Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

veronikapp
12. dec 2009

preklep - sirup Spiropent 😀

lucrezia
12. dec 2009

tamix, za očkovanie sa aj v čechách dáva pokuta!!!!! To je riadna dezinformácia, ked ti tvrdili, že nie! Dokonca tu baby- češky spomínali, že im dieta nezoberu do školky, ak nie je riadne zaočkované a maju na to oporu v zákone.
Dokonca som v časopise Tyden, kde bol jeden članok o očkovaní čítala príbeh jedneho páru, ako boli predvolaní každý zvlášť a hrozili im pokutou.

lucrezia
12. dec 2009

teda pardon, za odmietnutie očkovania tam malo byť. 😀

vanish1
12. dec 2009

veronika, skús napísať kamzyk, základom, aby ekzém neprerástol do alergie a ak už dieťa má alergiu, aby neprerástla do astmy je diéta!!! s vynechaním alergénov, ak nájdem, tak ti to tu skopírujem

vanish1
12. dec 2009

našla som niečo
Dieta je výborní věc a ani nevíš jak moc pro dceru děláš tím, že ji nepodávaš alergeny – kdybys je totiž podávala a příznaky (napr. ekzém) utlumovala např. kortikoidními mastmi, do budoucna bys zadělávala na astma, velmi silné inhalační alergie atd.- prostě na velmi silnou atopii. Takto, vyloučením alergenu, její střeva chrániš od skrytých zánětu (charakt. pro alergickou reakci, střeva – 80% imunitného systému), chrániš taky játra před nadměrnou zátěží spusobenou metabolity alergenních molekul, a nejen to (tělo je velmi provázaný komplex). Zkrátka, děláš ohromne záslužnou činnost do budoucna, aby namísto astmatických záchvatu a silných ekzému (někdy nejen toto) čeká dceru maximálne tak slabá např. pylová alergie (možná ani to ne), s níž se dá naprosto v pohode žít bez omezení kvality života. Děláš to dobře, jen tak dál.

denduska
12. dec 2009

vanish, to je aj moj oblubeny odsek 😀

no inak ja som raz citala niekde dost hrozostrasny udaj, ze tuna v nasej oblasti 60-80% deti ktore mali v detstve AE, ma v neskorsom veku inhalacnu alergiu alebo astmu....no ani sa necudujem pri tomto pristupe, kde sa kazdy masti kortikoidom a "ved ono z toho vyrastie" 😒

inak prosim vas, tusim zelmirka mala tu spravu emea kde sa pise ze hladina protilatok po druhej a tretej davke hexy je priblizne rovnaka, nemozem to nikde najst, chcela by som si to vytlacit, poradte kde to je, prosiiim 😅

veronikapp
12. dec 2009

vanish dakujem 🙂
skusim sa obratit na kamzyk. No este musim pockat na tie kozne testy, lebo sama neviem co jej vadi. Nemyslim ze ma alergiu na nejaku konkretnu potravinu, podozrenie mam len na BKM- ale neviem isto, len sa mi zda ze sa nejak casto zacala stazovat po vypiti ,,ranneho kakauka,, na bolest bruska. Tiez som nedavno citala zaujimavy clanok o moznosti- alebo nemoznosti?- zahlienovania dychacich ciest konzumaciou mlieka a mliecnych produktov. No, budem mat asi velmi vela otazok na nasu pani doktorku pneumoimunoalergologicku! Stale len same lieky, cim dalej tym silnejsie, ale ziadne konkretne rady a celkovo vysetrenia- aj tie testy som si musela vydupat...

veronikapp
12. dec 2009

este takto- starsia dcera bola od 1 mesiaca na UM, nemala atopak, ani potravinove alergie, len tie dychacie cesty nas zacali trapit. Mladsia dcera je zatial plne kojena, atopak nemame potvrdeny koznou- no keby ju videla v 2 mesiacoch, urcite by sme skoncili na kortikoidoch- stastie ze mame taku pediatricku aku mame- dufam za aj ohladom ockovania nam poradi,pripadne nebude robit problemy, kedze zatial som na tom tak, ze MMR-ku az po 2 roku,ak vobec... No a bola by som stastna ak by mi kamzyk poradila ako sa vyhnut prechodu z AE na alergie, ak je to mozne 😒 .

