Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

elri
20. dec 2008

Aniska, vakcina sa vola Infanrix Hexa, teda my sme uz boli ockovany touto novou vakcinou, tusim od januara minuleho roku ju v plnej vyske hradi zdrav. poistovna. Predtym sme si platili okolo 1000 sk za nu. Ta povodna sa volala tusim DiTePer.

elri
20. dec 2008

aj my sme uz boli ocovany vakcinou Infanrix Hexa, od januara minuleho roku ju v plnej vyske hradi zdrav. poistovna a tiez viem tak, ze ta povodna mala dost zavazne neziaduce ucinky. Po tejto Inf. Hexe maly ani neteplotoval.

vroni
20. dec 2008

Elri, ta ¨stara¨ vakcina, o ktorej pises ty nebola hexa.....

jarka007
20. dec 2008

Hexavac (vyrobca franc firma Sanofi) bol OFICIALNE stiahnuty EMEA (The European Medicines Agency ) kvoli pochybnostiam dlhodobeho ucinku zlozky proti Hep. B 20.9.2005.

Neoficialne kvoli "bububu" okolo 33 umrti novorodencov po ock. latke.

xsipm04
21. dec 2008

Tady je článek o tom, co psla Jarka007 výše

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

eho
21. dec 2008

Prosím o radu. Požádala jsem lékařku o odklad dočkování v 15. měsících (spalničky a spol.) až po Vánocích, ona nás chtěla očkovat 18.12.. No trošku jsme se nepohodly, nicméně na očkování jsem malého nevzala a já jsem se rozhodla změnit lékařku (těch důvodů už bylo dříve víc - její přístup ke kojení a výživě). No a jak jsem teď přečetla pár článků, tak bych tohle očkování ráda přesunula až bude malému rok. Co je potřeba udělat? Zatím jsem byla taková ta poslušná matka, tak nevím 🙂. Díky

xsipm04
22. dec 2008

Eho, moc tomu nerozumím, chceš počkat až bude malému rok a v pase máš, že mu je 15. měsíců? Nebo jsi chtěla napsat dva roky? Každopádně jestli chceš očkování odložit, jedna varianta je, že když tě pozvou na očkování, tak řekneš, že dítě je, nebo těsně předtím bylo, nemocné. Ono ani nemusíš lhát, neb děti mají nějakou rýmičku skoro pořád. Druhá možnost je normálně se s lékařko domluvit, že máš takové a takové důvody a jestli by nebylo možné očkování odložit, ona si tam něco napíše do karty a většinou, pokud chceš odložit třeba jen do roku a půl nebo o kousek dále, tak nic nedělá. U MMR vakcíny není dokonce stanovená zákonná lhůta (viz
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...
paragraf 5
, do kdy musí být dítě naočkované, takže pokud chceš odkládat, tak to vlastně není ani nic protizákonného a pokud by ti doktorka nechtěla vyhovět, ty prostě můžeš na odložení trvat a nikdo by proti tobě neměl učinit žádné kroky, případně může hygiena chtít vysvětlení, ale nemohou tě nijak penalizovat.

jarka007
29. dec 2008

No super , od noveho roku je aj pneumokok povinne ockovanie 😠 😠 😠 . To aby som zacala zvazovat, ci sa na Slovensko naozaj nevykaslat a ostat radsej v Nemecku.

denduska
29. dec 2008

cooo? jarka, to odkial mas? mne je to uz sice jedno, kedze mam malu zaockovanu 😠 ale chcem aj dalsie babeno...nieeeeee

lubii
29. dec 2008

Jarka,to vážne??? 😕

jarka007
29. dec 2008

Vraj nova Vyhlaska.
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?...
§6
Malo by to platit od januara.

jarka007
29. dec 2008

Ak pod tym rozumiete nieco ine, napiste mi, ze som sa mylila.
A o chripke moze rozhodnut lekar 😠 . To je uz vazne chore.

