Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

miliharmi
7. máj 2009

Bobulle, já vím, právě jsem to četla a chtěla jsem vidět i ten Trivivak a dostala jsem ránu, fakt mě to vzalo. Milenka oficiálně zemřela na virovou meningoencefalitidu a řekli, že původcem byl nejspíš herpes, ovšem prokázán nijak nebyl, ani v jedné z asi 7 lumbálek, které jí dělali ještě za živa, ani pak pitvou, v pitevní zprávě je jen napsáno, že to byla ta virová meningoencefalitida a že poškození mozku odpovídá poškození způsobené herpetickými viry. Ale já jsem pak na jedné diskusi mluvila s lékařkou, která mi řekla, že poškození mozku viry obsaženými v té vakcíně vypadá velmi podobně jako poškození HPV. A skutečností zůstává, že se ta encefalitida vyvinula po naočkování MMR.

bobulle
7. máj 2009

Miliharmy.... je smutné, že zisky farmaceutického průmyslu jsou pro řadu lidí a i odborníků, kterým věříme, přednější než zdraví dětí.... 😔 ... a jak jsi psala... nikdo naplnou pusi si nedovolí vyslovit to, že přícinou komplikací je očkovací vakcina... ☹
A taky myslím, že by to byla moc velká náhoda, pokud by to očkování nebylo alespoň částečnou příčinou Milenčina onemocnění ☹

petja
8. máj 2009

přesně tak holky,Milenka prostě zapadla do toho mizejícího procenta možných nežád.účinků!Ale jsou !My měli hroznou reakci na MMR Priorix ale zvládli jsme to díky autopatii.\mudra mi řekla že prý střevní chřipka!To určitě!Mudra která ani neví nebo nechce vědět,jako nežád.účinky v příbalovým letáku jsou to je katastrofa!Jinak výborné zkušenosti mám s homeopatiky Thuya.Na hexu jsme i díky ní neměli vážnější reakci....

denduska
8. máj 2009

petja, co vam bolo po priorixe....? mozno si to uz pisala ale ja nestiham vsetko sledovat 😅 diky

panabeka, ako je vobec mozne ze sa tie neziaduce ucinky nehlasia ked ich je tolko....?to bola recnicka otazka 🙄

saska.t
8. máj 2009

jarka - som v nemecku 😉
petot dakujem, ja viem ze su to klasicke detske choroby a skoro vsetci sme ich bez problemov prekonali, tie nasledky po ockovaniach su omnoho horsie, nez risknut ze moja mala dostane niektoru z tychto chorob, ktora sa da jednoduchsie liecit ATB ako mat doma autistu alebo cukrovkara, ktoremu uz v zasade nepomoze nikto a je dozivotne odkazany na pomoc inych ☹
Som zvedava co mi povie Dr. 😀

bobulle
8. máj 2009

Miliharmi,
teď mi říkal že partner, že každý výrobce léčiv (na celém světě) má povinnost mít tzv. farmakovigilanci, což je oddělení, které mj. zpracovává a přijímá informace o nežádoucích účincích léčiv. Jsou povinni informace přijímat 24 hod. denně (třeba na záznamník) a prokazatelně se k tomu vyjádřit. Tuším že kontakt je v každém letáku.
S fakrmakovigilem komunikují lékaři, ale je možné, aby je kontaktoval i koncový zákazník. A on je ten, který se podílí na tvorbě příbalového letkáku...
Občas mi připadne, že někteří lidé si nechtějí komplikovat život a proto raději nepátrají po skutečné přičině problému a hledají pro oně "snažší" cestu.... bohužel si ale neuvědomují, jak krátkozrakké je jejich jednání a kolika dětem tím, že se jim nechce vyplňovat tuny papírů, mohou do budoucna ublížit..... 😔