vanish1
12. dec 2009

denduska 😉 mňa tieto slová veľmi povzbudili, lebo každý na mňa pozeral, ako keby som spadla z Marsu, že čo malú tak mučím....
veronika, ja by som malej mlieko nedávala, my ho neplánujeme zaradiť vôbec, o jeho škodlivosti toho bolo popísané dosť a ešte ak je alergička... mne kamzyk tiež neodporúčala piť mlieko. Nám nevyšla alergia na nič, ani na BKM, ale aj tak lekár odporúčal dodržiavať, lenže tu v SR mám pocit, že ti nikto nedokáže poradiť, nepomohla nám kožná ani alergológ, dávali nám kadejaké lieky a masti, ale nič nepomáhalo, tak som sa obrátila na damiána a jedine toto zabralo. Keď som spomínala alergológovi, akú má dcéra diétu a že jedine to pomáha, tak samozrejme, dodržiavajte.. 🙄 ale dovtedy nič, ani slovo o diéte
myslím, že ešte tot sa ti hodí, ak máte alergiu na tú srsť, takže citujem kamzyk "S tou dietou je to velice jednoduché. Dokud bude mít reakci na nyní vyloučené potraviny (např.po půlroce podáš jednu z potravin, co teď nejí a reakce už nebude), pak lze občas zařadit tyto potraviny do jídelníčku. Ovšem: Mléko a mléčné výrobky velmi, velmi zřídkakdy zařadit, kravské mléko (a soju, která má velmi podobný alergen) nejlépe nikdy - nedávej také tvarohy, mají příliš kaseinu a může dojít k silnější alergizaci. Pokud to snáší, tak pouze zakysané mléčné výrobky (hl.jogurty, nikdy ne ale každý den, opět nadměrná zátěž a riziko alergizace), ne tvarohy (=kaseinové bomby, jsou značnou zátěží pro ledviny). Vejce také velmi zřídkakdy, již je prokázáno, že astma, vejce, roztoči a srst spolu velmi souvisí (potravinová alergie- může být přesto, že ji alergo testy neodhalily!!! - přechází kolem 2-5ti let v inhalační a ta může přerůst v astma - a ví se, že vejce - přechází v roztočové alergie a v alergie na srst, popř.astma - za spoluúčasti BKM). Dietu tedy dodržuj dál. Podávej probiotika k tomu, nejl.BioGaia probiotické kapky. "

vanish1
12. dec 2009

veronika, neviem, či si čítala závery konferencie (už neviem akej, ale pohľadám), že atopické deti by sa min. do dvoch rokov nemali očkovať ničím, a niele tie... 😔
o tej imunite Th1 a Th2 už písal petot, moje (a pravdepodobne aj tvoje) dieťa sa potrebuje dostať k tej správnej, kdežto každé jedno očkovanie ju stimuluje k tomu, že sa udržiava v tej nesprávnej a potom dieťa môže mať atopák, alergie a pod.....
ja som teraz spokojná, malá nemá žiadny ekzém, len ak poruší diétu, napr. včera zjedla normálny chlieb a trochu sa jej objavil, ináč je ok a nepotrebuje žiadne lieky.....

vanish1
12. dec 2009

veronika našla som závery tej konferencie
Kontraindikace před očkováním:
těžká dermatitida, těžká reakce po předchozím očkování.
Dr. Kron doporučuje lidem, kteří chtějí očkovat, neočkovat před 2. rokem, pokud se vyskytly (či vyskytují) neurologická onemocnění a problémy s imunitou.
Nedoporučuje očkování před 2. rokem např.v těchto případech:
problémové těhotenství, těžký porod, problémy s dýcháním, alergie, koliky způsobené mlékem, hypotonie/hypoaktivita, neurologické nemoci, autismus, duševní poruchy, hydrocefalus, motorické poruchy, atopické syndromy, autoimunitní nemoci, křečová onemocnění.
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

veronikapp
12. dec 2009

vanish1 dakujem pekne! A kamzyk pise do tejto temy, alebo sa mam na nu obratit inde? Pripadne tie stranky kde uz pisala, ze si to precitam... 🙂 🙂 🙂
U nas bude asi velky problem vyradit mlieko a mliecne produkty, kedze ich mame vsetci velmi radi...Ale ma byt len horsie a horsie, tak radsej nebudeme pit mlieko 😒 .

