Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
17. sep 2009

sasulec, otvor si to tu, tretí príspevok http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?p=1981144

hanam, aký dokument?

hanam
17. sep 2009

jaj to je nejaka brozura 😉 prepac mi to nedoslo...a kde sa k nej moyem dostat? Dakujem za info 😉

sasulec
17. sep 2009

tak teraz uz mam iady misuge..to ani nebolo v pripade ockovania proti osipkam? ☹

vanish1
17. sep 2009

sasulec, bol to ten tretí prípad

hanam, neviem, mne to dala moja pediatrička

hanam
17. sep 2009

a ako sa to vola? ma to nejakz nazov?

sasulec
17. sep 2009

tak ale snad to musia nejako opodstatnit,je to len nejaka rizikova skupina ak sa v rodine uz vyskytlo toto ochorenie ☹ ved ako to,ze sa to teraz zacalo objavovat a ockoje sa uz tolke roky?nechapem to.. prosim ak mozte vysvetlite mi to bez tych odbornych pojmov,ja niesom doktorka..Dakujem 😒

shtanik
17. sep 2009

pastuska: tak v BR sme takéto šibnuté, nezodpovedné, deti nosiace matky už dve...môj malý má 6 mesiacov a prvej hexe a prevenaru sa úspešne vyhýbame...zatiaľ bez nejakých úradných opletačiek, mudr. sa so mnou už neháda, lebo zistila, že viem kričať hlasnejšie ako ona 😀 Ku komu chodíš?

denduska
18. sep 2009

sasulec, ja by som tu cukrovku tipovala skor na zlozku mumpsu v tej vakcine, lebo pri prirodzenom prekonani mumpsu moze vzacne cukrovka vzniknut ako nasledok zapalu pankreasu, ktory tento virus moze sposobit. A to ze teraz je to castejsie, to je mozno tym ze je ta vakcina trojkombinacia...cim viac zivych virusov, tym viac oslabia organizmus..ale to je len moja teoria... 😅

inak k tym studiam..vcera som nad nimi rozmyslala, ze pre nas obycajnych ludi je lepsie sa nimi nezaoberat...lebo my sa nikdy nedozvieme co bolo v pozadi..priklad, manzel robi na jednej studii, v ktorej mal teraz umrtie..nebolo to sposobene novym liekom, to preukazala aj pitva, ktora musela byt. Ale v tej studii to navzdy uz tak ostane ze to umrtie tam bolo..tym chcem povedat, ze my nikdy nezistime ci to bol nasledok lieku, vakciny alebo nieco ine...tymto sa clovek len zbytocne znervozni a je to fakt zbytocne ak s tym clovek konkretne nerobi, nema to "v rukach". to je len moj nazor. samozrejme ak tam bude ze 30% umrti, tak to uz je ina rec 😅

lucrezia
18. sep 2009

denduska, ale Ty nie si len taky obycajný clovek 😀 😀 😀 😀
ale fakt, Ty do toho vidis aspon trosku viac ako my ostatní, jednak mas na to vzdelanie, jednak s manzelom mozes podebatit trochu odbornejsie 🙂

sasulec
18. sep 2009

ja sa len zase vratim k tomu co som spominala..ako by si sa rozhodla na mojom mieste?moze mat dospely clovek fakt nebezpecne komplikacie?a co zataz na srdiecko malej,ja som rozmyslala,ze za rok pojde mala na operaciu,ak by som ju nevystavovala zbytocnym rizikam,tade nic by nedostala,po zoperovani by malo byt vsetko ok a mala by zit normal. zivot..a potom to zvazim a opytam sa kardiologa,co na to on?asi nema teraz ine riesenie??? 😒

erikasadek
18. sep 2009

vanish no coment k tomu letaku.... 😠

ja som vam raz davala link na jeden dokument ktory bol robeny franko nemecky..isuel tu v telke.....

budu ho vrak opakovat.; tykalo s ato ockovania tu sa postavili pred kameru aj kapacity...

dam priklad bol tam, nejlespie nemecky detsky patolog..
a ten opisoval, co spozoroval, u malych deti, hlavne u tych ktoryuch bolo nahle umrtie pricina neznama..
mali jedno spolocne, hned po vakcinacii..

