Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
2. jan 2010

neviem,ci to tu je,ale pre istotu to sem picnem znova...

http://www.prop.sk/odmietnutie_ockovania.html ( manual pre odmietnutie na SR)

co sa tyka podania ortuti z teplomera na lyzicke-ano,napisala som to takymto sokujucim sposobom,lebo inac ludia ani necitaju dalej...

o co je to horsie,ako letak,na ktorom je napisane,ze kvoli zltacke moze vase dieta vynechat az polroka v skole???

co spravi v prvom momente vydeseny rodic???

zacne sa informovat a v momente da zaockovat bez toho,aby mal info aj z druhej strany..

pravo infa z druhej strany mu je odoprete,pretoze nema info o tom,ze by ho mal automaticky dostat

aj ked ho nahodou dostane,tak je poriadne orezane a stastny rodic plava na modrom oblaciku blazenosti,ze

spravil vsetko najlepsie pre zdravie svojho pokladu

bola som taka ista,kym som nezacala patrat po pricinach problemov mojho syna...


este nieco....

*** Výrobca vakcín (farmaceutická spoločnosť) nie je povoľovaciemu štátnemu orgánu povinný uviesť, aké všetky zložky vakcína obsahuje, pretože takéto informácie spadajú pod obchodné tajomstvo korporácie. V príbalovom letáku vakcín sú uvádzané iba dodatočne pridávané látky; o látkach, ktoré vakcinačný základ obsahoval pred finálnym spracovaním, štátny kontrolný vakcinačný úrad musí mlčať.

*** V USA farmaceutické spoločnosti vedú kampaň za rozšírenie očkovania proti rakovine krčku maternice aj na chlapcov, aby títo údajne pri pohlavnom styku s takto postihnutou partnerkou nedostali rakovinu penisu...

*** Konzervačné látky v tzv. mŕtvych humánnych vakcínach: tiomerzal (48,9 % objemu je čistá ortuť), natriumtimerfonát (43,7 % objemu je čistá ortuť) a 2-fenoxietanol (jed poškodzujúci nervy a obličky). Od roku 2000 sa nesmú deťom podávať vakcíny obsahujúce ortuť... Ortuť, ktorá je súčasťou výrobného procesu vakcíny spadá pod obchodné tajomstvo farmaceutickej spoločnosti a tá sa nemusí sa o jej prítomnosti vo vakcíne zmieňovať v príbalovom letáku a štátny kontrolný úrad nesmie prítomnosť ortuti vo vakcíne zistenú meraním zverejniť...

*** ...účinky orute spôsobujú poruchy koncentrácie a poruchy učenia u očkovaných detí, objavujú sa prípady tzv. hyperaktívnych detí. Takto postihnuté deti firma Novartis lieči ritalínom... majú liek na všetko...

*** ...ďalšie zložky vakcín tvorí kategória adjuvantov = pomocných látok: rozpúšťadlá, pufre, fosfáty, karbonáty, stabilizátory, hydrolyzovaná želatína (u detí spôsobuje alergie), ľudský albumín (pridáva sa, aby sa predchádzalo anafylaktickému šoku z očkovania, teda z prítomnosti cudzej bielkoviny v tele).

*** ...sulfát hliníka sa vo zvýšenej miere pridáva do očkovacích látok pre starších ľudí. Alzheimer je vo veľkej miere spôsobený vysokým výskytom hliníka v tele pacientov. Zdá sa, že výskyt Alzheimera je umelo rozširovaný pomocnými látkami vo vakcínach pre starších ľudí, obzvlášť sulfátom hliníka.

*** ...súčasťou vakcíny je aj formaldehyd, kt. je v nábytkárskom priemysle zakázanou látkou, pretože je karcinogénny, napriek tomu nie je jeho vstrekovanie dvojmesačným deťom priamo do tela zakázané...