eho
1. jan 2009

xsipm04 - díky za odpověď. Napsala jsem to špatně, máš pravdu, chtěla bych to nechat až na dva roky. No pro mojí lékařku není rýma důvodem k odkladu - minule jsem sestře řekla, že má malej rýmu a ona že ho mám přivést, že to posoudí dr. Ona i hexu při "vodnaté rýmě" očkuje. Už pracuju na tom, abych se dostala jinam, už nás tam neuvidí.

bertica.h
1. jan 2009

ja som jednoznačne za očkovanie..príde mi nezodpovedné nedať dieta zaočkovať..áno..pravdepodobne nedostane choroby aj ked nieje očkované..pretože je celkovo vytvorené prostredie,v ktorom sa tie,ktroé choroby nešíria..ak napr.zo 100detí 2niesu zaočkované..je to ok..ale neviem prečo neočkovať..nevidim dovody...
Koli čomu?

vanish1
1. jan 2009

bertica, hmmm.... zaujímavé, že hovoríš o zodpovednosti a pritom nevieš, prečo neočkujeme
prečítaj si prosím k tomu niečo viac a potom súď
určite to nie je len tak pre nič za nič

http://iuro.awardspace.com/dok.html
http://ockovanie.org/
http://www.rozalio.cz/

skús si prečítač základné fakty o očkovaní

jarka007
1. jan 2009

bertica precitaj si temu zemrelo mi dite
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a prid si potom znova "pokecat"

mukky
2. jan 2009

ahojte,no nemam precitne vase prispevky,ale ja som za ockovanie,ved keby sme aj my rodicia neboli ockovani a co povinne sme,tak by sme tu uz asi neboli,lebo sme mohli dostat nejake zavazne choroby proti ktorym sme ockovaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....ale to je len moj nazor na tuto temu,ahojte..........

denduska
2. jan 2009

naco budem ockovat na osypky ked je uz osem novych genotypov virusu... ved virusy su len kopa bielkovin s nukleovou kyselinou, zmutuju raz dva....to nie je problem...bakteriam to trva trosku dlhsie...ale tak ci onak, prirodu nijeka neoklameme 😒

bertica.h
2. jan 2009

mám zdrav.vzdelanie,manžel je lekár..asi vieme trošku o tom..všeobecne..nie len si preštudovať nejaké články..
Nemyslím,že by sa to robilo zbytočne..nič nieje zbytočne.
ale je to vaša vec,vaše deti.

denduska
2. jan 2009

aj ja som lekarka aj manzel je lekar..taze tiez viem 😉 ....a tiez viem ze on dostal ockovanie proti vsetkemu moznemu a ma dodrbanu imunitu na cely zivot ☹ treba to okusit na vlastnej kozi...ale citala som aj clanky, z normalnych erudovanych casopisov.....a nevravim ze sa tych chorob nebojim...mala ma hexu aj pneumokoka zaockovaneho..ale MMR nechceme....len rubeolu..ak ju do puberty nedostane. a este neviem ako to urobim, ale urcite sa budem vsemozne snazit.

vroni
2. jan 2009

Bertica, poznas to, ze obuvnikovo dieta chodi najcastejsie bose? Zaujimave, ze krajin, ktore povinne ockovanie odstranuju, pribuda. Ktohovie preco? Asi v nich nemaju lekarov ani nikoho so zdravotnickym vzdelanim.... 🙄

bertica.h
2. jan 2009

rozhodla som sa že si popožičiavam z knižnice atd..knihy a skusim to preštudovať..lebo doteraz som sa ad tým nezamýšľala..ale zaujíma ma to veľmi..
potom Vám napíšem 😉

denduska
2. jan 2009

ja som sa imunologiu strasne rada ucila...podla mna je to krasne ako dokonale je to vymyslene a ako uzasne to funguje...to bola asi jedina skuska kde som sa nic vlastne naspamat neucila...vsetko totiz do seba dokonale zapada..je priam hriech do toho tak strasne zasahovat a hrat sa na bohov 😒

jarka007
2. jan 2009

bertica snad aj nieco najdes. Ako tu bolo aj spominane, na SR je tych publikacii malo, teda skoro nic. Odporuca sa Martin Hirte, je to nemecky lekar. Buchwald vacsinou len rnahana strach.
denduska pekne povedane 😉

erikasadek
2. jan 2009

AHOJTE BABY, vsetko dobre v Novom roku Vam prajem.......

