Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sisinocka
23. nov 2009

v tejto vyrocnej sprave UVZ SR su popisane vsetky vyskyty chorob, aj ten cierny kasel, aj kolko bolo ockovanych, kolko neockovanych... (ako pisal Petot - 105 pripadov, z toho 53 ockovanych, 10 ciastocne... atd)

treba kliknut na druhe pdf:
Výročná správa RÚVZ v SR za rok 2008 (pdf)
kapitola:
6.IV.3.2.1 Pertussis – divý kašeľ – A 37.0

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

petot
23. nov 2009

misuge: Aspoň že máš odteraz v manželovi spojenca, to je veľmi dobré. Čo sa stalo, už sa nevráti späť, ale môžeš z toho čerpať do budúcnosti, pretože osobné skúsenosti Ti nikto nemôže odškriepiť. Nenechaj sa spochybniť obligátnymi rečami "všetko je iba náhoda".

petot
23. nov 2009

sisinocka: Výborne, vďaka za link. 🙂

martina46
23. nov 2009

sisinocka, vdaka 🙂

pastuska
23. nov 2009

No ja by som tej správe príliš neverila, nie zasa celej. Celková zaočkovanosť je u nás určite "super" 😠

Pretože, papiere sa robia tak, že napíšu napríklad mne do pôrodnej správy, že som rodila normálne (rodila som sekciou - od začiatku plánovanou), že som malého od začiatku plne kojila - nie je pravda, sestrička ho "napchala" sunarom - videla som ju, plne kojiť som začala až doma, v pôrodnici mi ho nechceli dávať na kojenie príliš - vraj kto má tie decká stále roznášať hore dolu.....hlavné, že potom vykazuje pôrodnica krásne štatistiky...no asi tak sa robia podobné správy. To len tak na okraj.

vanish1
23. nov 2009

pastuška, tak do takej nemocnice by som ja už nešla 😲

pastuska
23. nov 2009

vanish, veď mi hovor, teraz som tehu, a zasa musím ísť sekciou (zdravotné problémy)....tak sama neviem, kam mám ísť rodiť, fakt neviem. Už teraz skúmam čo a ako a podobne...hľadám pôrodnicu, kde mi dajú malého aj po sekcii, veď bude prvých 24 hodín spať, a potom sa aj tak musím už postaviť na nohy, tak čo. Proste ho chcem mať pri sebe a hotovo. Pátram ďalej.
Inak som mimo témy, tak sa ospravedlňujem.

erikasadek
23. nov 2009

ahojte, vsetci, denduska hlasim..
takze, nemame autizmus, ale je tam neurologicke poskodenie, len sa nevie presne definovat ake, a preco..
apto , ma autisticke, znaky ale nema autizmus.. co je dobra sprava, ale zla je ta ze poskodenie tam je, bude to stat vel aprace a mojej trpezlivosti le co vsetko pre svoje dieta neurobim , ani pre neho to nebude lahke..
odpovedali mi, ze , terajsia medicina nema odpoved natoi, co mu je presne a preco.. 😠

a my predsa dobre viem kedy to zaclo po vakcine;. 😠

pastuska
23. nov 2009

erika, tak teraz neviem, či máš šťastie v nešťastí, alebo nie. V každom prípade ti prajem veľa sily a trpezlivosti, všade píšu, že najväčšie pokroky sa dosahujú vďaka láskyplnej starostlivosti, takže tvoj syn bude napredovať určite rýchlejšie, ako si myslíš. 🙂

erikasadek
23. nov 2009

pastuska, ved aj som dost perplex co sa tyka, dnesnej diskusie, s lekarmi nie ni eje, ale ma symptomy, autizmu ale ma nieco ine, ale neviem presne co.. 😠 ale bude to chciet vela, prace;. 😉
dakujem Ti.. 😉

denduska
23. nov 2009

erika ahoj...no teda super, neviem ci mam gratulovat alebo co, ale aspon viete ze autizmus to nie je, bohvie teda...mozno keby ste sli na MR mozgu nieco by tam bolo a bolo by to jasnejsie..ale to len tak uvazujem 😕
inak vraj vela ludi ma nejaky autisticky rys a ja medzi nich patrim tiez...obcas si tak skladam malej kocky ze sa az sama strhnem...😅 a od malicka ukladam veci podla niekomu divnych kriterii ale mna to proste bavi 😅 takze verim ze ako bude Pato rast tak mu z toho bude ubudat a ubudat a bude viest normalny zivot...tak sa drzte a ozaj ked budes nieco potrebovat a vedela by som ti pomoct, nevahaj a ozvi sa 😉