*** ...deti pod 2 mesiace majú extrémne priepustnú hematoencefalickú bariéru, čo znamená, že všetko, čo je v krvi sa dostáva do mozgu... sulfát hliníka, ortuť ap. a dochádza k vážnym poškodeniam mozgových centier pohybu ap. Poruchy vývinu je možné zistiť až po 1. roku, keď sa má dieťa postaviť a chodiť, ale jeho lokomotorické schopnosti zrazu nevysvetliteľne zaostávajú...

babulka
3. jan 2010

Cora, len si davaj pozor, aby si nevykradala obsah inych stranok, lebo na FB su na to citilivi a zrusia ta 😉 A odkazovat na stranku prop.sk... 😲 tam publikuju take "vedecke kapacity" ako samozvany profesor Rydlo, zopar inych ctenych poslancov za nasu Slovensku najnarodnejsiu stranu, takze doveryhodne "jak hovado". 😒
A okrem ineho, v tom manuali na odmietnutie ockovania je dost nepresnosti a fabulacii z pravneho hladiska... ja by som postupovala urcite inac a komplexne, ak teda je zaujmom iniciativy riesit problem "globalne" a nie iba individualne...

babulka
3. jan 2010

A este jednu vec - ak chcete posobit seriozne, co asi chcete, tak sa odporuca pouzivat slova ako "moze dojst" a nie "dojde" (napr. "dochádza k vážnym poškodeniam mozgových centier pohybu"). To je cista bulvarizacia, lebo ak by tomu tak skutocne bolo, tak by sme boli vsetci ockovani degenerovani a postihnuti. 😖

roasha
3. jan 2010

babulka 😀 😀 😀

cora73
3. jan 2010

nie som pravnicka,ani doktorka,preto to sem dam,aby sa niekto k tomu vyjadril,co tomu viac rozumie..
Tento odkaz mi dala do mojej skupiny jedna kocka,a nikde nebolo nic pisane o autorskych pravach...
Ze je stranka prop od nejakej strany,to neviem,pretoze som na nej nebola a pouzila som iba tento odkaz ohladom ockovania...

a vobec,nechapem,preco iba ryjes a nepomozes,kedze vies,ako na to... 😖 Ti,co su na tejto stranke hladaju-niekedy az zufalo-nejaku pomoc,ako napisat odvolanie,ako sa legalne-haha,vyhnut ockovaniu,kedze su presvedceni,ze je skodlive..

takisto mozem ist aj ja na nejake forum,ktore sa tyka mojej profesie a mozem tam zacat mudrovat,ale nepomoct... 😒

spevacka
3. jan 2010

babulka, ale ozaj, ak máš konkrétne návrhy, ako na to, sem s nimi. Budeme ti povďační. 😀

leishmania
3. jan 2010

nechce sa mi citat vsetkych 247 stran, ale vy ste akoze proti ockovaniu ako takemu? napriklad aj ockovanie proti besnote? co je smrtelne ochorenie? nehovorim ze vsetky ockovania su proti smrtelnnym chorobam, ale aj u mumps u chlapca, ci rubeola u zeny vo fertilnom veku nemusi byt ziadna vyhra...nie som slepym zastancom kazdeho ockovania, ale mi to pripada ako by to tu bolo slepym zatsancom vsetkeho proti-ockovaniu...

zitaje
3. jan 2010

leishmania, nemusis citat celu diskusiu, ale keby si si preletela aspon stranu-dve, zistila by si, ze tu nie su vsetci zaryto a proti akemukolvek ockovaniu. 😉 A prave toto sa tu riesi - pre a proti, ako sa vyhnut tym ockovaniam, ktore nechceme dat (je pravda, ze poniektori nechcu dat ziadne), ako je to s pravnou strankou veci (povinne, nepovinne, nahlasovenie odmietnutia lekarom atd). Takze v skratke asi tak. 🙂

leishmania
3. jan 2010

ja som skor myslela ze mi ako napisete ktore su podla vas tie "zle" aktore tie "dobre"

