Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
27. jan 2010

aj tak je pre mna zaujimave,ako sa za par rokov,mozno 1-2 desatrocia radikalne zmenil pohlad na detske choroby ockovane MMR-kou,velmi dobre si pamatam,ako som pocuvala aj v detstve,ake je dolezite dat deti do skolky,aby tam chytili vsetky detske choroby a mali v dospelosti pokoj,aj svojho syna som pred 11-timi rokmi s tymto vedomim davala do skolky.Potom pomaly nastal obrovsky obrat a zrazu su z toho strasiaky pomaly typu HIV.

zelmirka1
27. jan 2010

babulka to fakt neviem ale japoznam viac ludi co nedali pred skolou do skolky a nemali ziadnu vynimku tak ako to vlastne je to by ma zaujimalo.

babulka
27. jan 2010

Zelmirka, nie je to povinne z pohladu rodica, pokial som dobre informovana, ale je to povinne z pohladu skolky - teda ak rodic ma zaujem umiestnit dieta do MS, skolka ho musi zobrat najneskor rok pred zacatim ZS. Myslim, ze rodic sa moze dobrovolne tejto "vymozenosti" vzdat 😀 a rozhodnut sa, ze da dieta iba a rovno do ZS. tu by sme narazili na ine zakony, ktore upravuju rozsha povinnej skoksej dochadzky, kde sa MS nepocita.

blovitc120
27. jan 2010

Babulka, spojenie diablov advokat mi teda velmi vystizne nepride. Rovnako nepotrebujem forum, kde kazdy pritakava, ide o sposob, akymi sa tu niektori vyjadruju. Ja som nemenovala nikoho, ale ty a veronikapp ste na to zareagovali, tak sa asi na to citite.
O pocte obeti, cize chorych, by sme sa mohli bavit jedine v pripade, keby take dve skolky existovali a v obidvoch by sa vyskytlo jedno nakazene dieta. Mozno by niektori boli prekvapeni z vysledkov pocitania obeti a mozno neprijemne. V nezaockovanej skolke by deti pravdepodobne ochoreli, mozno aj vsetky. Ktovie, ako by to bolo v tej zaockovanej?

babulka
27. jan 2010

Blovitc - urcite si nemala na mysli odporcov ockovania, nech uz sa vyjadruju hocijako, ze? takze mi to vychadza tak, ze ta nebavi citat nazory, ktore nie su v sulade s tymi tvojim, ci sa mylim? A slovne spojenie "diablov advokat" vychadza z devil´s advocate a znamena vo vseobecnosti obhajcu ineho nazoru, nez je prezentovany, takze mne to celkom vhodne prijde 😉

luxinka
27. jan 2010

Dnes som bola odmietnuť povinné očkovanie u syna a lekárka mi povedala, že doba očkovania ešte len prichádza. Vraj sa už vyvíja vakcína proti cukrovke a zabudla som čomu ešte. Ustupuje sa už od liečby ATB a nahradia ich vakcíny- na všetko.
Kvôli stúpajúcemu počtu prípadov odmietania povinných očkovaní na Slovensku bol zvolaný Vakcinologický kongres v Tatrách, ktorý mal odbúrať nedôveru voči očkovaniu. Konal sa 16. 1.
Lekárka však bola nadmieru milá.

erikasadek
27. jan 2010

LUXINKA vo svete sa dava , o polovicu menej atb ako na slovensku a mnoho krat staci dat kortikoidy , anmiesto atb.. 😉
videla som to ked som bola na sloevnsku v lete, za cely cas mi dali 5 krat atb za 2 tyzdne choroby.. no to ma dostalo..

ivka144
27. jan 2010

No, tu je dusno.

Inak ja som pomerne dost na strane NEockovacov, ale aj tak by som chcela povedat, ze prilis presadzovat svoj nazor je nezmysel niekedy. Niekedy mi pride, ze sa tu ani nepocuvame, ze si kazdy mele svoje.
OK, su aj uplne jasny PROockovaci, co si myslia, ze ich to chrani na 100% a nema to ziadne vedlajsie ucinky.
Ale ako sledujem, v tejto diskusii taki nie su.