ronie
23. nov 2009

eriko tak také nevím a držím palce ať to je jen něco malého a nebude to moc ovlivňovat jeho život. Ale chci se zeptat, oni vám v rámci vyšetření opravdu neudělali žádné zobrazení? CT, MR?Nechci tím říct, že by to bylo 100% ku pomoci,ale určitě by se tím minimálně mohlo něco vyloučit-alespoň bys věděla, zda je v tomto ohledu vše ok 😕

erikasadek
23. nov 2009

dednusk adakujem, ano bud eirm, a aj testy. vsetko co k tomu patri.. ☹
dakujem ,,,

si poklad;.

ronie pisem ti tu.. pojde na vysetrenia, neurologicke geneticke kompletne co , moze medicina teraz , urobit , a potom uz nic.. toto je jedine co medicina teraz dokaze hladat.. ich slova.. 😉

misuge
23. nov 2009

Petot: on má naštěstí spojence v tomto už ve mně. 😉

Pastuska......já měla císaře, malou jsem chtěla hned...malá se narodila 12.22H a do večera jsem pokaždé hučela do sester, jakmile se tam objevily, že ji chci přinést.........byla jsem docela urputná, až jedna byla v poho a asi v šest hodin mi ji donesly.....o tom jestli ji pak dali tu sladkou vodu( teď mi vypadl název) si nedělám iluze....první den mi ji nosily ale poctivě na kojení a na noc jsem si ji už vyžádala, bylo to sice těžké vstát, ale to štěstí ti nějak dá křídla.
Jinak obecně je praxe, tři dny po císaři dítě nemít u sebe a nosí na kojení..

Eriko, držím pěstiky...v přednášce Anite Petek mluví o tom, jak dostat očkování aspoň v míře, která se dá, z těla. Doporučuje navštívit v tomto dobrého homeopata, ale fakt dobrého 😉
Já se taky chystám, jen mám teď chřipajznu.....tak tam nechci s malou lézt mezi děti 😉

ygreen
23. nov 2009

sestra má lupus a tak jí doktorka oznámila, že ji vybrala do ohrožené skupiny na očkování, ségra na svou žádost podepsala reves, že odmítá a doktorka ji za to rozhodnutí pochválila 😅 😉

Můj manžel je u policie a všichni u něj na odboru taky odmítli 😉

vanish1
23. nov 2009

erika, je to dobrá správa, ale zároveň aj smutná, skús sa tiež opýtať bádateľa, mne písal, že sa dá nejako aspoň čiastočne očistiť organizmus od toho, čo zostalo po očkovaní
ináč minule sme sa tu bavili o plombách a tak som to trošku študovala, pri výmene amalg. plomb sa musí užívať DSMA (je to nejaká kyslelina), ktorá viaže ťažké kovy v tele a vyplavuje ich von. Vraj táto jediná dokáže prejsť až do mozgu a vyplaviť ťažké kovy aj odtiaľ.
😒 http://svetlanablog.nazory.eu/moje-deti

misuge
23. nov 2009

Vanish, dík za tento odkaz, máma je zubní sestra, teda plomby amalganové už nedávají dávno, ale já mám dvě ještě z dětství....zeptám se jí na to DSMA 😉

denduska
23. nov 2009

erika, nemas zac😉
vanish teraz som nasla ze je to nejaky herbicid?? no sorry radsej mat plombu nez toto pit 😅 alebo vybrat cely zub aj s amalgamom..zartujem 😀

pastuska
23. nov 2009

misuge, si rodila v Čechách, kdežto u nás. Som sa pred týždňom rozprávala s kamarátkou, čo žije v Prahe...no to sa nedá ani porovnať. Ja sa obávam, či tu vôbec ustriehnem, aby nezaočkovali malého proti TBC . Tu je taká hnusná pediatrička na pôrodnici, že až. Ja tu mám známu gynekologičku a anesteziologičku, preto som sa rozhodla rodiť tu prvý krát, tentokrát neviem, čo mám urobiť.
Tá sladká voda je glukóza.
A vieš, oni mu dali sunar...teraz je alergický na bkm...bohvie, z čoho.