vanish1
12. dec 2009

veronika, písala to kazyk v inej téme, ale myslím, že to adminka zmazala, lebo to nesúviselo s témou, ja som si to okopírovala...
napíš je ip - jej nick je presne kam.zyk
čo sa týka mlieka, nemusíš ho vyradzovať, skús ryžové s vápnikom z dm drogerie, volá sa Reis drink Calcium a je na pitie, varenie a všetko ostatné. Dcérke veľmi chutí a varím jej z neho (napr. palacinky niekedy s celozrnnej múky, puding - kukuričný, kaše a pod....), stojí síce cca 50 Sk, ale mne to stojí zato kupovať jej ho..

vanish1
12. dec 2009

veronika, pozerám, že pobočku tam máte, adresa: Nám. Sv. Egídia 100/3003
058 01 Poprad
je to toto piate v poradí http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/index..., niekedy pijeme aj hafer drink, ale to len niekedy, lebo nie je obohatené o vápnik

ešte som zabudla napísať, že ak kojíš, mala by si aj ty dodržiavať ha diétu a určite nepiť kravské mlieko...

vanish1
12. dec 2009

mliečne produkty nemusíš úplne vyradzovať, skús nechať kyslé, ale kamzyk mi radila vynechať aj to

cora73
12. dec 2009

chcem sa opytat,nikde som to tu zatial nenasla,ak to tu je,tak sorry.. 😀 😀

Som rozhodnuta nedat maleho ockovat,pokusim sa najprv doktorku poprosit aspon o odklad,ak nie,tak odmietnem,

ale ona ma bude vlastne predvolavat na kazde dalsie ockovanie podla ock.kalendara,a ked kazdy krat

odmietnem,tak ma kazdy krat nahlasi a za kazde odmietnutie budem niekam predvolana a dostanem pokutu

a potom sud?

petot
12. dec 2009

veronikapp: Ak idete na alergické testy, tak doplň malej antioxidanty (jabĺčka, selén, zinok, vitamín C). Kožná testovacia súprava totiž obsahuje takú dávku ortute (thimerosal) ako vakcíny.

erikasadek
12. dec 2009

veronika , citam , ze mas problemy s alergou, tak ta potesim aj my, maly n a, BKM,a vajicko.. a starsi, na pel trochu..
a beru , homeo.. zabrali , lepsie ako , kortizona , aerius si neviem predstavt, davat stalen v takom malom veku co bude dalej..
ak veris homeo, tak s ami ozvy , dam ti par trikov, u nas fungoval asuper.. 😉

zelmirka1
12. dec 2009

denduska napis mi do IP tvoju adresu a poslem ti tu spravu o Infanrixe kde su tabulky protilatok po dvoch a troch davkach, inak ked som bola na RUVZ tak som ich tou spravou dost dorazila, nepoznali ju a nemohli na to nic povedat ked som ju vytiahla.

denduska
12. dec 2009

petot, prosim? este aj v tom?? nas to tiez caka, tak dakujem za info 😉

zelmirka, hned pisem 😉

erikasadek
12. dec 2009

no petot to som nevedela, este stastie ze tu s arobi kozny test a nie klasicke pichanie;. 😉

gabika11
12. dec 2009

ahojte, citam na poslednych dvoch stranach, ze vase deticky brali aerius, my sme ho brali tiez chvilku a teraz sme na Bronchovaxome. Imunoalergologicka nam tiez odporucala ockovat sa proti chripke, ale to som nedala. V rodine tiez nemame problemy s imunitou. Mame caste zapaly stredneho ucha. Sme ockovani vsetkymi vakcinami, lebo vtedy som nejak ani neuvazovala o tom, ze ockovanie nemusi byt take osozne, ako sa o nom tolko pise.

veronikapp
12. dec 2009

Ach jaj, petot ☹ dakujem za varovanie...
Nerozumiem o com pise zelmirka1, mohol by mi to,prosim, niekto vysvetlit?