zitaje
3. jan 2010

No na to ma kazdy iny nazor. Dobre asi nie su ziadne, ide len o to, coho sa clovek viac obava - tych chorob alebo vakcin. Ja osobne mam napr. deti komplet naockovane povinnymi vakcinami az na MMR pri mladsej dcerke (neskoro som sa dostala k info - aole neviem, ako by som sa inak zachovala, tazko povedat). Nepovinne nemaju nic. MMR som nedala kvoli tomu, ze je v mojom priamom bezprostrednom okoli niekolko mamin, ktorych deti mali po ockovani vazny zdravotny problem, tieto choroby su bezne detske choroby, ktore sa v mojom detstve este bezne vyskytovali a navyse si myslim, ze keby som sa zlakla, do puberty si to ockovanie mozem este rozmysliet, pripadne pichnut len monovakcinu proti rubeole.

zitaje
3. jan 2010

Myslela som to tak, ze MMR vakcina je proti beznym detskym chorobam, ktore sa v mojom detstve vyskytovali. Tie zavazne zdravotne problemy po ockovani su praveze ovela neprijemnejsie.

cora73
3. jan 2010

toto som nasla na ceskej stranke :

Dobrý den, synovi se po druhé dávce hexavakcíny objevil ekzém. Vzhledem k tomu, že manžel má atopický ekzém a je alergik, upozornila jsem na to pediatra před dalším očkováním. Ten to ale jako kontraindikaci odmítl a chtěl syna očkovat. Já jsem ale odmítla. Na imunologii jsem syna objednala, ale bohužel až na konec července, dřív to nešlo. Myslíte, že výskyt ekzému může být brán jako možná kontraindikace. Potřebuji doktorovi nějak argumentovat, neboť mi ihned po mém odmítnutí slíbil udání. Na jak dlouho můžu 3. dávku hexavakcíny odložit, aby v případě, že se kontraindikace nepotvrdí, nemusel být syn očkovaný od začátku? Je možné přejít k očkování jednotlivými vakcínami, pokud je syn již rozočkované hexavakcínou? Děkuji za odpověď.
Odpověď:

Dobrý den,

otázky, které jste nám položila, jsou spíš dotazy na odborníky z oblasti imunologie, epidemiologie a na výrobce vakcíny než na právníky. Můžeme Vám ale nastínit tuto problematiku z hlediska práva.

Zda je ekzém a nepříznivá rodinná anamnéza kontraindikací (zdravotním stavem, který brání podání očkovací látky) a tedy důvodem pro neočkování, to záleží na imunologickém vyšetření a stanovisku imunologa (případně jiného odborníka). Dokud nebude zjištěno, zda kontraindikace existuje či nikoliv, je pochopitelné, že se prozatím očkování neprovede. Z příbalového letáku očkovací látky vyplývá, že se pravděpodobně o kontraindikaci jedná. Je na něm přímo uvedeno: „Nepodávejte Infanrix hexa: pokud Vaše dítě mělo dříve jakoukoliv alergickou reakci na Infanrix hexa nebo na jakoukoliv látku obsaženou v této vakcíně.“ Na tuto skutečnost můžete upozornit pediatra a žádat, aby to zapsal do zdravotnické dokumentace.

Také by bylo vhodné si s pediatrem promluvit a vysvětlit mu, že se snažíte jednat v zájmu dítěte, a požádat jej, ať počká na výsledky vyšetření. On odpovídá za provedení očkování a podle zákona musí spolupracovat s hygienickou stanicí. Pokud se rozhodnete neočkovat, i když nebude zjištěna kontraindikace imunologem, nezbývá mu, než tuto skutečnost nahlásit na hygienickou stanici, jinak by se vystavil riziku pokuty a sankčních opatření.

Ohledně možnosti odložení další dávky vakcíny nebo pokračování v očkování jednotlivými vakcínami směřujte dotaz na výrobce vakcíny, společnost GlaxoSmithKline s. r. o., nebo např. do poradny www.vakciny.net. V každém případě však platí ustanovení zákona o tom, že se očkování neprovede při zjištění imunity vůči infekci. Pokud se tedy vyšetřením zjistí, že Váš syn má dostatek protilátek ze dvou dávek vakcíny, není zákonný důvod pro pokračování v očkování.