petja
8. máj 2009

Naprostý souhlas s Bobulle ☹
Denduska,po očkování jsem malému udělala autopatii,kterážto urychlila odchod toxických látek po očkování z těla.Malý měl horečku skoro 40,tu jsem stáhla derivační koupelí co dvě hodiny.Večer ale přišlo důsledkem autopatie zvracení po každém jídle,nic kromě MM v sobě neudržel,průjem měl,že mu to vyteklo dupkama ven!Psychicky na tom byl ale výborně,to bylo dobré znamení.Udělala jsme mu zase autopatii a jak předtím absolutně nemohl nic sníst,okamžitě hodinu po autopatii obrat o 100%,bylo po průjmu,jako když utne a jíst už mohl cokoliv.Od té doby máme pokoj.Teď budu po doktorce vyžadovat,jestli ty reakce malýmu někde zaznamenala,jak mi do telefonu řekla a zda se vůbec podívala do příbal.letáku.Chtěla bych druhé MMR posunout aspoň na leden(máme jít v září).Pokud to neklapne,asi změním Mudr.už mám jednu vyhlídlou,dá se to u ní posunout až ke 3 letům věku...

elika74
8. máj 2009

Je vela pripadov, ked rodic lutuje, ze dal svoje dieta zaockovat kvôli vaznym neziaducim nasledkom. Je tu niekto, alebo viete o niekom, kto by lutoval, ze svoje dieta nedal zaockovat?

sisstin
8. máj 2009

holky..co je pravda na tom, že když se druhá dávka posune( není do těch 6-8měsíců od první dávky), že je vlastně to očkování neúčinné? 😕

bobulle
8. máj 2009

Petja, můžu se prosím zeptat, to je to ta autopatie... 😅 Děkuju...

martina46
8. máj 2009

sisstin, tie davky by mali pichnt v urcitom obmedzeno casovom postupe, moja svagrina toto riesila, ale v cechach. proste bol problem zohnat jednu davk vakciny, takze cakali, aby boli k dispozicii vsetky a nemuseli nejake ocko opakovat.

lenki33
8. máj 2009

siss, tak to sa cela SR ockuje neucinne kedze u nas sa MMR dava v 15m a potom az v 11 rokoch myslim
uz sme to tu nedavno pisali ze k ocko scheme MMR u nas neexistuje vlastne ziadny vedecky podklad
pretoze ta druha davka musi byt po 6m, na to su nejake studie spravene
niekto tu na to daval link
ale napriek tomu by som sa asi snazila tu druhu davku co najviac oddialit 😔 prave kvoli neziaducim ucinkom ale neviem to je na Tebe

ja napr celkom chapem rodicov, ktory maju zlu skusenost s ocko a neriesia to, ked ma ich dieta tazke postihnutie, a aj tak ich kazdy presviedca ze to nie je z ocko, tak co?? neviem ci este maju silu to riesit a hadat sa s celym svetom, citia krivdu, bezmocnost...

preco lekari nehlasia vedlajsie ucinky??? hlavne pretoze to nevyhovuje farma firmam, takze moc neverim, ze aj ked maju zakonom dane mat oddelenie, ktore skuma neziaduce ucinky, ze sa to nesnazia tutlat,miminalne tym ze pri studiach nezohladnia vsetky podmienky a pod.

denisocka
8. máj 2009

dobre sa to tu rozbehlo , deckarky budu mať "z nás radosť" 😀 😝

blovitc120
8. máj 2009

Ahojte, to teda budú, ja MMR nedám ani za nič na svete (hoci to už isto bude MMRV, aby farma firmy mali z čoho žiť 😝 😝)

denisocka
8. máj 2009

inač baby,ja som sa pýtala kamošky,čo žije vo viedni,načo stale chodi očkovať,ved ked to nemaju povinne a ona vravela že maju povinne,že tak ako u nas ..... tak nechapem ..... vraj jak prišla s detmi k druhemu lekarovi,prve čo si kukol očkovanie, aj v školke sa hned pýtali,či je očkovany ...

petot
8. máj 2009

lenki33: To mi pripomenulo cast svedectva, ktore uviedol pred lekarskym tribunalom Dr.Hyde, citujem z clanku
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Hep-B_clanky...

