Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
21. feb 2010

Petot: keby mi mamina nedoniesla domov info o autistickom dieťati, tak si do tejto témy ani nebŕdnem a budem krásne a spokojne spinkať, že som pre svoje dieťa urobila všetko a aké bude zdravé, šikovné a múdre!!! Lebo teraz pokojne nespávam!!! Stále sa zaoberám očkovaním a už sa mi snívalo, že malá dostala naraz záškrt aj čierny kašeľ, lebo som nedala tretiu hexu. Ja verím, že sa robí mravenčia práca, ale asi o nej rodičia veľa nevedia. A kým pediatri budú tak strašne obhajovať očkovania a nedajú rodičom ani dýchať, tak sa to nikdy nezmení. Keď našej sestričke poviem akékoľvek informácie, štatistiky – jej odpoveď je – NEVERÍM, to určite nie je od očkovania.

tin007
21. feb 2010

ahojte, idem sa aj ja zapojit: chapem dovody, ktore tu uviedol petot a vanish, preco aktualne iniciativa neorganizuje peticiu. na druhej strane si myslim, ze ak uz niekto iny organizuje peticiu s rovnakym cielom (opravte ma, ak sa mylim), tak by mala byt podporena aj zo strany iniciativy (co sa tyka rozsahu, to nebudem hodnotit). realisticky si nemyslim, ze peticia p. filla urobi "dieru do sveta" a v podstate bude neuspesna.
ale, pokial nebude vybojovanych niekolko (a mozno vela) malych bitiek, ktore budu prehrane, tak nemoze dojst k tomu, ze vojna bude vyhrata. ja osobne peticiu podporim (a samozrejme aj dalsie, ktore pridu v tejto otazke) a budem oslovovat ludi v mojom okoli, na ziskanie ich podpisu.

denduska
21. feb 2010

petot 🙂 kto chce, hlada sposob. Kto nechce, hlada dovod.

Farma firmy urcite nepolozi zrusenie povinnosti ockovat, jednak preto lebo ludia budu aj tak ockovat, tak ako je to v krajinach kde snad ani nikdy ockovanie nebolo povinne, a jednak preto lebo oni na to vobec nie su financne odkazane a viem o com hovorim.

Ja som rada ze aj ked mam plno strasne zlych vlastnosti, mam intuiciu, ktora este nikdy nesklamala. Musim sa nou viac riadit, uz som totiz obcas dala aj na rozum a nedopadlo to dobre. Ked nechcem ockovat, urcite sa nestanem clenkou spolocnosti, ktora sa zacina vyfarbovat - aspon pre mna - vo velmi pochybnom svetle. Resp. pod lampou je najvacsia tma🙂

inak zacinam byt paradne paranoidna😀 tak sa tu majte a diskutujte, rada si precitam ako sa k tomu vyjadria ostatni.

tamix
21. feb 2010

A ešte späť k sestričke!!! Keď som jej povedala o Priorixe a vaječnom bielku, tak reagovala, že „veď na testy sa chodí až potom“. Veď práve!!!!!!!!!Až potom, keď je vakcína v dieťati a už sa nedá nič urobiť. Pýtala som sa, koľko detí poslali pred očkovaním na testy. Ostala úplne zarazená, že chcem akési blbé testy.

vodicka75
21. feb 2010

Chcela som sa opytat ludi z IURO, ci maju nieco proti obsahu tejto peticie...?

vodicka75
21. feb 2010

Info. pre vsetkych, peticia by mala byt aj na www.changenet.sk podla odpovedi p. Filla, ze ju tam zaslal.
Na changenete je mozne peticie podporit aj online, co je ovela jednoduchsie a newsletter z changenetu dostavaju ludia predovsetkym z 3.sektora.

vodicka75
21. feb 2010

Co hovori zakon o peticnom prave:
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-pet...
(aktualizované úplné znenie - stav k 5. 11. 2007)

(5) Ak ďalšie petície podané v tej istej veci neobsahujú nové skutočnosti, orgán verejnej správy oznámi osobám, ktoré petície podali, stanovisko a spôsob vybavenia pôvodnej petície. Pri hromadnom podávaní petícií tak môže urobiť vo verejných informačných prostriedkoch, v miestnej tlači, oznámením v miestnom rozhlase.