vanish1
23. nov 2009

misuge, myslím, že z dvoch plomb ti otrava nehrozí, ja ich mám 14! a to mám 25 rokov 😲 myslím, že pri dvoch plombách by som neriskovala užívanie DMSA, lebo popri tom musíš užívať aj nejaké doplnky na podporu myslím pečene a obličiek, aby nezlyhali.
U mňa zase prevažujú riziká užívania, lebo u mňa sa už otrava pravdepodobne prejavila.

denduška, ospravedlňujem sa, ale sekla som sa, je to DMSA! 😅 pozri tu http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

Prečítajte si tento zoznam a poznačte si, čo sa vás týka. Ak sú to viaceré príznaky naraz, je veľká pravdepodobnosť, že ste postihnutý aj vy.
Krvácanie ďasien, paradentóza, zápaly ďasien

Bolesti zubov a čeľusti

Horká kovová chuť v ústach, zápach z úst

Časté pupáky, ranky alebo „žaby“ v ústach

Napínanie žuvacích a tvárových svalov

Obmedzená pohyblivosť čeluste, vŕzganie a praskanie čelustí pri pohybe

Tlak v hlave, bolesti hlavy, migréna

Zahmlená hlava, pocit vidieť svet spoza záclony

Častá únava a vyčerpanosť

Problém s koncentráciou

Problém s rozpamätávaním sa a s pamäťou

Problém so spaním, nespavosť

Časté stavy pocitu bez energie, depresie

Nárazové zmeny nálad, strach, hamblivosť, popletenosť

Závrate, nerozhodnosť

Problém s pokožkou

Alergie

Časté zápaly hrdla alebo nosových dutín

Slzenie očí

Problém so zrakom, napr. dvojite videnie

Pocity tlaku v bruchu, nafúknuté brucho

Zápchy, hnačky, alebo oboje navzájom sa striedajúc

Nechutenstvo

Je vám zle, ked ste hladný

Bolesti a kŕče v črevách

Trasenie svalov, unavené svaly, bolesti svalov

Kŕče v nohách

Bolesti kĺbov, reuma, bolesti končatín

Opuchnuté lymfatické uzliny, najmä v oblasti hlavy a krku

Tŕpnutie a bolesti šije

Bolesti v oblasti srdca

Narušený srdcový rytmus, nepravidelný tĺkot srdca

Pomalé dýchanie, najmä nadýchnutie pripadá tažko

Často studené ruky a nohy

Všeobecná náklonnosť na infekčné choroby

Časté močenie, aj v noci

Myslite na to, že aj symptómy, ktoré prichádzajú len v určitych fázach, sú pre otravu ortuťou tiež charakteristické. Okrem hore uvedených symptómov sú u ľudí s otravou pozorované i nasledujúce ťazkosti:

Oči, uši, chuťové a čuchové vnemy: Tupý pohľad, neostré videnie, dvojité videnie, šedý zákal, oslepnutie, zmena pigmentu v oku, poškodený sluch, pískanie v ušiach, celkové zhoršenie sluchu, zápaly stredného ucha, zápach z úst, citlivosť na dym, zníženie prip. totálne vypadnutie chute a čuchu

Štítna žľaza: Zvýšená alebo znížená funkcia, tvorenie hrčiek, nadmerné potenie, strata na váhe, problém so spánkom

Obličky, močové cesty: Časté močenie, náklonnosť na zápal močových ciest a prostaty, tvorenie vody v tele, tupá bolesť v spodnej časti chrbta, opuchy obličiek, smäd, pohyblivé hodnoty magnézia a vápnika

Žalúdok, črevo, pankreas: Nafuknuté brucho, časté nevoľnosti a zvracanie, zápaly žalúdka, čriev, slinivky brušnej (pankreas), chronický zápal slepého čreva alebo zápaly v jeho oblasti

Pečeň, žĺčnik: Bolesti v oblasti pečene, rôzne poškodenia pečene, žltkastá pleť, bledá mäkká stolica, žĺčnikové kamene a iné problémy so žĺčnikom

Pohlavné orgány: Cysty, polypy, zápal vaječníkov a maternicovej steny, PMS syndróm (silné bolesti v podbruší, prsiach krátko pred menštruáciou), nepravidelný menštruačný cyklus, neplodnosť, impotencia, rakovina prostaty