V případě, že nakonec budete předvolána na hygienickou stanici, nebojte se vysvětlit svoje důvody pro neočkování. Při jednání Vám může být nápomocný právní manuál pro rodiče dostupný na stránkách sdružení Rozalio.

Vaše Férová nemocnice

neviem-samozrejme-ci to plati aj na SR,ale je to podla mna zaujimave zistenie,ze ak sa vysetrenim zisti,ze dieta ma dostatok protilatok z dvoch vakcin,nie je zakonny dovod pre pokracovanie v ockovani..

preco teda sa napr po druhej Hexe nerobi automaticky toto vysetrenie,aby sa predislo zbytocnemu ockovaniu navyse?

a uz to tu aj bolo pisane,ze hladiny protilatok po druhej a tretej Hexe su rovnake...

zeby to bolo prilis drahe? skusim sa na to teraz spytat na tej imunologii...

jarka007
3. jan 2010

To ti nepovie ani normalny doktor v zahranici 🙂. Nemoze. Je to na tebe, ako sa rozhodnes, co povazujes za "zle". A o to vlastne ide. Pravo sa rozhodnut za svoje dieta. U nas v Nemecku sa mozes rozhodnut sama. Mas zaplatene vsetky ockovania, ktore su v ockovacom kalendari. A je na tebe, ako rodicovi, ktore sa rozhodnes dat. "Zle" a "dobre" je dost filozoficka otazka, pretoze jedna strana povazuje vsetko za dobre, druha strana zase vsetko za zle. Ked to beries tak, ze vsetky obashuju jedy, tak su vsetky zle. Ak to beries tak, ze ti mozu zachranit zivot, su vsetky dobre. Pacil sa mi prispevok jarona, ze zalezi hlavne na zivotnom style a sposobe stravovania. Najst nejaky rozumny stred je zlozite a predpoklada aj podporu lekara, co je na SR takmer nemozne. Tu sa taki lekari tiez hladaju tazsie, ale su. Maju zakazane ta od ockovania odhovarat a musia ti ponuknut vsetky, ktore su v oficialnom ocko kalendari, ale vysvetlia ti, ake je pravdepodobnost, ze ochorenie dostanes a ake su nasledky. Dalej sa to potom uz lisi. Tu sa zapise do karty, "matka upozornena na neuplne ockovanie, napriek tomu odmieta" a nic sa nedeje. Na SR je to hon na carodejnice resp. "sektarov", platis pokutu, si vyhlasena dobre ze nie za nepricetnu a je mozne, ze ti dieta nezoberu do skolky a pocula som dokonca, ze niektore mamicky sa s nezaockovanymi detmi zakazuju hrat (toto povazujem za dokonaly vrchol).

Takze ktore vakciny su zle a ktore su dobre zalezi na tvojom slobodnom rozhodnuti a zalezi podla tvojej zivotnej situacie.

leishmania
3. jan 2010

neockovat len proti mmr-ke by som ani ja nepovazovala za nejaku tragediu, aj ked na suvis medzi mmr a autizmom nie je dokazany, a zavazne vedlajsie NU su velmi zriedkave...

http://www.cdc.gov/vaccines/spec-grps/hcp/downl...

taktiez linky z nejakych stranok o anjelskych kartach, ktore tu niektore mamicky "nastartuju" proti ockovania, hovoria o tom z akych zdrojov clovek hlada informacie...aj pediatri su povacsinou rodicia a nenchali by do svojich deti pichat nieco co im moze len uskodit...aj ked nehovorim lekar je len clovek, moze sa mylit, ale vacsina pracuje podla novych poznatkov, na zaklade vedomosti ,ktore sa roky uci...plus nechat rozhodovat o vakcinach rodicov, proti tomu nic nemam, napriek tomu ze vela ludi sa necha ovplyvnit len hocijakou diskusiou, a napriek tomu ze niektore socialne vrstvy potom nebudu pravdepodobne preockovane vobec...samozrejme uz ked by som chcela rozhodovat o zdravi svojich detia nemala k tomu vzdelanie tak by som si nasla lekara ktoremu verim, a poradila sa snim, tak isto ako aj ine oblasti zivota kde clovek nema dostatocne vedomosti ide za odbornikom, a aspon ja by som sa nespoliehala v ziadnej oblasti napr na stranku o anjelskych kartach keby uz tomu aj verim...