To znamena, ze ak by IURO chcela vo veci slobodneho rozhodnutia o ockovani pripravit novu peticiu /aj ked je otazne kedy/, tak by tato aktualna peticia a jej „osud“ mohla zmarit akykolvek dalsi „pokus“...tak ako ste to mysleli s tymi opakovaniami apod.? Alebo to chapem nespravne?
Ak to chapem spravne, tak zle pripravena peticia a logistika okolo nej mozu zahatat cestu ku slobode rozhodovania o ockovani, co nie je taka "sranda".

vodicka75
21. feb 2010

Zakon o peticnom prave, novsia verzia z rokovania vlady, schvalena s pripomienkami dna 13. 1. 2010

http://www.rokovania.sk/appl/material.nsf/0/F09...

vanish1
21. feb 2010

vodička, tak asi, táto petícia bola "zbúchaná" za 4 dni jedným človekom, ktorý nebral do úvahy akékoľvek pripomienky 😒

vodicka75
22. feb 2010

Nebola ta peticia len skratova reakcia na necinnost IURO, nie ako celkovo, ale myslim smerom navonok voci sirokej laickej /ale aj odbornej/ verejnosti?? Ja som si vas nagooglila sama, ked som sa zacala zamyslat nad rizikami ockovania a zacala som hladat a co ten clovek, ktory si v pohode spi ako spomenula tamix a ani vo sne ho nenapadne nejaka suvislost s ockovanim, odkial sa dozvie viac...kde su letaky, clanky na inych www, diskusie v TV?
Pozerala som prave zaujimavu relaciu Pod lampou – tema H1N1 - je z novembra 2009:
http://www.tyzden.sk/lampa/lampa-z-26-11-2009.html
email: lampa@joj.sk
hosťami boli Gustav Russ - virológ, Peter Lipták – lekár - obvoďák, Vojtech Mucha – virológ

v ktorej spominali, ze ako sa ludia nechcu dat ockovat, lebo maju strach z ockovania, teraz aj zdravotnici su priam "ukazkovi" v pristupe k ockovaniu proti chripke, ved to je tak dobre obdobie zacat sa ozyvat a diskutovat viac /resp. od novembra 2009/ - nemohla byt relacia nasledne po tejto na temu rizika ockovania?? Pod lampou si pamatam, ze nie su temy tabu.
Kedy bude vhodny cas?

Staci viac KOMUNIKOVAT smerom navonok, napr. cirkev normalne zverejni info., ze je taka a taka zbierka na to ci ono, je to normalne a ludia reaguju....ked to nezverejnite, napr. clanok o tom, co robite na inych www a nebudete sa propagovat, kde sa len da, ako chcete tuto temu sirit medzi ludi?

zelmirka1
22. feb 2010

je fakt ze napr. cesku peticiu som nasla na roznych strankach napr. aj o detskom plavani, zaujimave 😉
ja to sa zacala zaujimat o ockovanie az ked ma upozoznila svagrina ktora zije v Kanade aby som si nieco precitala a potom som nakukla do temy na modrom konikovi. Stranku iniciativy by som sama nenasla, ani nikde inde som nevidela ze by nieco bolo pisane, je to tazke lebo neviem do akej miery sa da odkaz na rizika ockovania umiestnit aj niekde inde, lebo ludia fakt nevedia ze vobec niake rizika su.

cora73
22. feb 2010

Peticiu NIEKTO zrusil...Kto?

denduska
22. feb 2010

My vieme kto 🙂 niekto komu na tom v skutocnosti nezalezi. Ach jaj ved aj vlk sa prezliekol za kozu ked chcel spapat kozliatka, no nie...? no nastastie niektore kozliatka si vedia spocitat dve a dve....

nellina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magdal1
22. feb 2010

peticia pokracuje vid. http://ockovanie.webnode.sk 😉

ruza10
22. feb 2010

Denduška mas pravdu.pocity alebo city su nadradene rozumu. netreba rozmyslat preco sa to neda ale ako sa to da.mne je z toho ako sa zachovalo iuro k p.Fillovi normalne zle.uz sme mali aj vyzbierane peniaze na letaky teraz neviem ako to dopadne.niekto tu pisal ,ze 5 rokov iuro pracuje na upovedomeni ludito je sice pekne ale ja som za tych 5 rokov o niecom proti ocko nic nepocula.nastastie ma tyzden pred porodom nieco osvietilo a dala som do googla "odmietnutie ockovania"a nasla som tuto diskusiua vdaka nej som dokazala v porodnici povedat NIE.IURO som objavila az potom.Z toho vyplyva ,ze ludom to musite naservirovat a nie cakat,ze sa k tomu nahodou dostanu.a vsetci nemaju internet.Moj manzel napr.dal urobit 20 nalepiek na auto za vlastne peniaze,nalepil vsetkym kolegom v robote"teda nalepky www.Rizika ockovania.skVtedy ma nenapadlo,ze si na to mam pytat povolenie od vsemohuceho IURApan Fillo to myslel dobre.ale uz ma svoju vlastnu skupinu.akchcete poslite mu mail.A Vanish ,krestania si maju odpustat,to ti v kostole nepovedali?.

cora73
22. feb 2010

"Anti-vakcinačná lobby", vraj "veľmi dobre organizovaná na medzinárodnej úrovni" v praxi, "nedokázaná príčinná súvislosť" atď.

