Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sasulec
17. sep 2009

prosim vas mozte mi odpisat na otazku o tych kiahnach bo som to tu nenasla 😒

patrac
17. sep 2009

Ja neviem, ale ja mam pocit ako by niektore z vas chceli od lekarov aby vam povedali, ano - ano mate pravdu ockovanie je hlupost. Neurobi to ani jeden, aj ked si to ti chytrejsi myslia, pretoze zakon hovori ockovat a preto tu mame 2 skupiny pediatrov. 1. absolutne a bezvyhradne obhajuje ockovanie a 2. potichucku respektuje nase rozhodnutie neockovat, ale nikto vam nepovie: Ano mamicka, spravne ste sa rozhodli, ockovanieje hlupost. Rozhodnutie a pravdaze aj zodpovednost je na nasej strane.

@hanam: aj tvoj pripad je dalsi dokaz preco neockovat. ak by tvoja mama prekonala rubeolu v detstve, mala by dozivotnu imunitu a nestalo by sa to. Aj vyrobcovia vakcin pisu , ze clovek je chraneny maximalne 15 rokov, ako dospely to moze dostat prave ten, kto bol zaockovany ako dieta.

sasulec
17. sep 2009

ja som ockovana na vsetko co boo podla noriem ked som bola mala,no kiahne som nemala,neviem ci by to nebolo pre mna velmi nebezpecne ked mam uz 26 keby mi to mala doniesla,naviac mala ma problem so srdieckom,takze som sa pytala dokiny,povedala,ze by pre nu mohla byt zataz tie horucky vysoke,kt.tuto chorobu sprevadzaju.. 😒

erikasadek
17. sep 2009

patrac , vidis ale v krajinach mimo slovensko acesko ti vela lekarov povie ze je to hlupost ockovat rovno, ako s ato robi teraz.. teda masovo.. a to je rozdiel, medzi slovenskom, ako pises dve skupiny..

senja
17. sep 2009

vanish1 No ja prave vim, ze ockovani pod dohledem je porad ockovani, takze at uz se na nej dohledne nebo ne to svinstvo do tela stejne pujde!!! 😢 Jeste neco rikala, ze mu muzeme davat kolem toho nejake leky ci co. Asi tim mysli vitamin C nebo nevim. Ja prave nechci jit rovnou do konfliktu (sehnat jinou detskou lekarku v Praze je ted dost problematicke, navic doted byla fajn), ale ockovat maleho take nedam. Jen nevim jak to udelat ☹

sasulec
17. sep 2009

ja nic v zlom patrac.. len by som to 2krat zvazila,bo som v bezvychodiskovej situacii..takze fakt mam dilemu 😒

hanam
17. sep 2009

Dalsia vec ktora ma v tejto suvislosti este trapi je, ze vacsina z tychto chorob ak by vypukla v plnej sile nesie velmi vela pre poskodenie samotneho organizmu teda roznych organov. Jednak na vyliecenie potrebujeme silne davky antibiotik, ktore tiez nie su bez rizika a potom dlhotrvajuce nasledky a liecenie organov poskodenych dlhou terapiou...no neviem. Ono by bolo najlepsie keby ockovanie bolo na 100 pecent a nemalo ziadne neziaduce ucinky. Ale aj ine lieky maju...kurnik je to fakt zlozite ☹ ☹ ☹

erikasadek
17. sep 2009

je len ,povinne , tetanus, obrna, ine, diphteria.; ale nie je povinna do ,neake casu, staci ked das , aj ked ma 3 roky alebo 6 rokov , ked ide do kolektivu.; ale nikto na teba

tu nebude nikdy tlacit..

vanish , keby to bola pravda co pisali ty mudry v tej , brozurke, tak vo francuzsku inych kde sa neockuje povinne su uz skoro vsetci kontaminovani , a mrtvy.. 😀 😀

natop ze tu neockuje viac ako 40% na MMRn nie je neaka epidemia, a tu e teda vela cudzincov avsetkeho mozneho..
l vsetci ziju.. 😀
ved to uz vsetko hranioci s demagogiou.. strasnou..

ked som bola na slovensku a drobci boli chori a musela som ist k lekarke..
jaj zabudla som vam povedat tuto perlicku.. teda bola som 5 krat do kopy, raz jedne a raz druhy.;
nezalezi; aj pohotovost mam za sebou..

doslo aj k ockovaniu.; a ja na to ze josh nema MMR... a kazda lekarka, nema!!! a peco.;
lebo je alergicky na bielko a teda na vajicko a je to kontraidikacia a po druhe nja som proti a po tretie nie je povinne...
odpoved.. ako to nie je povinne..

no nie je povinne len jkedna vakcina je povinna.. a dost..
odpoved ale to nie ej dobre A POdobne..
nato odpoved...

pozrite sa, tu kde zijem je iny system a je vela lekarov ktori am doporucuju neockovat a pôckat do 3 rokov ai to len tie dolezite a len mono vakciny...
nevedli nikdy co mi maju nato odpovedat.. skoncili.
len ze je to nezodpovedne.