Mali by sme preto brat do uvahy fakt to, co sa pise:
"proockovacie" maminy tu - vedia, ze ich vakcina nechrani na 100% a vedia, ze ockovanie moze mat iste vedlajsie ucinky. Celkovo ale maju na pomer prinos-strata iny nazor ako my. Ak vsak prijememe to, ze ho maju, tak je logicke, ze neockovane deti su "hrozba".
Zamer ockovacich rodicov - je, aby ich dieta chorobu nedostalo a tak treba robit vsetko preto - dat zaockovat, postarat sa, aby co najviac deti v okoli bolo ockovanych, vyhybat sa moznym zdrojom nakazy a pod.
Zamer neockovacich rodicov - je vyhnut sa neziaducim nasledkom a zvladnut pripadne ochorenie co najlepsie. Z tohto pohladu je jasne, ze ked neockujem, pripustam, ze by moje dieta chorobu dostalo, akoby ratam s tym.
Ale ten, kto ockuje svoje dieta, ked uz podstupil to riziko vakcin (kvoli presvedceniu, ze choroby su horsie), tak isteze nema zaujem, aby niekto v okoli im zvysoval %-nu moznost nakazenia.
Podla mna fakt nie je potrebne sa o tom bavit. Je to lahko pochopitelne. (Ide o to, ci to chapeme, nie ci s tym suhlasime.)

Len fakt neviem, ako to je, ked ma dieta odlozene ockovanie. Je rovnako hrozbou pre ockovane deti, nie? Veronika, povedala si, ze pri takom nic nezmozes, ale zas co, musi to byt neviem aka komisia, ktora mi potvrdi, ze nemusi byt hned a takoj ockovane, ak opat raz najdeme lekarov, ktory jeden povie tak a druhy tak... (a myslim klasickych, nie homeopatov).

Babulka - chapem to, ze moznost, ze nas riaditelia do skolok nevezmu je dan za to, ze sme porusili zakon. Inac dost blbe pre nas. A ak som odlozila ockovanie z inyc zdravotnych dovodov, potom co? Aj tak moze odmietnut, nie? Alebo ako to je? Lebo potom moze odmietnut hocikoho, kto mu moze sposobovat nejake potiaze - alergici, alebo nejake "cudne" deti alebo tak. A to nie je uz diskriminacia? Pytam sa Ta normalne, nerypem, ty si pravnicka, nie? Lebo ak je taky pretlak v skolkach a tie su mozu vyberat, koho zoberu, pride mi samozrejme, ze nie slabsie deti budu odstrcene. Mozno deti neockovane, mozno alergicke, mozno s nejakou vadou alebo neviem. Tak ked mi nikto dieta nevezme, tak asi budem ziadat o predlzenie RD zo zdravotnych dovodov, ci? Ma to zaujima, lebo moj maly ma taku dietu, ze podla skusenosti inych matiek mam dojem, ze mi nie su schopni v skokke zarucit, ze ine do pusy nezoberie. Viem, ze mi extra nenavaria, ale ked si vsetko donesiem, tak budu strazit moje dieta, aby nejedlo ine veci alebo aby mu ine deti nenukali? Asi nie. A udajne maju v skolkach aj problem s podanim lieku. Ale to je vsetko asi malo na predlzenu RD, ne? Nevies nahodou?

Inak ako niekto spominal, stacilo by, aby nebolo ockovanie povinne - podla mna pomerne priechodna myslienka, kedze inde tiez nie je povinne, alebo aspon nie tolko vakcin a moze vzniknut tlak...
Potom by bolo odmietnutie alebo napadanie neockovaneho dietata cisto diskriminacne, nie? (Aspon v principe, lebo prakticky, AK moze riaditel lubovolne prijat ci neprijat dieta, tak proste je jedno, na zaklade akeho diskriminacneho vorca).

cora73
27. jan 2010

uz aj v parlamente zaznelo,ze by sa mala prehodnotit otazka neprijimania nezaockovaneho dietata do skolky a nepustenie takeho dietata v skole do skoly v prirode,lyziarsky a pod,lebo je to diskriminacne a na sude by s tym rodic asi uspel..

nakolko ma sem uz prestava bavit chodit,napisem asi len tolko,ze co sa tyka mna,ja som zasadne proti MMRke,tu pichnut nedam.A nakolko mi imunologocka povedala,ze ak by sa u maleho potvrdila zla bunkova imunita,tak ani ockovany byt nemoze,pretoze by mohol umriet,tak mi to uplne staci na potvrdenie,ze ta vakcina vobec nie je neskodna.