tak len som Vam chcela povedat, ako viete som za ockovanie, ale vdaka Vam som trochu povolila, a rozhodla sa bedat ockovat na MMR, ako som pred tym pisala...

tak moj materinsky instinknt, ma dobre varoval, pred nedavnom , drobec mal silnu reakciu alergicku na omeletu, cize na vajicko, a teraz mi prisli testy krvne, ma silnu alergiu na bielok, a slabu na zltko... co je nekompatibilne, s vakcinou, na MMr, takze som rada, ze som pocuvala moj vnutorny hlas... a nedala som ani nedam, az ked bude mat 13 tak sa da ockovat....
majte sa.... 😉

m311293
2. jan 2009

denduska, a je 100% že tvůj muž má dodrbanú imunitu z očkování? neměl by ji dodrbanou i bez očkování?

jarka007
2. jan 2009

Erika tak to mas dobre stastie. A vzdy som aj muzovi tvrdila, ze existuje nieco ako materinsky instinkt. Akurat niektore maminy ho zabudli pocuvat 😉
A vsetko dobre do noveho roku.

erikasadek
2. jan 2009

jarka aj tebe; moja... vsetko dobre ...
ja som taka rada, ani nevies ako, pan boh vie ako by to skoncilo, keby som dala....
mas pravdu, niektore maminy sme zabudli pocuvat materinsky instinkt... co je skoda...

denduska
2. jan 2009

erika, tak to fakt mas stastie jak svina 🤐

m311293 - no, on inak vobec nie je proti ockovaniu ako takemu. sam tvrdi ze to bolo z toho....24 rokov bol uplne v pohode, v rodine nemaju ziadne alergie nic....potom sa vybral na cestu do tropov, museli ho zaockovat na tyfus, zltu zimnicu, hepA a este asi dve nejake neviem co....chripka a este nieco....vsetko sa to zbehlo za kratky cas...no a potom dostal alergiu na lieky, na ktoru takmer umrel a odvtedy ma na rukach aj silny atopicky ekzem a casto sa mu vyhadzuju take vyrazky...ale ono to nie je take typicke ze co ja viem, zje ryby a sa vysype...vyhodia sa mu stale na inej casti tela, strasne to svrbi a casto nezaberie ani Zodac....a pritom krvne testy ma uplne v poriadku, ale kazdy doktor zatial povedal ze je to evidentna alergia...ale zatial nikto na to neprisiel co to presne je. Robili mu aj biopsiu koze a nic. No a ked sa pozeram ako sa vecer kremuje tymi kortikoidmi.... 😒
a vychadza mi z toho aj to ze ockovat vela veci naraz je totalna ale ozaj totalna blbost..no ale co zatial narobim ☹

jarka007
2. jan 2009

Denduska prave minule som pozerala nejaky prispevok na nete a pani, imunologicka hovorla ake je to barbarstvo ockovat to vsetko naraz. Ze do 2 rokov deti dostanu vakciny s min. 9 chorobami (ked si este pripocitas pneumokok, kiahne atd. tak je to az nejakych 13). V skutocnosti by ale niektore tieto choroby vobec nemuseli dostat. Ako priklad uviedla polio, kde zo 100 deti by ho dostalo len 1 (to by ma teda zaujimalo, co ucia na SR, ked zahr. zdroje uvadzaju prave toto 1 percento) a to by vobec nemuselo ani skoncit zle. Pytala sa potom ostatnych preco potom ockujeme tych 99 dalsich deti ? Kvoli tomu jednemu.