takze ten clovek ma za sebou okolo 50 000 pitiev teda priblizne.. a prave ukazoval na jav s ktorym s anikdy predtym nesretol.. velke nicenie mozgu... , stopy , roznych , chorob v crevach deti... po vakcinacii teda choroba ako osypky , prebiehali v traviacom trakte....;
a ine, stopy.nepamatm si uz vsetko musel aby som to najst znova....
ale hlavne je, ze je to znepokojuce a hlave davali aj nazory jeho kolegiov po krajine, tori sa stretavaju s tym istym javom..

s toho vyplynule , v skratke,; ze , sa vrazdia deti , zabijau ako chcete deti.. so zazmurenymi ocami spolocnosti..
a potom tam boli aj iny lekari, profesor.. a podobne kapacity lekarskeho sveta..

co s atyka , tych , osypok, ze nemaju dopad na neurologicke problemy dam si tu namahu a najdem tu lekarsku sravu , s lekarskeho medzinarodneho kongresu.. zeby vsetci lekari sveta klamali a slovensky nie?? 😀

idem na vec a hodim link , nebude v slovenscine ale cislam porozumiete nie?? 😉

denduska
18. sep 2009

sasulec, aky problem ma malicka so srdieckom, ak to mozes napisat? opytam sa manzela, on naraba so srdciami...sice s dospelackymi, ale nevadi.

lucrezia, dakujem, ale vidno ze si ma este nevidela, aka som praobycajna 😀 😀 😀

ja nie som vobec za ockovanie teda v takej miere akej sa to robi teraz, ale ak by som sa mohla rozhodnut, urcite by som nejake ockovania malej dala, samozrejme nie skor ako po dvoch rokoch. ja totiz nie som v tomto extremista, naviac si myslim ze co sa tyka napr. tych osypok, tak to ockovanie funguje, nevravim ze na cely zivot to sotva, ale ako je inak mozne ze pred 30 rokmi boli bezne a teraz absolutne nie su? o nejakej prevratnej zmene, co sa tyka hygieny tu tazko hovorit. tu by som trosku opatrne narabala so slovami ze ockovanie absolutne nefunguje a vsetko je omyl. tym nechcem povedat ze je to hrozne ochorenie, podme sa ockovat. len ten princip ze ono na tom nieco bude.
a este som chcela podotknut na margo toho Japonska - najhodnotnejsim sa mi zda fakt ze nemaju ziaden pripad SIDS, nez to ze ziju 100 rokov...to oni stale zili 100 rokov, su uplne ini nez my, co sa tyka kultury, stravovania atd atd...

erikasadek
18. sep 2009

http://www.sante-solidarite.com/effetssec.htm#ROR
skuste si to prelozit , cez google... 😉

su to negativne nasledky ockovania.. iank su podlozene,vedeckymi, faktami, napisane su vzdy od clankom , pod cislom..kazdy lekar si to moze sam najst su to vedecke casopisy...
takze mate sa naco odovolat... nemoze vam lekar povedat ze to pisal neaky , alternaticny somar su to vedecke fakty.. 😉
idem hladat tu tabulku.

erikasadek
18. sep 2009

http://www.autism.com/translations/fr/fr_mmriom...

este som ju nenasla,; zatila je toho vela, ale toto ked si prelozite.. tak vas to zlozi.. aky je to biznys aako sa vsetko falsuje..
stoji z aprecitanie.

sasulec
18. sep 2009

teda vy mi davate zabrat,ale ten link asi nepreluskam 😒

hanam
18. sep 2009

Chcela by som sa spytat odkedy sa teda moze to ockovanie zacat ak by som ho chcela prelozit na neskor a pri ktorej vakcine.

erikasadek
18. sep 2009

sasulec daj si prelozit cez google.. 😉

http://www.dailymotion.com/video/x9mhz4_les-vac...
tak toto je nove vcera o tom v spravch rozpravli mozno neviet niektory.; ale prasacia chripka tu uz bola v roku 1976
a vtedy sa ockovalo 40 000 000 ludi v amerike..
a teraz zacinaju pochybovat o terajsej vakcine..a tu je to..
ak by stre chceli vidiet cosa stalo po tejto vakcine kolko ludi lmalo problemy.. 😉

je to v angline..
pekne pozeranie.

