pakovina - tak to ani neotvaram,a nie ešte idem presviedčať masu skalopevne presvedčených anti-očko mamičiek

denduska
29. apr 2009

denis, ale do mlaskania pri sexe si sa zapojila 😀 😀 to len tak na margo (mimo tejto temy 😀 )

no ved jasne, kto nezazil, nikdy nepochopi..ako som uz pisala 😔

valka
29. apr 2009

deni, by si sa cudovala, kolko mam do tych tem chodi prave tak, ako si to opisala... 😠

denisocka
29. apr 2009

😀 tak sak si myslím,že to mlaska,ten jede 😀

martina46
29. apr 2009

valka, ten link, co si dala, je super 😉

denisocka
29. apr 2009

baby,naša antiočko sekta je už ako pandemia 😀

barborka08
29. apr 2009

😀 😝 vystizne ste to napisali dievcata 😀

denduska
29. apr 2009

to je krasny clanok 😉

paola.o1
29. apr 2009

ahojte mamicky v rakusku, neviete ci sa tu da ockovanie MMR presunut az na uplne neskor, na taky 12 . 13 rok zivota?

vroni
29. apr 2009

Paola, v Rakusku neexistuje povinne ockovanie, takze kedy a co zaockujes zalezi len na tebe. V 12, 13, 70 rokoch, nikdy...... Je to len na tebe.

paola.o1
29. apr 2009

dikes vroni za info 🙂

denisocka
29. apr 2009

naozaj? 😕 v rakusku neni povinne nič?

vroni
29. apr 2009

Denisocka, nie, nie je, prisaham na trestny zakonnik 😀 😀 😀

sue
29. apr 2009

Vroni, ale na to,aby sa dieťa mohlo týmto riadiť, musí byť rakúsky občan,však?

No budúci týždeň idem za našou dokinou - snažiť sa oddialiť MMR do nástupu do škôlky,tak držte palce 🙂

zitaje
29. apr 2009

Preco sa MMR ockuje v 15 mesiacoch, ked sa ma medzi 15. a 18 mesiaco.m???
My ideme 3 tyzdne potom, ako by mala dostat dcera MMR na mesiac do zahranicia, tak to je dobry dovod na odklad, nie?
A inak neviete ako to je, su lekarky s ktorymi je rozumna rec? Moja pediatricka mi chcela nanutit Prevenar s tym, ze je to "dobra vakcina". 🙄 Dalsi jej argument: uz som jej to zapisala do karty. 😲

vroni
29. apr 2009

Sue, nie, staci aby bolo sledovane rakuskym pediatrom.....

bobulle
29. apr 2009

Hezký večer,
tak my jsme dnes byly na kotrole na neurologii a mluvila jsem s lékařkou i o očkování. A vzhledem k problémům při 3. hexe a rodinné anamnéze doporučila konzultaci o očkování k nějaké brněnské kapacitě... ta navrhne jaký by byl nejlepší postup v očkování u nás... 😕 ... no jsem zvědavá.... 😉

martina46
29. apr 2009

bobulle, tak super, vyzera to nadejne 😉

bobulle
29. apr 2009

teď jsem si to našla v kartě je to MUDr. Zlatava Jirsenská... tak jsem zvědavá co řekne.
Neuroložce se nelíbily alergie partnerova bratra... 😒