babulka
3. jan 2010

Leishmania - ja som sa tu uz niekolkokrat pytala na to iste - skutocne si odporcovia ockovania myslia, ze vakciny su iba zle, ze nedokazu pomoct (uviedla som to na priklade, o ktorom viem nie zo zdroja jedna baba povedala, ale priamo z najblizsieho okolia - ockovanie proti pneumokokom), ale nikto mi neodpovedal. Tusim iba Martinba mal pokus odpovedat....

A k tym pravnym radam, nehnevajte sa, ale neodpoviem teraz ja, kedysi som tu "viedla" pravnu poradnu cez IP, ale skoncila som...v realnom zivote si davam za pravne rady zaplatit, a kazdy kumst nieco stoji 😉 Cim nechcem povedat, ze si chcem dat za to, aby som tu napisala postup, ktory by som ja ako odbornik na statne a medzinarodne pravo zvolila, zaplatit. To nie. 😉 Preto som pisala, ze Iniciativa ma iste nejakych pravnikov (videla som JUDr. Cifru, ktory je mimochodom moj spoluziak a spolusediaci z pravnickej fakulty 😵 ) a kedze ho nepovazujem za hlupeho, prave naopak, verim, ze dany postup mu napadol a zvazil ho.

erikasadek
3. jan 2010

jarka aj tu je to tak napise do jeho karty rodic omieol ockovanie, a nic s anedeje;.. 😉
ale poznala som aj niekolko lekarov ktorych znami pracuju v fr vo farmaeutickom priemysle, teda hlavne vo vakcinach ich vyrobe a vyvoji , a vatcisina s nich nema eti ockovane, ak ano tak specialnymi , vakcinami. v=bez adjuvant.. ak sa da.. 😉

tin007
3. jan 2010

babulka, neviem kde si sa pytala na to, ci si odporcovia ockovania myslia to, ze vakciny su iba zle a nik ti neodpovedal. ok, odpoviem ti ja: nepovazujem vsetky vakciny za zle, ale niektore povazujem za zbytocne (napr mmr, pneumokoky), pretoze ich mozne vedlajsie ucinky (podla oficialneho pribaloveho letaku) podla mna (pisem za seba) prevysuju rizika, ktore so sebou choroby nesu. a opat zdoraznujem, ako je to uvedene tu niekolkokrat, ze nie som a priori proti ockovaniu, ja som za to, aby som sa mohla slobodne rozhodnut, ci seba alebo svoje dieta dam ockovat a ak ano, tak akou vakcinou a proti akym chorobam. to je, dufam, ze budes suhlasit nieco ine ako byt odporcom ockovania.

tin007
3. jan 2010

co sa tyka poskytovania tvojich pravnych rad, je to len tvoja slobodna vola, ci ich poskytnes zadarmo alebo nie. ale pridem mi to chvalenkarske a detinske pisat vety typu: viem, ale nepoviem

tamix
3. jan 2010

Ahojte, prajem všetko naj...... v novom roku. Ako naschvál – pokazil sa nám internet. Ň

Bola som sa pýtať na MMRku v Maďarsku a v lekárni mi povedali, že ju už nemajú. Ale tá ženská tam bola taká strašne neochotná, že to možno povedala len tak – aby si to nemusela pozrieť. Tak si to musím zase aj inde overiť.