Kolki z nas bez spravenia imunologickych testov vedia na 100%,ze ich dieta ma bunkovu imunitu v poriadku????

Ja to tiez zatial neviem,a moj maly je az na ekzem a problem s potravinami zdrave dieta bez soplov,kasla apod...

denduska
27. jan 2010

cora, presne to som napisala do inej temy - pytala som sa ci atopicke dieta ma v pripade ze by naozaj dostalo osypky nejake horsie vyhliadky co sa tyka komplikacii a spol. A presne som podotkla ze az na ten ekzem, nebyva chora..tu mas odpoved - skopirujem ti ju:
kam.zyk • 1d • 12. dec 2009 o 19:46

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Denduska, pokud dcera je atopik, znamená to, že její imunita reaguje atopicky neboli atypicky (z atopos = atypický). Takže "myslím že sníženou imunitu nemá" je nesmysl - někde má imunitu sníženou a někde zvýšenou, většinou bývá IgE zvýšeno a např.IgA (obranyschopnost) snížená, ale těch odchylek může být ohromně moc v rámci atopie, protože imunita, to je souběh milionu faktorů, kromě protilátkové imunity je tady buněčná imunita - a atopik má některé ty hodnoty více či méně posunuté mimo normál, jaké hodnoty a jak mimo normál často neřeknou ani testy, protože zkoumat milión hodnot by bylo nesmírně náročné a drahé a proto se imunol.testy omezují na několik velmi málo hodnot, které jsou z hlediska praxe důležité (IgE coby hodnota alergických protilátek, IgA obranyschopnost neboli slizniční imunita, a další imunoglobuliny, popř.některé parametry buněčné imunity, atd.). Takže prognóza u atopika - to je jako věštit z křišťálové koule. Samozřejmě záleží na míře atopie (což je taky otázka...) - každopádně, když to shrnu, nemusí mít horší vyhlídky co do prognózy, ale může, stejně tak očkování často právě atopici snášejí obtížněji a jakou "paseku" právě očkování u nich natropí - i tady je prognóza velice obtížná. Já vím, že jsem ti moc nepomohla...prostě, atopik, to je sázka do loterie. Já sama se netajím názorem, že očkovat atopiky, to chce hodně opatrně a dost zvážit, co a jak a moc s ním nechvátat a počkat, až se atypicky fungující imunita trochu ukáže...

Tak a teraz mam byt kludna 😅

veronikapp
27. jan 2010

luxinka- o tom kongrese v Tatrách viem, naša doktorka ma tam posielala, že môžem ísť popočúvať... /keď som chcela posúvať tretiu hexu/. Od jednej lekárky viem len toľko, že sa tam nerozoberali riziká...

ivka- pekne napísané, rozumela si... na predĺženu RD musíš mať papier od špec.lekárky... neviem presne aké diagnózy sa akceptujú, napríklad viem o tom, že celiakia nie je dôvod, ale malabsorbčný syndróm sa uznáva.

ivka144
27. jan 2010

Denduska - tak to si ma potesila, ze si taky prispevok tu dala, lebo ja som sa na to uz viackrat pytala. My s hyper IgE mame na vsetko taku silnu reakciu a aj sople mame furt a ekzem a prisnu dietu a lieky. A zaujimala som sa o to, ze ak ockovanie moze znasat horsie, nebude to horsie aj s priebehom choroby? Ak by som mala uplne zdrave dieta, tak by som sa velmi MMR chorob nebala, ale takto..., zaockovat nechcem dat, ale uvazujem na co sa mam pripravit, ak daco. Skoda, ze odpoved bola taka nijaka, ale chapem, je to tak, ze proste netusime, na co ako zareaguje.