Archív rádia Frontinus zo včera, t.j. nedele 21.II.2010, relácia "Debata na telefón"
http://frontinus.sk/debata.php

Priamo MP3:
http://www.frontinus.sk/data/2010-02-21-debata.mp3

zelmirka1
22. feb 2010
vanish1
22. feb 2010

ruza, neviem, prečo na mňa útočíš, ja nechápem, komu mám odpustiť, ja sa na nikoho nehnevám. Tak ma láskavo nestavaj do pozície, do akej ma staviaš. Tiež som prispela na leták a peniaze som zatiaľ nežiadala späť, ale asi to tak v najbližšej dobe urobím.
Tvoj útok nemá opodstatnenie, lebo ja nie som človek, ktorý vyhľadáva konflikty. Takže zváž nabudúce svoje ironické poznámky.
Nálepky na aute mám aj ja a nikdy by ma nenapadlo žiadať od niekoho peniaze, aby mi ich preplatil. Informujem dobrovoľne a za vlastné. 🤐

vodicka75
22. feb 2010

peticia dalej pokracuje, je aj na www.changenet.sk medzi kampanami, link http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=461080 mozete podpisovat

zelmirka: clanky na tuto temu sa mozu pisat, je vela www na temu rodinka, deti, su www zamerane na rozne choroby - diabetes, celiakia,...tam je tiez mozne pridat info. clanok, ze aj toto sa deje, nie stylom bu-bu-bu, ale informacne, napr. ked sa zverejni nova info. na webe rizik ockovania, moze byt zaslana aj na inde, napr. novy pribeh, co sa stalo po ockovani,.....tak zacnu ludia o tom rozmyslat viac.

A peniaze ziskavaju OZ aj tak, ze takisto propaguju, co robia a daju c. uctu, kde mozeme poukazat 2% /ale to urcite viete/,...staci to pripravit doma a internet sa "postara".

magdal1
22. feb 2010

doplnam Coru na margo radia Frontinus /; napr. zazneli tam SMS o umelo potratených deťoch.
tato SMS nebola prečítaná vôbec: "Info o tkanivach potratenych deti pouzitych pri vyrobe vakcin je v databaze nobelplus.sk, kde su registracne listy lieciv.

Písala tam SMS aj poslankyňa NR SR Ľudmila Mušková. Tiež jej neprečítali vsetko co napisala.

cora73
22. feb 2010

vypocula som si to vysielanie,cele to bolo zase zamerane iba na neskodnost,prospesnost a potrebu sa nadalej ockovat,preockovavat,zacina sa uvazovat nad preockovavanim mladeze proti ciernemu kaslu-pretoze NAPRIEK poriadnemu ockovaniu sa zacina rozmahat,cize podme ho,dajte toho zase viac,a castejsie,hnusne choroby,nie a nie zmiznut..
ako spravne jeden posluchac namietol,diskusia bola jednostranna,zlozena iba zo zastupcov pro ockovania,aj ked moderator sa snazil vysvetlit,ze on akoze supluje oponentov,a ze je velky problem dostat do relacie diskutujucich-comu neverim..
Ano,Magdal1,o umelo potratenych detoch tam bolo,ale samozrejme to nie je vobec pravda,atd,atd..
Uz aj v Rusku zrusili povinne ockovanie-u nas sa bude ockovani pridavat..v blizkej buducnosti sa uvazuje nad ockovanim dietata este pokial je v maternici-sposobom zatial neznamym,asi prostrednictvom matky..
Este dobre,ze nezijem inde,kde maju takych blbych doktorov,ze rusia povinnost ockovania,a my jedini budeme strasne zdravi a odolni,pripomina mi to obdobie,o ktorom sa hovorilo,ze ako sa tu mame dobre a na zapade sa maju zle..uz sa mame zle ako na zapade,ale ockovanie ostalo..