Ja tiež nie som právnička, len logicky rozmýšľajúci človek (aspoň dúfam), ktorý však nepracuje v laboratóriu a nemá ani predstavu ako to pri výrobe vakcín ozaj funguje. Tak neviem, ktorá strana má pravdu. Môžem si len prečítať info od jednej aj druhej strany a rozhodnúť sa. Vypočula som si názory doktorov ku ktorým chodím s malou a je zaujímavé, že som sama dospela k podobným záverom aké sem pridala Cora. Podobné myšlienky som chcela napísať do môjho odôvodnenia odmietnutia očkovania. (Takto to aspoň nemusím celé slohovať – ďakujem cora.)
Ja by som len chcela odpoveď na 4 otázky a už by som o tejto téme ani nerozmýšľala:
1. zástancovia očkovania okrem 100% presvedčenia o ich účinnosti a neškodnosti sú aj finančne celkom dobre motivovaní. Ale čo majú z celého odporcovia očkovania? Ak by boli presvedčení o dokonalosti vakcín, prečo by boli proti?
2. ako si môže dovoliť primár detskej neurologickej kliniky tvrdiť, že vakcíny sú z hľadiska neurologického vývoja dieťaťa škodlivé?
3. prečo Tony Blair nedal očkovať syna MMRkou?
4. prečo je teraz tak veľa dislektikov na základných a stredných školách? Veď aj tieto deti ešte učia učitelia, ktorí učili aj mňa. Žeby sa im už nechcelo učiť a lúštia si krížovky a deti sa nič nenaučia? Alebo je ozaj možné pôsobenie vakcín aj v tomto smere?

Určite nie sú len zlé vakcíny. Len si treba dať za a proti. Besnota a smrť kontra vakcína : jednoznačne vakcína.

Už radšej končím. Prajem pekný deň.

babulka
3. jan 2010

Tin - to ale vobec nie je o tom, ze "viem, ale nepoviem". To ja skutocne nepotrebujem. 😔

tamix
3. jan 2010

to Ň tam nemá čo hľadať 😀

denduska
3. jan 2010

babulka, ja som ti odpisat chcela, ale viem ze ma vtedy prerusila mala, a potom sam na to nejak pozabudla. Ja si tiez nemyslim ze vsetky vakciny su zle a za vsetko mozu vakciny a takisto si nemyslim ze vobec nefunguju. Ale je mi strasne proti srsti ze sa ockuje hlava nehlava, len aby boli datumy splnene, ze si nemozem vybrat z viacerych druhov vakcin, ale musim dat naraz pichnut proti 7 chorobam a to ze za neockovanie este aj pokutu dostanem, tak to je uz uplny vrchol 🙄
a praveze poznam pediatrov-rodicov, ktori narabaju s ockovanim velmi opatrne a asi vedia preco..a urcite maju s tym viac skusenosti nez ja.

petot
3. jan 2010

babulka: Zdá sa mi, že chceš mať všetko zaškatuľkované. Žiaľ (alebo pre ostatných, vďaka Bohu), svet je pestrejší a ľudia komplikovanejší. 🙂

Samozrejme, každý má na osožnosť/účinnosť/škodlivosť vakcín svoj vlastný a jedinečný názor, takže Tvoju otázku "čo si myslia odporcovia očkovania" som od začiatku považoval za nezmyselnú, preto som na ňu za seba neodpovedal. Myslím, že tuto sú základné možné postoje vysvetlené: http://rizikaockovania.sk/otazky.html#mozTocId3...

petot
3. jan 2010

babulka: Vakcinátori tiež nepíšu, že vakcína "by mohla" ochrániť pred ochorením, ale píšu "očkovanie je najúčinnejší spôsob prevencie" 😉

Pritom sa u niektorých vakcín nikdy nevykonali klinické testy účinnosti podľa požiadaviek EBM, takže dodnes nikto vlastne s určitosťou nevie, či vôbec, príp. ako dlho tá vakcína chráni pred ochorením.