inka04
12. dec 2009

veronika, pokial som dobre pochopila, tak neboli dokazane statisticky vyznamne rozdiely hladiny protilatok medzi 2. a 3. hexavakcinou, takze "teoreticky" by 3. davka ani nemusela byt... pretoze aj 2. davka by uz mala chranit (ak verime, ze chrani 😉 ) ...zatial tolko, kym ti to niekto presnejsie vysvetli 😉

tin007
12. dec 2009
petot
12. dec 2009

Ináč tá európska lieková agentúra (EMEA) je dosť srandistická organizácia. Dve tretiny rozpočtu má z financií farmaceutických firiem. Dáta zo schvaľovacieho konania sú neverejné, nezávislí vedci sa k nim dostanú až po úspešnom schválení vakcíny (ktoré má celoeurópsku pôsobnosť).

daducha
12. dec 2009

tak nas po odmietnuti Prevenaru a posunuti najskôr na 2 rok zivota maleho ( myslim ze to nebude nikdy ), bude doktorka hlasit na hygienu az v auguste.Vraj sa to robi raz za rok,tak som uz teraz zvedava co z toho bude.V januari mame ist na tretiu Hexu a uz teraz som naznacila, ze mi ju nechceme,tak na mna trosku divne pozrela, no nepresviedcala ma na ockovanie.Inak pri Prevenare bola cela happy,ze ho nechceme. No a co je najvcsia sranda, tak aj so sestrickou sa modlia za to, aby ich neockovali proti prasacej chripke,su ako zdrav. personal na listine na ockovanie.Som zvedava, ci aj ich by hlasili na hygiene 😀 Inak,ak by na nu ochoreli a skoncili v nemocnici, tak si celu liecbu musia uhradit a to su vraj hrozne prachy.
Este mam otazku pre Petot : môze 4-rocnny syn uzivat askorbat aj preventivne? Skoro kazdy mesiac nieco chyti v skôlke a mladsi drobcek hned tiez po nom.Ak ano, v akych mnozstvach? Môze to brat sucasne s Bio Gaiou?V KE ho vôbec neviem zohnat,mate ho iba od Damiana?

petot
12. dec 2009

daducha: Odpoviem stručne, podrobné odpovede už boli. 🙂
-Môže. V odporúčanej dávke určite.
-Koľko si trúfneš, v pohode 40mg/kg (oficiálne bezpečná dávka). Ja dávam 3x500mg, ak začnú sopliť, zdvojnásobím, prispôsobujem podľa potreby. Vysoké dávky sú však nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi, vážnej deficiencii G6PD. Dôležité je dostatočne piť po celý deň.
-Nebral by som to úplne naraz, aby askorbát náhodou v žalúdku nevyzabíjal tie prospešné kultúry. 😀 Neviem, aká je baktericídna koncentrácia voči laktobacilovi. Keď sa to zriedi stravou a nápojom, tak snáď v pohode.
-Ja kupujem v DM drogérii kyselinu askorbovú, príležitostne ju aj neutralizujem sódou bikarbonou ak treba (najmä pri vyšších dávkach). Deťom niekedy dávam žuvacie/cmúľacie s príchuťami, ak im neviem nejako "nanútiť" ten askorbát 🙂

martinba
13. dec 2009

veronika, ja s homeopatiou nemam osobne skusenosti, iba som vela o nej cital, kvoli liecbe detskych ochoreni, co sa tyka alergii a astmy tak znamy homeopat Kim Elia tvrdi ze sa astma aj alergie daju lahko liecit, napriklad v rozhovore tu: http://zdravie.pravda.sk/cielom-homeopatickej-l...

Co som sa docital, tak ludia ktori vyskusali homeopatiu a nezabrala im,tak maju spolocnu vec a to, ze nenavstivili homeopata (samozrejme skuseneho), ktory by im liecivo predpisal, rsp. vyrobil ale naordinovali si to iste, co pomohlo kamaratovi a to je chyba. V tom je velky rozdiel medzi standardnymi liekmi, ktore funguje na chemickej baze a homeopatiou, kde je potrebne vysetrenie kazdeho cloveka aj pri rovnkych ochorenia a podavaju sa rozne lieciva, pretoze sa nelieci choroba ale chory clovek.