nezodpovedne by bolo s takouto vakcinou ho dat zaockovat....
ked je laergik.. aona, ale ved to nei eje problem..
je , podla lekarov apodla vyrobcu je to velky problem takze ani keby som chcela, nie je lekar co by zaockoval..
len podla ich sllov .. v nemocnicnom prostredi a kyslikova maska...
no som normalna ho dat za tychto okolnosti ockovat..??

inac , kde som stale je vela, osypok kiahni ainych chorob.. a kazdy zije.. a nikto ie je mrtvy .. zatial.. 😉

sasulec
17. sep 2009

hanam..ale ak ma fakt risknut,ze mi zo zaockovania dostane cukrovku.. alebo risknut,ze mi to raz donese zo skoly ci skolky a vytrpime si horucky a vsetko..este aj ja by som riskovala..fakt som z toho mimo 😒

pastuska
17. sep 2009

Dobrá brožúrka, to by sme museli byť my mŕtvi, nás totiž neočkovali proti chorobám ako rubeola a osýpky...a žijeme. Môj otec ako malé bábätko prekonal čierny kašeľ, a tiež žije...inak neviem, kde by sa tie naše deti nakazili, keď sú všetci zaočkovaní...na toto nedokážu nejako lekári vymyslieť žiadnu výhovorku 🙂

erikasadek
17. sep 2009

hanam niektore choroby nepotrebujes vobec atb... 😉

su to viralne prepuknutia.. 😉

len na stahovanie horucky..

zabudla som ..
ano hexa tu neexistuje je stiahnuta uz davno... 😉

teda bol skandal pred par rokmi kvoliockovaniu na hepatitidu B, boli ockovani v jendnej casti fr.. a boli velke negativne nasledky aj po rokoch...
takze dali toaj na sud.. a museli rychlo stiahnut..
nikdy sa nepreukazalo , ze ano je to s toho.. ved , stal eje niekto kto bude chranit farmaceuticky priemysel..
ale tu povedat teraz hepatitida B; vakcina, je nieco co velmi zlosti.. 😉

sasulec
17. sep 2009

erikasadek ja mam dceru choru na srdce a kiahne a osipky sprevadzaju vysoke teploty a tak sa bojim je to zataz na organizmus a srdce hlavne 😒

erikasadek
17. sep 2009

sasulec mas to tazke.. to su diagnozi ktore su tazke.; a teda aj tazko si zvolit , ktora je vhodna cesta.. ☹
co ockovat, alebo; zvolit prepuknutie choroby a neake komplikacie..

erikasadek
17. sep 2009

diagnozy.. 😉

sasulec
17. sep 2009

a preto som chcela pocut vas nazor ci ste sa s tym stretli,ze niekto potvrdil,ze naozaj po ockovani na osipky dieta dostalo cukrovku ☹

patrac
17. sep 2009

@bronky: pan Doktor som velmi rad ze ste k nam prisli. Mozem sa opytat, ste pediater? mam par otazok na vas:

- preco sa BCG ockuje 4 dnovym detickam iba na SK, CZ a Bulharsku? Su vsetky ostatne krajiny EU idioti?
- preco v Japonsku ockuju az od 24 mesiacov a napriek tomu tam nemaju ziadne epidemie a naopak sa dozivaju v prieme najviac na svete?
- naozaj porovnavate nase podmienky z rozvojovymi krajinami v Afrike? kde nemaju pitnu vodu a naopak trpia podvyzivou?
- ma lekar nejaky benefit z kazdej vakciny? asi je to plateny ukon, kolko penazi dostane?

dakujem za reakciu

sasulec
17. sep 2009

v poho 😉 ved sa chapeme 😉

senja
17. sep 2009

bronky No nezlob se, ale je spousta pripadu kdy dite po ockovani zemrelo, osobne znam takove lidi 😖 Ti si to dodnes vycitaji: Proc jsme svoje krasne vytouzene miminko nechali zaockovat??? Proc jsme byli tak mekci???
Zarazi me to, ze i kdyz rodic nebo sourozenec byl rad, ze ockovani prezil, lekari naockovat miminko CHTEJI! Neni to trochu hloupost a nezodpovednost? 😒 Nikdy to nepochopim. Jeden znamy mel po ockovani komplikace a ma nemocne srdce. Jeho mala dcerka po ockovani zemrela... Teprve pak lekarka souhlasila s tim, ze jeho dalsimu miminku udelaji ODKLAD 😲 Ja bych ji dala k soudu!!!
Ministerstvo nedava na to penize ze srandy... ano, nedava... a rika ti neco pojem lobbismus? Farmacie stale prosperuje.