ruza10
22. feb 2010

vanish ja nechcem od nikoho peniaze ja som napisala ci som si mala pytat povolenie od IURA aby som si mohla dat nalepky www.RizikaOckovania na auto

erikasadek
22. feb 2010

baby , neblaznite a a nehadajte.;
kazdy ma pravo sa zpojit alebo nezapojit do peticie slobodna volba nenapadajte sa zato..

j eto len a len slobodna vola kazdeho..

budte rozmumne.. vsetky... bola to super tema, respektujte s anavzajom , ak sa teraz napadate a ste s rovnakeho tabora tak , ako dosiahnut aby aj opozici avas bude respektovat.. 😉

denduska
22. feb 2010

prosim vas, co je lepsie podpisat cez net alebo na papier?

petot
22. feb 2010

Pán Ježiš povedal: "Spoznáte ich po ovocí."

Bolo by nemiestne, vykladať tu anabázu ukrivdenosti pána Filla voči Iniciatíve. Nebudem to rozmazávať, sú to vnútorné záležitosti Iniciatívy. Poviem len toľko, že by namiesto očierňovania Iniciatívy mohol venovať čas tvorbe nejakých originálnych materiálov, aby nemusel opakovať to, čo našiel v Iniciatíve.

Je pôvabné, ako za 9 dní zabudol na svoju žilinskú skupinu slobodomyseľných, ktorej pracovné stretnutie organizoval ešte 13.2.2010 a dnes už píše, akoby o nej nikdy nepočul.

Čo vidím na tomto fóre? Ľudia sa kvôli nemu hádajú. Dokázali sme sa predtým normálne rozprávať o tom, kto ktoré vakcíny svojim deťom mieni alebo nemieni dať, ale teraz tu na seba peníme kvôli nejakej petícii, ktorá nemá šancu niečo k dobrému ovplyvniť. Čím skôr sa na ňu zabudne, tým lepšie.

Myslím, že omnoho zaujímavejšie bude zhodnotiť výsledky s odstupom pol roka.

petot
22. feb 2010

K skutočným výsledkom dodám ešte toto: Neviem, či ste postrehli, že 18.2.2010 minister Raši pripustil v TV Joj, že tohto roku sa možno zruší preočkovanie BCG v 11 rokoch.

Štátny tajomník nás včera v rozhlase označil za "antivakcinačnú lobby", a pod rovnakým menom nám boli venované 2 samostatné prezentácie na Vakcinologickom kongrese v januári tohto roku, za peniaze farmaceutických firiem (a to znamená, že táto téma bola dôležitejšia, než prezentácie nejakých 2 nových vakcín apod). Toto sú znaky dlhodobej práce a sústredeného tlaku, ktorý vyvíjame.

A ak sa niekomu zdá málo aktivít, nič mu nebráni ísť na pieskovisko a porozprávať sa s mamičkami o rizikách očkovania. Toto je skutočná práca. Alebo nech ide do TV a povie otvorene, čo si myslí, alebo o poškodení svojho dieťaťa očkovaním. Príležitosť sa nájde.

Zakončím slovami klasika: "Dejte mi lidi a já to udělám".

tamix
22. feb 2010

Petot: ja nič neviem o vašich vzťahoch v rámci Iniciatívy a v podstate ma to ani nezaujíma (keďže nie som jej členom)

ALE

Už som to tu písala, že veľa rodičov nemá o očkovaní ani potuchy – ako som ani ja nemala. A tu je ten obrovský nedostatok!!! A nevravím, že je to chyba jedného či druhého. Tu je také silné presvedčenie ľudí, že očkovanie je prospešné, že je ťažké s tým pohnúť – hlavne, keď pediatričky sú tiež pro-očkovacie.
Zbytočne pôjde mamička na pieskovisko – ako hovoríš. Dá sa povedať, že na takom jednom pieskovisku som bola aj ja. Nadhodila som tému všetkým mojím kamarátkam, ktoré majú cca. ročné deti a čakalo nás očkovanie. Všetky ich pediatričky tvrdili, že žiadne vedľajšie účinky neexistujú Ani jedna mamička nebola dosť silná, aby sa hádala so svojou Dr. a dokonca mi jedna povedala-„ja neviem, ja sa tomu tak nevenujem ako ty, ja neviem aké to vlastne máme očkovania. Veď sa s manželom porozprávam a rozhodneme sa. A keď sme už jeden Prevenar dali, tak dáme aj druhý. A Dr. povedala, že MMR je úplne neškodná.“
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A na pieskovisku som zrazu ostala sama.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!