Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
19. apr 2010

ZE SA NEMOZEM POZERAT;; PREPAC; 😉

valka
19. apr 2010

erika, je to v rozhlase..,mozno po nete by sa dalo pocuvat... 😉

zelmirka1
19. apr 2010

zase jeden "vyvazeny clanok" najma ma pobavila ta cast o hlaseni neziaducich ucinkov ked ja vo svojom okoli viem o tolkych pripadoch....
http://spravy.pravda.sk/o-skodlivosti-ockovania...

erikasadek
19. apr 2010

PO ROZHLASE ANO? JAPOCIVAM SLOVENSKY ROZHLAS.; DIK;;

teodorka
19. apr 2010

inac ja som na 14 juna objednana k jednej homeopaticke v KE ktora ze ma velmi dobre vysledky s poockovacimi problemami tak ako ja s Teom ,kedy sa mu zastavila rec a pustal sa az v 5 rokoch a doteraz ma nieco bloknute v nervovej sustave ...takze ona sa to pomocou homeopatie pokusi odblokovat a dostat sa az k jadru problemu ...takze som rada ze nam svitne nova nadej 🙂

denisocka
19. apr 2010

Juj to az na vychod pojdete

teodorka
19. apr 2010

deni od nas je 1a pol hodiny takze nic strasne 🙂

teodorka
19. apr 2010

zelmirka Ty si malu proti niecomu ockovala?

valka
19. apr 2010
syda
20. apr 2010

Ahojte vsetci, chcem sa vam pripomenut s radostnou spravou, v marci sa mi narodil syn, ockovaniu sme sa uspesne vyhli a teda dufam, ze sa uspesne vyhneme aj dalsim, teraz studujem vsetko o HEXE, chcem sa vas opytat, poculi ste uz nieco o homeopatickych vakcinach? Vraj sa daju kupit v Rakusku.


Marin B...

Wendy Lydall RAISING A VACCINE FREE CHILD - prosim ta este o radu, existuje tato kniha aj v slovenskom jazyku? Asi nie. co?

Viete mi odporucit nejaku dobru knihu o ockovani, ktoru mate precitanu a je fakt super, ze vas zaujala?

Inak co sa tyka nasho maleho, pre porovnanie. Ked sme dali zaockovat mojho prveho syna, bohuzial, lebo som este nemala to info ktore mam dnes, okamzite sa zahlienil a nezbavili sme sa tych soplov do 7 rokov. Teraz pri druhom synovi neviem, co su to sopliky, takze na odsavku doma sa len s usmevom pozeram. Prvej neziaducej reakcii sme sa teda vyhli. Huraaaa.

denisocka
20. apr 2010

syda parada ... gratulujem...a zmen si udaje o synovi v pase 😀

denduska
20. apr 2010

syda, gratulujeeeeem 😵

nellina
20. apr 2010

no inac, aj ja by som poprosila info ohladne nejakej dobrej knihe o ockovani, ktora ma este viac utvrdi o tom, ze ockovanie je hnus.. 😀 denduska ty si spominala nieco, neviem najst ten prispevok, ze si nieco docitala..pls 🙂

zelmirka1
20. apr 2010

teodorka, zial ano maly dostal TBC, dve hexy lebo som nemala dost info a rozhodnutie neockovat nie je take lahke urobit, ale tretie hexu ani MMR uz sme nedali.
ja teraz citam Hirte: Ockovanie pre a proti, zda sa mi dobra lebo je tam suhrn ockovani, chorob proti ktorym sa ockuje a je pomerne vyvazena v tom ze nie je len vsetko proti ockovaniu, ale aj za a je tam dost informacii celkove.

tin007
20. apr 2010

ahojte, mate info ako dopadla iuro na tej porade (alebo ako to nazvat) k novele zakona o ockovani? mali tam ist dnes

didi35
21. apr 2010

Mozno toto celkom nesuvisi s ockovanim, ale... na stranke iniciativy som nasla clanok Riziká plošného podávania vitamínu K novorodencom - je to v Zdrojoch, teraz mi ta stranka nejde zobrazit, preto odkaz nedavam, ale precitajte si to. Je to v anglictine...

Tam som sa docitala, ze je rizikove injekcne podavanie vitaminu K hned po narodeni, jednak kvoli enormne vysokemu obsahu vit K a dalej kvoli pomocnym latkam vakciny - fenoly, glykoly a pod. Zvysuje to riziko detskej rakoviny, hlavne leukemie.... Co Vy na to? Teraz som volala so porodnice, aj mojmu malemu dali injekcne vit K hned po porode, mam to aj v prepustacej sprave. A samozrejme, vraj sa nikoho na nic nepytaju, maju to dane smernicou MZ SR a pichaju to novorodencom hned po porode.... Tak co? Budeme odmietat aj toto??? 😒

erikasadek
21. apr 2010

didi , za seb anikdy som sa nad tym nezaoberale, kedze v umelom je dane;; automaticky a materske ho neobsahuje.. 😅
takze aj umele mlieko odmietnes??

