Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

klaudia74
28. nov 2009

opravujem ... ako vstane...

pastuska
28. nov 2009

A to nevadí, že v paneláku bývame? No pošli, rada si to pozriem.

vanish1
28. nov 2009

denduska, tak to si ma vydesila, no pravda je, že to fakt berú ľudia už v zúfalstve, keď im už nepomáha ani DMSA ☹ vraj toto pomáha 100% a citeľne.

daducha
28. nov 2009

Pre petot:

ahoj, viem ze tentokrat to bude trosku od temy, no potrebujem poradi s tym vit. C.Ked maly zacne soplikovat, kolko mu ho nardinovat aby choroba neprepukla? A v akej forme?S diskusie som cosi vycitala a dala mu 1OOO mg v niekolkych davkach za den. No tusim malo by to byt podstatne viac.Mam doma klas. celaskon,treba kupit radsej ten askorbat vapenaty? Kde ho zozeniem? Maly ma 4 roky.Dakujem.Tusim nanho naozaj nieco lezie: doteraz odmietal akekolvek citrusove ovocie a vcera na posedenie zjedol 5 mandariniek 😀 😀 ,no cisty sok 😀 .A este, ak presvedcit manzela ,ze ho tou davkou nezabijem 😉 ?.Gratulujem si, ze aspon homepatiu respektuje.

erikasadek
28. nov 2009

denduska, vanish;; mozte mi, vysvetlit tu dmsa.. prosim, niekde sti mi to pisali baby pred tym no nestihla som precita a zaujima ma o com vlastne tocite..
dakujem.. 🙂

vanish1
28. nov 2009

daducha, ten vit. zoženieš u damiána, ak mu napíšeš, tak ti to pošle (www.badatel.sk), ja by som celaskon nedávala vo veľmi veľkých dávkach, ale určite ti petot poradí...
skús dať prečítať manželovi toto: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

denduska, nechcem ťa otravovať, ale to MMS je mi odporúčané tými, ktorí to užívajú, že vraj je to najlepšie 😖 ale ja nie som až na také experimenty 😅 mohla by si si ešte prečítať toto? http://fakty.wgz.cz/mms/unnamed-14.html

vanish1
28. nov 2009

erika, čítaj... ja som sa teda na to dala a idem meniť amalgám...
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...
je to toto http://www.super-smart.eu/en--DMSA-100-mg--Deto...

dávkovanie je ale také, že jeden deň (ak ideš meniť plombu) si dáš asi 100mg 😅 (neviem presne a nechce sa mi teraz hľadať) a potom ju užívaš nejako v cykloch, v prestávke užívaš céčko, béčko, občas selén, zinok a chróm a draslík, ďalej by sa malo užívať carbofit http://www.mojalekaren.sk/carbofit-carkl-60-cps/, psýlium, neskôr aj ALA http://www.vitalsupport.sk/Alfa-lipoova_kyselin... (ale to až neskôr, určite nie na začiatku!) a veľmi dôležité sú čaje na obličky, pečeň a lymfu. Ja som si vybrala buď toto
http://www.prirodnekvapky.sk/kvapky/p/18/j-v-kv...
http://www.prirodnekvapky.sk/kvapky/p/16/j-v-kv...
http://www.prirodnekvapky.sk/kvapky/p/14/j-v-kv...
alebo čaje

vraj sú s tým veľmi dobré výsledky u autistov...

ak by si chcela skúsiť, napíš ip, dám ti link na ľudí, čo ti poradia (užívajú to a vyliečili sa)

erikasadek
28. nov 2009

vanish , si poklad dakujem.. precitam a, skusim s apotom aj poradit s mojou lekraku, ona je aj homeopatka, zaroven, ale pouziva, aj ologo terapiu. takze urcite si vsetko precitam.. dakujem.. 🙂 🙂 🙂

vanish1
28. nov 2009

erika, my sa s denduskou nebavíme o DMSA, ale o nebezpečnosti MSS a to je čistič bazénov, toto užívajú ľudia, ktorým nezaberá ani DMSA. Vraj je to to najlepšie 😕

pozri ešte vľavo menu http://svetlanablog.nazory.eu/

erikasadek
28. nov 2009

nevadi vsetko citam/.. 🙂 no prave ved to ma zaujalo z est episal ze cistic bazenov apotom ine, auz som bola s toh vsetkeho domotana..
nestiham sledovat velmi co s adeje, je toho namna vel ateraz.. ale za chvilu to uz bude dobre

vanish1
28. nov 2009

😉

denduska
29. nov 2009

vanish to si musim prestudovat, lebo mam z tych vzorcov tam hokej 😅 ako vravim, rozumiem tomu dmsa, lebo aj viem na akom principe to pracuje v tele...ale tomu chlornanu fakt nerozumiem (ale zas ja nie som taka super chemicka, preto ma to zaujima a chce tomu prist na koren), druha vec, ze mozno to naozaj pomaha ale hlavne - dufam ze sa nikdy nedostanem k tomu ze by som to musela brat!!! 😀

petot
29. nov 2009

daducha: Na začiatku sa oplatí dať viacej, plus veľa tekutín. Mojim som dával aj 1000mg každé 2-3 hodiny. Koľko, to je vždy individuálne, závisí to od človeka a od choroby. Hranicou je riedka stolica alebo hnačka, keby sa vyskytla, treba znížiť dávkovanie.