Napokon, povedať, že vakcína niečo spôsobuje, napríklad autizmus, je vecné. Neznamená to predsa, že to spôsobuje u všetkých očkovaných, ale že je schopná to urobiť, a už to dokonca urobila. Nevidím v tom žiadnu bulvarizáciu. Súhlasím, že rétorika "mohla by" je právne šikovnejšia.

martina46
3. jan 2010

Mne tiež vadí hlavne tá povinnosť očkovať a ešte k tomu v presných termínoch a hlavne je zložité už len vydobiť si nejaké vyšetrenie na zistenie pravdepodobnej komplikácie z očkovania.
Tiež sa zdá, že je veľmi komplikované zohnať na Slovensku monovakcinu a ak aj ju zoženieš, tak či tak budeš stále tá, čo si mimo zákona, ak by si odmietla čo i len jednu vakcínu. Snáď je to zrozumiteľné...
A ešte jedna dôležitá vec, rodičia, čo majú dieťa s vážnymi problémami po očkovaní, už pravdepodobne nebudú chcieť svoje dieťa očkovať na vôbec nič, to sa ani nečudujem. Je tu niekto, kto mal fakt vážny problém, nie "iba" exzém a ešte plánuje dať svoje dieťa očkovať?

blovitc120
3. jan 2010

Martina, je tu taky clovek, je to miliharmi, ktorej dcerka zomrela po MMR. A dalsie dieta ockuje, ale s individualnym pristupom. Ak sa mylim, opravte ma.

babulka
3. jan 2010

Petot, napisat, ze vakcina sposobuje autizmus, neurologicke poskodenia, cukrovku je hlupe, nie "retoricky nesikovne".
Mozno by stalo za uvahu, keby sa nejaka farmaceuticka firma pustila do sporu na ochranu "osobnosti" s clovekom, ktory to verejne napise takto absolutne...Zaujimavy pripad by to bol 😀

cora73
3. jan 2010

martina46,myslim,ze na strankach dozadu su rodicia,ktorych deti mali extremne problemy po ockovani,ale ockuju dalej..Ja viem,tych stran je strasne vela,ja sama som LEN na 32 strane,lebo PC mam v spalni a ked maly spi,tak by ho to prebudilo... 😀

Komplet suhlas s otazkami Tamix

+ dve navyse :

1.maju deti zaockovane aj ludia,co vakciny vyrabaju a vedia naozaj,co je v nich?

2.ako je mozne,ze za poslednych par rokov-10-20 rokov a mozno viac nie je tak vela-ze uz pomaly neexistuje clovek,co by nemal na nieco alergiu? Neverim,ze je to sposobene len technickym pokrokom,pretoze zaroven stupa aj zivotna uroven.
sama som prikladom-pred mesiacom som sa otravila lanovym olejom a lanovymi semienkami,na ktore nikto zatial neuvadza alergiu,a to uz nehovorim o tom,ze uz 15 rokov beriem kvapky do nosa,aby som mohla dychat...

tiez nie som kompletne proti ockovaniu,ale chcem,aby som sa mohla ja sama rozhodnut,chcem mat pristup k infu o vakcine,ale naozajstny,a chcem,aby moje dieta bolo naozaj zrele a malo dobudovanu imunitu prirodzenou cestou,a ak uz,tak monovakcinou...

pretoze,ak nahodou budem naozaj ten jeden pripad zo 100 000,tak mi uz NIKTO nepomoze

takisto,ako mi nikto nezaruci,ze nebudem..

okrem toho sa mi velmi nepaci,ze aj ked existuju zavazne a ocividne reakcie na ockovanie,vo vsetkych pripadoch je odmietnuty suvis...

cora73
3. jan 2010

a Babulka,nechapem,odsudila si link,ktory som sem hodila ohladom manualu na odmietnutie ockovania,ze tam

publikuju "vedecke kapacity" asi ako hovado a v samotnom texte je vela nepresnosti a fabulacii z pravneho

hladiska,a o par riadkov nizsie nas odkazujes na Judr.Cifru,ktoreho nepovazujes za hlupeho-no a v tom linku je

autorom manualu Judr.Cifra.... 😕