"Hep-B očkovanie sme si začali všímať v provincii Quebec kvôli tomu, že nám volala jedna
sestrička, že po hep-B očkovaní dostala CFS (syndrom chronickej unavy). O mesiac neskôr nám volala znovu, že má vo svojom okolí ďalších 5 sestier, ktoré dostali symptómy podobné CFS po tejto vakcíne, a kvôli nim sa už nemohli vrátiť do práce. Povedal som jej, aby zavolala výrobcovi, firme Merck.
Povedala mi, že už volala, a tam jej povedali, že tých 6 sestier sú jediné osoby na celom
svete, ktoré kedy mali vážne vedľajšie účinky, a preto tu pravdepodobne nebude žiadna
súvislosť... A tiež jej povedali, že ona je jedinou osobou, ktorá im kedy volala... Povedala, že
keď tam zavolal jej doktor, tiež sa dozvedel, že je jedinou osobou na svete ktorá kedy volala,
a keď volali doktori ostatných sestričiek, každý jeden sa dozvedel to isté.

Ja som taktiež zavolal firme Merck, a oni mi povedali: "Oh, Dr. Hyde, ste jediným doktorom
v celej Kanade, ktorý nás kedy oslovil s takouto sťažnosťou."

Táto istá sestrička sama zozbierala 20 alebo 30 mien osôb, ktoré dostali komplikácie po
očkovaní hep-B. Dostali sme takmer 120 telefonátov od sestier a zdravotných pracovníkov
v oblasti Quebec, ktorí mali problémy, a mnohí boli ťažko postihnutí."

Dr. Hyde spomenul, že skúmanie hep-B vakcíny, ktoré sa začalo po jeho úsilí, bolo platené,
organizované a uskutočnené farmaceutickou firmou. Nebol prizvaný.
"Prizvaný nebol ani Dr. Phaneuf, ktorý mal vyše 100 prípadov po očkovaní hep-B vakcínou
v Quebecu... Nikto, kto kedy publikoval článok o nežiadúcich účinkoch vakcíny proti hep-B,
nebol prizvaný (na konferenciu o hepatitíde B v Toronte). Takže to bolo veľmi jednostranné
stretnutie."
Všetko zaplatila firma Merck. Keď si od úradov pýtal kópiu výskumu, o ktorom tvrdili, že ho
vykonali na základe zoznamu „obetí“ hep-B vakcíny, ktorý im poskytol, odpovedali mu, že ho
zničili kvôli nedostatku miesta!

denisocka
8. máj 2009

no nesrandujte s tou chronickou unavou .... lebo máme dalši priznak 😀 😝 .... ale nie,moj syn je už davno známy tým,že aj ked rano vstane o 6.00 tak o 7.00 sa mu už žíva a žíva...a to robí do tej 11.000 kým ho nedám spať ... to iste potom 😔 ... už som to vela krat riešila,či je to normálne,ale ešte som to nikdy nespojila s očko 😨 a pritom,nerobi to uplne od malička .... žeby tiež od tej 2 - 3 hexi? 🤐

denisocka
8. máj 2009

ved preto ho bombardujem Cečkom - ale stale sa mu žíva

valka
8. máj 2009

deni, tak toto ma aj lucka, ale ona bola spave dieta od narodenia...vstane o 6-7 a o 9-10 musi spat. druhy spanok tak do 3-4 hodin po prebudeni... 😉

denisocka
9. máj 2009

no my sme do roka spali aj 3x denne 😀 - vstaval cca 6.30 , spanok o 9.00 a potom o 13.00 a ked bol nervozny,tak si schrupol ešte okolo 17.00 - len posledne mesiace,ako je voknu teplo,tak mu ten spanok zahanam prechadzkami a vydrži aj do 12.00 a potom pospi aj 2-3 hodky,ale v podstate dokopy spi a spal denne cca 2.30 hod

martina46
9. máj 2009

to vam zavidim, mala vstava o pol6 a keby som ju o pol1 neuspala na chrbte, tak vydrzi nervacit (potom je to uz nervacenie 😀 ) do pol3 😝
no ale spat k teme 🤐

kristulatko
9. máj 2009

ahoj vsichni,
pomalu docitam, nebot tema ockovani u nas zase nabehne, za mesic je male rok a musime na kontrolu, a ja koza blba tehdy podepsala, ze odkladam do roka... ☹ abych ziskala cas a doktorka mi dala pokoj, uz me chtela hlasit. akorat me ted napadlo, ze kam by me hlasila, kdyz jsme u Prahy a trvale bydliste mame jinde. petotovo vyjadreni ohledne podpisu jsem cetla az vcera, toz pozde... petot, nejaky napad, co ted? ockovat ji nechci, bojim se toho vice, nez nemoci, vcetne tetanu...a to jsme taky u koni temer denne...