Lepšia než celaskon by mala byť čistá prášková kyselina askorbová, napr. z dm drogérie, lebo neobsahuje umelé farbivá, príchute a konzervanty. Celaskonom by som asi nedával väčšie dávky, než si dávala Ty. Ešte lepší je minerálny askorbát, ako písala vanish, ale kým dôjde poštou...

Keď choroba už pokročí, môžu byť potrebné vyššie dávky.

Takéto dávky sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a deficiencii G6PD. Vitamín C posilňuje účinok inzulínu.

pastuska
29. nov 2009

vanish, mne sa zdá, že dmsa je dokonca pôvodne vymyslené pre deti...teda, niečo sa mi marí, že to môžu aj deti..kdežto mms určite nie.
No ja sa tiež na to chystám, keď porodím a dokojím. Ďakujem za linky, pekne to si to tu napísala všetko v skratke, čo budem potrebovať 🙂

z.vrablova
29. nov 2009

Znova sa ozyvam ohladom ockovania - neockovania... S dr. sme sa predbezne dohodli, ze sa s ockovanim nikam neponahlame... a skusila som sa spytat na moznost neockovat hexou, ale inou vakcinou, kt. obsahuje menej zloziek... aky na to mate nazor??? A preplaca poistovna takuto moznost? Je to mensie zlo? A proti akym chorobam ockovat a proti akym vobec neockovat??? Mam totiz strach z nahlasenia odmietnutia ockovania... pokutou 331e sa cely proces konci? ALebo mozu pokutovat donekonecna??? Za kazdu odmietnutu vakcinu?
A co v pripade, ze sa rozhodneme neockovat, ked dieta chorobu chyti, musi si liecbu platit same?
Asi som vas zavalila sprchou otazok, ale nemam cas precitat si celu diskusiu...
Dakujem vopred

molnarovak
29. nov 2009

ja nad tou pokutou stále rozmýšľam a nerozumiem jednej veci. Ak niekoho štát pokutuje za to, že odmietol dať svoje dieťa povinne očkovať, musí potom dotyčný rodič po zaplatení pokuty dať dieťa očkovať alebo nie?

lucrezia
29. nov 2009

molnarovak, nie.
ak ťa pokutujú, tak preto lebo si nedala očkovať a tým pádom to hasne.
teda aspon tak som to pochopila ja, niekto tu minule hodil link a tam je to právne spracované a z toho mi vychádza, že ak nedáš, tak zaplatíš.
ale pozor, ževraj pokutu 330 eur môžu dať každému z rodičov zvlášť 😲

a tých 330 eur je za všetky očkovania dokopy, ak nedáš len niečo, tak ti z toho dajú zapaltiť len nejakú čiastku, neviem akú, to asi zaléží od toho, ako sa kompetentná osoba v ten deň zobudí 😎

molnarovak
29. nov 2009

no ale v takom prípade nevidím zmysel v pokute, pretože nič nerieši - dieťa zostane tak či tak nezaočkované, akurát ukrátia rodinný rozpočet o pár stoviek eur.