Cora - a ty nikam nechod a nijak sa neodmlcuj. Dufam, ze to nie preto, ze som sa "zastavala ockovacov". Ja len nemam rada nezmyselne alebo lacne argumenty a napadacky. Ale ja napriek nazvu vnimam tuto temu ako diskusiu pr etych, co maju s ockovanim problem, su proti alebo hladaju im vyhovujucu mieru ockovania a pod.
A ked uz takto pisem, tak aspon raz by som mohla podakovat Ti za vsetky linky a vsetku pracu, ktoru vynakladas na zber informacii. Takze dakujem Cora, aj vsetkym ostatnym, ktori travite cas a poskytujete info. (Ja osobne sa hanbim, nicim schopnym som neprispela - myslim studiami a pod.)

luxinka
27. jan 2010

Mne dnes lekárka povedala, že na tom kongrese im bolo povedané, že jedinou kontraindikáciou očkovania je anafylaktický šok. Žiadná narušená imunita, potravinové alergie, čo je náš prípad. Kde je teda pravda?

babulka
27. jan 2010

Ivka - dakujem za tvoj prispevok, naozaj mozem iba suhlasit 😵 Vyjadrena podstata toho, o co tu ide. Nikto tu nikoho nechce prezekvovat, diskriminovat, ale kazdy sa snazi co najlepsie obhajit zaujmy svojho dietata.
Pokial ide o posunutie ockovania - vzdy sa vyzaduje potvrdenie pediatra, kde moze byt v casti o ockovani uvedene, ze dieta sice nie je ockovane podla kalendara, ale z toho a toho dovodu. Je na riaditelovi MS, ako posudi, ci dieta do MS zoberie alebo nie. Riaditel MS ma okrem vselijakych inych povinnosti povinnost dbart na zdrave prostredie, tak z hladiska hygienickeho, ako aj ineho. Za ucelom plnenia tejto povinnosti moze rozhodnut, ze rizikove dieta (rozumej dieta trpiace roznymi - aj neprenosnymi ochorneniami - do skolky neprijme, pretoze by si mohlo vyzadovat specialne potreby. Legislativa zaroven limituje pocty deti, ktore vyzaduju osobitny pristup (zo zdravotnych, psycholgickych a inych dovodov) a ktore mozu byt prijate do MS a jedej triedy. Samozrejme, zriaduju sa aj specialne MS (nemyslim tym "osobitne" MS), pre telesne postihnute deticky, zrakovo postihnute, so specialnymi psycholgickymi potrebami, atd, atd. Niekto to moze brat ako diskriminaciu, ale treba si to zobrat aj z opacneho pohladu - v triede je 20 "normlanych" deti a maju 2 ucitelky. Ak by tam boli povedzme 5 deti so specialnymi potrebami, nemohli by sa tie ucitelky naplno venovat tym 20. detom.
Samozrejme, nemyslim tymi specialnymi potrebami neockovane deti - to je o inom, tu ide o podstupenie rizika, ze im taketo dieta skor "dovlecie" zavaznu chorobu. To si "nelajzne" ziadny riaditel,, budme uprimni 😔

Cora - mozes dat link na tu parlamentnu debatu o diskriminacii neockovanych deti?

babulka
27. jan 2010

A v skolkach nemozu podavat liek!! Iba vo vynimocnych pripadoch, kedy je potvrdenie lekara, kde je presne napisany konkretny liek, presny sposob davkovania, a so suhlasom riaditela MS. Aj preto si riaditel MS moze rozhodnut, ze taketo dieta nezoberie. Nevravim, ze to je spravne, ale urcite to nie je diskriminacne.

tin007
27. jan 2010

luxinka precitaj si pribalove letaky, tych kontraindikacii je podstatne viac, anafylakticky sok je iba jeden z nich, dr. asi selektivne pocuvala, ale skor si myslim, ze im selektivne prednasali 😠