starsi je naockvoana radne na vse, krome MMR. a uz delsi dobu je furt na hromade, kasel, ryma, ted bere preventivne Bronchovaxom a Singulair, ze pry ji v krvni nasli mirne zvysene hodnoty na astma. v tomhle jsem novacek, vazne nevim, co nas ceka....jo, a uz ma i 1x pichane usi, a u doktorky jsem se dovedela, ze to je ted porad, ze je deti hrozne moc nemocnych, "kazdy ma usi" apod., zdrave deti uz nejsou...no to me dostalo ☹
jinak jasne, ze to nelze svalovat jen na ocko, ale prost neco na tom bude.

jen mimo tema, jsem zrovna na strane 95, kde jste resili homeo, ucinky a vlivy na psychiku, tak ja se UZ pridavam mezi neduverivce, nebot jsem na starsi zkousela homeopatika, zabrala vcelku ryhcle na kasel,...pak se to vracelo, pak jsme doma nemeli nic, tak mi homeopatka poradila aspon homeovox...a ta reakce v podobe nocnich mur, to nepreju nikomu. vanish, prosim, pokud muzes, napis mi IP, jake zkusenosti jste meli. zajima me to.
jinak jsem cetla zajimavy clanek nejake slovenske exhomeopatky, taktez verici osoba, pokud najdu, preposlu.sorry za off topic, musela jsem reagovat.

ok, tak jdu docitatm at jsem pripravena. ach jo, ten pulrok tak rychle utekl...

petot
9. máj 2009

kristulatko: Neviem, ci Ti poradim nejaky zakonny sposob. V SR nie je stanovena horna hranica, dokedy sa musi ockovat, takze sa da oddalovat "ad infinitum". Neviem, ci je v CR podobna diera v legislative.

Ak si rozhodnuta neockovat aj tak, potom sa nemusis nicoho bat. Podla Dohody o ludskych pravach a biomedicine, pacient moze aj ODVOLAT predtym dany suhlas, a naopak. Inymi slovami, VZDY si to mozes rozmysliet. Aj niekolkokrat. Co si o tom pomysli lekarka, to je jej problem. Mas skratka pravo MENIT NAZOR.

petja
9. máj 2009

Bobule,autoaptie,je naředění vlastní sliny dítěte,kterážto obsahuje celou informaci o člověku(podobně urinoterapie)K tomu se používá autopatická lahvička,nebo i akutně pouze z vršku PEt
T lahve.Používá se k ředění nejlépe voda z PET lahve bez bublinek,strojově uzavřená,aby nedosšlo k případné kontaminaci.Voda musí být bez chloru.Nejlepe info na alternativa cz,či zadat do vyhledavače autopatie

vroni
9. máj 2009

Denisocka, kamoska trepe az sa hory zelenaju. V Rakusku povinne ockovanie neexistuje. Ale tiez je fakt, ze lekari maju predpisane nepytat sa na rozhodnutie rodicov a priamo ¨odporucaju¨ ockovanie. Neznali su potom automaticky zaockovani a strasne sa nasledne cuduju, ze to nebolo povinne.... O etike tejto praxe pomlcme.... 😠 😠 😠 Zakon doslova urcuje, ze rozhodnutie o ockovani prinalezi rodicom (kamoske prilozim aj link na zakon, ak chce 😉 )

bobulle
9. máj 2009

Petja, děkuju, už jsem to vyhledavala dřív... ale moc koudrá jsem z toho nebyla 😅
Petot, prosím Tě, jak je to s tím vit. C.... když se užívá před a po očkování MMR je možné, že zmírní případné nežádoucí učinky očkování? 😕