Srdce, pľúca, krv: Nepravidelný, slabý tĺkot srdca, časté búšenie srdca, plytké nádychy, pocit zviazaného hrudného koša, anémia

Koža: Alergie, akné, citlivosť na kovy, vyrážky, svrbenie, hrčky v koži

Hlava, ústa, čeľusť, oblasť krku: Horiaci jazyk, napuchnutý s otláčkami zubov po stranách, kývajúce sa zuby, amalgámové tetovanie v ďasnách (malé fialkasté bodky a fliačiky), strpnuté oblasti v ústach a čeľustiach, problém s prehĺtávaním, tŕhanie svalov na tvári, pocit tepla v hlave, pocit, ze vám hlavu ťahá dozadu, zápaly nosových, čelových dutín, zápaly čeluste, ďasien, vypadávanie vlasov, zmena štruktúry vlasov – ostanú tvrdé a rozdvojené

Mozog, nervový systém: Mozgová skleróza, slabá pamät až úplné výpadky pamäte, miešanie a vypadávanie slov, nelogické úkony, totálna citová otupenosť, nevysvetliteľné záchvaty plaču, zvýšené svalové reflexy, večné vnútorné nápätie a nepokoj, malá výkonnosť, práca s hlavou pripadá tažko, večná únava a preťaženosť, ochorenia centralného nervového systemu a vegetatívneho systému, trigeminusneuralgia, toxické zápaly mozgovej blany, chronický syndróm únavy, zmena písma, myšlienky na samovraždu, škody na hypofíze, hypothalame, limbickom systéme, nádory v mozgu

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

pastuska
23. nov 2009

No ja mám len tri, ale moju značne zníženú imunitu to teda dosť ovplyvňuje...už sa chystám ich vymeniť dávno...akurát teraz nemôžem.

misuge
24. nov 2009

No minimálně dva příznaky má snad každý z toho co jsi tu jmenovala😕

No nechystám se nic užívat, dokud o tom nebudu vědět vše 😉
No máme to sice lepší v porodnicích( ase jak v které, že), ale problém se školkou bud asi větší oříšek.
Dneska začnou očkovat proti prasečí chřipce, no řeknu Vám, nemám z toho moc dobrý pocit 😉

linnetka
24. nov 2009

ahojte,
vcera som sa nahodou dostala k tejto teme a pozrela si aj video z tej konferencie a vlasy mi dupkom vstavaju. Mam doma 2 tyzdnove babo a teda mam co robit, aby som do 10.tyzdna nastudovala, co urobit, ci zaockovat dat a ci nie ... atd. Ale po tom videu, mam zimomriavky.
Ale ine som chcela

Pastuska: mas vraj dilemu, kde rodit, kedze ides planovanou sekciou.
Ja som rodila akutnou sekciou v Partizanskom, a dieta som mala za 36 hod. pri sebe nastalo.
Vedla na izbe bola mamicka, ktora mala zle skusenosti s ockovanim proti TBC u svojej starsej dcerky a aj netery, tak bola zasadne proti ockovaniu tejto dalsej dcerky. Ustriehla si to, kedze dieta mala na druhy den pri sebe a dieta jej nazaockovali.Ja len tolko, ze aj na SR je porodnica, kde aj po cisarskom mas dieta pri sebe skor ako po 3 dnoch.

Ja som rodila v piatok vecer a v nedelu rano uz bola u mna.

jajka78
24. nov 2009

vanish,no tak ja mam dost priznakov (alebo zeby som to prehanala? 😉 ), a v pposlednom case ma boli strasne sanka, hlavne v noci. plomby mam uz len 2 amalg.viem ze je to mimo temy ale nemate niekto s tym skusenost?

vanish1
24. nov 2009

jajka, predtým si ich mala viac? lebo aj keď si ich vybrala, tak ten "bordel" z nich ti v tele zostal....

jajka78
24. nov 2009

vanish, ano mala, ja ma dost problematicke zuby od mala. tak teraz co, citam len zbezne...