pastuska
18. sep 2009

shtanik, Ďalákovej chodím, aj to len preto, lebo viem, že ona hneď radšej odošle deti na vyšetrenia a sama im nejaké svinstvo nedá..ja by som radšej nejakej homeopatičke, ale neviem kam 🙂 No som rada, že ešte jedna sa našla, to ma veľmi teší.

vanish1
18. sep 2009

hanam, volá sa to Sprievodca očkovaním, ale podľa toho by som sa teda ja veľmi neriadila, je to čistá reklama a popretie všetkého, čo je negatívne na očkovaní...

pastuska
18. sep 2009

shtanik, a ty komu chodíš? Možno by som prešla aj ja, keď je tu aj rozumnejšia dokina.
Inak baby, mám taký pocit, že som tehotná, takže o chvíľu zas budem riešiť očkovania....už sa teším.

martinka1981
18. sep 2009

Vanish1-no pekne bludy tam popisali 😀 😠 v tej brožurke,až sa to zle čita
Erika pišeš super-maš moje sympatie 😉 😀

erikasadek
18. sep 2009

martinka dakujem..
ale poviem ti este pred rokom , by som , ja zatlieskala tomu panovy doktorovi, ne predoslej strane..
zivot meni a poriadne;;

dobra zmena osobnobnosti. 😀

ale je pravda ze ockovanie je dobra vec ale nie kao sa robi teraz.. vsetko s mierov/... 😉

patrac
18. sep 2009

erika to nie je zmena osobnosti, iba si si otvorila oci 😉

mna jedine stve ze je to povinne, vsak ked je niekto presvadceny ze je to dobre, tak nech sa da zaockovat a aj svoje deti, je za nich zodpovedny, mozno sa mu podakuju ked budu vediet rozpravat a denne si pichat inzlulin..., ale na silu mi to nikto nutit nebude, aj keby som sa mal kvoli tomu odstahovat zo Slovenska...

erikasadek
18. sep 2009

patrac aj tak sa to da povedat.. 😉

martina46
18. sep 2009

viete co? vladne tu stale komunisticky duch a kym toto nevymrie, moc sa toho zmenit nemoze, erika to uz spomenula. ja chcem byt optimista, ale ked nad tym realne rozmyslam, moc nedufam.... pozrite sa, v spravach, v casopisoch sa objavuju hlasy a co? zatial nic, lekari to odpinkaju a bezne si ludia povedia, no co je toto za blbost, ake vedlajsie ucinky?

martina46
18. sep 2009

ale sa tesim erika linkom, co si dala, musim to cele prejst. aj re nasu dr mozno vytlacim.... otazka je, ci si to precita, uz som jej dala nieco zo stranky rizika ockovania, ale vobec o tom pri dalsej nasej navsteve nehovorila 😒

martinka1981
18. sep 2009

Ja som sa nad očkovanim tiež nikdy nezamyšlala,je to povinne a hotovo. A ked moj priatel začal hovoriť o tom že očkovanie nieje moc dobre,že jemu tiež robilo problemy tak som si pomyslela že čo zas tento vymyšla 😀 Nuž ale potom som sa dostala k stranke rizikaočkovania a bola som zhrozena a ked sme si spolu pozreli video A.Petek tak sme mali dosť 😕 a moj drahy sa utvrdil v tom že zas mal raz pravdu,väščinou sa mu potvrdi to čo predpokladal už davno 😔 .......Naštastie mala nieje očkovana a ja som rada a on tiež 🙂

erikasadek
18. sep 2009

http://video.google.com/videoplay?docid=8503852...
konecne hodili na nete ten dokumentarny film..

vola sa silence on vaccine..
znamena, ticho vakcinujeme.. aleb o v tichodti , vakcinujeme..

skoda je len ze je v franine, kedze je to koprodukcne..;...

ale pozrite si to..
ja si to presne ozriem este raz a dam poznamky. a prelozim..
podla minutaze ak by ste mali zaujem..
🙂

erikasadek
18. sep 2009

uz po 4 minutach tu polacem ked vidim tie deti..
pozrite si ak mate cas.. a

martinka1981
18. sep 2009

Erika mysliš že mame pozrieť aj ked nebudeme nič rozumieť 😨
Ak niečo preložiš budeme ti vdačni 😉