erikasadek
17. sep 2009

sasulec viem ze v statistikach, ted av zahranicnych lekarskych seminarov. je figuruje , ze ,ano, ale male percento.. 4 perscenta, neako takto..
najhorsie je na tom 12 percentami , neurologicke problemy.. toto najviac sposobi.. ted aosypky su najvatsia svina;. S PREPACENIM AKO VAKCINA.;

erikasadek
17. sep 2009

SENJA vidis a pritom vyrobca sam pise napriklad u mmr.; ale original papier vo franine..
ak jeden so s deti v rodine, alebo rodic mali prolem s vakcinou , je , doslova napisane, nedoroucuje sa vobec taketo deti ockovat.;

takze tu nie chyba u vyrobcu, ten to tam pise, ale u lekara ktory nezodpovedne tlaci napriek tomui ze v rodine bola uz zla reakcia..

denduska
17. sep 2009

bronky vitaj, aj ja som doktor, mozeme hodit pokec 😉

sasulec, ako poznam mojho muza, ten by ti urcite doporucil ockovat..😒 ale ak je to mozne, vydobi si monovakcinu, nech ti ju objednaju.
inak pri mmr vakcine su aj tak ako reakcia vacsinou vysoke horucky aj par dni, cize to mas jedno. ale pri mono je ovela nizsia pravdepodobnost. a zaockovat najskor po 2.roku zivota. aspon takto by som to urobila ja.

erikasadek
17. sep 2009

bronky , dali by zivot urcite v ich podmienkach urcite..
lenze ako lekar vies ze su ockovania, ktore ,v afrike ani nefunguju.. 😉
mne to tak pripada pan doktor , ze slovnsko si mysli ze je pupok svet a a ze ostani su uplne padnuti na hlavu ze prestali ockovat..
😉

erikasadek
17. sep 2009

denduska, 28 zaciname testy drz nam palce.. ☹

sasulec
17. sep 2009

Dakujem denduska..ja som tiez uvazovala,ze s tym pockam ved do skolky pojde az v 3 rokoch,teda aspon tak planujem 😉

patrac
17. sep 2009

@denduska : aky si doktor ak to nie je tajomstvo?

ma76
17. sep 2009

patrac

ako to mysliš že som prva?Ved je vas tu vela čo ste nezaočkovali deti....dakujem za kontakt už sme spolu hovorili čo a ako dalej,bude to vesele 🙂 😅

vanish

dakujem za zaujem.p.Vranič je so mnou v kontakte na nete ,dakujem.

patrac
17. sep 2009

@ma76: myslim prva co si dostala pozvanku. Je nas tu kopec, ale nikto nepisal ze by si ho zavoalali na kobercek, tak som to myslel.

tynushqa
17. sep 2009

zuzana581

Tomuti problemu - riziko ockovania som sa zacala zaoberat nedavno, velmi vela mi dalo video jednej prednasky o rizikach ockovania. Tam v tom videu, keby si si pozrela az dokonca nebolo len o tom ake su vakciny skodlive, boli tam podlozene reakcie deti ktore mali deti po ockovani /ako je uz vela pripadov aj na SR/ ale ta pani prave hovorila o tvojom argumente ze "kvoli vakcinam choroby vymizli"...TO je blbost, vakciny uz existuju 200 rokov. A preco choroby hned nevymizli ked sa zacalo vo velkom ockovat? bola vojna, chudoba, ludia boli podvyziveni, bolo vela stresu, strachu a preto boli aj choroby, v dnesnej dobe sa ludia maju dobre, maju pitnu vodu, vacsinou su uz ludia obezni a nie to este podvyziveni, myslim ze to ma logiku! Aj ked ty si niekedy vycerpana fyzicky a psychicky, nemas co jest, zijes niekde v spine tak tiez si chora.. Nikde nie su studie ze vakcina pomohla proti chorobe! resp. ak aj su tak su prisposobene farmaceutickym spolocnostiam..a o to ma este viac zarazilo, ze ked Farmaceuticka spolocnost vyrobi vakcinu, tak nepovie uradu ktory ma za ulohu kontrolovat vakciny a lieky co obsahuje, ani na vakcine to nie je, napisane su tam iba pomocne latky s odovodnenim ze je to ich "vyrobne tajomstvo" teda ani ten kontrolor nevie co vlastne do tych ludi ide, a nie to este lekar!!!!! Pani vysvetlovala, ja ako laik som sice nerozumela tie odborne vyrazy, ale stacilo ked povedala ze vakciny obsahuju ortut a tazke kovy, napr. aj hlinik, ktori ma prave za nasledok vyvolania autizmu u deti..

Bronky, mozem sa ta opytat presne zlozenie vakciny? napr. hexa vakciny? vies co pichas niekolko tyzdnovym dietatkam do tela?

A prosim nebombardujte ma IPckami ze robim chybu a ze sa do toho nevyznam! Dakujem

erikasadek
17. sep 2009

bombardujem.. 😀
ale nie.. neboj , nikto nebude..

patrac
17. sep 2009

@tynushqa : to ti vazne niekto pise IP ze robis chybu a ze sa do toho nevyznas? Kto ti to napisal, to by ma naozaj zaujimalo 😀