vanish1
24. nov 2009

ja idem napísať damiánovi, uvidím, čo mi poradí, lebo si ich chcem dať všetky pomeniť, ale podľa toho, čo som čitala, tak max. 1-2 mesačne s použitím kofferdamu (neviem, či toto lekár vôbec má) a DMSA

pozri stránku (menu vľavo) http://svetlanablog.nazory.eu/

http://derealizacia.wgz.cz/

tana74
24. nov 2009

Baby ahojte (hlavne vanish1 a jajka78), ja som v kontakte so Svetlanou už niekoľko mesiacov, plomby si dávam meniť, ale nerobí mi to dobre. Nové mám také citlivé, že sa mi nedá na nich poriadne jesť. DMSA + vitamíny a minerály beriem, no musím vydržať, hlavne keď viem, že sa to dá zmeniť.
Kofferdam som u žiadneho zubára tu v okolí nenašla... aj keď o ňom vedia. Dokonca mi môj nový zubár vedel povedať aj o štátoch, kde sú tieto plomby už roky zakázané a nepožívajú sa, ale bez problémov ich on dáva a aj deťom.... :(

Veľmi mi pomohli aj ľudia z tohto fóra, teda okrem Svetlany, je dobré poradiť sa s niekym, kto vie, o čo ide a hlavne sú dôležité ich skúsenosti. Hoci niektorí tam už experimentujú až príliš. http://ne-e.net/book/4671?f=0

Vanish, píšeš, že máš o 10 rokov menej ako ja, je to super, keď u teba zatiaľ nič neprepuklo, ale asi by som niečo robila, aby sa to nestalo.... Ja som mala posledné roky fakt hrozné stavy a nevedela som, čo je so mnou... odkedy to viem, je to lepšie a hlavne, keď pomaličky sledujem u seba zopár pozitív. Najviac ma štve, že som aj mojim deťom z tých mojich kovov asi riadne odovzdala, hlavne tej malej. Aj im dávam občas DMSA, mini dávky, tento liek bol vyrobený na odstránenie ťažkých kovov práve u deti. Svetlanka ním liečila aj svoje deti a veľmi úspešne.
Dlho mi ale trvalo, kým som sa do toho dostala, do tejto problematiky, stále som nechápala kopu súvislosti..... aj kvôli tomu, že mi tie kovy veľmi "ničia" mozog, hlavne pamäť....

erikasadek
24. nov 2009

ahojte, misuge, denduska, vanish.. 😉

tak pato uz rok berie, homeopatiu, na ocistenei, a ako na potvoru je to na, na baze vakciny , dobre ze?? 😀
ale musim povedat ze to zabralo, lebo pato poslednu dobu , robi strasne pokroky a je mozne, ked mi vcera povedali , ze nieco pata , vytiahlo , s jeho, sveta, lebo j einy, dost cudna fraza, a ako to chapat presne;. 😒
ale je pravda z eodkedy bral , homeo na ocitenei po vakcine, MMR tak nastala zmena;.. 😉
est eraz vam vsetkym dakujem za podporu.. 😉

tana74
24. nov 2009

PASTUSKA - rodila som mladšiu v Banskej Štiavnici a tam hneď po sekcii je dieťa s matkou - v jednej izbe. Rodila predo mnou takto kočka, ktorá tam bola s mamkou a kým sa ona zviechala zo sekcie, jej mamka so sestričkami sa starali o drobčeka. Mliečko mala teda hneď a nehrozilo, žeby ho niekto niečím dokrmoval.

ERIKASADEK - skús poriadne prejsť bádateľa, našla som myslím aj tam kopu článkov o alternatívnych možnostiach. Minimálne DMSA je liek vyvinutý pre deti na odstraňovanie ťažkých kovov z tela. Okrem toho je tu aj homeopati. V zahraničí majú homeopati super prístroje (na vyššej úrovni ako u nás), ktoré zistia, v ktorej časti tela sú aké kovy usadené a ako ich odstrániť. Skús si pozrieť aj Svetlanin blog, prípadne sa skúsiť jej opýtať, poradiť, je tam popísané aj o jej homeopatke, ktorá ju vyliečila z ťažkej otravy. Budem držať prsty! Ja napr. tiež viem, že moja mladšia je "iná" ako ostatné deti, iná v tom zmysle, že má problémy so sústredením a tak pod, niektorí to volajú hyperaktivita, ale toto predtým - ešte pred pár rokmi, takto rozšírené nebolo.... Pomaly ju tiež detoxujem a budem robiť pre to všetko, čo bude v mojich silách, aby som jej pomohla.