tamix
29. nov 2009

molnarovak: to by nemalo zmysel, keby sme museli dať očkovať aj napriek zaplateniu. Podľa mňa po zaplatení netreba dať očkovať.
Máme predčasne narodenú dcérku. Máme 8 mesiacov a zatiaľ sme bez väčších problémov. Aj keď už máme operáciu srdiečka za sebou. Tak teraz nechcem jej dobrý vývoj „pokašľať“ nejakou vakcínou. A mám aj známych, ktorí v Anglicku na vlastné oči videli čo robí MMR s deťmi. Teraz majú syna, žijú na Slovensku a jednoznačne odmietajú MMR-ku. Len čakajú na reakciu Dr.
Keď chceme odmietnuť viac očkovaní tak:
““““Na základe zaprotokolovanej výpovede je tiež možné pokúsiť sa využiť princíp ne bis in idem (nie dvakrát v tej istej veci) a skúsiť tak predísť budúcim sankciám za odmietnutie iných očkovacích látok alebo za odmietnutie očkovania u ďalších detí. Podmienkou je presne špecifikovať, že napríklad odmietate očkovanie určitej choroby (alebo viac chorôb) všeobecne ako také vo všetkých ďalších prípadoch. Vyjadriť takto svoje stanovisko do zápisnice vám umožňuje § 22 ods. 1 Správneho poriadku. V budúcnosti sa môžete pokúsiť odvolať sa na to, že ste za tento priestupok už raz boli potrestaní, pretože subjektívna stránka deliktu (vnútorný vzťah k porušeniu, vaše motívy a pohnútky, zavinenie) zostáva rovnaká.“““““
Vraj máme právo posunúť MMR očkovanie na 24mesiac, keď by už tie vedľajšie účinky nemali byť až také (vraj už mozog a nervový systém je lepšie vyvinutý). Proti tomuto by žiaden Dr. nemal mať výhrady.
Je zaujímavé, že ak máme staršie dieťa a nebolo očkované s MMR vakcínou, tak sme nič nezanedbali. Pri tohoročných deťoch už zrazu zanedbávame starostlivosť!!!! Prečo v Japonsku očkujú deti až po druhom roku a prestali MMR-ku používať v 1996 (a používajú jednozložkové vakcíny) a tu začínajú v 2009. Trocha choré. Ja tiež chcem odmietnuť MMR, tak som zvedavá čo povie Dr.

lucrezia
29. nov 2009

no ved práve, rátajú s tým, že na Slovensku sa nedá vyžiť z jedneho platu, materská je almužna, takže väčšina mamičiek radšej nebude vymyšľať 😒

mňa moja doktorka napríklad straší aj s tým, že ak sa rozhodnem očkovať neskôr (zatial som dala len odklad), tak si tie vakcíny budem musieť hradiť sama, lebo poisťovňa mi ich nepreplatí. asi si myslí, že ked už nie zdravotnými, tak ma presvedčí aspoň finančnými argumentami. a ja si vždy v duchu pomyslím, že za zdravie mojho dietata mi tie peniaze nestoja 😉

tamix
29. nov 2009

V mojom okolí dostalo bábo autizmus po MMRke a to ma prinútilo si to trochu preštudovať. Radšej zaplatím pokutu ako vychovávať postihnuté dieťa (aj keď nie je záruka, že neočkovanie malej nespôsobí iné problémy)

molnarovak
29. nov 2009

tamix, my sme sa s manželom tiež rozhodli neočkovať MMR. Ja som v tomto smere, čo sa očkovania týka, zástanca slobodnej voľby. A dokonca som optimista, ja si naozaj myslím, že sa toho aj dožijem a budeme môcť rozhodovať, čo dáme očkovať a čo nie.

tamix
29. nov 2009

Ja som tiež optimisticky povedala neurologičke, že využijem možnosť posunúť MMRku na 24mesiac a dovtedy možno túto vakcínu zrušia. Tak ma „utešila“, že sú v tom neskutočné peniaze, takže to určite (alebo aspoň na 99%) nezrušia.

tamix
29. nov 2009

molnarovak: ozaj!!! a čo povedala Dr., že nechcete MMR

molnarovak
29. nov 2009

veď práve, ide vždy len o peniaze. Ale ja sa utešujem tým, že ak dokázali povinné očkovanie zrušiť v iných krajinách, tak snáď sa toho dočkáme aj u nás.

tamix
29. nov 2009

V Rakúsku a Nemecku je TBC očkovanie už zrušené a tu ešte stále frčí. Vo výskume zistili, že skupine neočkovaných bolo menej chorých ako v skupine očkovaných. Vraj vakcína nespĺňa očakávania a predsa ešte nie je zrušená.

zitaje
29. nov 2009

baby, mate nejake konkretne cerstve info ohladne posuvania ockovania MMR? Svojho casu tu Martina46 pisala, ze cchela dohodnut posunut MMR na dva roky a jej lekarka povedala, ze vtedy sa to uz neockuje. Moja lekarka mi nezobrala na vedomie ze nechcem dat zaockovat MMR a "dohodla sa" so mnou, ze sa o 2 mesiace ohlasime (o dva mesiace bolo pred mesiacom). Mala ma 21 mes., ockovat stale nemienim, ale zaujimalo by ma, preco spominate akurat 24 mesiacov. Vdaka.

tamix
29. nov 2009

zitaje: mne to tak povedala neurologička (ona tiež nie je zástancom očkovania). Veď uvidím, čo povie detská dr.

tamix
29. nov 2009

čítali ste už o niekom, kto odmietol očkovanie a už ho aj predvolali? Neviete ako to dopadlo?

zitaje
29. nov 2009

tamix, to akoze oficialne sa ma ockovat do 24 mesiacov, ci ako, nic blizsie ti nevravela? Lebo doteraz to bolo tak (co som sa dozvedela), ze sa MMR odporuca pichnut vo veku 15-18 mesiacov, bez hornej hranice.