jarka007
9. máj 2009

vroni aj tu v Nemecku je to tak. Este k tomu nemozu neoporucat ockovanie, takze musis vediet ako sa pytat 😒 Ked sa napriklad priamo spytas, ktore ockovanie su potrebne, ktore mam dat, lekar musi povedat vsetky tie, ktore su odporucane od STIKO (ockovacia komisia), aj ked nie je ockovaci fanusik. Ked sa ale napr. spytas, ktore ockovania maju vase deti, tam zalezi na lekarovi, co vam odpovie (podla toho, ako sa na ockovanie pozera a ci je pripraveny klamat). Ak lekar neodporuca ockovanie resp. sa vyjadruje proti, moze stratit dokonca aprobaciu. Zatial sa len vyhrazaju a nikto ju nestratil, ale citala som o Dr. Loibnerovi v Rakusku, ze mu zakazali cinnost na 2 roky. Takze ono je to taka "tajna" sloboda, ockovanie je sice dobrovolne, ale ked pride Slovak, krory berie ocko ako samozrejmost a dokor navrhne ockovanie, pochybujem, ze 99 % slovakov by sa spytalo, ci sa to naozaj musi 😉 . A vlastne tu ani neexistuje odmietnutie ockovania, jednoducho sa nejde podla odporucani STIKO.
A pred nastupom do skolky sa naozaj pytaju na ockovania, ale je to len z dovodu, ak sa nieco stane, rozne epidemie apod. Mas zaznam v knizke, ktore ockovania dieta absolvovalo. Potom to rodicov caka, ked su deti predskolaci. Tak pride pani z "Gesundheitsamt" a robi s detmi rozne testy a okrem nich zaznamenavaju vraj pre statistiku, ktore ockovania deti maju. Musis si vypocut, ake vsetky mozne ockovania este pre tvoje dieta existuju a ake su dobre a potrebne a bla bla bla. Snazia sa ta presvedcit, ale ked pevne stojis za svojim, nic ti nemozu. Niekedy mi pripadaju ako Jehovisti. Tym sa nikoho nechcem dotknut, ale ten postup presviedcania pri kazdej moznej prilezitosti mi to trochu pripomina.

petja o autopatii som cosi citala, v podstate vychadza z homeopatie, ale na rozdiel od nej pouziva len sliny. Cehovsky je taky "otec" tejto myslienky, ze ? Je presne na tej stranke ako sa pri roznych chorobach potencuju sliny, alebo mas aj nejaky kurz a z neho si cerpala ? Celkom ma to zaujima 🙂 .

denisocka
9. máj 2009

😝 a to asi sama sebe miešať sliny nemožem.... nato treba školenia? ... a my tiež,ked som malemu davala homeo tak bol po nociach ako vymeneny 😔 -ale zas mne sa vdaka homeo podarilo vyliečiť velikánske abscesy prsnika pomporode,kde ma 2x operovali a na 3x som si dala homeo a podariilo sa , a to som už malal prisne povedane,že musim odstaviť,lebo tam mam zl.stafylokoka a nemam ako sa ho inač zbaviť ako odstaviť a narafať sa mega silnými ATB

petja
9. máj 2009

Ano Jarka,p.Čehovský napsal i knihu Uzdrav se autopatií a tu bych doporučila všem zájemcům.Je skvěla a autopatii lze praktikovat i takhle,ale opravdu je potřeba ji přečíst,jsou tam jisté zásady,kteréje nutné,hlavně při přípravě pro jiného např.kojence,nemocného apod.dodržet!!!Jsou i školení v Praze,ale to je pro mě dosti daleko.Díky mé super kamarádce,která mě s tím seznámila jsem nejdříve zkusila u sebe autopatii jen přes vršek z pet lahve,kde docílíte ředění max.30C,zatímco s autopat.lahvičkou i 10 000.To jsou naprosto neměřitelné hodnoty,když si představíte,že už při prvním ředění je slina dávno pryč 😕Ale vy,co jste zastánci homeopatie víte,že ta je postavena na podobném... Ale to ředění 30C u mě nastavilo dost zásadní obrat