ivka144
27. jan 2010

Babulka - dik za objasnenie. a uz dost mimo temu, ale ake mam ja moznosti podla teba, ako rodic takeho dietata, ktore vyzaduje pozornost (zo zdravotnych dovodov)? A stara sa niekto? Asi nie, co?
Mne je jasne, ze v obyc skolke ho nebudu mat stale na ociach a furt kolo neho a chciet to by bolo asi prilis. Ale mi to pride ako uplne naprd, ze skolka nas nechce, na predlzenie RD este nie sme a naroky nemame na nic. Ja chapem, ze kazdy si nesie svoje bremeno a to moje nie je nijak hrozne a dramaticke, ale ak by aspon daco uznali. Jest nemozme skoro nic a ak daco, tak je to vzdy drahsie, ako bezne veci - zvacsa kvalitne, bezchemicke alebo nejake dieteticke potraviny su drahe. Jedine, co som vdacna, ze gastro nam vie predpisat nejaku muku a chlebove zmesy. Kilo muky asi za euro, co normalne stoji minimalne 3-4eura. Ale ak mam s nim ostat doma aj po RD, tak nedostanem nic a nezarobim tiez nic...
Inak liek - sak taky vynimocny pripad sa urobit da vpohode, len musi byt ochota. Nejde o neviem ake veci. Alergo-sirup, probiotika..., najlepsie je to s hlavnym jedlom, ale ved to sa da aj doma dat, no.

erikasadek
27. jan 2010

tini aj jja si myslim ze mala skor selektivnu , pamat.. 😀

staci pozriet do letaku a hned mas tam par odstavcov.; zvlastne zeby vyrobca nevedel kedy nepodavat danu vakcinu, ale na kongrese v tatrach nasli a a dohodli sa na premiere svetovej jedina kontaidikacia je len .... 😀

boze moj.... co len bude s nasimi detmi ked to takto pojde dalej.. 😉
ved len alergia na atb neomysin je kontraidikaci a aalergia na kazdu zlozku vakciny je to cierne na bielom, zeby trebalo pani lekarke ukazat znova , letak, alebo zeby ho nikdy necitala lebo je dlhy.. 😠

ivka144
27. jan 2010

Inak ak je pravda toto s tym prednasanim (krasne nazvanym selektivnym), tak to je uz uplne vprdeli!
To uz kto tu chce rozhodovat o kontraindikaciach, ked este aj to najnutnejsie, co alibisticky musi vyrobca priznat, by sa nemalo brat do uvahy???
To mi vobec cele take pride..., socikovske.
A ak to tatranske stretko malo byt, ako pise Luxinka "ktorý mal odbúrať nedôveru voči očkovaniu.", tak HAHA-HAHA-HAHA. Odburat nedoveru??? Alebo zvysit tlak na dodrziavanie kalendara??
Sak nech sa paci, odburavajte nedoveru, aspon budete musiet aspon trochu do toho pozriet, snad.
Prepacte, uz im posielam odkazy, normalne ma to vytocilo.
Normalne idem guglit, ci to ozaj malo taky nazov alebo misiu alebo daco. Lixi, nevies?

Veronika-teraz som az nasla tvoj prispevok. Dik za info. Viem, ze celiakia nie. Ale maly mal malabsorbcny syndrom, ale to bolo dane -ako som pochopila -. nedodrziavanim diety, resp. neidentifikovanim toho, ze ju treba vobec.

Normalne to asi skusim, aspon ziadost dam. Abo sa popytam alergo a gastro doktoriek.
A neviete, ci by som mohla teoreticky robit na takej RD? Lebo teraz na tejto RD by som mohla, pokial viem, mozem mat prijem, myslim, ze neskorsie mamicky uz nemozu?