ale preco injekcen vam to davaju??? to nechapem, normalne v ampulcah jednorazovaky do pusy.

didi35
21. apr 2010

erika, tam pisali, ze skodlive su niekolko tisicnasobne vyssie davky, ktore sa podavaju injekcne. Preto injekcne, lebo peroralne hrozi, ze to dieta vygrcka... a skodlive su aj tie pomocne konzervacne davky v injekcii. Ta studia dalej hovori, ze hoci kojene deti nemaju "odporucanu" davku vit K, aj tak postacuje. Priroda je asi mudra.... Spochybnuju tie "odporucene" tabulkove mnozstva... A kojene deti si skoro zacnu vit K vytvarat sami.

Islo Ti to otvorit? Vo Fr. to nedavaju? To bol clanok USA a tam je prax rovnaka, vraj aj inde vo svete...

erikasadek
21. apr 2010

didid davaju nam, ale tie jednorazove do pusy,; nikdy nevygcakoli moje;. 😅 bez problemov to ide...
neviem kde ma otvorit nemam link , ale rada si precitam..
inak ja ma krabicku este aj doma, co josh nepouzival. 😉

didi35
21. apr 2010

erika: skus to:

http://poisonevercure.150m.com/vaccines7.htm

jasne, ja by som radsej cez usta, ale pichli... to uz bolo pred 7 mesiacmi, len teraz som si toto o vit K precitala... ked som volala do porodnice, tak mi vygrckanie povedali ako dovod na injekcne podanie...

erikasadek
21. apr 2010

didi dik mrknem. 😉

martinka1981
21. apr 2010

Ahojte,ked sme už pri tom vit.K naša mala tiež dostala do pusy ale ja som rodila v AT.
Dnes sme boli s Miškou v poradni a všimla som si na našej zdrav.karte kriklavo žltu nalepku,tak som sa pozrela čo tam je a čo nevidim? že neočkovana,rodičia odmietaju očkovanie. Sme sa pobavili s mužom,čo už 🙂

Erika včera som si kupila homeopatika na bolesť hlavy,myslim že pomohli,najprv len trochu zabrali ale do rana ma to prešlo uplne. Volaju sa Spigelon,že Céthyl už nevyrabaju. Malej na zubky mi dali tu chamomilu 15CH,len som si nezapamätala ako jej to mam davať,porad prosim 🙂

blovitc120
21. apr 2010

K tym kniham:
G. Buchwald: Ockovani obchod se strachem
M. Hirte: Ockovani-pro a proti
Precitane mam obidve, odporucam

erikasadek
21. apr 2010

martinka no tak to je super hlavne ze ti zabralo vyrabat s avyraba, ale nie na slovensku.. 😒

nevadi, ok na zuby..
Chamomilla 9 CH, Phytolacca 5 CH et Rheum 5 CH. toto plati zakonite na kazde dieta, davat pocas troch dni... s kazdeho 5 granul 3 krat denne..

- Calcarea Carbonica 15 CH, ak chces nieoc , hlbkove , ako pomoct na zuby, tak toto raz do tyzdna jedna doza, asi nedostat na slovensku , tak das 5 granul , raz do tyzdna, poca sjedneho mesiac + to prve..... 😉

chamomilu 15 ch j edobra, ale ked uz prechdzaju dozvuky ak chces aby rychlesie reagovalo treba aspon 9CH
minimalne;. 😉

martinka1981
21. apr 2010

No neaka som z toho zmätena 😀 myslela som že 15CH je silnejšie alebo ako to napisať ako 9CH.
Ešte len začinam z homeopatikami,mala by som si niečo naštudovať,alebo neaku knihu kupiť 😉

erikasadek
21. apr 2010

to ni eje silnejsi eto nie je o sile, ale o riedeni. 😉 v slabe riedenia atak, ked su priznaky a silne riedenia dokoncuju alebo s adavaju , na dlhodobejsie liecenie,
ale nebioj 15 CH nic nepokazis.. nebioj nedala si peniaze nadarmo. 😉

livo46
21. apr 2010

Ahoj Erika, prosim chcem sa ta este raz opytat (prepac ze ta s tym zase otravujem)my sme dnes boli pre Vikine vysledky od alergologa, a vsetky alergie sa jej zhorsili od minuleho roku :( povedal nam ze sme sa zamerali len na jej kozu, ale to co je vo vnutri ze sa to vyvija, ja myslim ze tie homeopatika maju zaber na cele telicko, nie len cisto na kozu,ktoru mala vtedy skaredu, ma presne svoj liek. vy ste sa ako dlho liecili s homeo, ked sa mu tie vysledky zlepsili a hlavne od kolkych rockov? dakujem 🙂

erikasadek
21. apr 2010

livo od 1 roka do 2 roka presne 1 rok, a boli vysledky bral kazdy den.. 😉