Denisočka,můžeš si připravit preparát buď ze své sliny a užít ho,nebo někomu jinému z jeho sliny.Každý musí mít svoji autopat.lahvičku která je kvůli paměti skla nepřenosná a max na 3.měsíce.Existují u nás i autopaté.Ti někdy dají preparát pouze jednorázově a např.po 3 .měs přijdete na konzultaci.Já jsem u malého udělala opět při zhoršení (relapsu) po tom očko.Celkem jsem v průběhu te reakce po očko a potom udělala autopatii 3x.

petot
9. máj 2009

bobulle: Cakal som, ci niekto iny neprispeje nejakymi informaciami. Ale odpoviem Ti.

Cecko urcite pomaha organizmu lepsie zvladnut infekcny a toxicky napor, ktorym je aj ockovanie. Ci moze zabranit uplne vsetkym komplikaciam? Asi nie, aspon nie pri ustnom podavani. Ucinok zavisi urcite najma od davky, ale aj inych okolnosti.

Cecko stabilizuje imunitnu odpoved. Umoznuje rychlejsie zlikvidovat toxiny a zive virusy, a ak sa podava aj v predstihu, umozni telu prist do boja v lepsej kondicii. Ak ma telo dostatok Cecka pocas ockovania, tak sa dokaze lepsie vysporiadat s vakcinovymi toxinmi. Vyrazne znizi pravdepodobnost vzniku rakoviny.

Ja osobne povazujem kazdu vakcinu za prilis velky risk, s vitaminom C alebo bez neho. Ale keby som sa jej nemohol vyhnut, tak tyzdne pred by som ho tlacil Ceckom 3-4x denne a postupne zvysoval davky, a v den ockovania a v tyzdni po by som siel az na hranicu hnacky, aby bolo dieta saturovane vo chvilach, ked prebieha boj o jeho zdravie.

Na Tvoju otazku sa da odpovedat aj z opacnej strany -NEDOSTATOK vitaminu C URCITE prispieva ku riziku KOMPLIKACII. Ockovanie predstavuje sokovy toxicky a infekcny stres, ktory doslova vycicia zasoby Cecka v tele. Lymfocyty su regulovane vitaminom C, a ak chyba, tak stupa riziko, ze "prestrelia" a zacnu vyrabat protilatky proti vlastnemu telu (autoimunita) alebo proti "nahodnym okoloiducim" (alergia). Fagocyty bez vitaminu C prestavaju likvidovat utocnikov, ostavaju pasivne, ako armada bez nabojov. Nadoblicky nedokazu produkovat interferony a kortikoidy. Dojde ku ochromeniu imunity a velmi "lakavemu" stavu pre dalsich utocnikov.

Ak sa kvoli nedostatku vitaminu C oslabia kapilarne steny, moze dojst az ku prieniku virusu do mozgu a encefalitide alebo meningitide. Dost zle. ☹

Nedostatok vitaminu C je pravdepodobne aj faktorom SIDS nasledkom ockovania. Moze vzniknut stav znamy ako Barlowova choroba. Nastava krvacanie do mozgu a sietnice, dokonca aj zlomeniny. Takyto nalez potom pitva oznaci ako syndrom utrasenia dietata, hoci trasenim je fyzikalne nemozne, sposobit take poskodenie dietata, ktore pripomina skor nasledky narazu auta vo velkej rychlosti.
Samozrejme, ze ked rodic vidi, ako mu dieta odchadza do bezvedomia, tak nim instinktivne zatrasie. Ale ak dieta nakoniec zomrie, a sokovany rodic lekarom rozprava, co sa vlastne dialo, tak akonahle spomenie, ze nim zatriasol, vrhnu sa na neho ako supy: "to ste nemali, vy ste ho zabili".

Tieto veci boli viackrat publikovane, ale lekarov to malo zaujima, ved ockovanie je predsa take bezpecne, a komplikacie prakticky neexistuju.