cora73
27. jan 2010

Denduska,dik moc za ten prispevok od kamzyk,moc tomu sice nerozumiem 😀 ,len mi z toho vychadza,ze to nie je vobec take jednoduche,ako sa to snazia prezentovat lekari a ockuje sa a basta,toto mi totizto najviac zo vsetkeho vadi,ziaden zaujem,ziaden individualny pristup,dieta vidia max 10 min v ordinacii raz za mesiac do roka a potom este menej,nedbaju vobec na to,co im matky,ktore su s detmi dennodenne a celodenne hovoria,netreba zabudat ani na materinsky instinkt a ten zvlastny siesty zmysel..Je jedna univerzalna vakcina a ta sa ockuje vsetkym,tak ako kazdy vyzera inac,tak je iny aj jeho organizmus,kto im dava pravo hrat sa na boha,odmietat co i len naznak neziaducej reakcie,a pritom prezentuju nazor,vyskum a studie iba farm.firmy,ktora nema zaujem sa moc rozsirovat a prip neucinnosti alebo neziaducich reakciach...Strasne mi to pripomina a zostalo mi to v hlave 😀,neviem,ktora kocka to tu napisala a pripomenula mi to : "a teraz piste modrym perom"-jaaaj,navrat do detstva... 😀 😀 😀 ,ale proste ide sa po jednej ciare a nesmie sa stupit vedla.. ☹
Neviem,ako dalej s tym atopom,praveze teraz uz asi treti den pozorujem zhorsenie ,viac je to suche,medzitym su aj malilinke vyrazky a licka ma tmavocervene skoro stale...Neviem,ci je to zimou,ale moc teraz von nechodime,ale tym,ze som ho prestala kojit..Dnes muz kupi tu Biodermu,dik baby za tip,tak uvidim..
Veronika,neviem,ale mne sa zda,ze s celiakiou moze zostat doma na predlzenej,rozoberali to na celiatickom fore,ono totizto je velikansky problem z hygienickej strany s tym,ze rodicia donesu stravu z domu a navyse,ci su v skolke ochotni to pripravit a zarucit,ze sa jedlo nekontaminuje.Este je dalsia moznost,ze kucharky prejdu kurzom varenia pre celiatikov,ale len vtedy,ak ma ta skola/skolka o to zaujem,tym padom musi aj kvoli jednemu dietatu investovat do samostatnej casti na pripravu jedla a novych riadov,priborov,atd,co je dost financne narocne..
Este k tej poslednej vete,ani som nevedela,ze kamzyk napr odporuca opatrne ockovanie atopikom,mne to povedal moj instinkt,ze nieco nie je v poriadku,nieco je zle...a citim to stale a citila som to aj vtedy,ked som o rizikach ockovania vobec netusila..
Ivka,dakujem velmi pekne,a ved nas sem dost prispieva,a ty napr vzdy tak pekne vies napisat,ako to citis.. 😉
Babulka,skusim to pohladat.. 😉

babulka
27. jan 2010

Ivka - za ucelom starania sa o deticky so specialnymi potrebami sa zriaduju prave tie specialne skolky, alebo specialne triedy. Skus pohladat, ale urcite vo svojom meste najdes taku skolku. V skolke, kde je potreba pravidlenho podavania liekov musi byt zamestnany pracovnik so zdravotnym vzdelanim. lieky v ziadnom pripade nemoze podat pedagog. Ani v pripade urazu alebo nahleho zhorsenia stavu to nesmie spravit (ciez nepoda ani len cipok na teplotu 😔 ), naopka, legislativa ustanovuje, ze MS jednak neprijme dieta, ktoreho zdravotny stav (mysli sa tym asi akutny a momentalny) neumoznuje ucast v MS a v pripade, ze sa stav zhorsi v priebehu dna, musia zavolat zakonneho zastupcu.
Pokial ide o celiakiu - verim tomu, ze by sa to dalo charakterizovat ako dovod na predlzenie RD. Nie som lekar, ale myslim, ze to dovod je. V BA je dost sukromnych skolok, ktore beru celiatikov, a viem o jednej v Petrzalke (statnej), ktora ma upravne podmienky na pripravu stravy pre celiatikov. Urcite taku najdes aj v KE 😉 Mimochodom, pokial ide o donesenie domacej stravy, je to tak trochu v rozpore s hygienickymi normami, ale mohli by to po schvaleni hygienikom dovolit. problem je najma s teplym obedom - to sa musi prihrievat.

erikasadek
27. jan 2010

4. Principales contre-indications officiellement reconnues
- Contre-indications générales à tous les vaccins :
fièvre, maladies infectieuses en cours d’évolution, diabete non stabilisé, maladies évolutives chroniques (eczema constitutionnel, psoriasis notamment).
- Contre-indications propres aux vaccins vivants (BCG, polio oral, rougeole, oreillons, rubéole, fièvre jaune).
En raison de l’activité du virus qui est seulement atténuée et présente toujours un risque de reprise d’un certain degré de virulence, les vaccins vivants sont contre-indiqués en cas de grossesse, dans les maladies malignes évolutives (sauf BCG), dans tous les cas de déficit immunitaire congénital ou acquis : sida, traitements immunosuppresseurs (chimiotherapie, corticoides).
- Contre-indications spécifiques à certains vaccins :
Principalement une forte réaction à une 1ère injection contre indique de nouvelles injections ou un rappel (coqueluche, pneumocoque, leptospirose, cholera).

- Certains vaccins n’ont pas de contre-indication spécifique (haemophilus, hépatite A, hépatite B, diphtérie, tétanos, polio injectable). Il existe toutefois des précautions d'emploi : avant toute vaccination, et notamment avant les vaccins hépatite B, il faut peser les avantages et les inconvénients chez un patient ayant des antécédents personnels ou familiaux de sclerose en plaques.
- Pas de contre-indications dans les problèmes cardiaques, insuffisances respiratoires, eczémas et toutes dermatoses (maladies de peau).
- Dans les maladies neurologiques évolutives, seul le vaccin contre la coqueluche est contre-indiqué.
- Allergies : officiellement, les vaccins ne sont pas contre-indiqués chez les sujets allergiques, sauf en cas d’allergie connue aux protéines de l’œuf (grippe, oreillons, rougeole, fièvre jaune) ou à l’un des constituants du vaccin.

nasla som jednoduchu schemu nic , vela... zakladna kontraindikcie u vsetkych vakcin..

1 teplota, infekcne choroby v priebehu ,diabetes nestabilizovany, evolucne chronicke choroby(ekzeml, psoriazis)
to plati pre vsetky vakciny

u zivych vakcin ako osypky a ... je dana specialna kontraindikacia navica;. ak su pod kortikoidmi , autoimunne ohorenie, a aids. a chemoterapia su kontraindikacia;. 😉

specialne ak po prvom vpichnuti bola silna reakcia tak je , kontraidikacia znova pichat to je u cierneho kasla, pneumokoky, to tetio eneviem prepacte mi, a cholera..

u hep B s ama davat pozor , a robit predbezne vysetrenei ci v rodine neboli , choroby typ skleroza plaque...

a u neorologickych chorob je zakazane cierny kasel.. 😉

zvysok uz nestiham. len tak kratko .. 🙂

luxinka
27. jan 2010

Pri celiakii má matka nárok na predlženie m MD, aj bez iných komplikácii. My sme tiež celiatici.

atana
27. jan 2010

Ivka, mam kolegu a jeho zena aj obe deti su celiakisti. Chodili na specialnu skolu, kde varili vseobecne pre kooopu ludi tohto ochorenia, chodia sa k nim stravovat aj z inych skol. Mozem zistit, ci vedia o nejakej skolke. A chodia kazdy rok na liecenie na mesiac v lete.

Bitevna debata tu bola par stran....

Cora, v Japonsku sa ockuje vraj az po dosiahnuti dvoch rokov dietata....aj to by nam pomohlo. Preco nasi musia od stvrteho dna....

Som zvedava na tie opatrenia po tej Tatranskej konferencii. Predpokladam, ze uz mna budu riesit v Blave podla nej....

atana
27. jan 2010

Jo, a tie lieky fakt v skolke nemozu podavat, ja som kedysi chcela, aby ucitelka podala malej cosi, myslim, ze dithiaden uz neviem preco, asi koli ekzemu a skrabaniu....razne odmietla, ze nemozu v ziadnom pripade. Ked sa nad tym zamyslim, sedi to. Deti ucime, ze nemozu brat lieky od cudzich ludi....nikdy neviete...
A zrejme ani nechcu mat pri detoch nejake lieky ulozene...ved vieme ake su sikovne...

cora73
27. jan 2010

Atana,ak sa ockovanie podla Luxinky este len rozbieha,a ze toho bude este viacej,no chran nas panboh!!!
Asi aby bol pokoj do buducnosti,tak bude mozno teraz posledna vhodna chvila na odmietnutie,kym toho ockovania nepribudne ovela viacej...Ja uz fakt neviem,tak co,predvolaju ma viackrat,budu ma lamat,zaplatim pokutu,dieta nepojde do statnej skolky ale do sukromnej,alebo si zoberiem deti domov do opatery-samozrejme,ze im oznamim,ze jedno moje dieta je ockovane len po druhu hexu a maly pojde az do skoly..Nie som moc ucitelsky typ,ale co uz..co este mi mozu? hadam len nie odobrat dieta a vziat pridavky?no,tu almuznu by som ozelela,ale dieta si nedam...

cora73
27. jan 2010

Denduska
,prosim ta,manzel bol v lekarni,ale nevedela som sa ani s magistrou po telefone rozhodnut,ze ktory krem konkretne to je,ze to je cela rada Bioderma atoderm,mam tu aj letak,ktory ty pouzivas? Ja som zatial kazala muzovi zobral tie male vzorky,ale mali iba Atoderm PO zinc,ale ze ona by mu moc ten zinok nedavala... Takze je tu: ten PO zinc,Atoderm PP-anti-recidive,Atoderm telovy krem, a Atoderm Moussant-penivy cistiaci gel... ☹ ☹

atana
27. jan 2010

To som aj ja zvedava, ktory, lebo moja dcera tiez zacina mat svoj na rukach...a zaujima ma, ze na aler. testoch jej nezistili zaidne alrgie. Ale vzdy od konca januara do aprila ma ruky ako z hororu......
Teda tiez niektory vyskusam.

ivka144
27. jan 2010

jaaaj, dievcata, dakujem pekne za vsetky info.
Babulka - neviem, ci je nejaka extra speci tu v KE, teda iste je, ale neviem o nej, ale je taka tzv. dietna jedna

Atana - ta dietna je na Safarikovej triede a udajne by nam robili stravu na mieru, ale je beznadejne plna, samozrejme.

A vlastna strava v skolke - niekde som uz citala, ze to sa da na Magistrat ziadost asi s prilohou od doktora a oni daju vynimku. Ale je pravda, ze su skolkky, kde stravu nosia a nie varia a taka neochpota ohriat, ze pomoc a citala som niekde, ze maky kupovali mikrovlnky, aby im dietnu stravu ohriali... Co ja teda zatial nepripustam, ze nielenze denne nie cerstve, ale aj ohriate v mikrovlnke? Ta to ho necham hladovat a dam mu az doma asi...

Moj maly inak nie je potvrdeny celiatik, ale kombinaciou gastro a alergo mudr ma dietu, bezlepkovu, bezvajecnu a bezmliecnu (vratane vsetkeho, co i len islo okolo, napriklad vacsina margarinov obsahuje daco..., uz neviem, ci laktozu alebo nieco...) a este plno inych veci nemoze, co sa vnima ako alergeny alebo tzv. ecka. A aj tak sa nam vysypava a aj tak ma vkuse sople. Myslim tym, ze ich ma nonstop - vodnate, ak je zdravy (haha), ale nepamatam dna, keby sme neutierali odusu. No a prachy, pele a toto, to jasne. Kycha tiez vacsinu roka...

Cora - ty si ina extremistka, az mi najprv smiesno prislo, ale potom skor do placu... najhorsie na tom je to, ze ak bude na svete najhorsie, pride aj k obvineniu z neposkytovania riadnej starostlivosti a ktovie, ake nasledky si vymyslia... Verme, ze zdravy rozum a srdce zvitazia. (Teraz aby zas zle nebolo, nikoho nenapadam, nemyslim zdravi rozum ci ockovat alebo nie, ale v tych sankciach atd)

denduska
27. jan 2010

cora, my mame vacsinou ten pp antirecidive a este jeden velky - je na nom napisane Creme nourissante, pod tym po anglicky nourishing cream, tak neviem to je ten telovy? ten je tiez fajn. Ale aj ten po zinc je vraj dobry, ale to ja neviem, ja som mala len vzorku.
Inak teraz mala priserne lakte, strasne drsne cervene, tak som jej kremovala trikrat denne, stale po 4 vrstvy...cize 12 vrstiev 😀..ale po dvoch dnoch sa jej to krasne vyhladilo...tak sa mastite a dufam vam to pomoze.